Jump to content


Photo

Orgazem


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#21 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 24 August 2004 - 08:52 PM

Najprej hvala za komplimente

Tisti moški, ki preveč vzdihujejo in stokajo pri seksu se mi zdijo bolj reve kot pa kakšni korenjaki

Če prav zastopim...., oz. ne, moja "teorija" je ta. Da npr. pri prvem seksu z nekim partnerjem, itak drug za drugega ne vesta kako se bosta obnašala. Zlasti moški ne ve, za žensko. A mu je všeč da je tiho in dela tist k naj bi, potem lahko bi vpil na ves glas in ne samo da bi ona vedela kaj se dogaja, ampak tudi sosedje 100 metrov okrog njiju, lahko pa samo mal, na vsake tok časa, da ona ve, da ni zaspal on ali pa eden od njiju če ne gre vse tako, kot naj bi šlo........... prepusti se domišljiji....... .

Jaz nimam nobene tako pikantne zgodbe, kot jo imaš ti Roman. Poleg tega pa to raje prepuščam moški populaciji, saj se le ti ponavadi "hvalijo" pred drugimi kako je kdo kakšno mal pritisnu biggrin.gif


p.s: Me prav zanima naslednji odgovor!
  • 0
LP, Finatina

#22 Finatina

Finatina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 399 posts
  • Location:Vrhnika

Posted 24 August 2004 - 08:54 PM

[quote=Kim][quote=Finatina]No, lepo ste se razpisali in lepo sodelujete. Pohvalno! smile.gif


Kim, mislim da je to pisalo v Lisi, a ne?[/quote]

sorry...neberem lise smile.gif

če sm prebrala je blo na kašni internetni strani (forum v zvezi z ginekologijo al pa kej tazga )...al pa kašna študija....sorry...nevem kje sm to prebrala....

lp, kim


Kim, sej nisem 100 % da je bilo v Lisi. Nekje sem pač prebrala, pa ne vem zakaj sem takoj pomislila na Liso. No, ja kakorkoli že.
Pomembno je dejstvo. biggrin.gif
  • 0
LP, Finatina

#23 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 24 August 2004 - 09:45 PM

Pri doživljanju orgazma jasno ločimo štiri vmesne stopnje. Takole je to nekoč opisala moja prijeteljica Metka:

1. stopnja: VZBURJENJE

Različni dražljaji (psihološki, tipni in vidni) dosežejo možgane in vzbudijo zanimanje za spolnost. Ženski nabreknejo bradavice, prsi se povečajo in vene v njih postanejo vidnejše. Koža po vsem telesu se zaradi povečanega krvnega pretoka ponavadi rahlo obarva in včasih se pojavi tudi spolna pordelost – nežna rdečica ali lise po trebuhu, prsih in vratu. Rdečica po orgazmu izgine.
V fazi vzburjenja kri preplavi ženska spolovila. Male sramne ustnice in ščegetavček otečejo in potemnijo. Ob stimulaciji se ščegetavček napne – kot majhen spolni ud – vendar v primerjavi z moškimi ponavadi precej počasneje. Nekaterim ženskam se ščegetavček poveča za dvakrat, pri drugih pa ostane precej podobne velikosti kot pred začetkom stimulacije.
Vzburjenje pri ženskah lahko traja od 15 celo do 30 minut.

2. stopnja: PLATO

Vzburjenje se še poveča, hormoni, ki jih izloča nadledvična žleza, pospešijo srčni utrip in krvni tlak se zviša. Dihanje se postane hitrejše, zenice se razširijo, mišice se napnejo. Pogosto je tudi znojenje. Ščegetavček prekrije kožica, zaradi česar se zdi kot bi izginil, vendar se spet pojavi, če vzburjenje preneha. Velike sramne ustnice nabreknejo, se rahlo razmaknejo in nekoliko razkrijejo vhod v nožnico. Nožnične stene pričnejo izločati vlažilno tekočino, ki se pri nekaterih ženskah pokaže na nožničnem ustju.
Ženska začuti notranjo ovlažitev in njena spolna napetost se stopnjuje. Polagoma jo prevzame želja, da bi moški prodrl vanjo, in pričnejo se notranje spremembe, ki jo na to pripravijo. Nožnica se sprosti in na vrhnjem koncu malo razširi, maternica se pomakne navzgor, poveča nožnično votlino in zgladi notranje gube. Nožnične stene ob vhodu se napolnijo s krvjo in tako zmanjšajo ustje za približno tretjino.
Prsi še dodatno nabreknejo. Kolobarja okrog bradavic se povečata in otrdita. Pulz narašča, dihanje postaja vse hitrejše in velikost zenic se spreminja.
Pri ženskah traja plato približno 5 minut in povzroči močno željo po spolni združitvi. Ko spolni ud drsi v nožnico in iz nje, se ženska še močneje vzburi, dokler na koncu ne doživi orgazma.

3. stopnja: ORGAZEM

Če je draženje dovolj močno, se vplivi na telo med platojem še okrepijo in občutimo, da je orgazem neizogiben.
Med orgazmom se njeno telo lahko usloči. Mišice se napnejo, obraz se lahko spači, nožnica in maternica pa se ritmično krčita. Krčijo se tudi mekatere medenične mišice in zadnjična zapiralka. Pojavi se lahko nekaj nekontroliranih gibov z boki. Med orgazmov se izloči več možganskih sokov, ki povečujejo občutek ugodja. Poveča se srčni utrip in zviša krvni tlak, spremlja ju tudi zelo globoko dihanje. Ob prijetnih občutkih, ki vas preplavijo, vam pogosto uidejo tudi povsem nehoteni glasovi. Nekatere ženske kričijo, stokajo, sopejo ali si grizejo ustnice, medtem ko druge pokažejo le malo zunanjih znakov orgazma.
Orgazem povzroči od štiri do osem večjih mišičnih krčenj. Sledijo si v presledkih po 0,8 sekunde, nato pa postopno slabijo in se ponavljajo v vse daljših razmikih. Ko krči prenehajo, se ženska vrne v fazo platoja in je lahko prav kmalu sposobna za nov orgazem.
Orgazem navadno traja od tri do deset sekund, le redkokdaj je daljši od 15 sekund.
Ženske ponavadi orgazem opisujejo kot eksplozijo, ki jih telesno in duševno popolnoma prevzame. Nekatere ženske poudarjajo čudovite občutke v predelu spolovil, druge oa govorijo o doživetju, ki zajame vse telo. Vsem opisom orgazma pa so skupne hipna in eksplozivna sprostitev ujetih čustev, fiziološke spremembe in kasnejši občutek olajšanja in umiritve.
Pa še moj opis doživljanja orgazma iz ene druge teme: Sprva doživljam orgazem kot rafale užitka, ki jih moje telo s točke v neposredni bližini žemljice strelja na vse konce in kraje, rafale, ki se potem, ko dosežejo svojo končno točko, odbijejo in se s počasnejšo hitrostjo vračajo nazaj, vmes pa se razmnožijo in napolnijo vse telo, do konic prstov nog in rok. Ko se ponovno srečajo, se prepletejo in rastejo v vse večjo kroglo užitka, ki potem eksplodira in mi telo odnese visoko na oblak užitka.

4. stopnja: SPROSTITEV

Orgazmu sledi pomiritev. Srčni utrip, krvni tlak in dotok krvi v spolovilo postanejo spet normalni. Živčni dražljaji sprožijo sprostitev mišic v spolnih organih. Po orgazmu se ščegetavček v komaj desetih do petnajstih sekundah vrne v svoj običajni položaj in velikost. Če se stimulacija po orgazmu nadaljuje, lahko nekatere ženske doživijo več orgazmov zapored – nekatere občutijo več kratkih orgazmov, ki lahko trajajo tudi minuto. Če pa se stimulacija po orgazmu ne nadaljuje, mine do popolne umiritve od pol do ene ure.
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#24 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 24 August 2004 - 09:55 PM

Roman, najboljša služba zate je služba kakega seksologa, ki je itak naredil že doktorat it neizčrpne teme seksa,... wink.gif


Sploh pa jaz še vedno živim v prepričanju, da je orgazem občutek, ki ga ni moč opisati, saj ga vsaka oseba doživlja drugače! wink.gif


lp, storm
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#25 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 24 August 2004 - 10:03 PM

lepo razloženo roman. naj se jaz povem glede orgazma.zame je to tak obcutek ugodja, da se kar izgubim,sploh ne vem kje se nahajm in kako samo vem da mi je lepo in da nocem da se konca,ko pa se...jst bi se:)

se eno vprasanje:kako vas vasi partnerji najhitreje pripeljejo do 2.faze(do platoja laugh.gif )
  • 0

#26 Storm

Storm

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 740 posts
  • Location:okolica MB

Posted 24 August 2004 - 10:08 PM

khm, vesnica, ne mi zamerit, ampak to pa naj ostane moja skrivnost! wink.gif
  • 0
I wanna run
I want to hide
I wanna tear down the walls
That hold me inside
I wanna reach out
And touch the flame
Where the streets have no name


#27 bambi

bambi

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 281 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 August 2004 - 08:51 PM

hm...ko komaj cakas, neka vibracija je po celem telesu, potem pa na koncu velika vibracija, in lep zadovoljen nasmesek biggrin.gif
  • 0

#28 *vesnica*

*vesnica*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 215 posts
  • Location:kranj
  • Interests:ličenje!!!in vse drugo

Posted 25 August 2004 - 10:34 PM

ja vem ja,jst bi tud lahko odgovorila laugh.gif pr men pa jezicek dost naredi...takrat se mi lahk strga in nardim vse.tko da ce se nama mudi... oops.gif
  • 0

#29 *sweety*

*sweety*

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 391 posts

Posted 01 September 2004 - 02:02 PM

QUOTE(Storm)
Roman, najboljša služba zate je služba kakega seksologa, ki je itak naredil že doktorat it neizčrpne teme seksa,... wink.gif


Sploh pa jaz še vedno živim v prepričanju, da je orgazem občutek, ki ga ni moč opisati, saj ga vsaka oseba doživlja drugače! wink.gif


lp, storm



:cheers:
  • 0

#30 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 02 September 2004 - 07:14 AM

QUOTE(bejbika)
QUOTE(Storm)
Roman, najboljša služba zate je služba kakega seksologa, ki je itak naredil že doktorat it neizčrpne teme seksa,... wink.gif


Sploh pa jaz še vedno živim v prepričanju, da je orgazem občutek, ki ga ni moč opisati, saj ga vsaka oseba doživlja drugače! wink.gif


lp, storm



:cheers:


tongue.gif oops.gif 8) Naj živijo orgazmi 8)
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#31 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 17 September 2004 - 09:48 PM

Zelo dobra tema Roman - čestitke :cheers: Škoda, da sem jo tako pozno našla oops.gif Se vidi, da sem bolj poredko na forumu 8) ...

Moj komentar 8)

Orgazmi so bistveno močnejši, kadar si vzamemo čas tudi za skupno meditacijo, kjer se odpre spolna in srčna čakra in je pretok energije bistveno boljši. S tem se sprostimo, odpadejo določene zavore, predvsem, če je to naš prvi spolni kontakt s novim partnerjem. Tudi dolgoletni partnerji, si s tem popestrijo užitek 8) To pa naredimo tako;)

partnerja sedeta drug drugemu nasproti... Eden da noge čez partnerjeva stegna, sedimo čimbližje drug drugim. Roke so v višini srčne čakre (prsi). Z svojimi dlanmi, pokrijemo partnerjeve dlani... Začnemo s globokim dihom, če tudi se občuti vrtoglavica. Važno je, da energija preplavi telo... Občutimo sproščenost, določene blokade same odpadejo. Potem se samo prepustimo občutkom...

LP

Vilma
  • 0

#32 Roman

Roman

    sramežljivec

  • Člani
  • 80 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Vse živo ;) Predvsem pa spoznavanje novih ljudi, dopisovanje,..

Posted 19 September 2004 - 08:24 PM

Hvala Vilma smile.gif Tako zelo paše, če te kdo pohvali biggrin.gif Če je pa to javno, pa še toliko bolj.

Pravi sonček si 8)
  • 0
Nasmeh je najlepše darilo, ki ga lahko nekomu podariš :)

#33 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 19 September 2004 - 08:29 PM

Roman, se trudim tongue.gif

VILMA
  • 0

#34 Sonny

Sonny

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Bled

Posted 17 January 2005 - 02:48 PM

hmmmm orgazem...ufff ma ne obstaja besede za opis tega vrhunca naslade biggrin.gif če je oseba prava..ma je orgazem še tolko bolj intenziven...jaz si predstavlajm,da sem takrat za nekaj sekund pač v nekem raju,fantazijskem svetu užitkov,vsega lepega..mmmm...ma se ne da opisat 8) no ampak seveda,če je ta vrhunec naslade deležen pri dvema ,kjer so globoka čustva in ljubezen..goli sex ni ista zadeva.. rolleyes.gif
  • 0
D.A.

#35 Ajša

Ajša

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 177 posts
  • Location:Maribor

Posted 17 January 2005 - 07:23 PM

sad.gif Jaz sem očitno to temo tudi spregledala.

Zanimivo, kako se vsi trudimo okoli orgazmov, opisat pa ga dejansko ne znamo, a? oops.gif

Glede 4 faz orgazma, ki jih je opisal Roman, to bi jaz preplonkala iz mojih zapiskov iz predmeta Seksualnost. wink.gif

Zdaj pa sledi moja opredelitev orgazma... hm... žal, nekako mi ne uspe spravit skupaj nekih besed... ermm.gif

Ko se spomnim fanta, s katerim sem izgubila nedolžnost, več kot dve leti seksa z njim, pa se mi sanjalo ni, kaj je orgazem. Potem pa sem seksala z enim, ki mi takrat ni bil fant, ki se sploh nisva dolgo poznala, ni bilo takšnih globokih čustev kot pri prejšnjem, pa mi je v tistem seksu prišlo 7krat! Moje telo se je treslo, dobesedno, blo je nenormalno, ampak hotela sem še, bila sem prav v nekem nadnaravnem stanju, kot da bi bila na kakšnih drogah. wink.gif Ja, on je pač obvladal in tudi mene je znal pripraviti do tega, da sem obvladala, skupaj sva pač bila fantastična, enostavno pasala sva drug v drugega. Sledila so cca. 3 leta takšnih fantastičnih seksov. Tako fantastičnih, da sem včasih tudi hlinila orgazme. Samo zato, ker moje telo več ni preneslo. Ker je on zmeraj poskrbel, da meni parkrat pride, preden pride njemu. Ker bi mi bil včasih čisto dovolj že samo en orgazem, včasih je že sam seks bil sebi namen.
Ko pa pomislim na vse ostale, "navadne" sekse in orgazme, pa so nekateri isto dobri, neverjetni, fantastični, čeprav na drugačen način.
Kaj hočem povedat? Da je to res čisto subjektivno, odvisno od toliko različnih faktorjev, da je težko opisovat.

Včasih je seks čisto dovolj in je orgazem res samo tisti zaključek, v bistvu ga niti ne potrebuješ, včasih je pa orgazem tista bomba, ki eksplodira v tebi in se počutiš, kot da si osvojil najvišjo goro. smile.gif
In res je, takrat, ko je orgazem v dvoje, takrat je najlepše, ker takrat ugotoviš, da dejansko lahko čutiš, kako se dve telesi združita v užitku in se zlijeta v eno. biggrin.gif
  • 0
1, 2, 3 come party with me!

#36 Sonny

Sonny

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Bled

Posted 17 January 2005 - 10:08 PM

ja tudi tukaj maš prav ajša..jaz bi rekel takole-veliko je odvisno od energije,ki se prepleta oz. preliva med človekoma...če ti je oseba res hudo sexipilna bo verjetno tudi orgazem bolj "božanski" če pa ti je oseba samo všeč in nima tistega sexipila..pa orgazem ne bo tako hudo božanski..to govorim iz lastnih izkušenj..imaš ženske,ki oddaja res eno posebno energijo,izžarevajo tak močen sexipil,strast...imaš pa tud ženske,ki so sicer "lepotice" ampak v notranjsoti so full prazne,brez energije,sexipila..ma kot votlo drevo...in to se tudi pri sexu pozna-definitivno...pa tudi odvisno je koliko je v mojem primeru,ker sm mošku,ženska aktivna...če sm samo jaz aktiven mi ne bo tolko dobro kot pa če sva oba...ja punce drugač pa si sploh nemorete predstavlat,kaj nam tipom dela že samo vaše globoko dihanje in vzdihovanje med sexom,da si pomožnosti še mal glasna (ne tolk da te slišijo v sosednji hiši) ampak lih prov..potem bo res orgazem še tolko boljši za tipa,seveda! kako malo je treba,ane?! 8)
  • 0
D.A.

#37 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 18 January 2005 - 06:45 AM

Se strinjam Sonny... 8) pa tudi s teboj Ajša wink.gif Odprtost dveh ljudi je zelo važna, energije pa morajo biti skladne z obema. Ljubezen je ziher najpomembnejša, saj sprejemaš svojega partnerja. Če seksaš z nekom ( mimogrede ) je sicer užitek, ni pa tisto, kar je, če te do partnerja veže nekaj več...

LP

Vilma
  • 0

#38 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 22 February 2005 - 08:22 PM

Meni se dogaja da nikoli ne dosežem orgazma med pentracijo, samo pri oralnem sexu laugh.gif kaj mislite da je to normalno? rolleyes.gif
  • 0
LP,Sanja

#39 Vilma

Vilma

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 195 posts
  • Location:Sp. Duplek

Posted 22 February 2005 - 09:59 PM

Sanja, rekla bi, da te tako vzburjenje najbolj vzdraži wink.gif Po drugi strani, pa je spet odvisno od tvojega partnerja, kako te vzburi pri penetraciji. Mogoče bi pomagalo, da bi mu natačno razložila kakšne so tvoje želje, kje te naj draži. Kako pa je s samozadovoljevanjem? wink.gif

LP

Vilma
  • 0

#40 Sanja

Sanja

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 154 posts
  • Location:Maribor

Posted 23 February 2005 - 01:26 PM

Pri samozadovoljevanju pa dosežem orgazem ja smile.gif
samo nikoli pa med pentracijo pa samo včasih med oralnim sexom rolleyes.gif
Nekjer sem brala da nekatere ženske nikoli ne doživijo orgazma,niti pri samozadovoljevanju,grozno blink.gif
  • 0
LP,Sanja




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users