Jump to content


Photo

Poskusi na živalih


  • Please log in to reply
235 replies to this topic

#21 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 26 April 2005 - 09:52 PM

sm že dost bluzla o tem, pa bom še mal .... upam, da ne zamerte. laugh.gif men se tko zdi, da če se že ubije žival, nej se porabi cela, meso, koža, kosti, vse, v glavnem. banalen primer recimo krava: kosti v župco, meso za prikuho, koža za tepih al pa čevle. mislm, ne me zdej vzet dobesedno, sej razumete, kaj mislm. ermm.gif: smile.gif na kozlanje mi gre pa gora mrtvih žvalc za en pelcmantl al pa za kremco prot gubam. no, sej, kaj smo že vse pojedl pa nase dal, pa kaj še vse bomo .... (mal zmdeno, sej vem .... )
  • 0

#22 Kim

Kim

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1138 posts
  • Location:Griže

Posted 26 April 2005 - 10:15 PM

ummmmm.... nezagovarjam mučenja...sam tvoja teorija je sorry!!! popolnoma zgrešena...primer:
- krava: kosti se obkuhajo...ampak jih kasneje vržemo stran oz psu
koža se porabi za predprogo oz cokle
meso se poje
drobovina se nekatera poje, druga vrže stran
rogovi....stran oz. kakšna stena


- divjačina: kosti lahka obkuhaš vržeš psu
koža, tepihi, pregrinjala
meso...fenomenaln golaž iz divjačine
drobovina isto, nekaj v salamce nekaj se vrže stran
rogovi..fenomenalen okras na steni....obešalniki....itd
kje je tu razlika??
da nebom naštevala, lisičk, tigrov, kun...itd....iz katerih se da marskiaj narediti...
ampak ja...verjetno sem se vpiknila v napačne besede in si ti temeljila na dejanjih, kjer na enkrat pobijejo nevem 1000 živali?....upam da sem prav presodila...
posvoje te skušam razume....trudim se 8)
biggrin.gif

  • 0
včasih angel včasih hudič..
spontana,nagajiva,samosvoja,provokativna,energicna,samozavestna,divja..drugačna,povprečja me resnično ne pritegnejo..
jp...postavljam meje svojega ozemlja IPB Image

#23 NaStY GiRl

NaStY GiRl

    sramežljivec

  • Člani
  • 87 posts
  • Location:KJER SE KEJ DOGAJA
  • Interests:VSE POMALEM

Posted 28 April 2005 - 08:02 PM

če bi jest mela upliv bi to čist prepovedala.tist k bi mi povedu kje to delajo bi mu dalanovo zaposlitev in nekaj denarja. firmo vbi potem zaprla in zahtevala plačilo 30.000.000 sit.

pa se pomoje poskusi nebi več nadaljeval. laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif twisted.gif twisted.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif evil.gif
  • 0

#24 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 21 May 2005 - 09:04 AM

še ena malenkost me zanima: ali katera ve, katere slovenske firme, ki se ukvarjajo s kozmetiko (prim. krka, lek, afrodita, ipd ... ), ne testirajo na živalih? al pa kje bi se to dal zvedet? hvala!
  • 0

#25 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 21 May 2005 - 09:51 AM

V Sloveniji naj bi bila ta testiranja precej strogo urejena. Nekaj slovenskih firm pa testira (je bilo enkrat v Tedniku). Samo ti ne vem povedat, katere firme. Frmacevtske sigurno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#26 nooschka

nooschka

    sramežljivec

  • Člani
  • 2 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:kozmetika in moda

Posted 17 June 2005 - 05:59 PM

V forumu o preizkusih na živalih sem na spisku,ki ga je objavila Linky zasledila tudi L'occitane,da namreč svoje izdelke preizkuša na živalih.Ker smo doma veliki ljubitelji živali, nebi nikoli uporabljali take kozmetike.Kot vem,oni ne delajo preizkusov na živalih,ker imajo to napisano na izdelkih in na oglasih v časopisih.Napisano je tudi,da ne uporabljajo sestavin živalskega izvora.Napisno je tudi,da so skoraj vsi njihovo izdelki opremljeni s pisavo za slepe.In so res. Zato sem prepričana da ne lažejo.Linky nebi smela to kar mal na pamet pisat,sploh brez navedbe vira. evil.gif
  • 0

#27 urša

urša

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 943 posts
  • Location:ljubljana

Posted 29 September 2005 - 04:08 PM

jaz sem proti testiranju na živalih. to je kruto. bolj bi bilo če bi testiral na ljudeh (da bi mel zanesljive rezultate twisted.gif twisted.gif ). itak je pa na svetu preveč ljudi in ne živali tko da bi lohk testiral na ljudeh, barabe človeške. evil.gif
  • 0
KDOR HOČE VIDETI, MORA GLEDATI S SRCEM. BISTVO JE OČEM NEVIDNO.
user posted image user posted image

#28 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 February 2006 - 07:37 PM

.
Malo vlečem temo iz naftalina. Ne vem ali sem jaz slepa ali kaj, vendar ne vidim ne na beli listi ne na črni kozmetike Nivea. :clown:
Kako je s tem? blink.gif



.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#29 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 07 February 2006 - 09:08 PM

QUOTE(Jenna)
Ne vem ali sem jaz slepa ali kaj, vendar ne vidim ne na beli listi ne na črni kozmetike Nivea. :clown:
Kako je s tem? blink.gif


nivea spada pod beiersdorf.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#30 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 07 February 2006 - 10:16 PM

.
Pa sem res slepa. :clown:
Hvala. biggrin.gif


.
  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#31 Lupusline

Lupusline

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts
  • Location:celje

Posted 05 May 2006 - 01:30 PM

milsim da je to res najmajn kar lahk vsak nardi da pač kupi nek drug izdelek.
  • 0
respect all life

#32 shayla

shayla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 07 May 2006 - 05:46 PM

a za christian dior je zihr?kr jz mam tut en seznam z neta pa ga ni na nobeni listi al sm kej spregledala pa spada pod kei druzga al ne vem..... ermm.gif: ermm.gif:
  • 0
...Before you meet the handsome prince, you have to kiss a lot of toads...

#33 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 08 May 2006 - 05:12 PM

dior testira.

pa ne vem kako lahko nekdo reče, da s tem ko on ne bo prenehal kupovati teh izdelkov ne bo naredil ničesar! kaj si lahko predstavlajte kako bi bilo življenje, če bi vsi tako razmišljali?! mislili bi, da je zemlja ploščata, svetili bi si s petrolejom in črnci bi še zmeraj bili sužnji!
vse se začne v TVOJI glavi!
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#34 Verja

Verja

    cat_woman

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5894 posts

Posted 08 May 2006 - 05:27 PM

Imam en predlog, tale tema je bolj za rubriko Domače zverinice, moderatorke, če se vam zdi jo prosim premaknite.
  • 0
Every time you exhale, someone somewhere is inhaling.

#35 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 08 May 2006 - 05:33 PM

v bistvu vsi testirajo, tisti ki ne testirajo pa kupijo stvari od onih ki!
tako da je vse isto sranje
  • 0

#36 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 08 May 2006 - 06:57 PM

QUOTE(TiTa)
v bistvu vsi testirajo, tisti ki ne testirajo pa kupijo stvari od onih ki!
tako da je vse isto sranje


Z izjemo lush-a wink.gif

Edino ni mi jasno, pri teh sestavinah, saj se samo 1x stestira če je sestavina kul al ne....Ali za vsako kremico, ki jo naredijo vedno znova in znova testirajo?
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#37 shayla

shayla

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 221 posts

Posted 08 May 2006 - 07:18 PM

QUOTE(sade)


pa ne vem kako lahko nekdo reče, da s tem ko on ne bo prenehal kupovati teh izdelkov ne bo naredil ničesar! kaj si lahko predstavlajte kako bi bilo življenje, če bi vsi tako razmišljali?! mislili bi, da je zemlja ploščata, svetili bi si s petrolejom in črnci bi še zmeraj bili sužnji!
vse se začne v TVOJI glavi!


tako je.....jz tut ne štekam ko kdo zabije ja sj če jaz ne kupim je to sam en izdelk in ni razlike.....halo, če bi vsi tko razmišljal.....
  • 0
...Before you meet the handsome prince, you have to kiss a lot of toads...

#38 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 May 2006 - 07:25 PM

QUOTE(shayla)
QUOTE(sade)


pa ne vem kako lahko nekdo reče, da s tem ko on ne bo prenehal kupovati teh izdelkov ne bo naredil ničesar! kaj si lahko predstavlajte kako bi bilo življenje, če bi vsi tako razmišljali?! mislili bi, da je zemlja ploščata, svetili bi si s petrolejom in črnci bi še zmeraj bili sužnji!
vse se začne v TVOJI glavi!


tako je.....jz tut ne štekam ko kdo zabije ja sj če jaz ne kupim je to sam en izdelk in ni razlike.....halo, če bi vsi tko razmišljal.....


ne bi šla zdej v (precej naivno) zgornje pisanje o tem, kdaj in zakaj bi še bilo oziroma ni več suženjstva ... ampak ... dejansko se, globalno gledano, popolnoma nič ne spremeni, če en posameznik pač ne kupi izdelka, ki je testiran na živalih. če že, tu nekaj malega klikne pri njem samem. mislim, da je to obremenjevanje z globalnim povsem nepotrebno. bi se tu pogojno strinjala s kim, ko je napisala, da prej, ko pa nismo vedle, da testirajo (ali pa samo nismo bile pozorne), smo pa svega i svašta dajale nase.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#39 Blondi

Blondi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2929 posts
  • Location:Mb
  • Interests:dajanje neumesnih pripomb,onaniranje, poizkušanje različnih znamk pira

Posted 08 May 2006 - 08:08 PM

QUOTE(shayla)
QUOTE(sade)


pa ne vem kako lahko nekdo reče, da s tem ko on ne bo prenehal kupovati teh izdelkov ne bo naredil ničesar! kaj si lahko predstavlajte kako bi bilo življenje, če bi vsi tako razmišljali?! mislili bi, da je zemlja ploščata, svetili bi si s petrolejom in črnci bi še zmeraj bili sužnji!
vse se začne v TVOJI glavi!


tako je.....jz tut ne štekam ko kdo zabije ja sj če jaz ne kupim je to sam en izdelk in ni razlike.....halo, če bi vsi tko razmišljal.....


mene pa še zmeraj pogrejejo ta dvojna merila. Da, poskusi na majhnih sladkih zajčkih, kužkih in miškah ni ok, pa tudi mučenje sladkih muck ni ok. Je pa ok, da se vsak dan ubije četrt milijarde živali v prehrambene namene (veliko več kot je potrebno za naše preživetje), pa da se oblačimo/obuvamo v usnje, itd.
In če bi bili vsi tako zavedni, bi jedli le sadje in zelenjavo, ter se obuvali v veganske čevlje. Kozmetike najverjetneje sploh ne bi uporabljali.

Se opravičujem za OT wink.gif
  • 0
Once you go Mac, you never go back
IPB Image

#40 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29188 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 08 May 2006 - 08:12 PM

QUOTE(Blondi)
mene pa še zmeraj pogrejejo ta dvojna merila. Da, poskusi na majhnih sladkih zajčkih, kužkih in miškah ni ok, pa tudi mučenje sladkih muck ni ok. Je pa ok, da se vsak dan ubije četrt milijarde živali v prehrambene namene (veliko več kot je potrebno za naše preživetje), pa da se oblačimo/obuvamo v usnje, itd.
In če bi bili vsi tako zavedni, bi jedli le sadje in zelenjavo, ter se obuvali v veganske čevlje. Kozmetike najverjetneje sploh ne bi uporabljali.

Se opravičujem za OT wink.gif


exactly.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users