Jump to content


Photo

barvanje las s kano


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#21 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 06 January 2007 - 07:51 PM

Tudi meni je dala kana volumen biggrin.gif. Ta barva se ti vbistvu sploh ne "vpije" v lase, ker nima peroksida (ali pa kakšnih drugih kemikalij), temveč naredi čez lase oblogo. Tudi zaradi tega se lahko sklepa, da se barva hitreje spira. In verjetno je prav zato nekaj na volumnu (moja logika).
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#22 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 16 January 2007 - 10:59 PM

Recimo, da se odločim, da bi se pobarvala s kano.
Bi vzela tole: klik, kot je predlagala izgubljena. Stanje na mojih laseh je tako: na vrhu kakih 10 cm imam naravno barvo (svetlo-sivo-rjava), od tu dol pa je neka čudna plondra raznih barv in zgleda sprano oranžno. Jaz ciljam na kak temnejši odtenek, v smislu tega ali tega ali (najraje) tega. V glavnem, nočem, da je barva svetlo rjava, niti temno rjava smile.gif Zanima me kateri odtenek izbrat, da bi barva prišla neki v tem stilu. Glede kakih reakcij z navadno barvo se ni za bat, ker je poteklo že kar nekaj mesecev od zadnjega barvanja.
Kako pa poteka samo barvanje s kano? V škatlici dobim nek prah ali ploščico (?) potem zadevo raztopim v vodi. Potem zmes nanesem na lase, pazim, da ne popackam česarkoli smile.gif pustim gor eno uro, sperem z vodo, balzam itd.
Kako hito pa se barva spira? Pa če se z barvo lahko tko na hitro umažeš, pol imaš tudi lasišče in povsod tam kjer je stekla pobarvano še par tednov? sad.gif
Aja pa še to: Koliko kane bi mogla kupit za bolj redke lase dolge skoraj do sredine hrbta?

Hvala za odgovore thumbup.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#23 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 January 2007 - 09:34 AM

Redkvica, pomoje v nobenem primeru z barvnim rezultatom ne boš zadovoljna, ker bo tistih 10 cm naravnih las zihr izpadlo precej drugačno, kot pa ona spodnja mešanica, kjer je nanesenih bilo več plasti barv - boš razočarana, I tell you. Jaz bi ti še najbolj priporočala, da reskiraš nekaj denarja in greš k frizerju, pa naj ti tam lepo poenotijo odtenek las in te enakomerno pobarvajo na željeno nianso, potem pa lahko od tam naprej lažje ustvarjaš doma.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#24 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2007 - 04:59 PM

Ja že že. Ampak kaj ko sem se zapičla v barvanje s kano... tongue.gif Pri frizerju pa še nisem zasledila, da bi tudi s kano barvali. Če pa se pobarvam z navadno pri frizerju in hočem nadaljevat s kano doma, bom mogla čakat tolko časa, da bo spet problem z narastkom. sad.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#25 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 January 2007 - 05:03 PM

Aja, pol pa ne vem. Sama nisem pristašica kane in ne morem svetovat. Se je pa mama nekaj časa barvala z njo, ampak je potem spet prešla na običajne barve. Lahko ti pa povem, da boš s kano izredno težko (če že ne nemogoče) dobila tak specifičen odtenek, ki ga želiš.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#26 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2007 - 06:19 PM

Zakaj pa je tvoja mama šla nazaj na navadne barve? a je preveč packarije?
Da pa bo odtenek drekast se res bojim biggrin.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#27 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 January 2007 - 06:33 PM

Zato, ker je rekla, da dajejo klasične barve lepše rezultate in so enostavnejše za uporabo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#28 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2007 - 06:48 PM

Ampak so agresivne do las. meni je ful las izpadlo ob barvanju, pa še tko imam bolj boge. zato sem tudi razmišljala o kani - princip naravno=boljše. ketere navadne barve za lase pa so najboljše? natural&easy?
morda počakam še na mnenja koga, ki kano uporablja.
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 January 2007 - 07:02 PM

Meni se navadne barve sploh ne zdijo kej preveč agresivne, sploh če se potem lasje dobro negujejo in če se človek ne barva prepogosto (na vsake dva meseca je čist kul). Druga stvar je sicer, če gre za posvetlitvene barve, ki vsebujejo dosti peroksida in so veliko bolj agresivne, ampak sklepam, da ti itak ne bi uporabljala takih barv. Sicer pa - bo še kdo drug povedal kaj več o kani.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 17 January 2007 - 07:14 PM

Barvala sem se s temno rdečo, pa je vseeno izpadlo ful. Na dva meseca pa se mini zdi premalo, posebej zato, ker moj narastek zgleda (dobesedno) siv.
Bom še razmislila o vsemu.
Če prehitro barvaš s kano na že barvane lase z navadno barvo lahko pride do nekih čudnih efektov. Sklepam da je tudi obratno? Recimo, da se pobarvam s kano in pride obup vn. Če dam pol navadno barvo čez bom zelena? sad.gif sad.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#31 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 17 January 2007 - 10:26 PM

Točno tako. Moja mama se je tokrat pobarvala s kano. Imela je malo sivega narastka, ostale lase pa črne. Tam kjer so bili lasje sivi, je bila barva malce svetlejša. Na lastno odgovornst!
Če bi se lotila barvanja, bi porabila 1-2 zavojčka. Saj sproti vidiš koliko barve rabiš biggrin.gif.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#32 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 18 January 2007 - 02:19 PM

Ok, sej razlika ni tko ogromna smile.gif Kolko pa je cena enega paketa?
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#33 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 18 January 2007 - 07:45 PM

v Müllerju okoli 2€ (700 sit)
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#34 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 20 January 2007 - 11:30 PM

V DM prodajajo kano (Henne color)?
Koprski Muller ima samo rdečo in mahagoni ali pa kano svoje znamke (temu pa ne bi zaupala...). sad.gif
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#35 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 21 January 2007 - 12:39 PM

Samo Müller sad.gif. No ja, pri nas sem jo zasledila tudi v Mercatorju.
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#36 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 21 January 2007 - 12:44 PM

Merkator? smile.gif Ok bom šla pogledat...
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#37 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2007 - 02:31 PM

Juhej! Moja kana potuje iz lj biggrin.gif Sem poslala fanta in jo je našu v nami!! Pobarvam se danes ali jutri, če bodo rezultati pričakovani jih nalepim v primerno temo! w00t2.gif w00t2.gif

@xena1211: v nami majo tudi brezbarvno ;)

w00t2.gif w00t2.gif w00t2.gif w00t2.gif


  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#38 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 25 January 2007 - 02:48 PM

Super. Si dobila točno tole? ;)
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.

#39 redkvica

redkvica

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2250 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2007 - 04:02 PM

Henne Color - brown smile.gif
A je bolje, da si kano nanesem na mastne ali na oprane lase?
  • 0
If sometimes you feel yourself little useless, offended and depressed, always remember that you were once the fastest and most victorious sperm in your group!

#40 Izgubljena

Izgubljena

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2544 posts
  • Gender:Female
  • Location:Slovenija

Posted 26 January 2007 - 04:11 PM

Nujno na oprane!
Saj ti vse v navodilih piše smile.gif
  • 0
Kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Bistvo je očem nevidno.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users