Jump to content


Photo

Med


  • Please log in to reply
116 replies to this topic

#21 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 25 April 2006 - 11:24 AM

Men je ful dobr cvetlični med, ampak me nažalost rad želodec boli po njem.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#22 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 25 April 2006 - 02:28 PM

meni je med the best thumbup.gif
največ se ga poje pri nas pozimi, poleti pa kr malo pozabimo nanj.

baje pa je dobro pridelan med tisti, ki ni v preveč tekočem stanju, ampak je bolj trd.
  • 0

#23 smetanca

smetanca

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1269 posts
  • Location:Celje

Posted 29 April 2006 - 08:08 PM

QUOTE(DiLeMa)
Jaz pa ful ne maram medu, sploh ga ne prenesem, niti v čaju. Drugače pa ga imajo ostali družinski člani ful radi, dost ga dajejo v čaj, na kruhu ga pa ne jejo kej dost.


podpis wink.gif
  • 0

#24 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 29 April 2006 - 08:14 PM

QUOTE(sade)
meni je med the best thumbup.gif  
največ se ga poje pri nas pozimi, poleti pa kr malo pozabimo nanj.

baje pa je dobro pridelan med tisti, ki ni v preveč tekočem stanju, ampak je bolj trd.



Mja.Ko v tekocega das kaki drobtinico in pustis se strdi.To pomeni da je pravi med biggrin.gif Eni se zelo dolgo ne strdijo..in glih to ni fajn.
  • 0

#25 cedevita

cedevita

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3157 posts

Posted 29 April 2006 - 09:16 PM

Fuj, jaz ga ne maram, že od malega. Nikjer, ne v čaju, ne na kruhu..
  • 0
God invented man because Eve's vibrator ran out of batteries.

#26 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 20 May 2006 - 09:24 PM

uh, meni pa je med dober.
V zeliščnih čajih imam najraje akacija,travniški (domači slovenski), evkaliptus ali agrumi (ta dva kupujem v tujini).
Drugače pa obožujem kruh, gor namazano kislo smetano in kostanjev med. Njammmmi!
Ali pa bebi čaj z lipovim medom.

Sem pa poskusila že kar nekaj 'neobičajnih' medov, npr.sivko, ki je zelo aromatična, pa rožmarinov in timijanov tudi.

Obstaja pa ogromno število monocvetnih medov (tudi sončični, regratov..)in kot zanimivost naj omenim, da obstaja tudi čebulni med. Tega proizvajajo na ogromnih površinah, kjer gojijo čebulo za prodajo semena. Tako, da ko čebula zacveti, se tam najprej napasejo čebele, oplodijo cvetove, nato pa poberejo seme , ki ga prodajo. Kakšen pa je tak med se mi ne sanja. Sicer sem brala, da ima malo 'karakterističen' okus, a ne vem če bi ravno dala v kamilični čaj med z okusom po čebuli??

Glede svetlih in temnih medov pa še tole: hranilna razlika med svetlimi in temnimi je ta, da svetli vsebujejo predvsem fruktozo in glukozo, ki sta sladii, temni pa poleg tega še dosti več mineralnih snovi (kalcij, magnezij, žveplo, fosfor, železo, silicij).
Za anemične torej - temni medi.
  • 0

#27 Juliet

Juliet

    odvisnik

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 3705 posts
  • Location:New Village, Celje
  • Interests:kr dost stvari...

Posted 20 May 2006 - 11:09 PM

Med pijem izključno v čaju - pa še to ga mora bit zelo malo, na kruhu ali kje drugje pa ga ne prenesem, ker mi že od nekdaj ta vonj najeda in smrdi... skratka ne morem ga. wink.gif
  • 0

#28 Kyara

Kyara

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 100 posts
  • Location:SV
  • Interests:razno

Posted 23 May 2006 - 07:55 AM

Trenutno sama delam regratov in smrekov med. Drugače pa od prijatelja kupimo cvetličnega, lipovega, akacijevega in hojinega, ker vsi v hiši obožujemo med v vseh možnih oblikah za jesti.
  • 0

#29 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 23 May 2006 - 08:48 AM

Hja, meni med kar paše. Včasih ga pojem par velikih žlic, pa pozimi sladkam z njim čaj. Timijanovega najdem v Sprau, sicer mešanega še z drugim, ampak okej..., je grška specialiteta.
  • 0

#30 shayla

shayla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 31 May 2006 - 11:35 AM

jz ga pa ne maram.....slabo mi je po njem.
  • 0
...Before you meet the handsome prince, you have to kiss a lot of toads...

#31 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 27 June 2006 - 07:32 PM

js pa kdaj si med dam na žlico in ga jem....drugače pa v čaju...pa v šoli ga dobimo pa si ga lahko namažemo na kruh
  • 0

#32 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18075 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 21 July 2006 - 07:16 AM

Kar se bolj eksotičnih medov tiče: v Medexovi trgovini na Miklošičevi v Lj. imajo timijanov, rožmarinov in sivkin med. Uvoz iz Španije. Kozarec pribl. pol kile stane par fičnikov čez jurja. Taisti medovi se pa dobijo v Šparu v enaki pakungi (mormo fejst ahtat, de se nam naša špraha čist ne poferdirba) za ene 850 SIT. Kulinarično odkritje tega poletja pa je: žlica medu na jogurtu. Tmijanov je (zame) najbolj okusen, verjetno pa paše gor vsak med. Definitivno priporočam!
  • 0

#33 kika

kika

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 199 posts

Posted 29 July 2006 - 10:43 AM

QUOTE(Errol)
Kulinarično odkritje tega poletja pa je: žlica medu na jogurtu.


....na grškem jogurtu (pa kakšen oreh še za zraven).

Aja, pa poskusi par kapljic na kozji sir. Meni se dopade tudi na koščkih grane. mmm...
  • 0

#34 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45618 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 August 2009 - 01:27 PM

One question.... A katera ve kje bi lahko dobila smrekov med?
  • 0

#35 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 09 August 2009 - 11:32 PM

QUOTE(Anaa @ 28. 1. 2006 - 15:15) View Post

Drugače pa obožujem cvetni prah v malih kroflicah. Tistega pa pojem preveč. oops.gif


ana kaj je to, kje se kupi?


sj sploh ne morm vrjet, da sm napisala 4 leta nazaj sm v temo, da mi med ni nič posebnega al kaj?
omg, obožujem med in se mi zdi da že ful časa, ne vem kaj je to zdj da sama sebi kontriram hehe, no mogoče sem ga glih začela met rada nekaj časa po tem ko sem tu tisto napisala.

smrekov med- in ostali -pri-okusi se mi zdi da v podhodu maxija, da je ena trgovina s takimi 'eksotičnimi' okusi.
Pa še zdi se mi, da sem tu na čudoviti to prebrala- ne vem zakaj se mi zdi, da je to errol napisal?
eh, mogoče bluzim, ne vem, če se v teh dneh prošetam kej v podhodu maxija, tole potrdim.
smile.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#36 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 10 August 2009 - 08:51 AM

jaz imma tudi rada med in mi je odlična zamenjava za sladkor, tako ga uporabim vsako jutro dve žlički v čaj biggrin.gif
oni hrapav mi je najboljši


slišala pa sem, da naj bi bil med trenutno nepriporočljiv, saj zaradi množičnega pogina čebel filajo vanj vse mogoče antibiotike in ostala sranja...
kolko je resnice na tem, pa ne vem hmm.gif
  • 0

#37 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29194 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 10 August 2009 - 09:24 AM

še ena ljubiteljica medu. sploh so mi dobri smrekovi vršički v medu, ki jih tamanim kar na žlico - če sem bolna ali pa ne. full dober mi je kostanjev in smrekov med, cvetlični niti ne toliko, mi zna bit presladek. pa full so mi všeč taki z raznimi dodatki - rožmarin, sivka. zdaj si bom kar sama nardila med s sivko, ker mi danes mami prinese novo porcijo medu in bom notri dala sivkin sirup. njam.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#38 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17194 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2009 - 02:42 PM



Meni med ni nič posebnega, na kruhu ga sploh ne maram. Edino za sladkanje čaja je boljši kot pa cuker smile.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#39 fifa

fifa

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5418 posts
  • Gender:Female
  • Interests:Finding out how the world works ... :)

Posted 10 August 2009 - 03:35 PM

Jaz pa ravno obratno. V čaju mi sploh ni dober, na kruhu mi je pa zakon. Pa obvezno malo masla spodaj. Aja, pa v toplem mleku je tudi dober. smile.gif
  • 0

A tree too big to embrace ... is born from a slender shoot. A nine-story tower ... rises from a pile of earth. A thousand-mile journey ... begins with a single step.

(taoistična modrost)


#40 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26591 posts
  • Gender:Female

Posted 10 August 2009 - 05:30 PM




QUOTE(rea @ 10. 8. 2009 - 0:32) View Post

smrekov med- in ostali -pri-okusi se mi zdi da v podhodu maxija, da je ena trgovina s takimi 'eksotičnimi' okusi.
Pa še zdi se mi, da sem tu na čudoviti to prebrala- ne vem zakaj se mi zdi, da je to errol napisal?
eh, mogoče bluzim, ne vem, če se v teh dneh prošetam kej v podhodu maxija, tole potrdim.
smile.gif


Si mislila tale Errolov post? smile.gif Dva posta nad tvojim je. smile.gif


QUOTE(Errol @ 21. 7. 2006 - 8:16) View Post

Kar se bolj eksotičnih medov tiče: v Medexovi trgovini na Miklošičevi v Lj. imajo timijanov, rožmarinov in sivkin med. Uvoz iz Španije. Kozarec pribl. pol kile stane par fičnikov čez jurja. Taisti medovi se pa dobijo v Šparu v enaki pakungi (mormo fejst ahtat, de se nam naša špraha čist ne poferdirba) za ene 850 SIT. Kulinarično odkritje tega poletja pa je: žlica medu na jogurtu. Tmijanov je (zame) najbolj okusen, verjetno pa paše gor vsak med. Definitivno priporočam!




Imam obdobja, ko pojem veliko medu, potem pa nekaj casa nic in sameva na polici. Rada imam gozdnega, kostanjevega, najmanj pa cvetlicnega, ki mi je presladek. Najveckrat ga zmesam z narezanim sadjem (jabolka, banane), vcasih si ga namazem na kruh skupaj z margarino ali pa ga jem brez vsega - zlicko ali dve. Vcasih mi bolj pase trd (kristaliziran) med, vcasih pa tekoc, ohlajen v hladilniku.
Nisem pa se poskusila timijanovega, ki ga Errol omenja v svojem postu. Na splosno imam rada timijanove pripravke (sirup, caj), bom poskusila tudi med. njam.gif

Ko je bil dedek se ziv, nas je vsako leto zalagal s svojim medom, na zalost tega razkosja ni vec.

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users