Jump to content


Photo

Muffini, cupcakes


  • Please log in to reply
787 replies to this topic

#21 costes

costes

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 112 posts
  • Location:okolica lj
  • Interests:šport ,moda ,potovanja ,punce

Posted 15 June 2005 - 11:13 PM

punce hvala za info..tile z krompirjem so sicer mal nenavadni ampak je za probat
  • 0

#22 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 10 September 2005 - 01:08 PM

evo tko, hudička se tut spravla muffine pečt in ne morte vrjet..........RATAL BREZ ZAPLETOV WOOOOOOOOOOOW

sicer dala mal preveč v šalčke ampak nič za to... vem za drugič drgač pa njamiiiiii

a ve še kera kak recept poleg čokoladnih, sm da niso sadni??
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#23 *mala*

*mala*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1131 posts

Posted 10 September 2005 - 01:50 PM

QUOTE(costes)
Punce
mene pa zanima če ima kakšna recept za cookies - piškote .Res bi bil hvaležen...


kake to zdj mislis? tole :arrow: http://www.tupatam.c...=bread_and_milk ermm.gif:
  • 0
it's not pms, it's you..

#24 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 21 September 2005 - 01:36 PM

evo bom, napisala recept


sestavine
75g masla
75g sladkorja
1 jajce
150g moke
ščepec soli
ščepec vanilijevega sladkorja
žlička pecilnega praška


VSEsestavine najprej zmešaš v gladko zmes nakoncu pa umešaš koščke
čokolade. z žlico narediš kupčke po pladnu ter daš pečt za 10min v 180 stopinj segreto pečico.


men ta recept vedno uspe toda moji sestri ni še nikoli zato ti želim veliko sreče.. biggrin.gif
  • 0

#25 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 25 September 2005 - 10:45 AM

Jaz sem danes delala muffine in so mi noro dobro uspeli ... njami!! biggrin.gif

Marjetka, se ti moram zahvalit za recept za muffine z Nutello, ker je res krasen. Jaz sem ga sicer malo priredila, ker sem izpustila glazuro (se mi ne zdi potrebna) in dodala še na koščke narezano čokolado, tko da so res extra čokoladni. Moram rečt, da je recept ful na easy, muffini super narastejo, so ravno prav hrustljavi ... uglavnem zakon! biggrin.gif

Potem pa sem naredila še ene druge muffine, recept pa sem dobila na spletni strani Kulinarična Slovenija ... in spet so mi več kot odlično uspeli. wink.gif

- 2 skodelici moke
- 1/2 skodelice sladkorja
- 1 pecilni prašek
- 1 ščepec soli
- 1 jajce (jaz dam ta veliko)
- 1 vanilijev sladkor
- 70 g zmehčanega ali stopljenega masla
- 1 skodelica mleka/pomarančnega soka
- nasekljana čokolada
- olupljena naribana jabolka (skodelica ali dve)
- rozine in drugo suho sadje, narezano na koščke
- oreški

Nasekljamo čokolado in oreške, če jih bomo uporabili in narežemo suho sadje na koščke, rozine lahko namočimo v mlačno vodo ali rum. Pečico segrejemo na 225 stopinj.

Moko, pecilni prašek, sladkor in vanilijev sladkor ter sol zmešamo v eni posodi, v drugi pa razžvrkljamo ali zmeljemo jajce, maslo in pomarančni sok. Nato stvari iz obeh skled narahlo zmešamo skupaj, le toliko, da se suhe sestavine rahlo navlažijo. Na koncu zelo zelo na hitro primešamo še naribana jabolka, nasekljano čokolado in rozine ali/in drugo suho sadje in/ali nasekljane oreške.

Modelčke takoj, ko je testo zmešano, napolnimo do cca 2/3 in pečemo približno 15 minut pri 225 stopinjah.
_____________________________________________________________

Pa še moje opombe pri tem receptu: Tle lahko modelčke napolnite do vrha, ker muffini ne narastejo tako zelo kot npr. pri Marjetkinem receptu. Poleg tega se mi zdi bolje, če se pečejo pri 200 stopinjah in ne pri 225 kot piše v izvornem receptu.

Sama sem pri tem receptu uporabila (kot dodatek oz. 'nadev') dve veliki zmečkani banani, mleko (lahko bi namesto tega sok), krokant, veliko jagodne marmelade in Nutello tko da se nisem držala tega recepta, ki predvideva rozine in oreščke. Dala sem res ful različnih stvari, vendar sem imela občutek da bo fajn skupaj pasalo in se nisem zmotila. Ful so dobri in ravno prav sočni. wink.gif

Aja ... iz tega drugega recepta sem jaz ven dobila 24 muffinov ker je mase res veliko, medtem ko jih je iz Marjetkinega recepta prišlo 12.

P.S. Tle v drugem receptu so kot merska enota omenjene skodelice ... tle so mišljene tiste standardne 'šalce' - približno 2.5 dl.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#26 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 01 October 2005 - 04:46 PM

DiLeMa sem sprobala tvoj recept in je super! Noter sem dala sesekljane lističe kokosa, čokolado, rozine in lešnike. Meni so za umret dobri. Dobila sem pa 13 kosov ven in mi ni jasno kak si jih ti 24 oops.gif . Mogoče zato, ker mam jaz res ogromne in visoooke biggrin.gif .
  • 0
Viens, reste ici!

#27 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 October 2005 - 08:10 PM

QUOTE(¤PunChkA¤)
DiLeMa sem sprobala tvoj recept in je super! Noter sem dala sesekljane lističe kokosa, čokolado, rozine in lešnike. Meni so za umret dobri. Dobila sem pa 13 kosov ven in mi ni jasno kak si jih ti 24 oops.gif . Mogoče zato, ker mam jaz res ogromne in visoooke biggrin.gif .


Iz taprvega (Marjetkinega) recepta mi jih je prišlo 12 ... a si uporabila ta recept? Iz drugega recepta mi jih pa res pride 24 in to res velikih! blink.gif Mogoče pride meni več mase ker dam notr celo marmelado (500 g) in celo veliko Nutello ... tko da pride verjetno kar dosti več mase potem.

Aja pa še to ... meni so muffini dosti boljši, če se uporabi namesto jedilne mlečna čokolada.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#28 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 01 October 2005 - 08:22 PM

Tvojega sem sprobala. Tistega tazadnjega. Meni so dobri. Nevem kak to, da mi jih je prišlo samo 13 pa vseeno. Dobri so za umret.
  • 0
Viens, reste ici!

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 01 October 2005 - 08:37 PM

QUOTE(¤PunChkA¤)
Dobri so za umret.


Jap, to pa res. wink.gif Jaz sem jih ta teden trikrat pekla ker jih doma tako jejo, kot da nič druga ne obstaja. biggrin.gif Pa še sosedom sem jih malo naokoli razdelila in vsi brez izjeme so prosili za recept ... se še odločam, če bi jim ga dala! biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 December 2005 - 05:50 PM

Mi2 z mamo sma jih tudi včeraj prvič pekli. smile.gif Uporabli sma recept z Kulinarične Slovenije. In muffini so uspeli. biggrin.gif Jih je kar hitro zmanjkalo, tako, da so bili dobri. Jaz sem uspela samo enega pojest, ker so jih tako hitro pojedli. smile.gif smile.gif Jih boma še pekli. biggrin.gif
  • 0

#31 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 April 2006 - 09:30 AM

Danes sm pekla spet muffine in mi je mami prnesla nove modele, take ogromne pravokotne ... tko da so ven prišli pravi hlebci, miss*sixty jih je namesto muffini poimenovala huggini. biggrin.gif biggrin.gif Dobri so pa za popizdit!! biggrin.gif wink.gif


IPB Image

IPB Image

IPB Image
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#32 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 26 April 2006 - 02:08 PM

IPB Image ti sam povej kdaj pa kje, jest pa prinesem lačni želodček biggrin.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#33 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 26 April 2006 - 02:14 PM

Ti bom enkrat na dom servirala moje hjuđine! biggrin.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#34 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 26 April 2006 - 02:36 PM

QUOTE(DiLeMa)
Ti bom enkrat na dom servirala moje hjuđine! biggrin.gif

IPB Image
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#35 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 26 April 2006 - 02:37 PM

.
Uau, čudovito izgledajo! Pohvale! biggrin.gif



.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#36 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 27 April 2006 - 01:51 PM

Men se pa po vseh možnih receptih ne dvignejo dost v luft. Ali je morda kriv moj silikonski pekač??
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#37 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 27 April 2006 - 02:31 PM

QUOTE(DiLeMa)
Danes sm pekla spet muffine in mi je mami prnesla nove modele, take ogromne pravokotne ... tko da so ven prišli pravi hlebci, miss*sixty jih je namesto muffini poimenovala huggini. biggrin.gif biggrin.gif Dobri so pa za popizdit!! biggrin.gif wink.gif


IPB Image

IPB Image

IPB Image


jami!

pa ful lepo ozadje
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#38 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 April 2006 - 04:21 PM

QUOTE(Verja)
Men se pa po vseh možnih receptih ne dvignejo dost v luft. Ali je morda kriv moj silikonski pekač??


Vrjetno ne narediš "testa" vredu skup. Al pa maš neki čoravi recept. tongue.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#39 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 28 April 2006 - 07:11 AM

Včeraj sem delala po enem drugem receptu, pa so se kar dvignili, sam se mi zdi, da je bilo preveč olja not, ker so bili malo pocasti.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#40 Marjetka

Marjetka

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1029 posts
  • Location:Lepa-si
  • Interests:Moda,nakupovanje...vse kar je lepo!:-)

Posted 28 April 2006 - 08:37 AM

Dilema,ze na slikici izgledajo bozanski,kaj sele v resnici!njami. tongue.gif
  • 0
...You can have anything you want, you can drift, you can dream, even walk on water, anything you want...

IPB Image




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users