Jump to content


Photo

Filmske nagrade 2007


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#21 Piquet

Piquet

    Proud Argish owner

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4435 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ljubljana

Posted 10 February 2007 - 03:13 PM

Matr, razn Achievement in cinematography je izbira zelo bedna.
  • 0

#22 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3520 posts
  • Gender:Male

Posted 10 February 2007 - 03:22 PM

A je že kdo pogledal film, kjer je Will Smith nominiran za glavno vlogo?
  • 0

#23 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 10 February 2007 - 03:57 PM

jz sm zadnč gledala little miss sunshine, pa mi ni nič posebnga. tko no, za preganjat dolgčas
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#24 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 25 February 2007 - 12:32 PM

Borat ne sme na oskarje
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#25 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 February 2007 - 12:44 PM

Na katerih kanalih bo danes prenos? In če katera slučajno ve, če bo ponovitev prireditve tudi po tv? Hvala.
  • 0

#26 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 February 2007 - 01:30 PM



Na Kanalu A bo, s tem da bo komentirala ena nesposobna baba in to glih lahko gledam 5 minut, preden me raznese od živčnosti.
Jaz bom malo gledala na Pro7, kjer so popolnoma brez komentiranja.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#27 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 February 2007 - 03:43 PM

Podeljene nagrade Maline in Cezarji
  • 0

#28 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 25 February 2007 - 10:35 PM

QUOTE(bellini @ 10. 2. 2007 - 17:22) View Post

A je že kdo pogledal film, kjer je Will Smith nominiran za glavno vlogo?


Smith je dober, ampak ga jaz težko jemljem resno, če ni v komediji... glede na to, da so mi prišle solze v oči, je že moral dobro igrat. smile.gif
  • 0

#29 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 25 February 2007 - 10:45 PM

Jaz sem tudi gledala ta film in moram rečt, da je Will Smith fenomenalno dobro odigral vlogo, res ... svaka mu čast, v mojih očeh se je totalno dokazal kot prvovrsten igralec, ki brez problema odigra tudi izredno težke vloge.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#30 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 25 February 2007 - 10:47 PM

QUOTE(Jenna @ 25. 2. 2007 - 13:30) View Post


Jaz bom malo gledala na Pro7, kjer so popolnoma brez komentiranja.

jaz tudi. Pa še red carpet bo prenos biggrin.gif .

  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#31 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 25 February 2007 - 11:29 PM

jaz bom na HTV gledala!
  • 0

#32 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 February 2007 - 11:45 PM

QUOTE(bellini @ 10. 2. 2007 - 15:22) View Post
A je že kdo pogledal film, kjer je Will Smith nominiran za glavno vlogo?

Sem. Povprečen film, Will Smith si tudi slučajno ne zasluži nominacije.

Moji favoriti/napovedi:

Najboljša glavna moška vloga bo ziher Forest-a Whitaker-a za The Last King of Scotland.
Najboljša glavna ženska vloga bi bla po moje za Meryl Streep za The Devil Wears Prada. Zmagala bo pa najbrž Helen Mirren za The Queen. Scenarij bo ali The Departed ali Babel. Vsekakor navijam za The Departed. Babel je bil živi polom.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#33 besweety_inside

besweety_inside

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2139 posts
  • Location:štajerska
  • Interests:snowboard,snowboard,snowboard,bordanje sem rekla?=)

Posted 26 February 2007 - 12:35 AM

I kada počinje celebration? kr se mi že neki blede, upam da zdržim smile.gif rolleyes.gif
  • 0

#34 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23597 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 26 February 2007 - 08:11 AM

In evo rezultate:

Ameriška filmska akademija je v gledališču Kodak v Los Angelesu podelila nagrade za najboljše filmske dosežke v preteklem letu. 79. podelitev oskarjev, ki jo je vodila Ellen DeGeneres, je minila v znamenju etnične raznolikosti in naravovarstvenega zavedanja.

Veliki zmagovalec letošnje podelitve je nedvomno legendarni Martin Scorsese, ki je prejel oskarja za režijo kriminalnega trilerja Dvojna igra, ki so ga proglasili tudi za najboljši film. Film je skupaj prejel štiri oskarje, in sicer še za montažo in prirejeni scenarij.
Oskarja za glavni igralski vlogi sta šla, kot so napovedovali mnogi, v roke Helen Mirren, za film Kraljica, in Forestu Whitakerju, za film Zadnji škotski kralj.

Akademija je (po pričakovanjih) spregledala trikrat nominiran Gibsonov spektakel Apokalipto, popolnoma pa je bil spregledan tudi film Krvavi diamant, saj je od petih nominacij ostal praznih rok. Čast najbolj nominiranega filma Sanjske punce (8 nominacij), je rešil zgolj kipec Hudsonove, prav tako pa je šel samo po en kipec filmoma Babilon (7 nominacij, oskar za izvirno glasbo) in Kraljica (6 nominacij, oskar za glavno žensko vlogo).
V stranski kategoriji je slavil Alan Arkin, ki je oskarja prejel za vlogo preklinjajočega dedka v filmu Naša mala mis. Eddie Murphy, sicer eden od favoritov, se je tako za kipec za vlogo v Sanjskih puncah obrisal pod nosom, je pa kipec za najboljšo stransko žensko vlogo zato domov odnesla prav tako favoritka Jennifer Hudson, ki je poskrbela za enega bolj čustvenih govorov večera. Kako tudi ne bi. Še včeraj tekmovalka v Ameriškem idolu, danes že z oskarjem, bi lahko rekli v slogu legendarnega Rudija Carrella.
Drugi po številu oskarjev je bila mehiška fantastična drama Panov labirint, ki ji je sicer oskarja za tujejezični film izmaknil nemški film Življenja drugih, je pa zato film Guillerma Del Tora prejel kar tri oskarje. Za masko, kinematografijo in umetniško režijo.

Za najboljši dokumentarec so oskarja podelili filmu Neprijetna resnica, njegov avtor Al Gore pa je še enkrat pozval svet, naj "stopi skupaj in se posveti reševanju planeta". Najboljši animirani film je postal Vesele nogice, ki je premagal za mnoge favorizirane Avtomobile. Film Naša mala mis je prejel še oskarja za originalni scenarij, film Sofie Coppola Marie Antoinette je prejel oskarja za kostumografijo, za izvirno glasbo so nagradili film Babilon, za pesem pa Melisso Etheridge (I Need To Wake Up), za film Neprijetna resnica. Drugi del Piratov s Karibov pa je domov odnesel oskarja za vizualne učinke, edinega od štirih nominacij.

Ennio Morricone je kot eden največjih skladateljev filmske glasbe prejel častnega oskarja za življenjsko delo. Njemu v čast je zapela kanadska pevka Celine Dion. Posebno nagrado Jean Hersholt pa je v podobi oskarja za svoje humanitarno delo prejela tudi Sherry Lansing.

Podelitev je bila sicer obarvana dokaj glasbeno, saj je Ellen nominirance v sodelovanju z gospel zborom zabavala kar po celi dvorani, Will Ferrell, Jack Black in John C. Reilly pa so nominirancem zapeli slavo s pesmijo, ki se je ne bi sramoval niti kak muzikal. Hollywoodski zbor je ob odlomkih iz filmov demonstriral, kaj so to posebni zvočni efekti v živo. Noviteta je bila tudi predstavitev nominacij za kostumografijo, ki so jih predstavili kar v živo, na odru in z igralci.

Izgubil že devetnajstič!
Inženir zvoka Kevin O'Connell tudi po devetnajsti nominaciji ni domov odnesel pozlačenega kipca, se je pa zato zapisal v zgodovino, saj je prvi po nominacijah, a še vedno brez oskarja.
O'Connell je bil nominiran v kategoriji mešanja zvoka za film Apokalipto in je izgubil proti filmu Sanjske punce.
"Takoj jutri se bom prijavil na terapijo. Vseeno pa bi rad dobil oskarja preden umre moja 83-letna mama, saj bi jo to zelo osrečilo. Ne morem pa se pritoževati nad bogato kilometrino kar se tiče izgubljanja. Vsi me zbadajo, kdaj ga bom dobil in mi ga, vsaj tako pravijo, privoščijo," je povedal hudomušni mojster zvoka.
No, očitno bo moral Kevin na kipec še kako leto počakati. Če pa ga ne bo dobil, bo bo znova podrl rekord kot največji oskarjevski "luzer" ...
(24.ur)
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#35 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 26 February 2007 - 08:18 AM

ni mi ratal do konca gledat. zaspala sm ene 2 oskarja pred koncem, pomoje okrog 6-ih?zato sm zj zamudila vlak in mam s5 en razlog da ne grem na faks biggrin.gif mal bom šla še spat...sm mislna da bom znorela k so ble une 5-min pavze vmes!wtf?vsaj ene reklame bi loh dal od tega se mi je že mešal, da ne komentiram naše komentatorke-če se ji loh sploh tko reče blink.gif
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#36 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 26 February 2007 - 08:39 AM

Oscar Arrivals

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image

IPB Image
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#37 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 26 February 2007 - 08:58 AM

pa kaj Will je tak siv? blink.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#38 sahara

sahara

    bailarina apasionada

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9109 posts
  • Location:na koncu sveta
  • Interests:ples

Posted 26 February 2007 - 09:15 AM

stara se biggrin.gif
  • 0
¡Que viva la salsa cubana!

IPB Image

#39 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 26 February 2007 - 09:21 AM

Oskarjev mi žal ni uspelo gledat, ker nisem bila doma, sem pa ugotovila, da sem precej kipcev pravilno napovedala (glede Akademije včasih res ni večjih presenečenj - letos so o določenih nagradah že vrabci čivkali kar precej časa). smile.gif

Zelo sem vesela, da ga je končno pobral Scorsese, čeprav si ga je definitivno bolj zaslužil za kakšen drug film nekaj let nazaj!!! Za glavno žensko in moško vlogo se mi je itaq dozdevalo, oba si Oskarja tudi zaslužita. thumbup.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#40 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 February 2007 - 11:00 AM

Kako je mali Smith luban. biggrin.gif

Jaz tudi nisem gledala. Sem prej zaspala. Razultati so bili bolj kot ne pričakovani, tako da nimam nekega posebnega komentarja na njih...

In še nekaj slikic:
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image
IPB Image

IPB Image
IPB Image
IPB Image


Več slik samih oblek najdete v temi Večerne obleke.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users