Jump to content


Photo

Kaj za vas pomeni izraz "najboljši prijatelj"


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#21 mandy*

mandy*

    sramežljivec

  • Člani
  • 44 posts
  • Location:nikjer

Posted 18 July 2005 - 12:22 PM

Kaj je to pravo prijateljstvo sem izkusila šele v zadnjem letu, ko me je pot pripeljala vzporedno z osebo, ki sedaj nosi to "oznako" "moja najboljša prijateljica".
Enostavno vse si zaupava, stojiva si ob strani v smehu in žalosti, pomagava si v težavah, znava prisluhnit, svetovat, bit tiho in brez veze nabijat...je ni stvari, ki je ne počneva skupaj in v tem uživava.
Ogromno mi pomeni!
  • 0
mandy*

#22 _Kanojo_

_Kanojo_

    sramežljivec

  • Člani
  • 36 posts

Posted 28 August 2005 - 05:45 PM

Pravo prijateljstvo mi pomeni predvsem: zanesljivost, zaupanje in iskrenost. Ful sovražim hinavščino, še posebej od ljudi, ki so mi blizu in ki sem jih smatrala za prijatleje! .. to se mi pogosto dogaja - začnem zaupati v človeka in ga vidim kot prijatelja, nato pa ugotovim da govori za hrbtom .. ermm.gif
  • 0
Some places are like people; some shine and some don't.

#23 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 28 August 2005 - 07:26 PM

men pa prijatljstvo pomen da lahko osebi 100% zaupaš in da ti ni treba pazt kaj govoriš ko se pogovarjata. jaz mam sam dva prava prijatelja. mateja in blaž. biggrin.gif
  • 0

#24 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 19 October 2005 - 06:24 PM

[quote=Špela]js ne vem čist dobr .... ne rangiram ljudi na 'najboljše prijatelje', 'prijatelje', 'kolege' in kar je še tega vmes. nimam rada, da se nalepke popajo name in v zameno jih ne popam drugim. gre predvsem za zaupanje in svobodo. drugače se pa načeloma veliko raje in več družim z osebami moškega spola, se mi zdi bolj pristno, z babami itak sam čvekamo in opravljamo ... oops.gif drgač pa ne vem, za ene tri ljudi bi šla tut na konc sveta, če bi blo treba .... smile.gif

špela se podpišem pod to
imam samo eno spremembo
jaz ljudi rangiram na prijatelje in kolege
uno najbolši najboljša pa kar težko dam komu, ker imam prijatelje ki jim pač povem različne stvari ker mi lahko različno pomagajo in stojijo ob strani, imam več dobrih prijateljev
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)

#25 kristy

kristy

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1643 posts

Posted 20 October 2005 - 03:34 PM

neki kar upam da bo še prišlo!! cry.gif cry.gif cry.gif cry.gif biggrin.gif
  • 0

#26 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 01 November 2005 - 09:35 PM

Tudi najboljšega prijatelja lahko hitro izgubiš, če ne ukrepaš...meni se je zgodilo, da sva se z naj. prijateljico od vrtca dalje, ko sem odšla študirat v lj, ful odtujili. Ona je šla v službo, še samska, jaz sem študirala, celi teden me ni bilo doma, imela resnega fanta. Ja, saj smo bile v stiku, ampak v nekaj letih sva se oddaljili in na koncu sem ugotovila, da nimam več človeka, ki bi mu rekla moj življenjski naj. prijatelj. Mogoče moja sestra, sedaj na faksu imam spet par zelo blizkih frendic in enega res kul prijatelja...ampak to ni to, ker me ne poznajo že od malega, ne poznajo moje preteklosti, pač pa le tisto, kar jim pred oči narišem....Malo mi je žal, ampak tko se mi je pač zgodilo. S tisto frendico se še dobiva, sva si kul, ampak obe priznavava, da si nimava več kaj veliko povedati, ker je odtujitev že prevelika.
  • 0

#27 Sephora

Sephora

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 191 posts

Posted 01 November 2005 - 09:41 PM

aj, drugače pa je zame najboljši prijatelj tisti, ki ga enostavno kot takega začutiš v svojem srcu...spoznala sem že desetine ljudi, k so bili ful fajni, nič ni blo narobe z nimi, štekal smo se,pa nisem čutla neke povezave vmes...so pa izjeme, k jih lahk poznam par mesecev, pa me nekaj ful vleče k njim in se ujamemo takoj. Res da se še ne poznamo tk dobro, samo se pa obnašam do njih kot naj. prijateljica. Kar pričakujem od njih, skušam tudi dati. Predvsem ne maram egoistov in takih, ki se nosijo. če je ob tebi, vsakič ko začuti, da se nekaj dogaja s tabo, te ne samo posluša ampak te tudi razume...in včasih prenaša moje številne modne (vedenjske) muhice...vem, da je nekaj na njem. pa še nekaj....za naj. prijatelje nikoli ne bi mogla imeti človeka, ki rad obrekuje druge prijatelje (ok, znani iz trač revij je drugo)...ter izdaja skrivnosti. Moja naj. lastnost je verjetno ravno to, da ne izdam prijatelja nikdar, pa če je še taka malenkost...in to tudi od vsakogar pričakujem. Če niso taki...so samo moji znanci za kavo in nič več.
  • 0

#28 broken_angel

broken_angel

    sramežljivec

  • Člani
  • 24 posts

Posted 06 March 2006 - 08:40 PM

yst mislim da je najbolši prijatu tisti ko lahk znim deliš use in mu popounoma zaupaš sm mela neki izkušen s tem mislim z najbolšimi prijatli pa se niso dobr končale!
  • 0

#29 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3234 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 06 March 2006 - 09:26 PM

um jaz sem pa prejšnje leto doživela ful polomov kar se tiče prijateljstva s puncami in sem sedaj ratala ful bl previdna pr puncah pa mam ful raj tipe za frende.
Wažn tisti dve frendici o katerih sem pisala... ena mi je speljala tipa, in ga ščuvala proti meni kao da ga varam s svojim best frendom (pa ga nisem), ena pa se je kr čez noč odločila da se ne bo več družla z mano in šla z mojo največjo prijateljico to je pa naredla tuko da ko sem jo enkrat pospremla do knjižnice začela o tem kakšna prasica, kurba in nevemkaj še vse sem tok da... izgubla zaupanje čist
  • 0

#30 smetanca

smetanca

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1269 posts
  • Location:Celje

Posted 06 March 2006 - 09:49 PM

jz mislim d mors met v casu kakrsn je zdej celo pred t.i. najboljsimi prjatli tisto distanco...nwm no...
al se mi samo zdi al smo v vecini vsi taksni da skrbimo samo se zase...tko da je bols da nobenmu ne zaupas popolnoma! ceprav glih to pomeni met najboljsega prjatla?!....
seveda se pa najdejo izjeme...srecnice in srecnezi wink.gif
  • 0

#31 sweet thing

sweet thing

    sramežljivec

  • Člani
  • 35 posts
  • Location:povsod po mal =)

Posted 07 March 2006 - 01:06 PM

ejo _mayckica_, kako pa ti je to mogla nardit? kako pa ga je lahko naščuvala proti tebi, če pa predvidevam da ste se videli sam takrat k ste bli skupaj? ermm.gif da o drugi ne govorim... ko sem brala prvič kar si napisala o njiju, se mi je zdelo kot da ste nerazdružjlive, sedaj pa šok! kar na enkrat si napisala kaj se je zgodilo. a pa se sedaj še kaj slišiš z njima? upam da si boš sedaj našla kako drugo best frendico, ki ti ne bo naredila tega...
veliko uspeha pri iskanju best frendice! tongue.gif
  • 0
ljubi dokler on tebe, zajebi preden on tebe

#32 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 07 March 2006 - 01:39 PM

Jst sm svojga najbolšga prjatla našla prek neta biggrin.gif biggrin.gif laugh.gif laugh.gif
  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#33 mon´ca

mon´ca

    sramežljivec

  • Člani
  • 8 posts
  • Location:in his heart

Posted 07 March 2006 - 08:07 PM

jst pa nečem met več najbolših prjatlu...

je čist bad...mam slabe izkušnje
  • 0

#34 *sarca*

*sarca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1149 posts

Posted 05 June 2006 - 08:07 PM

ja jst pa amm najbolšo prjatelco.nek časa sm tut jst mislna d je to beda sam pol sm ugotovila d je zakon.najbolša prjatelca pa mi pomeni mislm tko taka prjatelca ki ti vedno stoji ob strani.če pa gledaš spet z druge stvari pa bi se rekl d bi velal tole:
tako bilo je...
in bo pač ostalo.
Od nekdaj že se svet vrti:
učenih je na kupe....
pametnih je malo
in znancev brez števila
a prijatelja?-Ga ni...
(Puškin)
  • 0
Nasmeh prinaša veliko pozitivne energije - ne hranite ga v dnu duše - nosite ga na obrazu.

#35 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 06 June 2006 - 10:57 AM

Mislim, da je najboljši prijatelj lahko samo en; čudno se mi sliši, ko kdo reče da ima 3 najboljše prijatelje?! Ne vem no...
Z mojo najboljšo prijateljico sva skupaj dale skoz srednjo šolo, pa faks... in še zdaj, ko sva vsaka na svojem koncu, vsaka s svojimi okupacijami in problemi, lahko čutim neko povezanost ne glede na razdaljo med nama, ne vem kako bi razložila, tko kot da osebo, ki ti je najboljši prijatelj preprosto čutiš - da iz njenega pogleda razbereš misli, iz izraza na obrazu razbereš več kot iz celega kupa besed...že sam zven glasu po telefonu ti pove vse. Mislim da je temu blizu keltski izraz Anam Cara, ki pomeni prijatelj duše. Po mojem se gre prav zato: spoznaš osebo in v nekem določenem trenutku dobiš občutek povezanosti z njo, četudi tiste osebe še ne poznaš, in potem tako naprej, si utiraš skupno prijateljsko pot... Ma je ne zamenjam!

Pa še eno vprašanje: fant in punca (ampak ne kot par fant-punca) sta po vašem mnenju lahko najboljša prijatelja, ali prej ali slej pride do simpatije z ene strani? Jaz sem namreč imela s fanti bolj površinska prijateljstva, nič takega da bi lahko rekla, da je pa ta in ta bil najboljši prijatelj...
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#36 limeta

limeta

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2850 posts
  • Gender:Female

Posted 12 June 2006 - 06:09 PM

zame je beseda NAJBOLJŠI PRIJATELJ v pomenu...ko si slabe volje oz. žalosten te razvedri ali te vsaj poskusi zazvedriti...ti stoji ob strani ob težkih trenutkih...Ima zmeraj čas zate...da ji lahko zaupaš svoje najgloblje skrimnosti oz. on/a tebi...Meni moji naj. prijateljci pomenita veliko...zares veliko... rolleyes.gif 8) blink.gif smile.gif
  • 0

#37 *sarca*

*sarca*

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1149 posts

Posted 16 June 2006 - 08:19 PM

včasih tega nerazumem:kako ima lahko nekdo npr.2 ali 3 najboljše prijatelje.saj ne rečem vsi so mu fajni samo eden je gotovo naiboljši...s katerim se mogoče malo bolj štekaš in tko..tega res nerazumem že kr nek časa...jst mam najboljšo prijateljico in tadruga mi je sicer zelooo fajn in vse samo da je moja naj pač taprva.sej tut z drugo se full štekave in tko ne...sam tko...pač ne štekam tega kolk maš lahko več kot 1 najboljšega prijatelja... ermm.gif
  • 0
Nasmeh prinaša veliko pozitivne energije - ne hranite ga v dnu duše - nosite ga na obrazu.

#38 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15570 posts
  • Gender:Female

Posted 17 October 2006 - 01:55 PM

Jst pa svojo najboljšo prijateljico poznam že od rojstva!!! Sicer je osem let mlajša od mene ampak jo mam najrajši na svetu!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#39 Rianna

Rianna

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4793 posts
  • Location:Maribor

Posted 22 October 2006 - 09:58 PM

imam najboljšega prijatelja cool.gif
  • 0
La vita senza house musica non e vita
IPB Image
There's nothing more that I want
Then to touch you
To seek truth in your eyes
The only thing that I want
Is to be with you and watch the sunrise

#40 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 28 October 2006 - 11:53 AM



Jaz mam najboljšo prijatlco in ji zaupam bolj kot sebi. Pozna me v nulo, točno ve kdaj sem jezna, žalostna, vesela .. Povem ji lahko res vse in sem 1oo%, da ne bo povedala nikomur ! In vem, da se lahko zanesem na njo, ker je res oseba na mestu in sem ful vesela da jo mam. Poznam jo pa 9 let. smile.gif
  • 0
Viens, reste ici!




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users