Jump to content


Photo

LGBTQ


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 May 2024 - 10:53 AM

Mene njihov obstoj res totalno nič ne moti. Kolikor so pogosto na tapeti in tarča posmeha, nestrpnosti, nasilja, bi si človek mislil, da so zakrivili kakšen strašni zločin, ne pa da so oblekli krilo na kosmate noge, če malo karikiram.

Se strinjam.
  • 0

#22 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 15 May 2024 - 10:56 AM

Mislim, da so druge govorile o zlorabah, ne o tem, kaj oblečejo? 


  • 0

#23 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26458 posts

Posted 15 May 2024 - 11:01 AM

Seveda.
  • 0

#24 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25362 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 May 2024 - 11:07 AM

Ok ... na kaj tocno ciljate s temi zlorabami? Je to strah pred tem, da koga srecas na javnem wc-ju ali gre za transosebe, ki se profesionalno ukvarjajo s sportom in zelijo bit zdaj v drugem mostvu ali kaj tretjega? 

 

Sprasujem zato, ker:

 

 

Violence Against Trans and Non-Binary People


According to the 2015 U.S. Transgender Survey:

  • Nearly half (46%) of respondents were verbally harassed in the past year because of being transgender.
  • Nearly one in ten (9%) respondents were physically attacked in the past year because of being transgender.
  • Nearly half (47%) of respondents were sexually assaulted at some point in their lifetime and one in ten (10%) were sexually assaulted in the past year. In communities of color, these numbers are higher: 53% of Black respondents were sexually assaulted in their lifetime and 13% were sexually assaulted in the last year.
  • 72% of respondents who have done sex work, 65% of respondents who have experienced homelessness, and 61% of respondents with disabilities reported being sexually assaulted in their lifetime.
  • More than half (54%) experienced some form of intimate partner violence, including acts involving coercive control and physical harm.

 

 

Na podlagi tega (in izkusenj znancev, ki se identificirajo kot LGBTQ) bi rekla, da je ta "kdo se rabi koga bat" malo na glavo obrnjen, ce ne ze za lase privlecen. Resno, ne razumem teh hipoteticnih scenarijev in ustrahovaja. Jaz tudi ne zavijem vsakic na zenski javni wc, ker se zgodi, da je na zenskem 20 ljudi v vrsti, moski pa prazen, ali pa da sem z otrokoma in grem potem v invalidskega, ce nimajo druzinskega. Pa mi nikoli v zivljenju ni nihce kaj rekel okrog tega. Dokler zaprejo vrata in pocistijo za sabo, who cares? 

+Ljudje imajo tisoc strahov do LGBTQ oseb, a hkrati se vedno posiljajo otroke v cerkev in k verouku. Kje je statisticno vecja verjetnost, da gre kaj narobe? Ker seveda ne morem mimo tega osjega gnezda. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#25 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26458 posts

Posted 15 May 2024 - 11:10 AM

Udejstvovanja v sportu recimo,naj imajo svojo ligo zarad mene. Jaz sem zenska in ne morem z mosko ragbi ekipo na olimpijske,pa se nikjer ne bunim. Meje manjkajo.
  • 0

#26 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2024 - 11:15 AM

Anouk, nič od tega, kar je bilo izpostavljenega (obleke, stranišča). Osebno me skrbi, kot sem napisala, da se na račun ljudi, ki so res v krizi identitete, spakuje preveč zdolgočasenih posameznikov. In sporočilo, ki ga takšno početje nosi s seboj (lepo sicer, da smo kot družba tolerantni in, da se razvijamo, ampak neke meje pa vseeno morajo biti?, če se navežem na identifikacijo s ptičem npr.).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#27 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25362 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 May 2024 - 11:16 AM

Ok, priznam, za sport sem pa jaz manj nacitana in motivirana kot kdo drug, absolutno nimam resitve za ta problem (koliko ljudi to dejansko zajema in zadeva je seveda tudi relevantno, da se fokus ne preseli s centra problema na samo obrobje, ampak sure, vredno debate). Za Evrovizijo in hitrostno resevanje v resevanju rubikovih kock pa najbrz ni nekih ovir? ;) Dokler jim pac kdo ne zatezi, da niso dobrodosli na nobenem od wc-jev v casu malice. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#28 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26458 posts

Posted 15 May 2024 - 11:24 AM

Ma daj mi ze 15 let nimamo locenih wcjev in garderob,zdavstvena fakulteta nima locenih wcjev (novi del), vsaj od leta 2002 al kdaj sk ze prenavljali,ampak fama se dela okrog filofaksa in ne vem cesa se vsega.
  • 0

#29 Buggy

Buggy

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5071 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2024 - 11:26 AM

Mene tudi nic ne moti homo in trans, tudi moj brat je gej, ampak enako kot Planet me pa moti to vsesplosno spakovanje, ki je trenutno v modi. Nebinarno v moji glavi do te evrovizije ni obstajalo, pac si eno ali drugo. Razumem, da kdo cuti, da ni, kar biolosko je, ampak tega bi moralo biti najbrz en mali %, ne pa vsak tretji.

Res ne vem kdo bo delal cez 10 let, ce jih bo polovica plavala pa druzbenih omrezjih, malo nebinarnih, druga polovica pa izgorelih. Oboje se mi zdi bolj modna muha kot kaj drugega.
  • 0
Seduce my mind and you can have my body.
Find my soul and I'm yours forever.

#30 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2024 - 01:01 PM

^^
Lepo napisano oboje Ora in Buggy, se podpišem.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#31 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17043 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2024 - 01:31 PM

Mene tudi nic ne moti homo in trans, tudi moj brat je gej, ampak enako kot Planet me pa moti to vsesplosno spakovanje, ki je trenutno v modi. Nebinarno v moji glavi do te evrovizije ni obstajalo, pac si eno ali drugo. Razumem, da kdo cuti, da ni, kar biolosko je, ampak tega bi moralo biti najbrz en mali %, ne pa vsak tretji.

Res ne vem kdo bo delal cez 10 let, ce jih bo polovica plavala pa druzbenih omrezjih, malo nebinarnih, druga polovica pa izgorelih. Oboje se mi zdi bolj modna muha kot kaj drugega.

Tako nekako. Z moje strani nikakor ne gre za izražanje nestrpnosti do LGBTQ, debatiramo o določenih pomislekih, ki se porajajo zato ne vem čemu defenzivna drža.

Ne moremo se delati, da biološki spol ne obstaja in da so nekatere transosebe zato v nepravični prednosti v športu. Me nič ne briga, če se tip oblači po žensko. Če si bo spremenil spol in hotel s ženskami tekmovat, tu pa je treba postavit mejo.

Kar se nasilja tiče, so ga vsekakor v veliki meri deležni - kot vsaka izstopajoča manjšina. Tega noben ne zanika. Ne vem pa kaj ima zveze s pomisleki, o katerih je debata.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#32 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82961 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 May 2024 - 01:43 PM

Res ne vem kdo bo delal cez 10 let, ce jih bo polovica plavala pa druzbenih omrezjih, malo nebinarnih, druga polovica pa izgorelih. Oboje se mi zdi bolj modna muha kot kaj drugega.

 

AI. ;) 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#33 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3535 posts
  • Gender:Male

Posted 15 May 2024 - 01:48 PM

 

AI. ;) 

Nam je predavatelj na enem od izobraževanj rekel, da pravniki zaenkrat še nismo ogroženi, da pa je bil kr v zadregi, ko je o AI predaval književnim prevajalcem in grafičnim oblikovalcem.


  • 0

#34 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82961 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 May 2024 - 01:52 PM

Pri nas vsaj pol firme ne bi več preživelo brez. :D 

 

Sicer pa :D:

636236f4ad637.jpeg

 

Meni se zdijo copywriterji in prevajalci najbolj ogroženi, to se že zdaj pozna.
 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2024 - 03:17 PM

Tako nekako. Z moje strani nikakor ne gre za izražanje nestrpnosti do LGBTQ, debatiramo o določenih pomislekih, ki se porajajo zato ne vem čemu defenzivna drža.

Ne moremo se delati, da biološki spol ne obstaja in da so nekatere transosebe zato v nepravični prednosti v športu. Me nič ne briga, če se tip oblači po žensko. Če si bo spremenil spol in hotel s ženskami tekmovat, tu pa je treba postavit mejo.

Kar se nasilja tiče, so ga vsekakor v veliki meri deležni - kot vsaka izstopajoča manjšina. Tega noben ne zanika. Ne vem pa kaj ima zveze s pomisleki, o katerih je debata.

Podpis.


Joj, AI, je pa meni trn v peti, težko sprejemam. Zadnjič je P. ves navdušen razlagal, kako mu popravi slovnične napake, sem si mislila svoje. Užas, da ti mora AI slovnico popravljat. Argh!
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#36 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2024 - 07:05 PM

Jaz to še razumem, da se ženska počuti kot moški ali moški kot ženska in se odloči za spremembo spola. Ne morem pa razumet, kako se lahko nekdo počuti brezspolen, ne moški ne ženska.

Aja, sem par dni nazaj naletela na en članek, kjer je pisalo, da so bile na Eurosongu celo 3 nebinarne osebe, poleg Švicarja in Irke še predstavnik Velike Britanije. Jaz sem pa mislila, da je pač samo gej, ampak očitno ne. :lol:
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#37 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 15 May 2024 - 08:51 PM

Jaz to še razumem, da se ženska počuti kot moški ali noski kot ženska in se odloči za spremembo spola. Ne morem pa razumet, kako se lahko nekdo počuti brezspolen, ne moški ne ženska.


Danes se samo podpisujem, ampak vsaka doda še en delček v moj mozaik nedojemanja. Tudi meni je to nekaj nepopisno za lase privlečenega, razumem, da ti je všeč isti spol, razumem, da se počutiš drugega spola, kot si, ma da se pa ne moreš definirati, pač WTF. Pa tudi to bi najbrž razumela in sočustvovala, če bi se našlo NEKAJ takšnih revežev na svetu.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#38 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25362 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 May 2024 - 09:42 AM

Saj procentualno jih ni veliko, Evrovizija (ali kakšna parada ponosa) pač ni nek reprezentativni vzorec populacije :) Jaz se recimo gibam v teh krogih več kot povprečni človek (plus na NL, ki je toliko bolj odprta do teh vprašanj), pa sem spoznala samo dva - enega_ (da malo povadim te podčrtaje, v živo, ko se pogovarjas s sogovornikom, itak ne upprabljas pogosto drugih zaimkov kot 'ti') kakih 10 let nazaj na eni gala prireditvi z vegansko skupnostjo, se mi je zdela zanimiva kombinacija kratke brade, šminke, moške obleke in salonarjev - lično in urejeno, nič 'cirkuskega', primerno prireditvi pač, samo neskladno z nekimi predpisanimi normami ženska/moški. Druga_ je pa poročena_ z R. najboljšim prijateljem (je prišla_ do tega spoznanja kasneje, oblači se precej medlo/nevtralno, frizuro ima zdaj bolj kratko ampak tudi nič vpadljivega, make upa ne uporablja. Je pa drugače Azijka_, s krajsimi lasmi in v sportnih oblačilih so jo na obisku Tajvana (ko sta šla obiskat njeno družino) večkrat zamenjali za fanta/moškega.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#39 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 16 May 2024 - 06:24 PM

Kako pa funkcionira ta odnos z R. najboljšim prijateljem? Mislim - ostajata poročena naprej ali kakšno dojemanje (romantičnih) zvez imajo nebinarne osebe?
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#40 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25362 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 May 2024 - 07:38 PM

Hmm, onadva imata par drugih (bolj perecih) podrocij, kjer prihaja do razdvajanj, med drugim glede otrok - ona_ bi jih sicer tudi imela_, ampak posvojila, ne nosila. Ampak ni tega pripisat samo temu novemu spoznanju, njo je bivsi moz (med drugim) grdo fizicno zlorabljal, je bila nekajkrat v bolnisnici zaradi zlomljenih reber itd., in si cisto predstavljam, da to predstavlja velik del odpora do ne-kontrole nad lastnim telesom, fizicnimi spremembami, bolecino ... 

 

Glede dojemanja romanticnih zvez pa tudi ne gre posplosevat pomoje, + romanticna navezanost in spolna privlacnost sta spet loceni kategoriji, vsaka s svojo vrsto nekih specificnih nalepk in definicij :) Nekateri so pa seveda tudi aseksualni, ma glede na tiste zgornje statistike o dozivetem (tudi spolnem) nasilju se sprasujem, ce ne izhaja del tega tudi iz kaksne travme. Ampak zdaj pa ze konkretno spekuliram. Je pa recimo pri temu prijatelju od R. val teh sprememb (fizicnih in drugih) definitivno tudi vplival na obcutek privlacnosti med njima. Tako da trenutno sta si sicer se vedno blizu in se vedno zivita skupaj (bolj podrobno ne vem, nisem sprasevala), tudi prideta skupaj na obisk recimo, ampak ze od poletja nekako kaze, da se bosta locila, ce ne bosta nasla ali ustvarila neke verzije prihodnosti, v kateri se vidita srecna skupaj. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users