Jump to content


Photo

Naš odnos do živali


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 August 2009 - 03:19 PM

Jaz smatram cartanje mačke pač božanje, pa ne samo po glavi, ampak pač po liniji celega telesa, ker naša se se pač carta na tak način. Glede nehigieničnosti... še marsikaj drugega je nehigieničnega, pa se nihče ne obregne ob to. Recimo samo danes pri vetrinarju je en shi tzu lizal žensko po obrazu. Saj ne rečem, imaš rad žival, ampak to se mi pa zdi vseeno preveč in tudi veliko bolj nehigienično kot pa božanje. Sicer so pa muce veliko bolj čiste živali kot marsikatera druga žival. No sicer, pa kakor pač kakor komu paše. Jaz nikogar neobsojam.

Pač glede na to, da je bil tvoj post replika na moj post, če pogledaš kaj in kako je napisano, mi je delovalo, čeprav morda nisi mislila tako, rahlo napadalno, zato tudi moj ton v moji repliki na tvoj post.
  • 0

#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 12 August 2009 - 03:32 PM

Pa sej se nisem obregnila ob to, nooo. Pol pa js veljam za občutljivo. laugh.gif wink.gif Pač napisala sem, da se ne maram dotikat potepuških živali, ker ne vem kod so hodile in če so mogoče bolane, pa tudi tujih ljudi se nerada dotikam, bog naj mi oprosti. Pa ni bil moj post ravno replika na tvojega, ampak samo spomnla si me na določene stvari in sem zato pisala o svojem odnosu do živali, kot že drugi forumaši 10 postov pred nama, nisem ti hotla solit pameti. Verjamem, da je mogoče res tak zgledal, ampak ni bil to moj namen, če verjameš al pa ne.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 12 August 2009 - 03:57 PM

Verjamem ti. smile.gif Saj nisem tako občutljiva, ni nobene zamere, nisi me prizadela ali kaj podobnega, pač debatiramo. laugh.gif V takem ali drugačnem tonu. laugh.gif
  • 0

#24 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 23 November 2009 - 10:08 PM

Reklama od PETE, ki so jo seveda prepovedali:



Nekdo je takole komentiral: It's funny how this is banned, but the actual killing isn't.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#25 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 23 November 2009 - 11:26 PM




Dobra misel, ja.

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#26 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26580 posts
  • Gender:Female

Posted 24 November 2009 - 12:26 AM

Dobra reklama in se strinjam s komentarjem, narobe svet.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#27 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 May 2011 - 11:11 AM

A mislite, da živali čutijo smrt?
  • 0

#28 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 25 May 2011 - 11:12 AM

misliš kot žalost po smrti ali bližajočo smrt?

Po moje oboje...
  • 0

#29 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 May 2011 - 11:18 AM

Oboje.
  • 0

#30 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 25 May 2011 - 11:19 AM

Mislim da ja.
Krti baje pridejo celo na površje umreti, tako da točno vedo.
Moja Stelka se je dan pred smrtjo poslovila od mene, pri meni je bila več kot eno uro, me gledala v oči, me lizala cry.gif kot da bi se zahvaljevala, pa če se še tako patetično sliši.
Biba žaluje za babico? sad.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#31 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 25 May 2011 - 11:27 AM

Ne Biba, pač pa Dino in njene muce.

Prej ko je bila v bolnici je nikoli ni iskal, zdaj jo išče.
  • 0

#32 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25828 posts
  • Gender:Female

Posted 25 May 2011 - 11:31 AM

Živali čutijo tudi našo žalost. Ker ne poznajo teh občutij so posledno zmedeni in iščejo tisto "kar poznajo, kjer se dobro počutijo". To pa je ponavadi dom in domači.
  • 0

#33 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 25 May 2011 - 01:42 PM



yes.gif


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#34 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 10 June 2011 - 12:52 PM

Nadaljevanje od KLIK

A in "Matilda" sta si za časa njune veze (8 let nazaj) nabavila mešanca s chow chowom – Goofyja.
Nekaj za tem sta se razšla, pes je na Matildino željo ostal pri njej.
Matilda dobi novega fanta, s katerim si malo za tem omisli novega psa – angleškega buldoga Mary.
Že preko fb je bilo očitno, da je Goofy potisnjen na rob. Med 196-imi slikami Mary, ki je tudi sedaj na Matildini profilni, sem našla le 3 od Goofyja. Malo sem potipala A, če pes sploh še živi. Je živel, a tak ... bolj na robu. Ker pač že mora biti.
Matilda se tako par dni nazaj odloči, da Goofy več ni zaželjen. Vrne ga nazaj k A. Prestrašen in neljubljen pes se nikakor ne more navadit na novo okolje. Laja, grize (tudi lastnika) in odganja vse, da se mu niti živeža niso upali dati. (Bojda. Me ni bilo zraven, tako da ne vem.).
A razloži situacijo Matildi in jo poprosi, če lahko prevzame G., kar ona zavrne in so zato psa včeraj peljali na injekcijo.

Res bi lahko tudi A-jeva družina drugače ravnala. Poskusila kaj več in ne tako hitro dvignila roke nad njim, a s prstom kažem na moteno ženšče!
To je navaden egoizem! Že od samega začetka ga ni hotela imet! In ZDAJ ga je rajši dala ubit, kot pa, da bi pomagala SVOJEMU psu. SVOJEMU osemletnemu "otroku".
Na tem svetu sta ji lastni interes in komfortnost pomembnejša od sreče, celo ŽIVLJENJA, drugega bitja. P R E Z I R A M take ljudi. P R E Z I R A M!!

Včeraj sem se potem še spomnila, da je pred oz. za časa Goofyja imela še enega psa. Nekega starejšega mešanca. In enako je bilo. Toliko, da je bil. Prav vidlo se mu je, kako je bil srečen, če so se kaki obiski ukvarjali z njim, medtem ko je večino pozornosti itak pritegnila nova kosmta kepa.
Me zanima, če je on tudi bil deležen »milostljive« popotnice. Starostno pogojene, kakopak. Kao.

Me je imelo, da bi ji na Steno (FB) napisala par stvari. Da bi vsi videli. Da bi se morda zamislila, kaj počne. Prave borbe sem imela v sebi, ker se z agresijo ničesar ne reši, po drugi strani je bila pa namenska.
Danes sem seveda vse skupaj opustila, a z žensko sem zaključila. Saj ne, da to koga gane, niti se za tem ne skriva nobeno svetniško sporočilo, a zame ljudje, ki se dušijo v lastnem dreku egoizma, niso vredni spoštovanja.

Vseno mi je, če se kdo ne strinja z mano, niti ni moj namen pridobiti somišljenike, da opravičim ta gnev in sovraštvo do takih pošati.

RIP, prijatelj. Niso te imeli radi, nisi bil doovlj dober in zato si si v njihovih očeh zaslužil smrt. cry2.gif

IPB Image IPB Image IPB Image
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#35 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45612 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 June 2011 - 12:54 PM

ohmy.gif ohmy.gif

Vedno znova me šokira da so taki ljudje na svetu. cry.gif cry.gif
  • 0

#36 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 10 June 2011 - 12:55 PM

Nekateri ljudje so res egoistični izmečki, grozljivo je, da to potem pade na pleča nedolžnih živali. cry.gif
  • 0

#37 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27222 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 10 June 2011 - 12:58 PM

O, pa kako je lep! cry.gif
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#38 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 10 June 2011 - 12:59 PM

Res, krasen je.
  • 0

#39 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13970 posts
  • Gender:Female

Posted 10 June 2011 - 01:01 PM

cry.gif cry.gif cry.gif na jok mi gre, ko ga pogledam v oči. ubogi kuža cry.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#40 _vrtnca_

_vrtnca_

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1372 posts
  • Gender:Female

Posted 10 June 2011 - 01:08 PM

QUOTE(Kalypso @ 10. 6. 2011 - 13:54) View Post

Vedno znova me šokira da so taki ljudje na svetu. cry.gif cry.gif


cry.gif Čeprav imam po lastni grozni izkušnji občutek, da me nič in nihče več ne more šokirati, me vsaka taka zgodba spravi v jok. sad.gif
Če zberem dovolj moči, napišem zgodbo o moji Bučki. cry.gif
  • 0
Earth provides enough to satisfy every man's need, but not every man's greed.

Mahatma Gandhi




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users