Jump to content


Photo

suha koža


  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#21 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 04 November 2006 - 07:31 PM

QUOTE(pika @ 10. 10. 2005 - 9:20) View Post

Jaz uporabljam od Nivee pure energy,ki vsebuje se neke sveclece delce,ki naredijo kozo ful lepo in zdravo


Bi bila tako prijazna in napisala tudi sestavine? Jaz iščem eno primerno kremo zase-mešana nečista koža...in sem že kr mal obupana, ker ne najdem prave. huh.gif
  • 0
IPB Image

#22 tyaska88

tyaska88

    sramežljivec

  • Člani
  • 12 posts

Posted 05 November 2006 - 05:39 PM

QUOTE(Anie @ 19. 10. 2005 - 15:26) View Post

kako pa naj ugotovimo, ali imamo suho ali dehidrirano kožo?



Sicer odgovarjam na staro vprašanje, ampak to lahko ugotoviš na strani www.vichy.si tako da izpolniš en vprašalnik. Sicer ni 100% zanesljivo ampak meni je pomagalo:)
  • 0

#23 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 November 2006 - 07:00 PM

Jz bom kr v tej temi vprašala...
Prvič k sm eno "kozmetičarko" vprašala kakšn tip kože imam, mi je rekla, da mešan. Zdej ko sm bla pa pri eni vizažistki na ličenju, mi je pa rekla, da imam tko normalno do suho. Spomladi in poleti pa zgodi v jeseni imam čist lepo kožo, pol ko se pa že malo ozračje shladi, se mi pa začne pod nosom tko luskat oz. je suha koža pa malo rdeča. Tako da zgleda kot bi bila prehlajena. In zdej ne vem a bi morala kakšno bolj mastno kremo dat gor oz. kaj je vzrok temu, da se mi to dogaja. Uporabljam pa kremo TF.

Hvala wink.gif
  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#24 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 November 2006 - 07:05 PM

Vzrok je verjetno suh zrak v prostorih, ki so ogrevani.
Ja, uporabi bolj mastno kremo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#25 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 15 November 2006 - 07:08 PM

Kakšen predlog? Sej mastnih je res full, a naj kr od TF za suho kožo?
Hvala za odgovor wink.gif
  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#26 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 November 2006 - 07:16 AM

Lahko TF, lahko se pa, ko greš spat, na tistih predelih namažeš z olivnim oljem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#27 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 01 December 2006 - 08:49 PM

rabim priporočila za eno fajn kremco za suho in občutljivo kožo
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 02 December 2006 - 07:39 PM

Vichy Nutrilogie. SIcer nima AOK, ampak je sicer dobre konsistence in se lepo vpija. Ali pa kakšna Eucerin.
Seveda imaš pa še možnost Alverde jojobe ali avokada.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19768 posts

Posted 02 December 2006 - 07:58 PM

jz zdej za mojo (suho) kožo uporabljam zvečer kremo alverde jojoba, pred tem kdaj nanesem še baleino multivitaminsko masko, zjutri za pod puder pa imam tf za suho kožo in se mi zdi da je lih fajn ta kombinacija poleg ostalih stvari, ki jih uporabljam za obraz wink.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#30 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 02 December 2006 - 08:01 PM

QUOTE(sonchika @ 2. 12. 2006 - 19:39) View Post

Vichy Nutrilogie. SIcer nima AOK, ampak je sicer dobre konsistence in se lepo vpija. Ali pa kakšna Eucerin.
Seveda imaš pa še možnost Alverde jojobe ali avokada.


hvala! kaj pa kaka apotheker scheller za suho kožo al pa za občutljivo? Ni zame tole(jaz mam mešano), dečva pa ima 32 let.
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#31 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 December 2006 - 09:01 AM

Na pamet za Schellerja ne vem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#32 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30826 posts
  • Location:Primorska

Posted 03 December 2006 - 11:20 AM

Se mi zdi, da je bla ful pohvaljena krema od Schellerja z belim čajem in ginsengom za suho kožo in naj bi bila tudi proti gubicam. smile.gif

Sestavine: Aqua, Aloe Barbadensis, Glycerin, Polyglyceryl-3 Stearate, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Decyl Olivate, Hydrogenated Coconut Oil, Sodium Stearoyl Lactylate, C14-15 Alkyl Citrate, Squalane, Cetearyl Alkcohol, Olea Europaea, Mangifera Indica, Butyrospermum Parkii, Persea Gratissima, Phenethyl Alcohol, Tocopherol, Panthenol, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Sodium Hyaluronate, Camelia Sinensis, Panax Ginseng, Glycine Soja, Dipotassium Glycyrrhizate, Sucrose Cocoate, Cetearyl Glucoside, Xanthan Gum, Dimethicone, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Limonene, Linalool, Parfum.
  • 0

#33 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 December 2006 - 12:21 PM

Tale je za zelo suho kožo premalo. Je nekje za normalno do suho.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#34 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 December 2006 - 01:20 PM

Jz bi pa vprašala tiste, ki imate suho kožo, kaj uporabljate za "čiščenje" obraza?
  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#35 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19768 posts

Posted 10 December 2006 - 01:32 PM

L`oreal happy derm pena za suhi in občutljivo kožo wink.gif

to ti kot uporabnica zelo priporočam, je nežna, ostrani tudi make up, velik užitek je pacanje le te na obraz, pa še notri jo je zares veliko wink.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#36 Fergie

Fergie

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2499 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 December 2006 - 04:58 PM

Ja to sm hotla že zadnjič kupt, sploh k je bla baje še neki v akciji pa to... Na koncu sm pa kupla za mešano kožo rolleyes.gif Najprej plačala 300sit več, pol mi je pa še kožo čist izsušil. Tko da ja, sm že rekla, da moram ponovno v nakup smile.gif
Hvala Mladoletna wink.gif
  • 0
To be yourself in a world that is constantly trying to make you something else is the greatest accomplishment.
Ralph Waldo Emerson

#37 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19768 posts

Posted 10 December 2006 - 05:02 PM

Fergie, jz mam sicer tud to za mešano kožo, ker menda ni neke razlike wink.gif

kaj ti peno dalj časa na koži pustiš ? ker jz jo takoj sperem, in mi je super, koža po uporabi je taka mehka kot dojenčkova ritka, in mi ne izsuši preveč kože hmm.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#38 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22465 posts
  • Gender:Female

Posted 29 January 2007 - 12:16 AM

Jaz mam sicer bolj mešano kožo z ogrci. Ena kozmetičarka mi je rekla, da imam mastno kožo s suho povrhnjico, tko da ne vem popolnoma. hmm.gif Nikoli nisem imela suhe kože, niti pozimi. Pred dobrim letom pa se mi je začela delat suha koža na T predelu(najbolj hudo je po nosu, na licih tik ob nosu in na bradi) in se je nikakor ne morem znebiti. Tudi poleti mi ni izginila. Zdej sem čisto zmedena, ker ne vem kaj je vzrok. Uporabljam izdelke, ki niso agresivni in so bili na forumu ocenjeni kot dobri. Za čiščenje obraza imam Schellerjev gel z limonino meliso(pred tem sem mela Avene Cleanance gel in Babylove gel za umivanje), Za odstranit puder imam Alverde čistilno mleko z vrtnico, tonik mam prav tako od Alverde z vrtnico(pred tem sem dolgo uporabljala Garnier zeleni tonik), trenutno se mažem z Vichy Oligo 25 kremo za suho kožo(mam pa še Garnier Total Fresh, Alverde Jojoba), pa mi nobena ne pomaga. Puder imam pa Maybelline DMM. Potrudim se spit vsaj 1,5l tekočine na dan(nesladkan čaj ali voda). A uporabljam napačne izdelke? Ne vem, al kupovat take za mešano, nečisto, al suho kožo. Ko se umijem se mi vidijo luske, ko dam gor kremo jih sicer ni videt, če dam puder čez je pa obupno. Probala sem tudi ena 2 druga tekoča pudra, pa ni bilo bistvene razlike. sad.gif

Sonchika, zasledila sem, da imaš nek vlažilec zraka. A je to prou kak strojček, al kako izgleda, pa kje se da to dobit?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#39 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 29 January 2007 - 01:51 AM

Od gelov/"čistil" za obraz bi ti jaz svetovala da ostaneš pri Babylove, Garnier TF je verjetno premalo hranilna za zimski čas (vsaj meni), Maybelline DMM pa tudi ne vem , če je ravno hranljiv (mogoče bi si omislila kak hranljivejši tekoč puder?).
Sicer pa imam tudi jaz na nekaterih mestih obupno suho kožo, pa se mažem z Jojobo, ali pa z Baleino medeno masko in je rezultat komaj kaj boljši - predvsem koža pod očmi (verjetno posledica lanskoletne alergije) in ustnice so presušene. Mogoče bi pa šla k dermatologu?
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#40 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 January 2007 - 08:03 AM

Enako.
DMM puder je izsušujoč. Omisli si kakšnega tekočega, ki ne izsušuje.
Pa Alverde jojobo.

Vlažilec zraka je strojček, ki z ultrazvokom uparja vodo. Kupi se ga v vsakem Merkurju, BOFu, ali pa po netu. Pa paziti moraš, da je ultrazvočni.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users