Jump to content


Photo

KAJ JE ZDEJ RES,LE KDO BI VEDU!??


  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#21 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 August 2005 - 09:38 AM

Nutrilogie niti ne poznam, mislim pa, da je OK. Nič posebenga sicer. To je za suho kožo, ne?
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#22 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 23 August 2005 - 10:22 AM

Mene pa zanima, katera krema bi bla najbolša za mešano kožo? Na T predelu mam mastno kožo, tudi ogrce (na nosu), drugje mam kožo normalno. Pa nimam pojma katero kremo uporabljat. Mela sm Niveo soft, ampak je bla premastna... oops.gif
  • 0
IPB Image

#23 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 August 2005 - 11:31 AM

Nivea soft je res premastna. Na normalnih predelih uporabi kakšno vlažilno kremo, s tem, da se po T predelu ne mažeš. Tisti del pusti pri miru.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#24 Bister

Bister

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Basel
  • Interests:vse

Posted 29 August 2005 - 02:38 PM

Oj,....nisem kozmetik.Vem edino to,verjela ali ne,da vse stvari pa tudi kreme,ki vsebujejo kemične sestavine-sintetiko z ene strani so koristne z druge puščajo posledice.Res si še mlada in res bi bilo lepo,da malo paziš na svoj izgled,da izbereš prave kreme,ki imajo malo ph vrednosti.Lahko ti predložim produkte od Herbalife,ki je za vse vrste kože in ne vsebujejo kemičnih sestavinin je hrana od zunej.Je kozmetika,ki ne povzroča gub ali izsušuje kože,nasprotno kožo hrani od zunaj in je koža napeta in elastična.
Lp Bister
  • 0
Lahko bi si bili blizski,a vendar smo si zelo tuji.Skušajmo se spoznat in zbližat.

#25 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 29 August 2005 - 02:52 PM

Samo komentarček. Nizka ph vrenost pomeni kislino, mar ne? Kislina na obraz? no go.
Pa še o "naravni kozmetiki". Kozmetika popolnoma brez konzervansov se pokvari, kot se pokvari sadje in zelenjava.
Resnično brez konzervansov je samo Lush (no, samo tega poznam pri nas) in njihove maske za obraz, ki se morajo hraniti v hladilniku, da ne zgnijejo.

Ima pa Bister prav v tem, da je bolje izbirati kreme z manj konzervansi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#26 Bister

Bister

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Basel
  • Interests:vse

Posted 29 August 2005 - 03:34 PM

Povsem se strinjam z tabo sonchika,da so stvari naravnega izvora kvarljive.Vsi ti kozmetični produkti so narejeni iz naravnih sestavin(listov rastlin,korenin,cvetov,lubja,morskih alg,sadežev),samo ne vsebujejo kemikalj-kislin,so v obliki krem,šmink,losionov,mask,šamponov.Samo v tem je razlika,nimajo stranskih učinkov in niso škodljivi,nasprotno-zdravijo in negujejo kožo.Temu jaz pravim Hrana od zunaj.
Lp Bister
  • 0
Lahko bi si bili blizski,a vendar smo si zelo tuji.Skušajmo se spoznat in zbližat.

#27 ninap18

ninap18

    sramežljivec

  • Člani
  • 11 posts

Posted 29 August 2005 - 06:31 PM

ja pol bi pa zaprosila za te produkter od herbalife.lp vsem 8)
  • 0

#28 Bister

Bister

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Basel
  • Interests:vse

Posted 29 August 2005 - 10:41 PM

Ni problema ninap 18,samo javi kaj te zanima, za kako vrsto kože.Lahko ti pošljem obširnejše razlage o vsakem produktu posebej,če želiš na mail.
Treba je že danes poskrbet(v mladosti)za naš izgled.
Lp Bister
  • 0
Lahko bi si bili blizski,a vendar smo si zelo tuji.Skušajmo se spoznat in zbližat.

#29 Nadi

Nadi

    pametnjakovič

  • Root Admin
  • PipPipPip
  • 1921 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 30 August 2005 - 06:19 PM

QUOTE(Bister)
Ni problema ninap 18,samo javi kaj te zanima, za kako vrsto kože.Lahko ti pošljem obširnejše razlage o vsakem produktu posebej,če želiš na mail.
Treba je že danes poskrbet(v mladosti)za naš izgled.
Lp Bister


Le zakaj imam spet občutek, da ljudje ne ločijo direktnega in indirektnega oglaševanja?
  • 0

#30 Bister

Bister

    sramežljivec

  • Člani
  • 21 posts
  • Location:Basel
  • Interests:vse

Posted 30 August 2005 - 08:40 PM

Ne bi se strinjal z tabo Nadi.Zelo dobro ločim direktno od indirektnega oglašanja.
Opis vsakega produkta ni dve vrstici,kar precej več(A4 list).Lahko pa skrajšam in napišem samo ime produkta.
Lp Bister
  • 0
Lahko bi si bili blizski,a vendar smo si zelo tuji.Skušajmo se spoznat in zbližat.

#31 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 31 August 2005 - 06:14 AM

Zdaj pa nehaj s to reklamo že enkrat.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#32 sunny

sunny

    sramežljivec

  • Člani
  • 42 posts
  • Location:maribor

Posted 03 September 2005 - 01:43 PM

jaz pa uporabljam (za obraz) bebe young care in ma se faktor LSF 15 smile.gif
  • 0

#33 kikyca

kikyca

    sramežljivec

  • Člani
  • 75 posts

Posted 07 September 2005 - 11:32 PM

Jaz pa osebno nisem nikoli imela nekih problemov s kožo oz. mozolji, vendar pa tud skrbim oz. vsaj trudim se poskrbet, predvsem obraz... 1x na teden si umijem obraz z nivea - pilingom za obraz, in redno vsak dan si namažem obraz s kremo... pa me zanima malo -sicer ste mogoče že omenli, ampak sem poste samo na hitro preletela in nisem zasledila - kaj menite o pilingu za obraz, verjetno veste na kaj mislim? Malo me zanima mnenje če še uporablja katera mogoče... ali so sploh dobra za kožo?
LP
  • 0
Celo Tvoje Telo Ni Nič Več Kot Tvoja Misel V Obliki, Ki Jo Lahko Vidiš. Zlomi Spone Svoje Misli, Pa Boš Zlomil Tudi Verige Svojega Telesa.

#34 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 September 2005 - 06:41 AM

Pilingi so seveda dobri za kožo. Paziti je potrebno na to, da nisi pregroba in da ne raniš kože. Pozornost je potrebna tudi pri izbiri pilinga - ti, ki jih kupiš so v večini v redu. Kar se pa tiče naravnih pilingov, pa ne priporočam, ker so delci velikokrat raznih oblik in ostri in naredijo v koži mikro rane (torej zdrob za obraz odpade).
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#35 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 15 September 2005 - 12:20 PM

QUOTE(Jadranka)
Jaz se strinjam z večino, ki podpirajo uporabo krem in ostale nege dovolj zgodaj. Sama sem začela načrtno negovati kožo že pri 14 letih, zdaj po dobrih štirih desetletjih niti malo ne obžalujem tega. imam namreč lepo negovano kožo.

Tuki ste vse vecinoma za to, da se cimprej zacne uporabljat kozmetiko za obraz. Sam men se zdi, da ne more noben vedet kako bi bilo, ce kozmetike ne bi uporabljal. Vsak ve samo kako je zdej in kaj je počel, da je tako (pa če je dobr al pa slabo).

Moja babi ima recimo za svojih 76 ful lepo kozo pa ni uporabljala krem. smile.gif Se pa strinjam, da je okolje sedaj agresivnejše. sad.gif

Moj primer je pa tak: ko sem bila najstnica sem imela ful suho kožo in sem se mogla mazat s kremami, drugač sem mislila, da bom razpokala. Potem se mi je pa vse na glavo obrnil in zdej sam da dam kaj na kozo dobim mozolje. Kaj naj pa pol takšni naredimo? :scratch: To da ti ena krema odgovorja pa ne morš niti s testerjem ugotovit, ker je treba zadevo dalj časa uporabljat - primerno temu (ko si spet poln mozoljev) se pa zdraviš tud 1-2 meseca. Jebe* t*! Potem pa mogoče po 1 letu ugotoviš, kaj ti odgovarja (recimo, sam men se to še ni zgodil) pol se ti pa spet mal spremeni vse skupi, al pa rabiš kremo proti gubam. Super, ni kej laugh.gif

Ima katera kakšen predlog? Al če imaš tolk mastno kožo, pol nič ne rabiš? Ker moja koža niti na otip ni suha in je čist lepo mehka. Imam pa 26 let.

  • 0
Posted Image

#36 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 15 September 2005 - 06:31 PM

To maš prav. Tudi sama sem že razmišljala o tem, kako so govorice o antioksidantih in podobnem lahko tudi precej huda natega. Ker še ni šla mimo generacija žensk, katere so in katere niso uporabljale kreme z antioksidanti, tako da je težko videti rezultat.
(bog ve, kakšna bom jaz čez 30 let).

A je tvoja koža morda normalna? Potem ne rabiš komplicirati in uporabi samo vlažilno kremo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#37 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 15 September 2005 - 07:42 PM

QUOTE(sonchika)
A je tvoja koža morda normalna? Potem ne rabiš komplicirati in uporabi samo vlažilno kremo.

Moja koža je na T predelu mastna (mal ogrcev). Na licih je lepa. Je pa tko, da karkol dam gor, takoj dobim mozolje, zato lahko za sigurno rečem samo to, da je moja koža nagnjena k mozoljem.

Za rojstni dan sem od fanta dobila bon za kozmetični salon in nameravam it na nego odraza. Bojim se mal, da bi mi una kozmetičarka dala gor razne žaube, po katerih bom zacvetela :flower: v mozoljih :|
Občutek imam, da tud če bi vprašala, kaj je za mojo kožo, da bi dobila kej tazga, kar bi blo drago in nekoristno. Ker ko vprašaš o izdelku, ti itak povejo da je najboljši in oh in sploh. Pol pa tkole pa forumu bereš, da je en krep. V tem salonu vem da imajo Dermalogico in QMS(sam to je za starejše).

  • 0
Posted Image

#38 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 September 2005 - 07:42 AM

Saj ji lahko odneseš tja svojo kremo. Sicer bo izgledalo malo čudno, ampak kaj te briga. Lahko ji pa poveš, da ti samo iztisne ogrce, ostalo pa naj pusti na miru.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#39 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 16 September 2005 - 09:39 AM

QUOTE(sonchika)
Saj ji lahko odneseš tja svojo kremo.

nimam nobene kreme biggrin.gif razen za roke in za telo wink.gif
  • 0
Posted Image

#40 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 16 September 2005 - 09:45 AM

Kako veš, da ena krema ni zate?

Pred kratkim sem dobila en tester od Vicy Oligo 25, pa se zdej mažem s tem okol oči. Dons sem se za foro še po licih, pa imam po več kot pol ure še vedno tak filing (pocast) kot da mi je neki kreme ostal gor (predvsem na ličnicah). Za moje pojme to tud slučajno ni krema zame. A je vsaj za okol oči v redu?

  • 0
Posted Image




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users