Jump to content


Photo

zaščita obraza pred soncem


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#21 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 16 May 2006 - 08:58 AM

...jogurt?
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#22 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 May 2006 - 09:07 AM

QUOTE(exotica)
ena neumesna :arrow: jst sem bila včeri 4 ure po največjem soncu na plaži, brez kakršnekoli kreme in me je zažgalo....sej če povem po pravici teh krem nikoli ne uporabljam in tudi zažge me enkrat na par let....sedaj pa me zanima ali pozna kdo kako rešitev da me manj peče in da se ne bi zlupila???

aloja in jogurt. Pa ne praži se več, ker to je avtocesta h kožnemu raku.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#23 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 16 May 2006 - 07:34 PM

Pomaga tudi na rezine narezan krompir in kumare wink.gif .
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#24 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 16 May 2006 - 08:20 PM

ja jaz sem se lani tako fajn opekla po hrbtu, da ponoči nisem mogla spat. mi je pa pomagal jogurt, seveda mrzel direkt iz hladilnika, še bolj pa mi je pomagala ena stvar od Bilboe (nevem če se dobi tudi pri nas to znamko, priznana italjanska), tak sprejček je več vonjev imajo, gor piše da je ubistvu samo osvežilna stvar za po sončenju, meni je edino to ful pomagalo res.
  • 0

#25 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 May 2006 - 08:56 PM

Obkladki iz kisa tudi pomagajo. Samo izsušijo kožo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#26 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 17 May 2006 - 07:23 AM

Jaz sem imela do sedaj skoraj vedno Nive-o z zf 15, to se uporabljala tudi za obraz. Pa je bilo kar o.k. Imela sem pa tudi tisto mešanico olivnega olja in limone pa me je opeklo, fanta pa je lepo prijelo.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#27 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 22 May 2006 - 10:30 AM

Nekaj me zanima s tem jogurtom k si ga namažemo, če smo opečeni.
A to si namazem in pustim, da se posusi pol pa sperem?
Kolikokrat pa morm to ponovit pa na koliko časa?
A kaka kisla smetana in podobno tudi pomaga?

...sm bla ta vikend na morju in me je kar opeklo cry.gif
  • 0

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 22 May 2006 - 10:37 AM

Jogurt si namaži po koži in po možnosti prekrij z brisačo. lahko pa tudi brez brisače. Pusti, da vpije vročino s kože (kakšne pol ure, uro) in potem speri.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 22 May 2006 - 10:56 AM

hvala
  • 0

#30 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30816 posts
  • Location:Primorska

Posted 22 May 2006 - 02:55 PM

Jst sm najdla doma testerje od Vichy Capital soleil s faktorjem 60 za obraz in sm se dans s to namazala, ko sm šla ven..
Sam žalostno, da ima na 4. mestu alcohol denat.. sad.gif
  • 0

#31 Kyara

Kyara

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 100 posts
  • Location:SV
  • Interests:razno

Posted 23 May 2006 - 07:33 AM

Za opečeno kožo je super Avonov alojin hladilni gel, ki je poln alkohola. Kot je znano, alkohol hladi in tako ti lepo ohladi kožo, večkrat ga namaži, pa speri. Ko se ti koža ohladi, na koncu fajn požajfaj, speri in namaži kaj močno vlažilnega in hrenilnega, da ne bo vleklo in spala boš kot buba.
Vsaj jaz sem.
  • 0

#32 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 May 2006 - 07:36 AM

Hladi tudi kaj drugega, ne samo alkohol, ki je za opečeno kožo vse prej kot balzam. Če že hočeš hlajenje, raje posezi po mentolu. Bo manj škode. Še vedno je pa najboljši jogurt.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#33 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2006 - 09:34 PM

Končno sm našla temo, v katero bi lahko objavila svoj problemčič biggrin.gif

V ponedeljek sem bila na bazenu in me je kr pošteno opeklo po obrazu. Bila sm rdeče kot kuhan rak biggrin.gif Zdaj se je rdeča barva prevesila v rjavkasto, samo sem se začela malo lupiti...
Kako naj negujem takšno kožo, oz. je priporočljivo to "odljuplejno" kožico nežno odstraniti z vatko? Ali naj počakam?
  • 0

#34 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25757 posts
  • Gender:Female

Posted 12 September 2006 - 09:36 PM

Počakej. Bo že šla stran, ko bo čas. Če se ti koža ne odlušči, to pomeni, da se spodaj še ni obnovila.

Veliko vlažilne nege in visoko UVAB zaščito!
  • 0

#35 cokolina

cokolina

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 138 posts
  • Location:koper
  • Interests:psihologija, zdravje, knjige, aktualnosti, zanimivosti<br /><br /><br />aerobika, pilates, plavanje

Posted 14 January 2007 - 08:26 PM

MASTNA KOŽA ?![u]



jaz imam problem... da mi vse te kreme z visokimi zaščitnimi faktorji naredijo mozolje in mastno kožo . Čisto vse so preveč kremaste in goste in naveličala sem se jih in prejšnje poletje jih sploh nisem uporabljala.

Obstaja kakšla lahka krema sploh al so vse tako mastne in povrhu še drage? evil.gif

Kakšna je razlika med kemičnimi in mineralnimi filtri in kako vem katera ima kakšen filter?


kaj pa kakšno konkretno ime kreme ki ne masti? ermm.gif


  • 0

#36 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 14 January 2007 - 09:41 PM

Tudi jaz imam tak problem sad.gif

Predlani sem imela L'Orealovo kremo s faktorjem 30 (L'Oreal expertise neko športno varianto, ki ne masti) in mi je zelo odgovarjala. Lani sem jo zamenjala s Coppertone oil-free losionom z ZF 15 (L'Orealova je vsebovala alcohol denat), ki mi je bil tudi všeč.

Za letos nameravam poskusiti s Cosmerbino oranžno kremo, vendar se bojim, da bo zame premastna (čeprav zatrjujejo, da naj ne bi bila). Bom v kratkem prezkusila in poročam.
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)

#37 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 14 January 2007 - 10:07 PM

Moj fotr se je z oranžno Cosmerbo mazal na morju po obrazu in celem telesu, pa je bil najbolj rjav od vseh, ni se tolk lupil, ni imel suhe kože, ni mu je zategovalo, ni ga nič srbelo, pa tudi dlje je obdržal temno polt, ni uporabljal nobene druge kreme. Bom jaz tudi poskusila verjetno naslednje poletje, samo ne vem ... sem skeptična, ker nima 'tapravih' UVA/UVB filtrov ... we'll see. Jaz sem jo sicer tudi uporabljala, ampak za nego po sončenju in je bila čudovita - takoj mi je umirila zategovanje in srbečico, ki sem ju deležna pri večjem izpostavljanju na soncu.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#38

  • Guests

Posted 14 January 2007 - 10:46 PM

Ja, tale oranžna cosmerba naj bi res bila primerna zaščita proti soncu, samo ne vem, na kakšne način deluje (če ni pravih filtrov). hmm.gif Se bom malo pozanimala.

Drugače pa jaz za poletje načrtujem nakup naravne kreme za sončenje, jo imam že nekaj časa ogledano in tudi ocenjena je bila dobro. Zdaj mi je ušlo iz spomina in se ne spomnim točno, ali je od Logone ali Sante.
  • 0

#39 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 January 2007 - 07:39 AM

Razlika med kemičnimi in mineralnimi filtri. Mineralni so običajno UV blokatorji in so naravni. Kemični so UV absorberji in niso naravni. Mineralni utegnejo mašiti pore, kemični so pa nekoliko bolj mastni in se koža bolj sveti po njih.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#40 fabulous

fabulous

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 301 posts

Posted 15 January 2007 - 08:32 AM

Edino, kar me skrbi pri oranžni Cosmerbi je, da ne vem, če je primerna za mešano/mastno kožo.

Ve katera kej več o tem?
  • 0
We have a hunger of the mind which asks for knowledge of all around us, and the more we gain, the more is our desire; the more we see, the more we are capable of seeing. (Maria Mitchell)




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users