Jump to content


Photo

Združene države Amerike (ZDA)


  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#21 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 15 March 2011 - 08:13 AM

Olivija, lepo si poslikala in opisala. Amerika je lepa. Ni vse brezdušna arhitektura mega nebotičnikov. Najdejo se prijetni kotički mest, zunaj pa je narava divja, prvinska.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#22 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29194 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 09 July 2011 - 06:14 PM

tisti/-e, ki ste bili/-e v ZDA brez vizuma:

mal sem zmedena glede ESTE ozr. visa waiver programa. a to sam izpolniš un obrazec, plačaš, sprintaš in to je to?

EDIT: ne rabim več, sem že dobila odgovor.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#23 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25831 posts
  • Gender:Female

Posted 29 February 2012 - 10:27 AM

S sodelavko načrtujeva potovanje po ZDA (West coast). Za 3 tedne nekje med 28.7.2012 in 19.8.2012 (oz. 4.8.2012 in 26.12.2012).
V grobem: San Francisco, Yosemite park, Vegas, Grand Canyon, Los Angeles, San Diego... Rentacar, moteli, hoteli, couchsurfing, Airbnb...

S sabo vzameva še 2 ali 3 potovanj željne osebke :D Pobiram prijave :woot:
  • 0

#24 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 29 February 2012 - 11:11 AM

V Vegasu se peljite do Hoover dam. Nora krajina, masiven jez, pa fascinantna tehnologija.

Posted Image

Posted Image




Pa v vegas med tednom, ne na vikend, eni izmed top hotelov imajo nenormalno nizke cene sob, midva sva za Stratosphere (tisti, ki ima bunjee iz strehe in se neko vrtavko, pa dvakrat lahko gres na streho zastonj, sicer je za placat, ce nisi gost) dala 20$ na noc, drugace so pa sobe od 100$ naprej.
Posted Image

Drugace pa vsecen travel list, ce se cesa se spomnim, dopisem.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#25 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25831 posts
  • Gender:Female

Posted 29 February 2012 - 11:16 AM

Sej jaz sem že bila tam leta 1998 (12 dni). Takrat so nas še peljali dobesedno not v Hoover dam da smo videli turbine in vse. W O W! I wanna do it again! :D
  • 0

#26 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 29 February 2012 - 12:02 PM

No, kul. Tega sicer nisem videla, ampak je bilo vseeno precej impresivno tam hodit.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#27 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25831 posts
  • Gender:Female

Posted 29 February 2012 - 12:21 PM

Ja... po 911 so to ukinili. Žal :down:
  • 0

#28 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23886 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 29 February 2012 - 02:05 PM

najprej sem pomislila na njihovo emergency številko, šele kasneje mi je usekalo :)
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#29 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2012 - 08:55 PM

Jaz grem pa MOGOČE! septembra s fantom, njegovim bratrancem in punco v Ameriko za 14 dni. Roadtrip z avtom od NY, do Miamija. Dobil naj bi avto preko firme kjer dela, tako da bi bila nafta zastonj, plačali bi samo prenočišče, hrano in za sproti kar bi si želeli ogledati. Ampak ostaja trenunto na fazi "mogoče"
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#30 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6571 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2012 - 10:01 PM

^^ Wow, upam, da vam uspe zrihtat. Jaz bi tudi šla. Nekoč ...
  • 0

#31 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 06 March 2012 - 10:05 PM

Haha :D upam da bom zrihtala denar ja :) Čez poletje bom delala v LJ (je bolje plačano) Tako, da upam, da si bom dovolj denarja zaslužila.
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#32 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 06 March 2012 - 10:13 PM

A je katera ze bila na Floridi? Jaz grem, upam da uspe, naslednje poletje v Miami, pa bi z veseljem prebrala kaksno dogodivscino ;).
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#33 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27224 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 06 March 2012 - 10:16 PM

Mi se z družino spravljamo v Ameriko že sto tisoč let (se spomnim teh obljub že od kakega 1. razreda XD), pa nam še ni ratalo. Je hud finančni zalogaj, no, pa itak nismo nikoli hodili na neke hude eksotične dopuste. Zdaj me niti ne mika več, kot me je, ko sem bila majhna, imam druge prioritete. Če bi imela keš, ki bi padal z neba, bi šla, itak :D, tako pa ni ravno prva na lestvici držav, ki jih hočem videti.

A ne gre Špela na Florido?
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#34 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 06 March 2012 - 10:31 PM

Aja, nisem na tekocem. Spela, when? :P no...kakorkoli, pricakujemo reportazo. ;)
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#35 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29194 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 07 March 2012 - 08:45 AM

grem, ja, sam ne v Miami. :wink: 30.4.-11.5..
velja za reportažo, samo ne bo moja tipično popotniška, ker je tokrat cilj potovanja drugačen kot ponavadi. ampak se bom potrudla strnit vtise.
rada bi vidla Everglades, katerega izmed otočkov, vsaj delček katerega izmed zabaviščnih parkov, Cocoa Beach. Orlando bo pa orientacijska točka, zlo na jug (razen otočkov) niti ne nameravam. lahko se pa zgodi, seveda. sem res čist brez planov. pa brez vsaj enga ornk šopinga se ne vračam. :woot:

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#36 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 07 March 2012 - 09:41 AM

Aaah! Envious!
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#37 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18381 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 11 March 2012 - 03:52 PM

A je katera ze bila na Floridi? Jaz grem, upam da uspe, naslednje poletje v Miami, pa bi z veseljem prebrala kaksno dogodivscino ;).


Jaz sem bila enih 5 let nazaj, avgusta. Bila sem 2 tedna, v šoli angleščine v Miami Beachu. Živeli smo v središču dogajanja, na Ocean Drivu. Smo se pa bolj zabavali, pogledala si nisem nič. Zdaj mi je žal, takrat sem pač bla v takih letih, da me kaj drugega kot zabava in shopping ni kaj dosti zanimalo. Torej možnosti za zabavo in shopping je ogromno, vstopnine v diskoteke so bile povsod 20$, alkoholni koktajli, tipa juicevodka in podobni 10$.
Ozračje je ful soparno, pač tropsko podnebje, kar me je motlo je blo to, da so trgovine, diskoteke in vsi notranji prostori klimatizirani na enih 18°C ali pa se mi je samo tako zdelo, ker je bila razlika med noter in zunaj ogromna. Tak da sem si nosla zraven pulover.
Če bi še šla, bi si ogledala Florida Keys, Kennedy space center, Universal studios, Everglades pa mogoče kako NBA tekmo. :)
  • 0

#38 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29194 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 May 2012 - 09:15 PM

tole bo bolj zmedeno kot karkoli druzga, ker mam stvari še čist frišne in nepopredalčkane.
letela sem z Gatwicka direkt v Orlando, 9 lepih ur na avionu, zleknjena čez 3 zice in prepolna adrenalina, da bi spala, sem bila prvi dan pokonci vsega skupaj 25 ur. na carini/meji ni blo problemov, edin povedat sem mogla, kdo živi na naslovu, ki sem ga navedla na ESTA obrazcu, sem si na hitro nekaj izmislila. :oops: v manj kot uri sem bila s čakanjem vred končno v the land of the free.
vidla Orlando (okoliška jezera&parki), Disney World, Cocoa Beach (:wub:), St. Augustine, Tampo in okoliške plaže (Clearwater, St. Pete's, Indian Rocks), žal časovno kaj več ni zneslo - mislim, lahko bi, samo pol ne bi bila nič časa s T..
obiskala sem malo morje muzejev (Ripley's Believe It or Not, Potter's Wax Museum (brezveze), Museum of Modern Art, FMoPA :wub: (Photography Museum), the Dali Museum :wub:, Henry Plant Museum, Lighter Museum ... ), Flagler's College, park Fountain of Youth, itd .... dobesedno mešalo se mi je v Barnes and Noble knjigarni, v Tampi sem šla pogledat knjižnico, Riverwalk, staro mesto Ybor, Center for Performing Art in full tega. povratna karta za vlak (Amtrak) je bla sam 26$, đabe. pa full fajn vlak.
en četrtek so me zvlekli v nek klub, kjer vrtijo country, OMG, umirala sem od smeha. :D
najbolj si bom zapomnila taksista, ki me je 'naučil' (nategnil?), da ne jemljejo drobiža in da se zmeraj na gor zaokroži (npr. 10.30$ je 11$ pa če se na glavo postaviš), da se ti natakar predstavi, da je folk full prijazen in ustrežljiv (čeprav sem tut pr res ubrisanih primerkov spoznala), da so ženske obsedene s telovadbo in videzom (vpraša bejba tipa, če se mu zdi, da se je zredila pa tip neki hudomušno pripomne, da bi mogoče lahko manj prigrizkov pojedla in takoj drama :lol:), da me je folk kar dobesedno na cesti ogovarjal, vsi so bli res full prijazni, jedla sem najboljši sushi in presno korenčkovo torto na svetu :D, vse zajebancije in seveda to, kakšen občutek je mela T.-jeva koža pod mojimi prstnimi blazinicami. :blush2:
ker sem večino časa spala pri njemu doma, kjer niso niti slišat hotli za kakršenkoli dnar (pa sem pol po hiši malenkosti poskrila), sem full malo zapravila, preživela brez šopingiranja - enostavno se mi ni dalo po trgovinah letat, sem šla raje ven v park na zrak in sonček. vreme idealno, eno jutro se je minimalno uscalo, sicer pa skos sonce, znal je tut kako uro pripekat, ampak se je dalo preživet.
ne znajo šparat, skos majo nažgane ventilatorje, povsod grejo z avtom, večina jih tut full rada vozi. meni so bile vožnje z busi zakon, tok enga folka in bizarnosti. v hostlu, kjer sem spala, so mi zadnje jutro dali pakungo čaja pa polno je blo enih takih malih lepih stvari, z enim tipom sva šla ribe lovit pa take. pa povsod noter (avto, trgovina, bus, vlak itd) majo full nažgane klime, vgl, mene je povsod zeblo. js nisem mela do zadnje noči v sobi prižganega ventilatorja, oni pa vsi, pol so bli pa s kovtri pokriti. :lol:
za Disneya sva dobila zastonj multipass, sicer stane 82$. ker ni blo blazne gneče, se je dal preživet in mi je blo všeč. za res vse videt je en dan premalo, midva sva bila 9 ur nonstop na nogah pa sva morala fejst izbirat, kaj videt in česa ne.
Sarah, oprost, ker ni zneslo do Miamija, sem bila premalo časa tam, sicer bi lahko šla z enim fejst dečkom, ki sem ga spoznala v Tampi, sami so mi trije dnevi sfalli. mogoče drugič. js bi šla definitivno še, ker zdej vidim, da je easy za shendlat in je še tok stvari, ki bi jih rada vidla.
fotkala nisem skor nič, grem kljub temu pobrskat za kakšno fotko.
v glavnem se mi je s tem dopustom izpolnila ena full velika želja, ki je v meni zorela že par let in sem full vesela, da sem šla. :love:
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#39 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29194 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 14 May 2012 - 09:24 PM

Posted Image Posted Image
Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#40 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27224 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 14 May 2012 - 09:52 PM

:thumbup:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users