Jump to content


Photo

"Osvajanje" v že utrjenih razmerjih


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 26 February 2007 - 02:30 PM

za utrjenost ni neke meje po moje, vsak par posebi ve zase. js sm se svojim utrdila, tko da vem, da je utrjeno, šele ene 4 leta nazaj, pa bo letos že 7 let. moja dva sta se poročila pa že po 8 mescih. pa sta noro utrjena še zdej. tko da po filingu.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2007 - 02:35 PM

QUOTE(inchika @ 26. 2. 2007 - 14:25) View Post

Hja je tudi velika razlika, če z nekom živiš skupaj eno leto, al pa se samo izletniško obiskuješ med vikendi biggrin.gif


Ja, se popolnoma strinjam.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 February 2007 - 02:49 PM


Ja, res je. Ampak potem pa pridejo večkrat tudi razni izleti po več dni, kjer se tudi marsikaj pokaže. =) Midva to velikokrat prakticirava in se čutiva ful povezana, pa vem, da ni to samo navidezno. Morda res pogrešam zgolj kakšne na easy kofete na kr en popoldan, drugače pa nama zelo štima.

Se pa strinjam s pingo - eni so "utrjeni" že po pol leta, eni pa še po letih ne.

Glede samoumevnosti - jaz si to razlagam namreč tako, da nekoga smatraš, da bo ob tebi na vse ali nič, ne glede na to, kako se boš ti ob tem obnašal in to pride z leti samo pri nekaterih, ne pri vseh. Jaz ne bi tega posploševala. Nekaj je, da si ne predstavljaš več življenja brez enega... da smatraš to, da je ob tebi, nekaj "logičnega"... drugo pa, da ga smatraš kot samoumevnega v tvojem lajfu. Na tak način jaz nikoli ne bi hotela meti fanta ob sebi, niti ne bi hotela, da bi jaz komu bila interpretirana na tak nači.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2007 - 02:54 PM

Jaz mislim, da se tle spet midve v globalu strinjava, samo določene izraze interpretirava drugače. Ti verjetno kot samoumevnost pojmuješ to, da se nekomu grobo rečeno jebe za partnerja oziroma misli, da bo partner z njim no matter what, ker je to pač njegova naloga - tega logično tudi jaz ne podpiram. Ampak sama pojmujem to samoumevnost bolj na način, da postane partner nek trdni del tvojega življenja in ti je popolnoma logično, da je tako in ne razmišljaš o tem, da kdaj ne bi bilo.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 26 February 2007 - 03:02 PM

QUOTE(Jenna @ 25. 2. 2007 - 15:04) View Post

nihrida,
tebi predlagam en resen pogovor, da poveš, da ti ni do rutine in skos enega in istega, da bi rada kaj novega in tako naprej, dobesedno ga zvleči nekam (mene npr. tudi marsikam treba zvlečt, nakar, ko to uspe, ugotovim, da je prima). Če pa še to ne pomaga, pa s kakšnimi bolj konkretnimi prijemi. =)


Ja, itak! Jst sm se zelo navadla na pogovore odkar sem z njim, drugače bi lahko že tud kr nehala. Težko rečem: zelo sva si podobna in spet tolk različna... Po pogovoru je nekaj časa kul, pol pa spet pade nazaj. Sej ni take hude panike, sam živce izgubim na momente in pol se tukaj izživljam.

Kot je Dilema rekla. Zdj sm že kak teden tok tečna, da grem še sebi na živce! twisted.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#26 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2007 - 03:10 PM

Sej smo vsi kdaj taki, js tudi znam bit ful pasja, če hočem. twisted.gif laugh.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#27 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 26 February 2007 - 03:13 PM

QUOTE(nihrida @ 26. 2. 2007 - 15:02) View Post

Ja, itak! Jst sm se zelo navadla na pogovore odkar sem z njim, drugače bi lahko že tud kr nehala. Težko rečem: zelo sva si podobna in spet tolk različna... Po pogovoru je nekaj časa kul, pol pa spet pade nazaj. Sej ni take hude panike, sam živce izgubim na momente in pol se tukaj izživljam.


A ni škoda živcev za to wink.gif
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#28 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 26 February 2007 - 03:19 PM

Ti si pa res en pametnjakovič! Za kaj je pa vredno izgubljat živce?
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#29 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 26 February 2007 - 03:26 PM

Nihrida, moj komentar ni bil negativno nastrojen. Niti nisem hotela pametnjačiti, ne vem zakaj si me pol tko požegnala blink.gif Moje mnenje pač. Tako kot ga vsi ostali napišejo. Kaj je tu čudnega.
Živcev pa ni vredno izgubljat za nobeno stvar.
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#30 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 February 2007 - 03:30 PM


Pusti nihrido, če je pa sitna. twisted.gif

V glavnem, jaz velikokrat povzdignem glas (taka pač sem, precej temperamentna =) ) in skos obrodi sadove, haha. Me je fant takšne pač že navajen. Nikoli pa nisem primitivno, otročje pasja, ampak skos jako prefinjeno. Briljiram v tem. =) Sicer pa sem v osnovi še skos nagnjena h kompromisom (v tem razmerju prvič), potem pa bolj h kakšnim rigoroznim ukrepom. =)
Čeprav tale moj se ne odziva preveč na mojo nesramnost, sploh noče sodelovat in to me blazno nervira (mislim, da je še nekomu drugemu tu to znano twisted.gif ).

DiLeMa,
ja, jaz tudi mislim, da se v globalu strinjava!
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#31 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 February 2007 - 03:31 PM

Moj fant pa totalno sovraži, če kdaj privzdignem glas ... avtomatsko me da na totalno hladni in dokončni ignore, res. Tko da se lahko z njim pomenim dobesedno vse, če sem skulirana in govorim normalno ... takoj, ko pojačam glas, je finito. Enkrat me je ful zajebal, sm se neki pizdila nanj v bolj mogočnem tonu in je stran gledal in nič ni rekel. Ko sm pa nehala in mu rekla, kaj bo zdej povedal, mi je pa mrtvo hladno rekel, da zdej se pa naj umirim in povem še enkrat v normalnem tonu, ker me prej sploh ni poslušal. laugh.gif Takrat mi je skor bučo razneslo od jeze, ampak moram rečt, da se mi zdi, da ima prav ... sem se na tak način naučila, da lahko vsa nesoglasja urediva po mirni poti, kar se mi zdi ogromen plus.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#32 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 February 2007 - 03:33 PM



Moj se na povzdignjen glas kar odziva, samo na takšno ironično nesramnost pa ne glih. =)

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#33 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23584 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 February 2007 - 03:34 PM

QUOTE(Jenna @ 26. 2. 2007 - 15:30) View Post



V glavnem, jaz velikokrat povzdignem glas (taka pač sem, precej temperamentna =) )


mi je enkrat kolegica rekla, da je temperametnost samo lepša beseda za koleričnost tongue.gif (jaz sem se vedno zgovarjala, da je "južna kri" v meni in da sem totalno temperamentna

  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#34 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 February 2007 - 03:37 PM

QUOTE(Kami @ 26. 2. 2007 - 15:34) View Post
mi je enkrat kolegica rekla, da je temperametnost samo lepša beseda za koleričnost tongue.gif (jaz sem se vedno zgovarjala, da je "južna kri" v meni in da sem totalno temperamentna

Ja saj, če grem gledat v slovar tujk:
koleričen = vzkipljiv, vročekrven, razburljiv (~i temperament) laugh.gif

Sicer je pa tudi malo južne krvi v meni... ampak res malo. twisted.gif




  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#35 Eli

Eli

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6709 posts
  • Location:vsepovsod

Posted 26 February 2007 - 03:58 PM

QUOTE(DiLeMa @ 26. 2. 2007 - 15:31) View Post

Moj fant pa totalno sovraži, če kdaj privzdignem glas ... avtomatsko me da na totalno hladni in dokončni ignore, res. Tko da se lahko z njim pomenim dobesedno vse, če sem skulirana in govorim normalno ... takoj, ko pojačam glas, je finito. Enkrat me je ful zajebal, sm se neki pizdila nanj v bolj mogočnem tonu in je stran gledal in nič ni rekel. Ko sm pa nehala in mu rekla, kaj bo zdej povedal, mi je pa mrtvo hladno rekel, da zdej se pa naj umirim in povem še enkrat v normalnem tonu, ker me prej sploh ni poslušal. laugh.gif Takrat mi je skor bučo razneslo od jeze, ampak moram rečt, da se mi zdi, da ima prav ... sem se na tak način naučila, da lahko vsa nesoglasja urediva po mirni poti, kar se mi zdi ogromen plus.


se čisto strinjam s tem, pri nama je čisto enako tongue.gif ker sem jaz ful temperamentno-vzkipljiva...in takoj izbruhnem (pa ne za vsako figo, ampak takrat ko je treba biggrin.gif ), in me potem ponavadi še bolj razburi, če je on čista flegma...ker se potem ne gre kregat laugh.gif

drugače pa mama zajle hudo krizo,...upam, da se bo vse danes zvečer izteklo dobro...
  • 0
With all the paradoxes in life...i could be mango and not know it!

#36 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 26 February 2007 - 07:05 PM

js tud rada mal povzignem glas (mam v genih- beri: mami biggrin.gif). On takrat sam mirno posluša in se pogovarja z mano v normalni jakosti, tako da avtomatsko začnem normalno govort, ker ga drugač ob svojem dretju nič ne slišm laugh.gif Ja, moj dečko zna biggrin.gif
najin prvi prepir je bil hecen- sredi Prage zarad kr ene stvari, k se je meni tist trenutek zdela ful pomembna, folk je sam gledal, dobr pa je da ni razumel smile.gif
  • 0

#37 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30854 posts
  • Location:Primorska

Posted 26 February 2007 - 07:12 PM

Haha..osvajate tako, d apovzdigujete glas?
jaz tudi ne vem kaj dosti povedati... morda moje razmerje še ni dovolj utrjeno po dobrem letu in pol, kaj pa vem.
nekako se mi zdi, da sva kot ustvarjena drug za drugega in mi zato pred njim ni treba špilati neke zapeljivke, ker sem ob njem resnično lahko tisto, kar sem prava jaz in kot on pravi, ga najbolj fascinira prav to, da sva drzg z drugim tako sproščena in naravna in se kot taka najbolj privlačiva.
Ga pa nimam za samoumevnega, nasprotno - toliko vez okoli mene se je podrlo, da se zavedam, da se kaj takega lahko zgodi tudi meni, samo zaradi tega ne bom zganjala zdaj cele drame že vnaprej in se pretvarjala, da sem nekaj, kar nisem.
Zdi se mi, da ko bi se zavestno začela truditi za vezo v smislu: Sedaj bom pa naredila to in to, da ga bom očarala.., bi vse skupaj ne imelo več nekega smisla. Dokler pa to poteka spontano, je vse OK
Menim pač, da če sta partnerja prava drug za drugega, ni potrebno kakšno posebno pretiravanje, ampak sta si všeč popolnoma taka, kot sta.
  • 0

#38 black_sweety

black_sweety

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1469 posts
  • Location:iz pekla do raja...

Posted 26 February 2007 - 08:08 PM


Dokler se s partnerjem vidis kadar zelis, pa naj bo to vsak drug, tretji dan, vikend al pa vsak dan...skratka ko hodita na zmenke, takrat si organiziras kako bos prezivel cas, kaj bosta pocela in valda je lepo...na nek nacin gre se vedno za igro zapeljevanja, osvajanja...ceprav je ze tvoj. Zacetki...prvo, dve leti so tako najlepsi.

Popolnoma druga slika pa je, ce s partnerjem skupaj zivis, ko so se druge obveznosti, sluzba, opravki, gospodinjstvo...ko si je treba najt cas zase in za tiste uzitkarske skupne urice, ki so bile prej tak samoumevne. To je pa pol "umetnost". Ma saj so ze Kami in Sonchi dobro povedale.

Bi rekla, da sele ko zacnes enkrat skupaj zivet se pokaze kako funkcionirata kot par, kako se znata prilagajat, se drug drugemu posvecat...to je pol prava preizkusnja za utrjevanje in za samo zvezo! Vse ostalo prej je...hmm...ne gre primerjat no.
  • 0
[b]Apologizing does not always mean that you are wrong ... It just means that you value your relationship more than your ego. [/[/size]b] [color=#000066][/size]

#39 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 February 2007 - 08:15 PM

QUOTE(_M_ @ 26. 2. 2007 - 19:12) View Post

Haha..osvajate tako, d apovzdigujete glas?

Tudi. oops.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#40 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 February 2007 - 08:22 PM

sem htela bit v bistvu tiho v tej temi .... ampak ne morem. oops.gif

se mi zdi to, da dva živita skupaj, kaj slabo opravičilo za rutino - rutina je lahko že prej, že veliko prej, lahko pa tudi ne nastopi, ko dva začneta skupaj živet. iz lastne, sicer kratkoročne izkušnje, lahko povem, da tut živet skupaj ne pomeni nujno rutine. in ne zgolj tiste 'zavtomatizirane' (pač obveznosti, služba, jada jada jada), lahko ti rutinski postanejo tudi zmenki s partnerjem - se zna zgodit, da jih jemlješ kot obveznost in ne (več) kot užitek, kot nekaj, kar ti je v veselje. rutina ti je glih tko lahko to, da ga vidiš enkrat na teden, za vikend, ob točno določenih dnevih in urah in da veš točno, kok časa mata za preživet skupi.

jaz priznam, da mi razmerja dokaj hitro postanejo 'rutina' v smislu, da mi dokurčijo (jao, kok me bo zdej fant tepu, hehehe), ampak se mi zdi vredno, da se v določenih primerih vztraja - ko ti je jasno, kaj ti lahko določeno razmerje doprinese in česa se lahko od partnerja naučiš in kaj mu ti nudiš. še tok bolje, če so takšna občutenja obojestranska.

o kakšnih blaznih osvajalskih pohodih v okviru razmerja niti ne morem govorit, vedno mi je blo pa fajn opazovat, kako so moji partnerji spreminjali taktike, kako me dobit v pojstlo in kaj novega tam počet. oops.gif twisted.gif vrtnice ovenijo, čokolada redi .... se mi zdi, da se seksa težje naveličaš kot malih brezveznih pozornosti.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users