Jump to content


Photo

Pore


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 Irena*

Irena*

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 677 posts

Posted 07 November 2005 - 11:33 PM

Ja, je proti poroženeli koži. Ni mi pa jasno kako imaš lahko poroženelo kožo (to je ponavadi zadebeljene koža) in tanko kožo, to dvoje ne gre skupaj. Če ne si pa pač daš kremo le na poroženele dele. Pa je problem rešen. Dobiš jo v lekarni, dobi si tester, pa boš videla, če kaj pomaga.

Jaz je nimam, sem pa že nekje zelo dobre ocene videla, in deluje.
  • 0

#22 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22462 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2005 - 11:42 PM

Eh sej ne vem, v enem salonu mi je rekla, da mam mešano kožo z mal bolj povečanim izločanjem, tam k majo Murada pa da mam mastno kožo s suho povrhnjico. Mi pa nobena krema, kislinski geli itd ne bojo pomagali odstrant ogrcev al pa zožat por. Bom kr šla vsake tolk časa h kozmetičarki, pa doma čistit pa peeling in maska pa vlažilna in zaščitna krema. Pa bo kar bo. smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#23 Martina

Martina

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 956 posts
  • Location:Kamnik
  • Interests:kozmetika v vseh pogledih

Posted 08 November 2005 - 11:24 AM

QUOTE(mavrična)
Kislinke premaze izvaja izključno kozmetičarka. To je izjemno močna substanca, s katero je potrebno previdno. Niti se je na da kupiti v prosti prodaji.
Avonov 2-stopenjski piling je nekaj podobnega, vendar vprašanje, če ti to potrebuješ. Morda je najboljše, da greš najprej na nego obraza, oz. na temeljito čiščenje. In dobro čistilo. Vsak dan zjutraj in zvečer dobro očistiti obraz, poceni in dober je Eucerin zelena linija. Sama si po čiščenju nanesem kislinksi serum Murad, ki ga dobiš v pooblaščenih salonih in nato vlažilno kremo. Jaz osebno bi te napotila v Murad ali Dermalogico, ker sta to kozmetiki s kislinami. Naj ti ocenijo kožo in ti dajo testerje.


kislinski premazi so nekaj drugega kot kreme ali fluidi kmi vsebujejo kisline. kislinski premazi imajo conc. kislin do 45%, kreme in fluidi pa le 5-10%. kreme in fluide se ne dobi v trgovini ali drogeriji ampak le v pooblaščenih koz. salonih kot je že napisala mavrična.
  • 0
lp, Martina

#24 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 08 November 2005 - 01:29 PM

(kaj je to poroženela koža? oops.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#25 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 08 November 2005 - 01:43 PM

Jaz se tudi to sprašujem Rea. oops.gif
Iz teh postov pa sklepam da je to odebeljena koža, ki se ponavadi naredi na podplatih zaradi nepravilne obutve itd. Ampak kaj ima potem to zveze z obrazom? oops.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#26 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 November 2005 - 02:05 PM

To pomeni, da ima zaradi izsušenosti luskasto kožo. Tako si jaz mislim. Proti temu pa pomaga samo dober piling.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#27 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22462 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2005 - 08:13 PM

Kar je meni tista kozmetičarka rekla, sem jo razumla, kot da so to tiste odmrle celice kože, ki se nabirajo na obrazu, namesto da bi se odluščile. Pri normalni koži se že same sproti luščijo in zato gre tudi maščoba ven neovirano, pri mastni, mešani koži, pa se tista mrtva koža ne odlušči sama in potem se začne koža tudi preveč mastit...al nekaj tazga rolleyes.gif

Se strinjam s sonchiko, piling bi pomoje mogu pomagat. Si nameravam kupit tistga od Art deco, k naj bi bil baje ful fajn.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 November 2005 - 08:22 PM

Odmrlo kožo se odstrani s pilingom. Najboljši je res ADjev. Zanimiv prahec.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22462 posts
  • Gender:Female

Posted 08 November 2005 - 08:32 PM

Super, komaj čakam, da ga dobim in probam smile.gif
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#30 mavrična

mavrična

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 09 November 2005 - 07:58 PM

Ne gre za ta serum. Jaz imam Treatment-Repair, sestavine so na škatli, ki je že zdavnaj v smeteh ermm.gif ! Se strinjam, sestavine pa saloni pa bla, bla, samo so rezultati. Na katerem mestu pa je npr. alkohol, mogoče pa mora bit, kaj jaz vem. Lahko samo povem, da imam zares lepo kožo. Kakšno sem imela? Da bi si najraje spraskala obraz in ogrce izkopala ven, tako sem bila napsihirana, ko sem se gledala v ogledalo. Jaz vselej testiram. Zahtevam testerje. Pri profesionalni kozmetiki pa so rezultati navadno že po nekaj testerjih.
Nimam komentarja o teh sestavinah. Preveč so se razlezle. Jaz krem ne mešam, ne poznam alkoholov, in ostalih substanc. Samo ni šans, da si dam na faco nek 'nižji ali srednji' razred, ker lahko potem porabim tumač keša za čiščenja in nege. In sem že uporabljala po nasvetu moderatorke z najsestavinskega foruma pri nas proizvode. Da bi ji vse najraje vrgla v .... twisted.gif !
  • 0

#31 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 November 2005 - 07:23 AM

Morda nisi vztrajala dovolj dolgo?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#32 mavrična

mavrična

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 10 November 2005 - 10:25 AM

S čim?
Itak sem začela priporočeno uporabljati zaradi cene. Mene res jezi, da se o kozmetiki tako posplošuje. In sestavine. Pomembno je tudi, kako so umešane, kako kvalitetne so... Labela ima lahko dobre sestavine, vendar bazira na mineralnih oljih in ne bo nikoli pozdravila ustnic. Ravno tako pa marsikatere kreme.
  • 0

#33 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 November 2005 - 10:38 AM

S tem se ne bi popolnoma strinjala. Sestaivna je tak in ne more biti drugačna - kar se tiče kvelitete. Imaš pa prav glede vsebnosti.
Sicer pa naj vsak uporablja tisto, kar mu ustreza.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#34 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22462 posts
  • Gender:Female

Posted 10 November 2005 - 11:15 PM

Mavrična, a imaš potem mogoče Moisturizing Acne Treatment Gel?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#35 mavrična

mavrična

    sramežljivec

  • Člani
  • 50 posts

Posted 11 November 2005 - 11:52 AM

Imam Combination Skin Treatment (treat/repair). To je gel za mešano kožo-normalna do mešana koža.
Uravnoveša mastne in suhe predele kože. Je kislinski gel, ki oplemeniti strukturo kože z odstranitvijo plasti odmrlih celic, gladi kožo in zmanjšuje prve znake staranja.

To imam jaz, so pa še drugi izdelki za pore, ampak meni je super dovolj to, ker hodim še 1x na okoli 5-7 dni na kislinske premaze.
Vse, ki imamo aknasto kožo je največja nevarnost packanje in probavanje vsega, kar se priporoča, pa stiskanje doma, pare, kvas...
To se vse pozna na koži in ostane na njej do konca življenja. Zato res pazite. Osebno priporočam posvet pri kozmetičarki, ki uporablja produkte s kislinami (Murad, ki ima najmočnejše, Dermalogica, tudi Thalgo je ok), in vprašajte, kaj lahko pričakujete in se prepustite strokovnim nasvetom.
Vsak dober salon, ki stoji za svojimi besedami, vas bo založil s testerji, mogoče še z načinom prehrane, razmišljanja, tako, da brez panike.

tongue.gif tongue.gif Še tole, kožo je pred tako odličnimi produkti potrebno temeljito sčistiti, tako bodo rezultati hitrejši in vidnejši!
  • 0

#36 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22462 posts
  • Gender:Female

Posted 11 November 2005 - 11:23 PM

Sej sestavine so na Muradovi spletni strani, če te zanima slučajno.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#37 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 24 March 2006 - 02:03 PM

QUOTE(Irena*)
Potem bi ti jaz svetovala Avene cleanance K-je tudi proti poroženeli koži in vsebuje glikolno, je nekomedogena...


Ta je res dobra za te proklete flekce, ki ostanejo od mazolčkov.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#38 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22462 posts
  • Gender:Female

Posted 24 March 2006 - 07:17 PM

Za kožo s širokimi porami naj bi bil dober tudi lipov čaj. Z njim se večkrat čez dan namažeš po obrazu. V neki knjigi sem zasledila.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#39 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 25 March 2006 - 11:06 AM

QUOTE(Marmelada)
Za kožo s širokimi porami naj bi bil dober tudi lipov čaj. Z njim se večkrat čez dan namažeš po obrazu. V neki knjigi sem zasledila.


aha res je, sploh če je 1/2 lipovega čaja in 1/2 kamiličnega. Na vrh pa lahko namažemo tudi stepen beljak, ki gladi kožo.
  • 0

#40 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 30 March 2006 - 01:42 PM

QUOTE(Anja88)
QUOTE(Marmelada)
Za kožo s širokimi porami naj bi bil dober tudi lipov čaj. Z njim se večkrat čez dan namažeš po obrazu. V neki knjigi sem zasledila.


aha res je, sploh če je 1/2 lipovega čaja in 1/2 kamiličnega. Na vrh pa lahko namažemo tudi stepen beljak, ki gladi kožo.

To sem že slišala al pa brala nekje.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users