Jump to content


Photo

Koker španjel


  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 May 2010 - 09:52 PM

Brez skrbi, nisem se. Samo ful bi imela enega kosmatinca, ki bi me vozil na sprehode. Še vedno spremljam oglase in stran zavetišč, pa sva se ravno danes s fantom pogovarjala o situaciji in kako bi lahko rešila stvari zaradi katerih posvojitev v tem trenutku ne pride v poštev in sva se nekako strinjala, da bi z nekaj truda in odrekanja šlo skozi. Pol pa vidim te male cukre...
  • 0

#22

  • Guests

Posted 04 May 2010 - 09:54 PM

Meni so bili čisto vsi kokri, ki sem jih do zdaj uspela spoznati, izredno prijazni in simpatični. wub.gif

Ima pa ena gospa, ki veliko hodi v Tivoli in na Rožnik enega koker španjelčka, ki pa takooo strašno smrdi, da kaj takega pa še ne. blink.gif Zadnjič sta sedela pred vhodom v gostilno na Rožniku in ko sem šla notri na wc, me je kar odbilo stran, tako grozen smrad je bil. Enkrat sem bila pa s svojim psom in mami v Art cafeju v Tivoliju in je ta gospa prišla na wc. Psa je privezala na kljuko pri vhodu v lokal laugh.gif in odkorakala proti wc. Čez kakšno minuto se je po celem lokalu razširil tak smrad, da se je komaj dihalo. ermm.gif Verjetno ima kuža kakšno bolezen ali pa kaj takega, da tako smrdi revež, ker nisem še nobenega zavohala, da bi imel tako močen pasji vonj.
  • 0

#23 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83052 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 May 2010 - 09:56 PM



QUOTE(Nila @ 4. 5. 2010 - 22:54) View Post
Meni so bili čisto vsi kokri, ki sem jih do zdaj uspela spoznati, izredno prijazni in simpatični. wub.gif


Aha, pa tako dojenčkasto mehko dlako imajo, zakon. -)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#24

  • Guests

Posted 04 May 2010 - 09:57 PM

QUOTE(Kalypso @ 4. 5. 2010 - 22:52) View Post

Brez skrbi, nisem se. Samo ful bi imela enega kosmatinca, ki bi me vozil na sprehode. Še vedno spremljam oglase in stran zavetišč, pa sva se ravno danes s fantom pogovarjala o situaciji in kako bi lahko rešila stvari zaradi katerih posvojitev v tem trenutku ne pride v poštev in sva se nekako strinjala, da bi z nekaj truda in odrekanja šlo skozi. Pol pa vidim te male cukre...


Kalypso, to je pa res - jaz grem, odkar imam psa, vsak dan ven vsaj za uro in pol. Nasplošno se boljše počutim in tudi kondicije imam več. In še ko vidiš psa, ki je tako vesel, ko ga pelješ ven in veselo teka okoli ... uhhh, ni lepšega! wub.gif

Pa res poskusita najti kakšnega cukrčka v kakšnem od zavetišč. Zadnjič sem v obalnem zavetišču videla tako prisrčnega mladička, da bi ga kar vzela domov in bi imela dva. biggrin.gif

  • 0

#25 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 May 2010 - 10:14 PM

Nila, trenutno je le ena velika želja, da bi imela kosmatinca. Morma še dobro pretehtat stvari, ker pes ni igrača in ko ga posvojiš, se zavežeš da bo cc. 10-15 let del tvojega življenja, najina situacija pa ni ravno idealna, da bi si naprtila odgovornost za toliko let...

Sicer so koker španjeli tud meni všeč. Ena prijateljica je imela španjela, ki mu je tud ful smrdelo iz gobčka. Nekaj je bilo narobe z zobmi, ampak odštevajoč tole je bil pa ful prijeten pes.
  • 0

#26 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2010 - 10:16 PM

Mene je pa en enkrat ugriznil. sleep.gif
  • 0

#27 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18227 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 04 May 2010 - 10:24 PM

Ijoooooj wub.gif

Mi smo mel identičnega kokrčka, ko sem bila stara eno leto. Brin mu je bilo ime. Ampak- on je bil mladič, jst sem bila mladič.. not a good idea. On je lulal povsod, jst sem se veselo plazila za njim.. laugh.gif Po parih mesecih smo ga oddal, pomojem ga zdej ni več cry.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#28

  • Guests

Posted 04 May 2010 - 10:37 PM

cry.gif
  • 0

#29 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18227 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 04 May 2010 - 10:40 PM

Ja, dvomim da bi živel 19 let cry.gif Je bil pa res cuker, sicer se ga spomnim zgolj iz slik pa pripovedovanja staršev, ampak kokri so res... wub2.gif So mu pa našli super drugi dom, mu ni nič manjkalo v življenju smile.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#30

  • Guests

Posted 04 May 2010 - 10:56 PM

Kako to, da se ni navadil lulati zunaj? hmm.gif
  • 0

#31 Plain Jane

Plain Jane

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13529 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2010 - 10:57 PM

Psička mojih sestričen se tud ni, zdej je pa pri babi zarad tega pa je okej.
  • 0

#32 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18227 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 04 May 2010 - 11:03 PM

Nevem, mogoče je bil tut premal časa pri nas. Uglavnem, jst sem se glih plazila pa začela hodit, on je bil tut še mladič, ni bila najboljša kombinacija. biggrin.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#33 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2010 - 11:32 PM

Moja kolegica je imela ameriškega kokeršpanjela. Rodovniškega.

Je bil zelo nežna dušica, ampak razvajen (je tulil in cvilil, če so ga pustili samega).
Ker je vedno prosil za hrano, je bil tudi malo zavaljen.

Je pa tudi ta njen kuža kar precej smrdel. Ampak samo zato, ker je imel non stop vnetja ušes in mu je iz ušes smrdelo.

So ga kar naprej k veterinarju vozili, da mu jih je izpiral, čistil. Dobival je antibiotike. Res vse so naredili in zapravili ogromno denarja zanj, a mu nič ni pomagalo na daljši rok.

Ful je bil bogi... umrl je pa naravne smrti, ko je bil star 12 let.
Ko je bil starejši, je imel tudi težave s kolki.

No in ta moja kolegica pravi, da kokeršpanjela nebi več imela, ker imajo preveč genetskih težav.
So pa super psi po karakterju.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#34 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29046 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 05 May 2010 - 07:46 AM

pri nas v bloku imajo eni kokra in to prav zavohaš, kdaj je bil ta pes v dvigalu, tak specifičen vonj/smrad gre od njega, da takoj veš. majo tudi drugi ljudje pse, pa samo od tega smrdi, častna titova. ne vem, men smrdi po postani slini, zmeri dobim to asociacijo, ko zavoham tega psa.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#35 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2010 - 08:28 AM

QUOTE(Špela @ 5. 5. 2010 - 8:46) View Post

pri nas v bloku imajo eni kokra in to prav zavohaš, kdaj je bil ta pes v dvigalu, tak specifičen vonj/smrad gre od njega, da takoj veš. majo tudi drugi ljudje pse, pa samo od tega smrdi, častna titova. ne vem, men smrdi po postani slini, zmeri dobim to asociacijo, ko zavoham tega psa.


Čeprav je pa tudi res, da imamo mi sosedo, ki ima nemško dogo. In tudi ta pes tako smrdi, da mi včasih gre na bruhanje. Zavohaš ne le v dvigalu, ampak cel hodnik smrdi še nekaj časa po tistem, ko gre mimo. ermm.gif

Privč, ko sem stopila v dvigalo takoj po tistem, ko je lastnica s psičko izstopila, sem skoraj bruhala. Prav zadrževati sem mogla dih, da sem preživela. sick.gif
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#36 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26476 posts

Posted 05 May 2010 - 09:07 AM

Pri fantu ga majo, pa čist nič ne smrdi, še ko ga crkljam se komaj zazna kaj vonj smile.gif
  • 0

#37 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 05 May 2010 - 09:33 AM

Po mojem je pri psih tako kot pri ljudeh - če so kaj bolni, ali če niso pogostokrat okopani, bodo imeli neprijeten vonj. hmm.gif

Ker tudi jaz poznam nekaj kokrov, ki sicer imajo vonj po psu, ampak ne smrdijo.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users