Jump to content


Photo

Sol mrtvega morja


  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#21 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 22 October 2004 - 01:31 PM

JAz se že kar nekaj časa umivam obraz z himalajsko soljo ,se mi zdi kar malo boljša od soli mrtvega morja,mozolji se mi hitreje posušijo in koža je bolj gladka,pa tudi ogrci mi počasi zginjujejo,pit pa je še ne upam.Sem dala enkrat 1 čajno žličko soli v kozarec pa mi je blo vse skupaj preslano tak da nisem mogla spit tega.Veš kaj me še zanima če si potem ko si umiješ s soljo obraz naneseš nočno kremo al pa pustiš samo sol gor?
  • 0
LP,Sanja

#22 JAGODA

JAGODA

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 580 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:šport,živali, kuhanje...

Posted 22 October 2004 - 03:59 PM

jst pa mam himalajsko sol za soljenje jedi, kr mislm da je bol zdrava čeprou je pa kr draga
  • 0

#23 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 23 October 2004 - 12:33 PM

Oj Sanja živjo. lepo je da tudi na tebi deluje. Ja res je boljša od mrtvega morja! Jaz si umijem obraz najprej z zelo močno slano vodo in nato malo manj slano vodo(vedno s toplo vodo) in nato si pustim samo to čez noč!Ne dajem nobene kreme, ker se mi zdi da mi ta sol ne suši kože.
  • 0

#24 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 25 October 2004 - 09:15 AM

kje pa se kupi to sol?
Mislite,da bo vredu za mojo kozo,ki se zelo hitro izsusi?

Sicer pa res ne vem vec kaksen tip koze mam. Na nosu in bradi se mi vcasih koza zelo hitro zmasti, vcasih pa cisto izsusi. Kaksno kremo naj uporabljam?

A je to res,da po dvajsetem se ne uporablja ves gelov za ciscenje,ampak mleko?
  • 0

#25 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 26 October 2004 - 08:06 AM

Živjo Pika,

To sol dobiš v Sanalaborju, v Medigo, pa v kakšni lekarni in drugih trgovinah z zdravo hrano. Zadnje čase je dobiš na veliko koncih. Malo se pozanimaj, ker ne vem iz kakšnega kraja si doma.
Mislim, da ti bo ta sol koristila, prej kot škodila. Namreč. Po mojih izkušnjah ta solna raztopina nekako drži vlago v koži. Jaz imam sicer mastno kožo, ki je ponekod že suha in tudi se mi je včasih lupila. Uglavnem težavna koža. Ko pa si s to solno raztopino umijem obraz je koža mehka, voljna. Tudi mozoljčke mi zelo hitro posuši, vendar mi drugje kože ne izsuši-kot da vzpostavi nekakšno ravnovesje.
Veš na splošno imamo zelo slabo mnenje o soli, ker poznamo samo kuhinjsko, ki pa je čisti natrijev klorid in nima drugih koristnih elementov kot prava sol, ki ni še rafinirana. Znano je da ima čista solna raztopina (npr.morje) enake sestavine kot človeška kri, torej je v njej vse kar človek potrebuje. Kar sem napisala ni ravno strokovno povedano, ker pač nisem strokovnjak, povem samo z mojimi besedami o tem kar sem brala in kar sem sama stestirala.
  • 0

#26 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 26 October 2004 - 10:01 AM

Ola Susy!

Jaz sem iz Novega mesta in na zalost nisem nikjer zasledila nobene od navedenih trgovin.
Kje je pa v Lj katera od teh trgovin?

Sicer sem pa danes kupila sol mrtvega morja,vendar je ta za kopel. Je tudi ta vredu za obraz? Bila je zelo poceni in to me moti,da bi bilo to lahko za obraz-samo 500 sit.

LP,Pika
  • 0

#27 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 26 October 2004 - 03:08 PM

Oj pika!

Če na vrečki piše, da je sol brez dodatkov, jo lahko uporabljaš za obraz brez težav. Naj te cena ne moti, ker se vse vrtijo tam okrog 500 sit(odvisno od velikosti). Sem pa sama pri soli mrtvega morja opazila, da mi bolj suši kožo od himalajske. Ni vic v tem, da naj bi bila sol mrtvega morja manj kvalitetnejša, ampak fora je v pridobivanju te soli. V himalajski soli so vsi elementi v pravem sorazmerju in vsi ki jih telo rabi, ker je to sol pramorja, ki je izhlapelo.se pravi, da to sol nekako "kopajo", pri soli mrtvega morja jo pa pridobivajo na nek bolj umeten način in se zgubi nekaj dragocenih snovi....No ne znam to razložit, a himalajska sol naj bi bila boljše kvalitete.
Tako, da če se boš umivala z soljo mrvega morja si naredi blago razopino (daj malo soli v vodo), da visiš kako ti odgovarja. Ne bi ti pa smelo naredit slabe reakcije, saj se uporablja za zdravit luskavico.
Mislim, da v Ljubljani ne bi smela imet težav z himalajsko sol. Sama sem iz Primorske in ne poznam Ljubljane. Vendar bi jo po moje dobila v kakšnem Inter sparu ali BTC-v kakšni od trgovin z zdravo hrano. Če ne pa poglej na internet kjer se tudi prodaja -ti jo pošljejo po PTT. Pojdi na najdi.si in vtipkaj himalajska sol. Najboljše da jo kupiš v kristalih, ker je to gotovo prava, saj če kupiš mleto je lahko ponaredek. En tak kristal nato daš v vodo in pustiš čez dan (ali noč) da se stopi.
Svetujem ti, da raje provaš s to soljo kot z soljo mrvega morja. Vsaj iz mojih izkušenj je boljša.
  • 0

#28 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 26 October 2004 - 03:26 PM

himalajsko sol prodajajo na tržnci.....tm k majo une mažce za noge pa prot utrujenosti pa kao neke krpe pa pa...panevemkajševse
  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#29 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 27 October 2004 - 12:13 PM

Vceri sm prvic probala sol mrtvega morja pa me je na zacetku malo srbelo ampak se je koza kmal umirila.
Zdej je moja koza ful mehka,ampak bom vidla kako bo po kakem tednu.

Sam se eno vprasanje: a si ve prej umijete obraz z gelom pa tonikom... in na koncu sperete obraz s to slano vodo ali uporabljate samo vodo z raztopljeno soljo?
Kaj moram,sem pac novinka v tem oops.gif
  • 0

#30 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 28 October 2004 - 07:19 AM

Živ Pika!

Ja, jaz si najprej z čistilnim mlekom očistim puder(ker uporabljam puder), nato si s čistilnim gelom očistim kožo in nato s slano vodo spiram kožo.
  • 0

#31 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 28 October 2004 - 01:30 PM

Ja jaz tud si najprej očistim kožo s gelom potem nakoncu pa sperem s soljo in pustim sol gor,samo jaz uporabljam za ponoči himalajsko sol,za čez dan pa sol mrtvega morja ,ker ni tak slana pa se ne vidi na obrazu.tudi za pod puder
  • 0
LP,Sanja

#32 ~DiViNE_GR|~

~DiViNE_GR|~

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts

Posted 01 November 2004 - 01:45 AM

Caw na novo sm se registrerala na tem forumu k sm ga brala pa vidla to o soli pa se mi je zdel najbols da kr vprasam. Mam ful probleme s kožo ker mam mozolje, čez poletje so mi nekak še izginl pred kratkim pa se je spet začel...mam in podkožne mozolje in ogrce. A mislete da bi mi ta sol pri tem pomagala? rolleyes.gif Ali bi loh zravn uporablala tut kremo al bi bila cist zadost ta sol? pa katera bi bila bolša zame himalajska ali morska? in kok je cena himalajske? pa po kokem cajtu ste opazile rezultate te soli?
ful hvala ze vnaprej k res nwem kaj nj nardim sad.gif
  • 0

#33 _srchika_

_srchika_

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 233 posts
  • Location:_ljubljana_

Posted 01 November 2004 - 08:55 AM

[b]DOBRODOŠLA ŠE Z MOJE STRANI biggrin.gif Jaz bi ti najbolj priporočala proti mozoljem in tem zadevam blato mrtvega morja(noter je pa pač sol mrtvega morja pa vse skupaj je zelene barve :mrgreen: )...1× na teden si ga jst dam gor za eno urco pa mi ful lepo kožo nardi, pol dam pa še ponavadi lahko kremo z glinico od Garniera Pure.

[b]have a nice day... :sunny:
  • 0
user posted image

#34 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 02 November 2004 - 12:30 PM

Nicky od katere firme pa maš masko mrtvega morja?
  • 0
LP,Sanja

#35 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 05 November 2004 - 01:13 PM

Oj Sanja in druge punce!

ODKRILA SEM NEKAJ FENOMENALNEGA OZ. SEM TO PREBRALA V NEKEM ČLANKU.
Kot sem že pisala pridno uporabljam himalajsko sol za čiščenje kože. Potem sem dobila v Sanalaborju članek o tej soli in tam piše da je za akne najboljše uporabljat solno raztopino-se pravi koncentrat. Ker nimam pripravljene solne raztopine sem zmešala sol z malo tople vode-tako da sem dobila res slano koncentrirano zadevico. Potem sem v to "solino" pomočila vato in si s tem očistila kožo. Zelo zelo sem se bala, da mi bo "razjedlo" ali presušilo kožo. Potem sem šla spat in koža zjutraj je bila čudovito "čista" mozoljčki posušeni in koža mehka!!!To delam sedaj cca 5 dni in izginili so skoraj vsi mozoljčki na moji koži, ki so se pred tem še vedno pojavljali. Zame je to res veliko odkritje oz.dosežek, saj sem provala že vse mogoče in se z mozolji ubadam že celo življenje.
Sedaj verjamem, da je v pravi čisti soli-ne kuhinjski!! vse tisto kar človeško telo potrebuje-doktor Susman ima prav!Hura!!!
Še nekaj sem izvedla v tem tednu. Na ponedeljek sem se zbudila z zelo zelo bolečim grlom (nekaj dni sem pila solno raztopino, a potem sem na to pozabila!!) in sem pričela ponovno pit slano vodo in "grgrat" ter si spirat nos. Že isti dan me ni več bolelo grlo, čeprav sem mislila da se me bo spet lotila, saj jih vsako leto prebolim cca.4.
  • 0

#36 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 05 November 2004 - 01:15 PM

Sem po nesreči malo zbrisala...sem se bala da se me bo lotila ANGINA...pa se me ni..JUHUU!!!Zdrava sem in srečna.
Punce veliko uspeha, upam da ne deluje samo na meni.
  • 0

#37 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 05 November 2004 - 01:19 PM

Susy morem ti povedat da jaz tud tak delam kot ti ,čajno žličko soli v malo posodico,počakam da se raztopi in si nato umijem obraz,koža se mi res izboljšuje,pa mozoljčki hitro sušijo,prav tako sol grgram in si izpiram nos,sej mam probleme z grlom in zožene nosne votline,ta sol je res super,počasi mi je že zmankuje,bo treba it po novo biggrin.gif
  • 0
LP,Sanja

#38 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 22 January 2005 - 03:29 PM

oi.... smile.gif
ko sem si na tem postu prebrala vse o himalajski soli in soli mrtevega morja sem si jo imela namen it kupit in ko sem prišla v trgovino mi je trgovka pokazala dve vrsti himalajske soli ( himalajsko kristalno sol in himalajsko sol v prahu) zanima me katero bi mi svetovale in kako jo naj uporabljam oops.gif

smile.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#39 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 January 2005 - 03:58 PM

Ponavadi se daje groba sol v kad, ker se raztopi. Če pa hočeš delati kakšne maske za obraz ali umivati obraz s to soljo, potem pa je boljša sol v prahu.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#40 beybika

beybika

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka in japci

Posted 22 January 2005 - 04:09 PM

Kje se pa kupi ta sol? Hvala vnaprej ;)
  • 0
*************




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users