Jump to content


Photo

proteini


  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#21 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 29 August 2006 - 08:57 AM

Hmm, ne da se mi zdaj veliko pisat ampak:

Sam proteinski napitek, če nima kakih drugih dodanih snovi, ni škodljiv. Trenutno smatramo za najbolj kakovostne beljakovine pridobljene iz sirotke. To je stranski produkt pri izdelavi sira. Če bi to hotel v večjih količinah zaužit,..., no ja sirotka kot tekočina odstotno vsebuje precej malo beljakovin, tako da bi to kar težko šlo. S posebnimi postopki, ki čimmanj uničijo strukturo beljakovin izločijo beljakovine iz sirotke. V primerih ko primanjkuje kakovostnih beljakovin ali pa ko obstaja potreba po večjem vnosu, jaz osebno ne vidim problema v teh napitkih. Mene bolj motijo, da so zaradi okusa večinoma sladkani z umetnimi sladili in imajo dodane umetne arome. Se pa da najti na netu skoraj čisti Whey protein (whey = sirotka).

Kvalitetne beljakovine so namreč nujne za resnejše športnike. Kaj več pa res drugič!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#22 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 29 August 2006 - 11:48 AM

Mhm. Sej ... s sirotkinimi proteini se jaz futram. In imam hvala bogu tako konstitucijo da sem kljub temu dost temeljito zdefiniran. biggrin.gif Pravzaprav moram še ogljikove hidrate dodajat ... Pa saj, to gre potem naprej ko domine. twisted.gif twisted.gif

Glede sladil ima Hsul zelo prav. Nekateri imajo E951, sem črtal čim sem opazil. Obstoječi imajo E950 ... opis zgleda manj uničujoč, je pa tudi okus tak "nesladkan". Mislim, reč ni prav zelo sladka sploh. Hvala bogu.

Sirotkine proteine brez vsega se da dobit tako od Designerja kot Proforce ...
  • 0

#23 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 07 November 2006 - 11:56 AM

Meni se tudi ne da poglablat, pa se dolgocasno bi blo. wink.gif

Sam jem sportno prehrano ze vec let in se mi zdi zelo koristen dodatek k prehrani. Povdarjam DODATEK, ker to tudi te stvari so.
Vsa poanta je v tem, da taka prehrana omogoci uporabniku uzivanje pravih snovi ob pravem casu. To bistveno pripomore k pravilni prehrani, skrajsanju casa regeneracije, hitrejsemu okrevanju, skrajsanju casa povrnitve energije... Glede na zeljeni ucinek si izberes dodatek!

Seveda se vse to da narest tudi z normalno prehrano, ampak to je zgolj teoreticno. V praksi se izkaze, da je to pocetje nesmiselno in potratno (cas in denar)! Skoraj nemogoce je dobiti tako kvaliteto z normalno prehrano.

Okusi in sladila so res minus pri vsem tem! Sicer pa ce pogledamo ostala zivila v trgovinah, se lahko se 10x bolj zgrazamo, kaj vse nam prodajo v njih!!! hmm.gif
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#24 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 12:29 AM

Eto ... malo za hec - slika moje zaloge na današnji dan. smile.gif

Skrajno desno spodaj so maščobne omega 3 kisline, na njih vitamini/minerali One-a-day, levo od tega proteini s počasnim sproščanjem Glycer Lean, na njih BCAA aminokisline, levo kreatin, na njem amino kisline (tablete, cel spekter, mišljeno za pred tekom), na njem mešanica kofeina in taurina (fat burner, pred tekom), ta velike kante so spodaj OH, na njem dve kanti proteinov, čist levo pa energijske ploščice.

Po hitrem izračunu je - brez upoštevanja popustov ipd. - na sliki za 80+ kSIT futra.

Attached Files


  • 0

#25 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 08 November 2006 - 12:50 AM


To je pa kot v onih kantah za pleskarske farbe. twisted.gif



  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#26 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 12:59 AM

Ja. Ko sem prvič prišel s tem domov je fotr dejansko vprašal če nameravam prebelit sobo ... laugh.gif
  • 0

#27 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 08 November 2006 - 01:02 AM

LOL! Ne vem kok se ti na to spoznas ampak ko clovk pogleda na sliko zgleda kuker da si sou v proshop pa da so te obral do kosti. tongue.gif


Use kar jz jemlem je kreatin, whey proteini pa hypro kot nadomestilo obroka. Pa cist zadostuje.

Ne vidm potrebe po tok produktih.
  • 0

#28 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 08 November 2006 - 06:56 AM

QUOTE(Piquet @ 8. 11. 2006 - 1:02) View Post

...
Ne vidm potrebe po tok produktih.

Se strinjam, da je zadosti ze to kar si napisal. Kar je vec je ze preseravanje, razen ce nisi vrhunski sportnik in isces se tist dodaten procent izkoristka.
Sicer pa lahko vase spravis se nevemkaj, samo ce delas druge napake pri prehranjevanju...je itak vse brez veze!
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#29 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 07:16 AM

V Proshop mene itak ni ... od tam so samo Myoplexi in eni Proforce proteini, ki jih imam izključno zaradi 50% off. Tja zahaja sodelavec s komer treniram.

Brez veze pa seveda ni niti ena stvar, ki jo imam. laugh.gif Sicer pa - kot da si naštel kaj manj laugh.gif Edino kar je pri meni več, so aminokisline BCAA in pa energijske ploščice, ki jih žal potrebujem pogosto. Aja, pa OHji, se pravi Maltomaxx. Jaz ga pač potrebujem, v primerjavi s proteini je pa tudi poceni. Gainer si mešam, a ne. Tisti vitamini in maščobne kisline so pa tko poceni, da brez veze, se cenovno sploh ne pozna v primerjavi s kanto proteinov.
Aminokisline imam resda 2x, BCAA zato ker je kul, tablete s celotnim spektrom pa za tek. Ceneje je od BCAA, pa prav tako dobro preprečijo katabolno stanje. cool.gif

P.S.: se kar spoznam twisted.gif
P.P.S.: Pille, če že Piquet kvasi neumnosti, bi vsaj tak znalec twisted.gif kot si ti lahko vedel, da če s slike črtaš reči ekvivalente "kreatin, whey proteini pa hypro", razen kante z ogljikovimi hidrati in energijskih ploščic bore malo ostane. Možnosti za "dodake" je še čuda, od glutamina pa do NO2, ampak to že pelje v premalo efekta za veliko več €€€. In zato pač ne jemljem ...
  • 0

#30 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 08 November 2006 - 08:51 AM

QUOTE(sajk @ 8. 11. 2006 - 7:16) View Post

Pille, če že Piquet kvasi neumnosti, bi vsaj tak znalec twisted.gif kot si ti lahko vedel, da če s slike črtaš reči ekvivalente "kreatin, whey proteini pa hypro", razen kante z ogljikovimi hidrati in energijskih ploščic bore malo ostane. Možnosti za "dodake" je še čuda, od glutamina pa do NO2, ampak to že pelje v premalo efekta za veliko več €€€. In zato pač ne jemljem ...

S strinjam...govoril sem ravno o zadnjem primeru, ki si ga omenil. Take "male" dodatke, ki te kostajo se dodatnih 30-50k/mesec (lahko pa se mnogo vec), naj pa uporabljajo samo ekstremni bodybuilderji (tekmovalci) in vrhunski sportniki. Te itak spalijo od 150-300k na mesec za vse to! Jest pravim...kar naj!!!
Sicer pa, cim si malo vec kot rekreativec, takoj zapravis nekaj 10k mesecno za dodatke...to je se v mejah normale!
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#31 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 09:13 AM

Ja, evo, približen stroškovnik za shake.

V en shake dam med 50 in 60g proteinov (300-330SIT), 40-60g OH (70-110SIT) in slabih 5g BCAA (cca. 100SIT). No, pa mleko tudi ni zastonj, 2.5dl je slabih 50SIT.
Skupaj torej 520-590SIT. Točna cena niha zaradi izbire proteinov, vendar ne upošteva raznih popustov (ki jih ko si tam stalen gost itak imaš), znižanja ipd., na katera pa tudi kmalu naletiš ...

Shakea sta dva na dan treninga, teh je pa pet tedensko. Mesečno torej med 21 in 24k SIT. Še vedno neupoštevaje znižanja in popuste.

Veliko?

Samo za skute gre mesečno med 10 in 15k SIT. Potem so tu še prijatelji od Barille itd. itd. Lih tko bi lahko rekel da sem prišel v interspar in da so me nategnili ko majmuna, a ne Piquet twisted.gif
  • 0

#32 Pille

Pille

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 107 posts
  • Location:Lj
  • Interests:svasta!

Posted 08 November 2006 - 09:50 AM

QUOTE(sajk @ 8. 11. 2006 - 9:13) View Post

Samo za skute gre mesečno med 10 in 15k SIT. Potem so tu še prijatelji od Barille itd. itd. Lih tko bi lahko rekel da sem prišel v interspar in da so me nategnili ko majmuna, a ne Piquet twisted.gif

Lep stroskovnik si napisal...vsak si ga lahko vzame za svoj preracun glede na svoje potrebe.

Supermarketi te itak nategnejo...v primerjavi s tem je strosek za dodatke res majhen. Vseeno pa vecina ljudi ni pripravljena dat (ali pa tudi nimajo) se ekstra denar za te dodatke. Vsak po svojih zmoznostih.
Jaz pa samo svetujem, da je denar vlozen v dodatke dobra nalozba in ce imate moznost, se tega posluzujte!!! thumbup.gif
  • 0
Vse se da, samo hoct je treba!

#33 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 08 November 2006 - 10:36 AM

Po mojem osebnem mnenju, je za normalnega moškega, za profesionalce seveda ne velja, čisto zadosti dobra prehrana ter kvaliteten shake z sirotkinimi beljakovinami takoj po vadbi. Druga stvar so pa takoimenovani hard gainerji, torej osebe, ki težko pridobivajo na mišični masi. Tem osebam pa bi verjetno svetoval še malo več shakeov, ker verjetno imajo težave toliko pojest z normalno hrano.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#34 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 10:40 AM

Ja, ampak saj veš kako je s tem ... kaj pa treningi? Čisto zadosti 3x tedensko ali je 4x preveč? Kaj pa 5x ... kakor zastaviš. biggrin.gif Sem pa malo hard gainerja, ja, ampak ni panike, ker itak nočem bit omara. Stanje je pa tudi kar OK, sploh zaradi zelo nizkega odstotka maščob biggrin.gif
  • 0

#35 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 08 November 2006 - 10:43 AM

Za pridobivanje mišične mase je pametno ne se pretrenirat, ker mišice rabijo počitek da rastejo! Seveda pa kot pravi je vse to odvisno od ciljev, ki si jih zastaviš.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#36 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 10:45 AM

Vsaj 72 ur za vsako mišično skupino, ja. BCAA pa pomaga pri vsem skupaj. smile.gif
  • 0

#37 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 08 November 2006 - 10:48 AM

Vidim, da se razumeva. Te zadeve sem do nule naštudiral pred eno 11 leti, ko sem v srednji šoli bolj kvihtal smile.gif Zdaj se mi ne da toliko oz. ni časa. Čeprav mislim da grem jutri zjutraj spet plačat čalanarino v Fit&Fun. Bompa pač ob 7.00 pred službo hodil.
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#38 sajk

sajk

    Nebodigatreba :)

  • Root Admin
  • PipPipPipPipPip
  • 5393 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Motorizem, fitness, tek, strelstvo, čedne forumašice :D itd.

Posted 08 November 2006 - 10:52 AM

Obilo veselja ob treningu thumbup.gif

Hsul, kako pa nameravaš trening razdelit? Se mi zdi, da boš prisiljen zelo razdrobit treninge, da ne boš sredi dopoldneva hodil v službo. Če boš sam boš sicer res hitreje trening končal, imelo bo pa to slabosti, recimo bench pressa sam temeljito ne boš mogel delati, boš prisiljen trenažer uporabit.
  • 0

#39 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 08 November 2006 - 01:35 PM

Eno vprašanje imam čeprav ni ravno o proteinih.Kreatin res poveča srčni utrip? A ga to zelo poveča al tak normalno poveča?Je dokaj logično zakaj, samo mi ni da bi bila zadihana all the time.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#40 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 08 November 2006 - 01:41 PM

QUOTE(sajk @ 8. 11. 2006 - 10:52) View Post

Hsul, kako pa nameravaš trening razdelit? Se mi zdi, da boš prisiljen zelo razdrobit treninge, da ne boš sredi dopoldneva hodil v službo. Če boš sam boš sicer res hitreje trening končal, imelo bo pa to slabosti, recimo bench pressa sam temeljito ne boš mogel delati, boš prisiljen trenažer uporabit.



Dobro vprašanje, katero se že obdeluje v moji glavi. Fitnes se odpre ob 7.00. Recimo da ob 6.45 nekaj lahko prebavljivega pojem, ob 7.30 sem v fitnesu, ob 8.30 pa stuširan se peljem v službo. Šlo bi, če se bom potrudil.

Drugače pa varianta, da med tednom delam samo kardio (mi ni treba jest, samo kak svež sok spijem), za vikend pa vaje za moč. Meni osebno bi to bilo zadost.


  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users