Jump to content


Photo

Janez Drnovšek: 1950-2008


  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#21

  • Guests

Posted 23 February 2008 - 05:04 PM

Točno to se tu pri nas govori.
Nisem bila sigurna, če bo pokopan v Zagorju. Pogreb bo, po moje, zaprtega tipa. Samo za bližnje.
Če bi bil za vse, bi pa sigurno šla.
  • 0

#22 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 February 2008 - 05:09 PM

QUOTE(Baby @ 23. 2. 2008 - 17:01) View Post
bi povedali to ven šele po pogrebu, ker je hotel majhen pogreb s samo najbližjimi.

No, tega jaz absolutno ne verjamem.
Da je že bil pogreb, namreč. Ja kaj, a bodo zdaj še enkrat v najbližjem krogu uprizarjali uradni pogreb? To je pa po moje že smešno. Pogreba po moje ziher še ni blo, najbrž pa je res, da je umrl kak dan prej. Sicer pa brezveze o tem diskutirati naprej, ker noben od nas TOČNO ne ve, kak je blo. Govorice pa se o takih velikih stvareh itak vedno širijo... take in drugačne. Saj je bil kak teden v kritičnem stanju (če ne še dlje) in potem hitro kaj takega pride ven, da je umrl že pred tednom...
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#23

  • Guests

Posted 23 February 2008 - 05:26 PM

Pogreba zihar še ni bilo.
Se strinjam s tabo, da nima smisla več diskutirat o teh zadevah. Veliko je govoric, ki se vedno pojavljajo ob dogodkih, ki se vrtijo okoli ljudi, ki na očeh javnosti.

A mislite, da leži v mrliški vežici, in da ga gre lahko vsakdo kropit? hmm.gif
  • 0

#24 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 February 2008 - 05:28 PM




Po moje ne... v ta namen je spominska/žalna knjiga.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#25 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30858 posts
  • Location:Primorska

Posted 23 February 2008 - 05:29 PM

Meni je pa to, da pogreba še ne bi bilo in da bi bil mrtev že en teden, še najbolj čudno od vsega... Mislite, da bo v tem primeru ostalo pri tem, da je pokopan v ožjem družinskem krogu?
  • 0

#26 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 23 February 2008 - 06:43 PM

...R.I.P...
  • 0

#27 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 23 February 2008 - 07:18 PM

Meni se ne zdi čudno, da/če je umrl dan, nekaj dni prej. V svetu znanih, sploh politikov se velikokrat zamolčijo te stvari, se spomnim ko je bol v bolnici Tuđman se je tudi hitro začelo ugibat da je že mrtev, uradna vest o tem je prišla ven po kakem dnevu, dveh.
Verjetno je ob smrti nekoga tako pomembnega treba organizirat ogromno reči, kaj vse si jaz ne morem predstavljat, ziher pa uredit vse potankosti glede pogreba, prisotnosti njegove družine, potem so pa neke uradne stvari kot je podpisovanje politikov v žalnmo knjigo in njihove izjave, obveščanje v tujino itd.

Pa tudi ni čudno, da se umrlega ne pokoplje takoj. Recimo lahko rečem, da smo mi za našo babico čakali en teden da se je vse uredilo, da smo sklicali vse sorodnike in prijatelje dobesedno iz cele bivše Juge in še onkraj, pa tisoč in ena skrb je bla zraven.

  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#28 koki

koki

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1975 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 23 February 2008 - 08:25 PM

Mislim, da nima nobenega smisla ugotavljati kdaj je umrl, ker nima nobene veze več.
Mogoče ga res ni več tukaj, med nami, a sem prepričana da je nekje drugje, mogoče še bolj srečen.

Naj zdaj uživa, kjerkoli že je.

cry.gif
  • 0

#29 celia

celia

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1626 posts

Posted 23 February 2008 - 09:29 PM

Jaz sem še iz enega vira zvedela, da je umrl že prej in to se tudi meni ne zdi tako nenavadno. Konec koncev pa res niti ni tako pomembno.
  • 0

#30 Felicity

Felicity

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3216 posts
  • Gender:Female

Posted 23 February 2008 - 10:09 PM

R.I.P.
IPB Image
  • 0

#31 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 23 February 2008 - 11:02 PM

Počivaj v miru.
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#32 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 23 February 2008 - 11:25 PM

Nekaj iz tujih medijev:

KLIK
KLIK
KLIK
KLIK

Gledala sem dokumentarec o njemu prej po TV in lahko rečem samo, kapo dol pred takšnim človekom. Res zadnji politik, do katerega sem tudi jaz čutila spoštovanje in ga občudovala.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#33 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 February 2008 - 11:34 PM



Jaz sem tudi gledala vse o njemu. Morda sem za koga nora, ampak meni se je kar utrnila solza. smile.gif
Da bi pa bil zadnji, ki bi ga spoštovala, pa ne bi mogla rečt, je pa eden izmed izjemno redkih (ne vem točno povedat, ampak "čutila" sem ga na tak način, da mu je vredno zaupat - morda se čuje zaj to dramatično, ampak tak je bil moj pogled nanj). Tu so še Kučan, pa tudi Türk mislim, da bi znal daleč prilezt v srca državljanov RS. Je pa res, da takih ljudi, kot je to bil Drnovšek (pa tudi Kučana štejem sem), v Sloveniji še dolgo ne bo (če sploh bodo).

Mi pa grejo ekstremno na jetra razni prijazni govori Janše (ko je bil Drnovšek še živ, ni nikoli mel zanj niti ene lepe besede), ki nimajo niti 5% iskrenosti po moje... naj samo reče, da mu je žal, da je umrl, pa konec. dry.gif
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#34 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 24 February 2008 - 12:40 AM

Mene je zmotlo edinole par govorov v dokumentarcu, ki so mi delovali tak posiljeni, pretiravani in izumetničeni. Itak njegova dejanja in zasluge dovolj očitno govorijo o tem kakšne vrste človek je bil, nevem zakaj še je potrebno potem nakladat gor, da na koncu izpade nepristno.


Sicer pa o njem vse dobro. sad.gif

  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#35 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 24 February 2008 - 11:22 AM

Prijatelj, ki je zaposlen v vojski pravi, da so tam že v četrtek imeli minuto molka zanj.




Počivaj v miru!
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#36

  • Guests

Posted 24 February 2008 - 11:27 AM

Jennna, nisi nora. Jaz sem že pri Dnevniku jokala.
Govori so bili pa totalno osladni, pa hinavski. Nekateri, seveda. Janšev. Pa tisto o Italjanih je bilo malo mimo. O tem , kaka prijateljica je Italija Sloveniji. Polovica tega folka, ki so govorili, ga sploh ni poznala, po moje.(poznala, v smislu poznala kot človeka)
  • 0

#37 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 24 February 2008 - 11:44 AM

QUOTE(Jenna @ 23. 2. 2008 - 23:34) View Post

Jaz sem tudi gledala vse o njemu. Morda sem za koga nora, ampak meni se je kar utrnila solza. smile.gif


Enako tudi meni, in me ni sram to priznat.

Se pa strinjam glede Kučana, vidim da smo na istem bregu kar se tega tiče. wink.gif

  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#38 Marylin

Marylin

    sramežljivec

  • Člani
  • 82 posts

Posted 24 February 2008 - 02:49 PM

tud men se je utrnila solza. najbolj ga spoštujem, ker je bil res politik na mestu in pravi borec za naravo in živali.

r.i.p.
  • 0

#39 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 24 February 2008 - 02:58 PM

R.I.P. - je imel obdobje, ko je dejansko koristil državi (podpiral je vključitev v NATO)

Zakaj je treba pa Kučana v to tunkat pa ne vem, slednji ni dosti dobrega naredil, še proti osamosvojitvi je bil ... dokler se ni izkazalo, da bi odžagal vejo, na kateri sedi.
  • 0

#40 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 24 February 2008 - 03:19 PM

^^ Glede Janševega govora je itak tko, da ga je moral pripravit glede na to da je pred. vlade, hočeš nočeš ne more kar reč samo sožalje in to je to.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.






0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users