Jump to content


Photo

Trgovine za živali


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#21 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25486 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 23 April 2007 - 08:01 PM

bi sla pogledat, ampak nisem s tistih koncev ... tako da ce je ksna od tm, pa bi sla preverit - lepo prosm. ker na slikci zgleda obupno.

Zoo in vrt ŽAKI
Trg svobode 24
2310 Slov. Bistica
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#22 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 24 April 2007 - 10:06 AM

daleč od mene, žal. probaj dat še na kak drug forum, živalski.
  • 0
IPB Image

#23 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 27 September 2007 - 04:45 PM

Jst sem pa danes skoraj jokala v trgovini za male živali. Namreč v CPju imajo že kolikor vem za trgovino eno papigico (kakadu) tam v kotu ob steklu in se mi revček čisto smili, ker ga dobesedno nihče ne pogleda cry.gif . Danes sem bla spet tam pa se slinla nad zajčki, pa se je začel tko nekaj melanholično dret - bogiii! Si prav predstavljam kako zdepresirane in nesocializirane morajo bit te živali v prodajalni, cele dneve za tistim steklom, brez pravega stika, sploh kake ki ne grejo "v promet". Meni se dobesedno srce trga nad takimi krivicami. cry2.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#24 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 September 2007 - 05:18 PM

Nehaj, jaz isto. Sovražim tisti kot te trgovine. Enkrat sem se zjokala tam pred steklom, ker sem zagledala rozastega ptiča, ki je zgledal, kot bi ga nekdo polil z vodo, tresel se je in jokal... Takrat se mi je tako zasmilil, da sem ga hotla kupit, ko sem prišla pa zraven je bila cena 145 tisoč bivših sit. Sploh nočem tja hodit, mi je trgovina na tržnici Koseze veliko bližja, čeprav trikrat manjša. cry.gif
  • 0

#25 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 27 September 2007 - 05:29 PM

Jaz sem ista, sem že pisala Tukanu da naj kaj naredijo z razmerami v kletkah. Začuda sem dobila odgovor, itak na sceno kako so oni super fanj in oh in sploh rolleyes.gif Tam me zihr ne vidijo več, v Zootic pa itak ne hodim ker so p****
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#26 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 27 September 2007 - 06:28 PM

Glede Tukana bi mogli nujno nekaj ukrenit. Ker to je nenormalno kaj delajo.
  • 0
Viens, reste ici!

#27 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 27 September 2007 - 06:41 PM

oh, ana po njihovo ne biggrin.gif oni namreč vsako leto izboljšujejo pogoje v katerih živijo živali.... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif Kako lahko ti to govoriš ki ne poznaš njihove ureditve..... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#28 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 27 September 2007 - 07:31 PM

Kaj pa če bi to na kako inšpekcijo prijavili ? A oni ne morejo nič proti temu ? huh.gif
  • 0

#29 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 27 September 2007 - 07:32 PM

če bi jih lahko zaprli bi jih že...
  • 0

#30 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 27 September 2007 - 07:37 PM

Ja pa sej to ni normalno kaj delajo z živalmi. rolleyes.gif To je tak neke vrste mučenje. Npr. da je ena papiga ful draga & je noben ne kupi, pomeni, da bo tam tolko časa, dokler se ne proda ? To je lahko tudi več mesecev huh.gif Za tistim steklom, celi čas ljudje nekaj drezajo v njih itd. Eh cry.gif
  • 0

#31 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 September 2007 - 10:30 AM

Meni se najbolj smili opica Ficko, ki jo imajo v Tukanu v Hočah že kar so trgovino odprli. Točno se vidi, da je živalca zdolgočasena, da se nihče ne ukvarja z njo, da o tem kako vedno zaudarja njegova kletka raje ne govorim.
  • 0

#32 KittyKat

KittyKat

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 225 posts
  • Location:Ljubljansko barje :P

Posted 28 September 2007 - 12:14 PM

js se tut usakič skor zjokam k sm v kšni taki trgovini. Tm na rudniku k je kalia majo ful ptičov pa papig in so čis boge.v mejhnih kletkah,nobenga nimajo d bi se z njmi ukvarjou,skos zaprte...mislm sploh nobena žival ne more bit skos zaprta, še sploh pa ptiči no. kar se mene tiče je to mučenje živali, tko kt če bi žival zavrgu.sj jim ni neki bolš. sploh nočm razmišlat kaj nardijo z živalcami k jih ful dolg noben noče kupt ;( pa niso problematične samo trgovine z živalmi, še huj so farme psou al pa mačk, kjer ljudje načrtno vzgajajo ogromno živali, ki jih potem prodajajo, živali so nagnetene v mejhnih kletkah, življenjski pogoji so nemogoči, če ena žival zboli, zbolijo vse itd...ljudje se vse premal zavedajo,da so živali bitja in ne vir zasluška.
  • 0
Ni ti potrebno biti popoln, da bi bil popoln zame.

#33 laska

laska

    sramežljivec

  • Člani
  • 22 posts

Posted 28 September 2007 - 04:08 PM

Jap. Se strinjam, tudi jaz postanem penasta ko vidim uboge živalice tam zaprte. Pa v Zooticu mi je šlo enkrat prav na živce ko so imeli v eni majhni stekleni kletki zaprtih ogromno kuncev, kar hodili so en po drugem , kunci so naskakovali kunčice, te pa se niso imele kam za umakniti. Grozljivo. cry.gif

Samo še zmeraj je tukaj problem v ljudeh. Če ljudje nebi kupovali živali po trgovinah, jih enostavno nebi več prodajali. Povpraševanje rodi ponudbo. Tudi mene je že imelo, da bi kdaj kupila iz usmiljenja, vendar s tem nebi naredila nič, samo podprla bi takšno početje in naredila prostor novemu bitju. down.gif

Ljudje nehajte kupovati živali v trgovinah, poleg tega pa so še večinoma bolane in vam bodo kmalu umrle. Raje se pozanimajte pri kakšnih rejcih. To vsakemu svetujem, če si želi živalico.
  • 0

#34 Anja88

Anja88

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1321 posts

Posted 28 September 2007 - 05:41 PM

vsakič ko vidite da so v bednih razmerah obvestit trgovce in zahtevat da takoj počistijo al pokličejo veterinarja in tam počakat da se to uredi-lahko jim pa pošljete mirne vesti veterinarsko inšpekcijo-o brez skrbi tukano jih je že večkrat imel. pa tud kaka druga trgovina.
  • 0
IPB Image

#35 Braunkopf

Braunkopf

    Little Miss Greedy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 21767 posts
  • Location:pred računalnikom
  • Interests:sevanje anti-mojo občutij

Posted 28 September 2007 - 07:29 PM

Tole je OT: Zakaj ni nikakršnega zakona ki bi prepovedoval prodajanje malih hišnih živali (miške, skakači, zajčki, ...) v trgovinah za male živali. Za moje pojme ljudje pridejo nakupit opremo in hrano za žival, vedno dobim občutek da imajo vse te drobne živalce noter zato, da premamijo otročad ki staršem zateži zanjo. Profit, brez da bi za ustrezno rokovanje s temi živalmi potrebovali kako posebno usposabljanje. Da o plazilcih in ptičih sploh ne govorim no, ti pa res ne sodijo v tovrstne luknje. ermm.gif
  • 0
Vuelvo al Sur,
como se vuelve siempre al amor,
vuelvo a vos,
con mi deseo, con mi temor.



#36 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18401 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 08 October 2012 - 11:36 AM

Punce z zverinicami - a naročujete kaj preko intrneta, kje? Pa v kateri trgovini bi imeli ful lepih stvari za kužate, danes sem bila v Mr Petu na lovu za ovratnico, oprsnico in povodcem in nisem našla čisto nič prikupnega, same ene grde vrvi, bleh. :down:

Pa še to, kje se da dobit furminator najceneje? Na Ebayu sem našla za 20$, če ni nič cenejšega bom pač to vzela, ampak če slučajno obstaja se priporočam. :D
  • 0

After all this time?

Always.


#37 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2012 - 11:45 AM

Jaz sem vse stvari kupila v Tukanu http://www.tukano.si/ ali pa v Zooticu http://www.zootic.si/.
Je pa odvisno, kako hočeš "okrancljat" kužata :)
Kar se firm tiče, so najboljše npr. Rogz, Flexi

OK spletna trgovina je tudi: http://www.hov-hov.si/
http://www.pasjemesto.com , http://www.pripolula...ja_Pasja-oprema , http://www.supercomb...15-pasja-oprema

Furminator sem dobila za 12€ prek Ebaya...bom pogledala, če je še kje tak good deal.

edit: http://www.ebay.com/...=item3ccb584ea4

Moraš pa pri tem furminatorju pazit. Dejansko mi je veterinarka priporočila krtačenje s furminatorjem 3-4x letno. Ne več. Za vmesna obdobja pa pač drugo krtačo...
  • 0

#38 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 October 2012 - 11:50 AM

Hmm, jaz kupujem na Ebaju za Aylo, imajo res way lepše stvari kot pri nas. Jaz imam TA povodec, je bil lani neka omejena izdaja, ampak sem jih videla še do pred kratkim v Zooticu in tudi Mr Petu, imaš več velikosti, pojdi pogledat. Zate bi bil TA :D. In pa enega navadnega plain črnega, en je 8m en pa 5, se mi zdi.

Oprsnic imam ene par, ampak tudi jaz iščem novo ker so vse že zdelane, bi imela navadno plain temno vijola ali črno, pa nikjer ne dobim nič pametnega, verjetno bom spet kar na Ebayu. Ovratnico imam samo eno, roza z diamantki, hahahah, tudi z Ebaya, ampak jo ful redko uporabljam, jo imam raje na oprsnici.

Glede Furminatorja pa.. jaz se tudi že celo večnost spravljam ga kupit, pa še vedno nisem. Pri nas so ga še podražali, zdaj stane over 30€. Mi daš link kje si ga našla za $20, to je super cena, a je pošiljanje tut vključeno?
Pa pazit moraš, ker je za vsak tip psa drugačen furminator, ta iz zgornjega linka ne vem če bo za tvojo psičko.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#39 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 08 October 2012 - 01:36 PM

Meni se pa zdi, da se Furminator razlikuje samo v širini "česalne glave"...sem imela v rokah 2 različnih velikosti...pa nisem opazila druge razlike...

Je pa treba upoštevat, da je Furminator namenjen samo za takrat, ko žival menja dlako (shedding). Za nego (grooming) so potrebne druge krtače.
  • 0

#40 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 08 October 2012 - 01:39 PM

Razlikuje se v velikosti, v "postavitvi" zobkov, gostosti/redkosti, za kratkodlake pse, dolgodlake, etc.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users