Jump to content


Photo

kako do bele barve las???


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 17 May 2006 - 02:50 PM

_M_ a to pomaga tudi, če imaš ful rdečega pigmenta ermm.gif:
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#22 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30835 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 May 2006 - 02:53 PM

Ma tako "na suho" nevem,
jest to uporabljam na že narejenih pramenih, ki so po uporabi tega še mal bolj platinasti, (sej veš, da mam tud jest rdečkaste lase natural)
sestra pa prisega na šampon, sam tist je res močan, men je že mal prehudo belo potem.

Nevem pa, kako se to obnese na laseh, ki niso pobarvani ali posvetljeni na blond..??
  • 0

#23 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 17 May 2006 - 03:06 PM

Moja mama ima ful rdečega pigmenta in vedno, ko se pobarva na blond ima s tem problem, ker rata korenček ali pa kanarček odvisno od barve.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#24 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 17 May 2006 - 03:07 PM

ma naj si da nekaj gor! bo ziher boljše vse skup.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#25 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 17 May 2006 - 04:37 PM

QUOTE(DiLeMa)
Misha, tudi sama sem se 7 let barvala na blond, moja osnovna barva las je nekako pepelnato rjava (dokaj temna) in imela sem točno takšne težave, kot ti. Lahko ti povem naslednje ...

Izgleda, da tvoji lasje vsebujejo ogromno rumenega ali pa rdečega pigmenta, ki pri razbarvanju seveda udari ven - rezultat so kanarčkasto rumeni, oranžni ali celo oranžno/rdečkasti lasje. Edino, kar nekoliko pomaga je, da ti dajo pri frizerju po razbarvanju na lase še najsvetlejši preliv, ki bo nevtraliziral tvoj pigment, tako da bodo lasje postali bolj beli ... vendar vseeno ne popolnoma. Poleg tega se ti bo preliv čez čas začel spirat, meni je lepo držal približno 14 dni do tri tedne, potem je barva spet začela kar konkretno rumenet.

Če se barvaš doma, ti priporočam, da uporabljaš pepelnato blond/srebrne odtenke, ki prav tako nevtralizirajo rumeni ton. Priporočala bi ti L'Oreal Feria Color Booster barvo v odtenku Silver Blond ... prvih nekaj dni bo rahlo sivkasta, potem pa postane taka lepa platinasto blond.

Jaz sem res poskušala vse mogote trike, vse mogoče barve na tržišču, bila sem pri frizerju, preizkušala spreje za posvetlitev, ampak zaključek je vedno isti ... če imaš veliko rumenega/rdečega pigmenta, ne boš nikoli prišla do popolnoma bele barve las, če pa že, pa si boš sčasoma popolnoma uničila lase.

Sama sem obupala in se pred dvema mesecema pobarvala na črno, odločitve niti malo ne obžalujem. Nič več se mi ni treba sekirat, da bom imela kanarčkasto rumen narastek, predvsem pa so lasje sedaj res zdravi in mehki, nič več niso suhi in poškodovani. Dobro vem kako je, ko si full želiš tisti beli odtenek in se nisi pripravljena sprijaznit, da ne gre ... ampak slej ko prej boš tudi sama prišla do tega zaključka.


dilema, ko si še imela blond lase si se sama večinoma doma barvala?
imava približno isto osnovo pa me zanima kak si to počela?si si posebaj kupla barvo in si si prej dala posebaj belilo gor?ali kar barvo gor (recimo od loreala feria)? si kdaj se barvala s keune barvo (koliko procentni hidrogen-ali kak se že reče-si si kupla?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#26 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 May 2006 - 05:17 PM

Sade ... belila si nisem las skoraj nikoli doma, večinoma samo pri frizerju ... tam so mi lase pobelili, rezultat je bil kanarčkasto rumen, potem sem dobila pa čez še preliv za nevtraliziranje rumenega pigmenta in potem so bili lasje dokaj beli ene 14 dni. Ko sem se pa doma barvala, sem dala pa gor samo barvo in nisem prej nič belila las ... najraje sm imela že omenjeno Feria barvo v odtenku Silver Blond, ker sem bila po njej še najmanj rumena. Pa ni tle niti tako važno, kako temne lase imaš, ampak je poglavitno koliko rumenega/rdečega pigmenta imaš.

Sicer bi se belila tudi doma, če bi bil pravi učinek - pa ni bil, niti pri frizerju ne. Poleg tega sem imela ful suhe lase, ker imam dolge čez sredino hrbta in so bili tisti spodnji že milijonkrat barvani in beljeni. Poleg tega beljenje popolnoma ubije las, taki lasje so mrtvi.

Imela sem zaradi agresivnih barv in beljenja tudi popolnoma uničeno lasišče, ful me je peklo in skelelo, prav taki filing zategovanja sem imela, luščlo se mi je občasno (ni bil prhljaj) in ful sem imela po vsakem beljenju krvave rane na lasišču. Meni je že ful frizerk reklo, da se mladež dan danes ne zaveda, kakšne agresivne kemikalije so to.

Jaz sem se ravno iz teh razlogov odločila, da se po sedmih letih neham barvat na blond ... ni se mi dalo več matrat in sem raje prenehala. Po samo dveh mesecih so se mi lasje ful popravili, zdej mam res zelo lepe, tudi lasišče je zdravo in nimam nobenih problemov. Je pa beljenje bolj problematično pri dolgih laseh, ker so tisti lasje že starejši in zato že v osnovi manj zdravi. Če imaš pa zlo kratke lase, pol se moraš pa itak pogosto strižt, da ohranjaš obliko frizure in ni takega problema, ane.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#27 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 17 May 2006 - 05:24 PM

aha..no mene frizer prvo pobeli, nato da še barvo čez.
strižem se pa na 2 meseca (se ne sekiram zaradi uničenih las ampak sem mislila, da bi prešla na kako cenejšo varjanto, ker zdaj plačam vedno ok. 10 000 sit).
sem že probala se doma barvat s to isto barvo (feria-silver..) pa mi ni prijela-sem bla oranžna. očitno mam preveč rdečega pigmenta.
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#28 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 17 May 2006 - 05:28 PM

aja, pa ko si se sama doma barvala ti ni na narastku drugače prijelo kot po celi dolžini?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 May 2006 - 05:34 PM

Ja, na narastku vedno drugač prime ... po tej Silver Blond sem imela takoj po barvanju lase po dolžini dobesedno sive, narastek pa tak sivo/oranžen ... ampak po ene dveh pranjih sem imela pa prekrasno platinasto blond barvo, ki je pa trajala samo ene 14 dni.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 misha

misha

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Celje
  • Interests:šport

Posted 17 May 2006 - 05:38 PM

normalno da narastek rabi dlje časa da barva deluje, kot pa ostali lasje, ki so že bili nekoč pobeljeni. sploh če imaš temne naravne lase. zato je najbolje, da se prvo pobarvaš po narastku, počakaš 15 minut, potem pa še ostale lase do konic, in pustiš še ene 30-45 minut, odvisno kako ti barva prime.

jz mam temno rjave naravne lase, in se vedno sama barvam. od poly je ena barva, sam ne vem točno katera, k sm mela po barvanju dokaj normalno barvo las. nč kej pretirano rumene. sam sm mela pa res zelo dolgo barvo gor.
  • 0

#31 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30835 posts
  • Location:Primorska

Posted 17 May 2006 - 05:40 PM

Mogoče skandinavsko blond? rdeča škatlica?
To je imela moja sošolka, pa je imela tak lepe lasek vedno, kot barbika.. smile.gif
  • 0

#32 misha

misha

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Celje
  • Interests:šport

Posted 19 May 2006 - 02:41 PM

našla sm v trgovini od EHOTON- barvni lotion za utrjevanje las.kr fajna zadevica.lase si umiješ,sfrotiraš z brisačo, daš lotion na roke in si razmažeš po lasih. deluje tudi kot žele, tak da ti še zraven oblikuje pričesko. je pa v različnih barvah. jz sm si vzela biserno sivo, in mam vijolično-sive lase. kt da bi bla pr frizerju smile.gif

zadevica je super!!!



lp NIČ VEČ piščanček
laugh.gif
  • 0

#33 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 May 2006 - 03:25 PM

QUOTE(misha)
našla sm v trgovini od EHOTON- barvni lotion za utrjevanje las.kr fajna zadevica.lase si umiješ,sfrotiraš z brisačo, daš lotion na roke in si razmažeš po lasih. deluje tudi kot žele, tak da ti še zraven oblikuje pričesko. je pa v različnih barvah. jz sm si vzela biserno sivo, in mam vijolično-sive lase. kt da bi bla pr frizerju smile.gif

zadevica je super!!!



lp NIČ VEČ piščanček
laugh.gif


firbec me matra kako to zgleda, dej a popneš fotko biggrin.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#34 misha

misha

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Celje
  • Interests:šport

Posted 19 May 2006 - 03:51 PM

hm...kok dodam sliko iz računalnika? oops.gif [/img]
  • 0

#35 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 19 May 2006 - 05:12 PM

http://www.lepa-si.c...opic.php?t=4026
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#36 misha

misha

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:Celje
  • Interests:šport

Posted 22 May 2006 - 12:20 PM

IPB Image

evo tak zgleda....
pa hvala... zdej znam slikco vstavit laugh.gif
  • 0

#37 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30835 posts
  • Location:Primorska

Posted 22 May 2006 - 02:53 PM

Pa dej še svoje vijolično-sive lase, da vidmo učinek! smile.gif
  • 0

#38 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 22 May 2006 - 03:02 PM

ta ehoton sem tudi jaz imela nekaj cajta nazaj, mislim da je bila barva mahagonij, pa se na mojih rjavih laseh ni poznalo NIČ
  • 0

#39 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 22 May 2006 - 04:35 PM

Jaz sem imela črnega še na koncu OŠ, da sem prikrila narastek, pa se mi tudi zdi da ni bilo nekega učinka... Itak se mi je pa narastek pojavil navadno šele po kakih 3h mesecih brez barvanja.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#40 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 22 May 2006 - 05:34 PM

QUOTE(misha)
Zdravo!!

Imam problemček. Poskusila sem že s peroksidom, blanžem, raznimi belimi in sivimi barvami, ampak vedno pride isti rezultat- RUMENO ORANŽNI LASJE!!! cry.gif

Sem kot piščanc. cry.gif Zanima me, ali obstaja kakšna sestavina, ki bi mi na soncu hitreje pobelila lase. Da bi izginila rumena barva. ????? ermm.gif

Hvala za nasvete!

lp Misha


počak še ene 60 let, pa bo samo ratal biggrin.gif biggrin.gif
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users