Jump to content


Photo

Lahka Nega Za Normalne Lase


  • Please log in to reply
52 replies to this topic

#21 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15467 posts
  • Gender:Female

Posted 25 August 2007 - 09:59 PM

Jst si itak umivam lase ene 2x na tedn, pozimi pa samo enkrat. Učas sem oprala, dala nek brezvezn regenerator in je blo to to. Zdej pa mi Dilema skos diha za ovratnik. Si si dala masko? katero? Kak dolgo si jo pa mela gor? laugh.gif Se je prav bojim, un je bil soup naci, Dilema je pa hair naci! Pa se mi res zdi, da bolj, ko si jih negujem slabše mam. Mam pa ful suhe zadne cajte in me Dilema tak zalaga z maskami, da mi ni jasno, kdaj jih bom porabla. biggrin.gif Sam upam, da ne bom mela po tej silni negi ful mehkih, jst mam rada mojo žimo. wink.gif
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#22 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 August 2007 - 10:06 PM




Meni je tudi žima bolj všeč, prav res. =)

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#23 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 August 2007 - 09:22 AM

Komplikatorke. =) Js nisem noben naci, tud sama že neki časa uporabljam bolj lahke zadeve, odkar se že nekaj časa ne barvam in moji lasje niso več suhi, maske skor sploh ne več (če odštejem občasno uporabo Treat Me Right, ki je tudi edina maska, ki jo imam) ampak samo še lahke regeneratorje, brez kopice olj in podobno.

Dragico pa zalagam z maskami zato, ker ima izredno suhe lase, ki se lomijo in cepijo, kar pa je druga zgodba, kot pri tebi, Jenna. Poleg tega je imela obdobje, ko se je skos neki besno barvala (tudi beljeni prameni) in definitivno to pusti posledice. In če imaš izsušene lase, jih je pač treba bolj negovat, sploh pa v primeru, da hočeš imet dolge. Ona pa itak nikol ne bo imela polizanih, ker ima nenormalno žimasto debele lase, pa še ogromno jih ima. Po eni strani zdej jamra, da sem naci, po drugi pa mi govori, kok ma izsušene pa scepljene in se ji skos vozlajo. Ampak tle sem pa bad guy, ane. =)

Treba je pač najt neko srednjo pot, torej če so lasje zdravi, se stanje vzdržuje s kakšnimi lahkimi balzami, ki lasem nudijo zaščito in lahko vlažilno nego, za problematične, poškodovane in izsušene lase pa to definitivno ne bo dovolj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#24 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29009 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 August 2007 - 11:15 AM

dobra lahka nega sta tudi Palmolive Aroma Therapy Energy šampon (sicer na pakungi piše, da je za mastne lase) z zelenim čajem, grenivko in medom ter Palmolive Naturals regenerator z aloe vero in proteini svile - šampon itak diši za umret, po balzamu pa imam lahke, sijoče in lahko razčesljive lase. predvidevam, da cena tudi ni v nebo vpijajoča.

meni je tut Alverde regenerator preveč in ga zdaj uporabljam pred šamponiranjem, tako kot TiGi OH. bo treba na jesen malo zobke stisnit in pljunit ven za L'Occitane sivko ali olivo.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#25 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 August 2007 - 04:58 PM




Mene sicer mikajo tile balzami od L'Occitane, ampak sploh ne razmišljam o nakupu, ker se mi zdijo cene naravnost oderuške. Če maš krajše lase, se še splača. Z dolgimi pa nikakor ne.


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#26 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 August 2007 - 06:13 PM

L'Occitane balzame se splača kupit v manjši, potovalni embalaži, da se najprej prepričaš, če so ti sploh všeč. Gre pa drugače za presenetljivo kvalitetne balzame božanskih vonjav, ki las niti malo (ampak res čisto nič) ne obtežijo, niso kaj dosti hranljivi, so pa zelo lepo vlažilni in več kot odlično zadovoljijo potrebe normalnih do rahlo suhih las. Tle sicer govorim o teh dveh, ki sem ju uporabljala (citronka z limono in angelika), sumim pa, da sta podobno lahka in kvalitetna tudi sivkin in pelinov, za olivnega pa ne vem. So pa itak vsi narejeni po enaken principu (na začetku silikoni, potem kakšno naravno olje, ekstrakti in eterična olja), zatorej sklepam, da se vsi podobno obnesejo. Se jih pa zaradi njihove bolj redke in izjemno mazljive konsistence porabi prav neverjetno malo in trajajo zihr ene dvakrat dlje, kot enaka količina drugih balzamov.

Špela, si sprobala od L'Occitane še kej druzga kot sivko ali olivo? Kaj pa recimo tale citronka z limono? Meni je to en tak super, poživljajoč in lahek balzam za normalne lase.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#27 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29009 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 August 2007 - 10:46 PM

QUOTE(DiLeMa @ 26. 8. 2007 - 19:13) View Post

Špela, si sprobala od L'Occitane še kej druzga kot sivko ali olivo?

ja, pelin in angeliko - oboje se mi zdi isto, kaj jaz vem ... najbolje sta se mi obnesla sivka in olivka, zato ju bom še naprej kupovala.
QUOTE
Kaj pa recimo tale citronka z limono? Meni je to en tak super, poživljajoč in lahek balzam za normalne lase.

nisem še probala, mogoče nekoč ... wink.gif

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#28 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 September 2007 - 03:10 PM

Jaz sem zdej prav imela en tak mini eksperiment in sicer sem si izmenično lase negovala z lahkimi L'Occitane balzami (imam tistega citronkinega za normalne lase in angelikinega za poškodovane, ki pa kljub temu ni težek ali masten) in z raznimi težjimi, zelo hranljivimi in gostimi balzami in maskami (Tigi Oatmeal & Honey, Tigi Dumb Blonde in podobni).

In res moram povedat, da je razlika ful očitna, namreč po uporabi L'Occitane balzama sem imela lase popolnoma sveže kakšne 4 dni, po raznih težjih preparatih pa so bili sveži samo 2 dni in so se začeli konkretno mastiti že tretji dan. Tudi se mi po bolj bogatih balzamih lasje drugi dan kar nekako poležejo (pa imam drugače goste in močne) in izgubijo na volumnu, po balzamih L'Occitane pa imam ful polne do naslednjega pranja.

Lasje so kljub malo manj hranljivi negi ostali lepo voljni in mehki, je pa res, da k izsuševanju nagnjenim konicam še vedno strašno paše bolj konkretna nega, zato bom približno vsako 4. pranje (ene 2x na mesec) še uporabljala kakšen heavy duty regenerator.

Je pa mogoče treba tle še poudarit, da imam samo rahlo suh tip las (samo konice), odkar jih že 8 mesecev ne barvam več, so v zelo dobrem stanju, za zahtevne, poškodovane in izsušene lase pa še vedno pridejo v upoštev heavy duty regeneratorji kot redna nega pri vsakem pranju.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#29 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 September 2007 - 03:56 PM

Jst bi tudi imela Dilemo za sestrico. blush2.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#30 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2007 - 01:56 PM

V katero "kategorijo" spadata slednja balzama?


Balea vlažilni balzam za suhe in poškodovane lase (z mlekom in marelico, z vitaminom B3 + B5)

IPB Image IPB Image

Kako to, da je ta izdelek dobil "sehr gut" oceno, ko pa ima na drugem mestu sestavino, ki draži in je toksična? KLIK. Pri pauli pa nič ne piše o tem... hmm.gif
Zaenkrat se na laseh fajn obnese. Je pa res, da nisem delala neke posebe študije. Poleg tega, sem pred pranjem zmeraj nanesla Nivea protein repair masko na lase.

Tigi Catwalk Curls Rock Conditioner

Water (Aqua), Cetyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Fragrance (Perfume), Glyceryl Stearate SE, Quaternium-52, Stearyl Alcohol, PEG-7Gylceryl Cocoate, Bis (C13-15 Alklxy) PG Amodimetheicone, Glycern, Acetamdopropyl Trimonium Chloride, Dimethicone, Dimethconol, Phenoxethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Panthenol, PPG-2 Myrstyl Ether Proponate, Pentaerythrtyl Tetracaprylate/Tetracaprate, Tetrasodium EDTA, D-Limonene


ocena sonchike: KLIK


Zelo suhe lase imam na zatilju in konice. Bom začela s prakso dajanja maske na suhe lase le po tem predelu, po pranju pa nanesla balzam po vseh laseh. Kaj menite?
Za L'Occitane nimam denarja. Zanima me, če je kaj od tega, kar imam doma, v redu?

Kakšen pa je Alverde Aloe/Hibiskus, ki ga hvalite, v primerjavi z njima?

AQUA - unbedenklich/neutral
ALCOHOL - empfehlenswert
CETEARYL ALCOHOL (Fettalkohol) - eingeschränkt empfehlenswert
STEARAMIDOPROPYL DIMETHYLAMINE - unbedenklich/neutral
GLYCERIN - eingeschränkt empfehlenswert
GLYCINE SOJA OIL* (Sojaöl)- empfehlenswert
MYRISTYL ALCOHOL - empfehlenswert
SODIUM LACTATE (Milchsaure Natriumsalz) - empfehlenswert
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE - empfehlenswert
HIBISCUS SABDARIFFA EXTRACT* (rote afrikanische malve) - empfehlenswert
LAUROYL SARCOSINE - emppfehelnswert
HYDROXYETHYLCELLULOSE - empfehlenswert
MELISSA OFFICINALIS OIL (Melisse) - empfehlenswert
CITRUS MEDICA LIMONUM OIL*
PARFUM** - Eine Bewertung ist nur im Einzelfall möglich.
LINALOOL** - empfehlenswert
GERANIOL** - eingeschränkt empfehlenswert
* ingredients from certified organic agriculture
** natural essential oils



Hvala za vaš trud! IPB Image
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#31 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 09 September 2007 - 03:36 PM

Dražilne snovi v balzamih in maskah niso toliko problem, če se jih nanaša samo po laseh (ki so itak mrtvi) in ne po lasišču. Vsaj tako jaz mislim ... ne vem pa, če se te snovi, ki jih las vpije, prenašajo tudi na lasišče. Pomoje ne preveč, nisem pa zihr. Itak pa las nase veže samo tiste snovi, ki so zanj potrebne, torej kakšne proteine, keratin in vitamine, tisti mehčalci se sperejo, le določen delež pa jih ostane na površini lasu kot obloga in zaščita pred zunanjimi vplivi in izgubo vlage.

Kar se tiče balzamov, Baleinega bi jaz štela med bolj lahke, ker nima visoke vsebnosti olj, pa tudi vem, kakšen je po konsistenci - je bolj redek, če me spomin ne vara. Ta Alverde se mi zdi od vseh najbolj hranljiv, torej 'najtežji' in torej še najbolj primeren za tvoje suhe konice. Drugače pa vem kako je, če imaš zelo suhe lase na zatilju, to sem jaz dolgo imela (dokler jih nisem v red spravila) in so se mi včasih zvozlali v grozno kepo, da sem jih z muko spravljala narazen in si jih pol potrgala. Še najbolj lahek od teh balzamov se mi zdi Tigi, ki ni nič posebnega, čisto kemičen, brez kakšnih naravnih ekstraktov in olj.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#32 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2007 - 08:13 PM

No, fino. Bom pol tega Baleinega porabla, preden si omislim novega.

To zatilje je res hudič. Če ne bi toliko nosla visoko spetih las, bi si jih direkt postrigla in jih pol izdatno negovala, da sploh ne bi mogli več taki postat mad.gif
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#33 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29009 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 September 2007 - 08:50 PM

DiLeMa in lasne frikice, na pomoč!!!!!! smile.gif
ali se da tudi od firm naravne kozmetike (prim. lavera, logona, ipd ... ) dobiti kak lightweight balzam za lase? meni je recimo alverde čist preveč in sem vsa nesrečna, ker balzamov takšnega tipa ne morem uporabljat na standarden način, mapak samo pred pranjem las ...

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#34 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 September 2007 - 08:52 PM

Meni so maske od Lavere ful kul, so zlo tekoče oz. niso goste, meni las ne obtežijo kljub temu, da vsebujejo kakšno olje - ampak se res ne opazi, so lahke. Dobijo se pa v vrečkicah, eno boš imela za ene dve uporabi.

Aja pa Faith In Nature ima baje zlo lahke balzame, vem da ne vsebujejo olj in niso pregosti. Tisti z aloe vero je baje super.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#35 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2007 - 10:28 PM

Dilema, ti si ekspert za šampone, bom kar nate naslovila vprašanje.
Pred parimi dnevi sem si kupila Lavera šampon z mangovim mlekom za barvane lase. Na drugem mestu ali tretjem sestavinsko gledano sem opazila, da izdelek vsebuje nek "lauryl". Koliko je to ok za bolj občutljivo lasišče? Namreč, ravnokar delam kuro proti prhljaju pa si ne upam nič drugega gor dajat kot samo Fitoval anti-dandruff sick.gif
  • 0

#36 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2007 - 10:36 PM

Lauryl amonium in nekaj je nežen čistilec, medtem ko luryl sulfate je tisti ta grobi in nepropiročljiv

No, naj dilema pove ali kera druga. Mateya mogoče... Sonchika, če je tu...
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#37 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2007 - 10:59 PM

aha no potem bo pa najbrž to to! lauryl sulfate zihr ni, tako da ni strahu smile.gif
  • 0

#38 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 26 September 2007 - 11:03 PM

totega maš:

Lauryl glucoside (lauryl diglucoside) is a surfactant and detergent made from coconut oil (the "lauryl" part) and sugar (the glucose part). Such alkyl glycosides biodegrade quickly, and tend to be gentle to the skin, and they work in hard water.
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#39 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 26 September 2007 - 11:16 PM

joj hvala Adriane smile.gif sem bila potem doma že malo panična, samo ko sem zagledala tisti lauryl.
  • 0

#40 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 27 September 2007 - 10:21 AM

Mična, ti šamponi so izredno nežni, v bistvu najbolj od vseh, kar sem jih kdaj imela. Poročaj potem, kako ti bo všeč tale mangov.

Btw, zdle ti grem šibat nakazat denar.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users