Jump to content


Photo

Pasemske vs. nepasemske živali


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

Poll: Katerim dajete pri nakupu/posvojitvi prednost? (24 member(s) have cast votes)

Odgovor:

  1. pasemskim živalim (8 votes [33.33%])

    Percentage of vote: 33.33%

  2. nepasemskim živalim (7 votes [29.17%])

    Percentage of vote: 29.17%

  3. vseeno mi je (9 votes [37.50%])

    Percentage of vote: 37.50%

Vote Guests cannot vote

#21 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 11 July 2007 - 03:15 PM

QUOTE(-supergirl- @ 11. 7. 2007 - 8:42) View Post

za začetek naj povem, da imam 17 let staro maltežanko, ki je čistokrvna, a brez rodovnika (ker smo kupovali družabnika in prijatelja in ne razstavni primerek nam je bilo vseeno). rodovnika nima, ker je bila uvožena iz češke in so vzrediteljici vzeli vzrejno dovoljenje, ker je imela pse samo za prodajo in izvoz. lahko bi se mi zgodila, da bi kužika poginila kaj kmalu, ampak po 17 letih še vedno lešo živi, nam občasno s terorjem pije kri in je vse super. (Mladoletna, zamisli si, moj pes je strejši od tebe!!! malo heca, da ne bo pomote).
prej smo imeli čistokrvno čivavo, ki pa je po enem letu šla na evtanazijo. diagnoza: neozdravljiva epilepsija. in ta pes je imel rodovnik, v katerem je bilo napisano ne vem koliko linij nazaj.

tako, da jaz misli, da če se bom še kdaj odločala za psa in ne bo iz zavetišča (za kar se bom po vsej verjetnosti odločila), bom poiskala leglo, ki je čistokrvno, a pes nima rodovnika. če pristopaš v nakup psa po sisitemu, da te bo vsak "nategnil" potem pa res ne vem. poznam veliko ljudi in njihovih psov, ki so zaradi takšnega ali drugačnega razloga nerodovniški (a čistokrvi) pa jim nič ne manjka in niso nič drugorazredni.



Oh ja, le kje sem jaz to zapisala ? hmm.gif

Rekla sem, da že v primeru, ko bi kupovala čistokrvnega psa brez rodovnika, BI se odločila za eno fajn družino, ki je svoje, sicer nerodovniško leglo vzgajala z ljubeznijo in za njih lepo skrbela .. v tem ne vidim nategovanja kupcev. Mislim, tako "rekla" (razmišljala, karkoli .. smile.gif ) wink.gif

Sicer sem pa vesela za vas in vaše psičke, da so zdravi .. še na mnoga leta ! biggrin.gif

Se pa tudi strinjam v zvezi z muckami ... jih je tolko na cesti, da komot vzameš takšnega in mu rešiš življenje in podariš ljubezen smile.gif ... je pa res, da pač nekateri pač hočejo eno posebno pasmo (v čemer ni ni slabega) .. takim pa naj bi bile mucke tako ali tako pri srcu, sepravi si lahko še kakšno potepuško prisvpjijo biggrin.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#22 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 September 2009 - 12:28 PM

Čistokrvna brez rodovnika? Hmmm, smrdi po usual nateganciji, ko folk vzreja pse v katerih vidi zgolj zaslužek na hitro.

Vprašanje od česa je res umrla mama psička in kaj vse je (lahko) narobe z malo.

Držim pesti da bo kužica zdrava pa izvor čimvečjega veselja.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#23 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26457 posts

Posted 17 September 2009 - 12:31 PM

^pesimist tongue.gif . Veliko ljudi tudi vzgaja pse doma, pa jih ceneje pol predajajo tudi zato, ker izdelava potnega lista in vse kolobocije z rodovnikom tudi stanejo. Poznam par takih primerov z naših krajev.
  • 0

#24 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 17 September 2009 - 12:57 PM

Tolk psov je v zavetišču folk pa še plačuje za to...
  • 0

#25 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 17 September 2009 - 01:01 PM

Sej Ančka je bila tut v zavetišču, pa so tam imeli samo velike pse, za stanovanje rabi pa majhnega. Sej tut take kužke more nekdo kupit, drugače jih pa utapljajo pa delajo svašta z njimi cry.gif
  • 0

After all this time?

Always.


#26 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 17 September 2009 - 01:05 PM

Sej ni letelo na Ančko, glih zdej poznam 2 primera, ko iščejo labradorca pa ovčarja in more bit nujno zlati labradorec pa nevem kaj si folk še vse ne spomne, drugače pa je zavetišč kar neki in malih psov je po zavetiščih tut dovolj, tko da to, da malega psa v zavetišču niso imel je..khm..za lase privlečeno.
  • 0

#27 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25770 posts
  • Gender:Female

Posted 17 September 2009 - 01:54 PM

Lejck, naše zavetišče je majhno. Vsega skupaj imajo notri 5 mačk in 17 psov. Od tega je s psi tako: 7 psov večje rasti (ovčar, rotvajler, mastif, kraški ovčar, bernski plančar in dva mlajša mešanca z ovčarjem), 6 mladičkov, ki bodo zrasli v velike pse (mešanci z ovčarjem) in 4 manjši psi, ki so vsi starejši od 3 let in navajeni življenja zunaj hiše. Naj kaj takšnega potem pripeljem v stanovanje?

Mala je ravnokar bila odrešena ene bolhe in hkrati dobila stronghold biggrin.gif

BK: v bistvu me niti ne zanima...lahko bi bla mešanka z mešancem pa če bi se mi tako usedla v srce, bi jo enako hitro odpeljala s seboj domov smile.gif
  • 0

#28 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 September 2009 - 05:06 PM

Ančka, sej pomoje ni misla nič slabega Braunkopf, fora je samo ta, da tudi jaz (in večina folka, ki se spozna na to) nikakor ne podpira štepanja psov brez rodovnika. Psi bi morali imeti rodovnike, moralo bi se bolj nadzirati, v katere roke gredo in kaj potem delajo z njimi. So lahko takole naštepani psi slabšega zdravja in podobno. Tle ne gre za to, a boš ti imela psa rada ali ne - zagotovo ga boš imela, samo ni tle poanta. Tle gre za golo zaslužkarstvo, štepanje psov za fičnike, pa marsikdaj ti psi ne dobijo prave oskrbe, prave hrane, niso prav socializirani, so prehitro ločeni od matere in še mnogo drugih stvari. Misliš, da to na psu ne pusti pečata? Tudi to, da so ti prodali psa z glistami in bolhami, definitivno pove svoje. Jaz pač menim, da bi bilo treba take kvazi vzreditelje (ki si tega naziva vsekakor ne zaslužijo) iztrebit. To, da je psička totalni srček, pa nima tle absolutno nobene veze. Tako da po moji logiki prideta v upoštev samo zavetiščni pes ali tak z rodovnikom (s tem da jaz ga bom zihr vzela iz zavetišča, bom šla malo po SLO pogledat). Samo na tak način se bo lahko v idealnih razmerah sčasoma zgodilo naslednje:

1) dolgoročno nič več oz. bistveno manj zapuščenih revčkov po zavetiščih
2) večji nadzor nad psi, njihovimi lastniki, njihovim zdravjem in ravnanjem z njimi
3) iztrebljanje slabih in brezbrižnih ''vzrediteljev'' ki jim psi predstavljajo zgolj hiter zaslužek

Upam, da tega ne razumeš kot napad nate, nimam nič proti tebi, pa tamala je cukr in super pridobitev, samo jaz pač poskušam gledat tudi večjo sliko.

Drugače pa za tiste, ki tudi iščete male pse, v Zonzaniju je kar nekaj malih cukrov, tle je ena srčica za primer:

http://www.zonzani.s...p...1&Itemid=71

QUOTE(Nincha @ 17. 9. 2009 - 14:01) View Post

Sej Ančka je bila tut v zavetišču, pa so tam imeli samo velike pse, za stanovanje rabi pa majhnega. Sej tut take kužke more nekdo kupit, drugače jih pa utapljajo pa delajo svašta z njimi cry.gif

Ravno zato ker jih folk kupi, je to tem budalam dodatna motivacija, da jih naštepajo še več in tako se to vleče v nedogled.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#29 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 17 September 2009 - 05:09 PM

Podpis.
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#30 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 September 2009 - 05:12 PM

QUOTE(ora @ 17. 9. 2009 - 13:31) View Post

^pesimist tongue.gif . Veliko ljudi tudi vzgaja pse doma, pa jih ceneje pol predajajo tudi zato, ker izdelava potnega lista in vse kolobocije z rodovnikom tudi stanejo. Poznam par takih primerov z naših krajev.

Samo tole še, ker sem prej spregledala.

Pravim vzrediteljem, ki jim je to v veselje in ponos ter se s tem ukvarjajo s srcem, take zadeve ne predstavljajo nobenih problemov, ker razumejo, da to pač spada zraven. Poznam dva vzreditelja (no, enega jaz, enega fant in sicer eni imajo šarpeje, drugi pa mastife) in vem koliko jim psi pomenijo, koliko vložijo v to, da se pozanimajo v katere roke gre pes (ne dajo kar vsakomur) in podobno. Gre za živo bitje, dokumenti in ostalo pač spadajo zraven. S tem se potem tudi olajša veliko zadev, gre za boljši pregled nad psi in njihovimi lastniki, psi so čipirani in podobno. Take zadeve niso čisto nič brezvezne in odveč.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#31 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 19 September 2009 - 02:20 PM

QUOTE(ora @ 17. 9. 2009 - 13:31) View Post

^pesimist tongue.gif . Veliko ljudi tudi vzgaja pse doma, pa jih ceneje pol predajajo tudi zato, ker izdelava potnega lista in vse kolobocije z rodovnikom tudi stanejo. Poznam par takih primerov z naših krajev.


Rodovnik stane 20-30€ wink.gif , potni list pa mora imeti čisto vsak pes, če nima pomeni preprosto to, da nikoli še ni videl veterinarja. evil.gif

Sem absolutno PROTI PRODAJI MEŠANCEV. Zavetišča so polna. Slovnja pa je tako mala, da res ni problem it po živo bitje na drugi konec. Zelo žalostno, da so živali prelahko dostopne in se kupujejo kot paket štumfov. A ste se kdaj vprašali zakaj nimajo starši vzrejnega dovoljenja? NE. Ker nimate pojma o osnovnih stvareh. Pa ja imate sticky temo o preprodajalcih, no. Je res tako težko si vzeti čas in prebrat zadeve?

Samo v vednost z NAKUPOM mešncev podpirate: psice, ki so po večini samo avtomt za rojevanje, brez ustrezne prehrane, veterinarske oskrbe, brez zdravstvenih pregledov, ki so pri pasmah razlikujejo, pri beaglih je tudi lovska preizkušnja, mldiči brez primerne socializacije, človeku ki jih je sproduciral pa je figo mar za pasmo in pse.

Pismorosno! Vzreja je komplicirana moraš obvladat genetiko, v nulo poznat svojo psico in poiskat kompatibilnega samca in če si pravi vzreditelj boš vse naredil za ZDRAVE, KARAKTERNO STABILNE IN TIPIČNE PSE!

Na bruhanje mi gre tako nategovanja folka. Dajte malo premislit predno si omislite ŽIVO BITJE. Toliko ko se opozarja, govori o tem...ne Enim se pač ne ljubi. Kupite si plišatega psa in ne delajte škode pasmi.

Tako prodajalec, štepar karkoli kot kupec bi morala dobiti zajetno kazen! Krivda je na obeh straneh. Informacije so vsakomur dostopne, če jih ne poišče je njegov problem. In niti malo ne zagovarjam naivnih oz. neumnih ljudi, ki po liniji najmanjšega upora iščejo bližnjice do tega kar želijo.

Ko so pa problemi z alergijami, karakterjem, pa pes namesto plečne višine 30CM zraste do 60CM potem pa jokcajo. evil.gif

Ne da se mi več. Človeška neumnost res ne pozna meja. Informacije so dostopne....
Ne pa govorit, da imate beagla doma, imate MEŠANCA,prikupnega, ampak beagle pa ni in ne bo.
  • 0
IPB Image

#32 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 19 September 2009 - 07:36 PM

Pismo, Anja, saj mi vsi vemo, da si največji expert na tem področju, ampak ko berem tvoje pisanje se mi zdi, da si ti najbolj pametna, mi vsi ostali pa totalni butci. Zdaj pa grem božat svojega plišastega psa. dry.gif

Pa tudi jaz ne podpiram tega, da ne bo nekih nesporazumov.
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#33 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 19 September 2009 - 11:40 PM



Pa še zdaj nismo razčistili, če je Anja brcnila ali polila neko čivavo, ker bi ji naj šla na jetra?! woot.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#34

  • Guests

Posted 19 September 2009 - 11:48 PM

^^ Zaključek tega pa tudi jaz še čakam. sleep.gif
  • 0

#35 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 19 September 2009 - 11:50 PM

Me too.

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#36 ananas

ananas

    pharma tropicana

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 8041 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2009 - 08:48 AM

jeeez anja88, čil aut!
Na takšen način pišeš... Za trenutek si me spomnila na hitlerjevo čisto arijsko raso... blink.gif
Boh ne dej mešanje, o šit... geni so čist zajebani... aaaaaaaaaaaAAaaa
  • 0

#37

  • Guests

Posted 20 September 2009 - 10:48 AM

Đizs... rolleyes.gif

Men so mesancki bolj vsec kot cistokrvni psi. happy.gif
  • 0

#38 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25770 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2009 - 11:49 AM

so shoot me...
  • 0

#39 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 20 September 2009 - 12:14 PM

QUOTE(ananas @ 20. 9. 2009 - 9:48) View Post

jeeez anja88, čil aut!
Na takšen način pišeš... Za trenutek si me spomnila na hitlerjevo čisto arijsko raso... blink.gif
Boh ne dej mešanje, o šit... geni so čist zajebani... aaaaaaaaaaaAAaaa


Podpis!

V OŠ sem dobila od prijateljice pasjega mladicka, mesancka, od mame..mesanke...oba sta bila ustrezno cepljena in po potrebi vodena k veterinarju. Tako s psicko kot z mladicem smo imeli eni in drugi veliko veselja.
V srednji soli sem imela kolegico, pri kateri so si omislili dva draga psa z zvenecima rodovnikoma. In nekako se vec cas nisem mogla znebiti obcutka, da ju imajo samo za razplod (denar) in razstave (spet denar).

Beagle ali ne beagle, karkoli ze, vazno, da on polepsa dni lastniku in lastnik njemu.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#40 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 September 2009 - 01:04 PM

Jaz bom rekla, da ne podpiram štepanja mladičev z namenom zaslužka. Menim pa, da posploševanje, da je kar vsak, ki oddaja "čistokrvnega" psa brez rodovnika tak štepar, ki mu gre samo za denar tudi pretirano. Verjamem, da veliko je takih, vendar s tem posploševanjem delaš krivico izjemam, ki pa niso take. Dvomim, da so vsi, ki prodajajo "čistokrvne" pse brez rodovnika za svoje pse ne skrbijo, jih ne hranijo primerjo, jih ne vozijo k vetrinarju, jih ne cepijo. Ja, tudi mene je Anjino pisanje zelo asociiralo na rasne zakone nacistične Nemčije. down.gif Zgleda, da je genska "čistost", ki je pri ljudeh vzbudila toliko gorja, pri psih čist sprejemljiva. hmm.gif In potem ti taki ljudje, ki to zagovarjajo trdijo, da morš žival obravnavat kot človeka... hmm.gif Dvoličnost. hmm.gif No, nočem se spuščat v debate o tem, ker verjamem, da smo na nasprotnih bregovih. Prepričana pa sem, da nam je skupno prepričanje, da če si nabaviš žival, skrbi zanjo tako kot se spodobi. Ravnaj z njo tako, kot bi ti želel, da ravnajo s teboj.

No, po eni strani z nakupovanjem takšnih psov spodbujaš tako trgovino, vendar po drugi strani... a si zato, ker so bili ti psi skoteni v leglu šteparjev, ne zaslužijo dobrega doma? hmm.gif Ančkino Špelco bi, če je ne bi vzela ona skoraj zagotovo vzel nekdo drug, ki vprašanje, če bi skrbel zanjo tako dobro, kot bo skrbela Ančka. Dokler je tako, mislim, da Ančke nima nihče pravice obsojat, ker je ponudila dom mladičku, ki se ji je vsedel v srce.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users