Jump to content


Photo

alergija na sonce?


  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#21 Hannah

Hannah

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2559 posts
  • Gender:Female

Posted 21 August 2006 - 08:47 PM

Tud jst nism nikol imela problemov z alergijami. Sploh pa z alergijo na sonce. Zadnji 2 leti pa se tud men delajo rdeče pikce in srbijo ko nevemkaj...

Letos je imela moja teta sabo na morju Eucerin kremo in moram rečt, da res pomaga. Alergija se mi je sicer pojavla (to zato, ker se na začetku nisem mazala s to kremo) ampak se je potem, ko sm jo začela uporablat kr umiril vse skup. Hvalabogu ermm.gif
  • 0
Vse, kar si že bil,
in vse, kar boš - nisi. Le
to, kar si - si ti.

(V. Bajac - Knjiga o bambusu)

#22 angel_girl

angel_girl

    sramežljivec

  • Člani
  • 91 posts
  • Location:Primorska

Posted 23 August 2006 - 09:05 AM

Jaz do lani nisem imela alergije, potem pa sem jo dobila, vendar "samo" po nogah...srbelo me je za znoret...ker pa prej nisem jo imela, nisem imela nobenga mazila za hlajenje ali karkoli...bilo je neznostno cry.gif Potem ko sem šla drugič na morje sem jo spet dobila...čez mesec dni sad.gif
Letos pa sem pila Claritin, vendar mi ni nič pomagal...sicr pa baje da pomaga, če ga piješ 1 mesec prej, ne pa šele, ko se ti pojavi alergija...vsej tako mi je rekla mama. Tako da barb mogoče je to krivo...
Drgač pa letos pijem Braunemon in je kar oky...mislim, ko sem šla na maturantski s šolo sem ravno tako dobila alergijo, vendar potem ko sem šla še s družino, jo sploh nisem imela... biggrin.gif Tako da verjetno pomaga, če se postopoma sončiš pa dobiš barvo, pa seveda mažeš in ko opaziš prve znake alergije umakneš od sonca ali pokriješ...meni je no, pa verjetn tudi Braunemon malo olajšal vse skupaj... smile.gif
  • 0

#23 URŠKA

URŠKA

    Wind-addict kitesurfer

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 7203 posts
  • Gender:Female

Posted 23 August 2006 - 11:48 AM

Nobene tablete mi ne pomagajo- le senca, majca, kapca! Sploh pa raje ne bi pravila kake more sem letos doživljala na morju zaradi alergije ... ermm.gif
  • 0
"Celotno moč pridobiš šele takrat, ko se zaveš, da si prav to moč uporabljal že ves čas za to, da si sam sebe spodnašal." Deepak Chopra

#24 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25761 posts
  • Gender:Female

Posted 24 August 2006 - 05:03 PM

Z alergijo na sonce sicer nimam težav, sem pa slišala 2 stvari:

1) Kreme z visokim faktorjem (50+) so velikokrat alergene - povzročajo alergije. Tako da morate res biti pazljive katero kupite. Jst imam Eucerinovo 50+, s katero nimam nobenih problemov. Nudi fizično zaščito (ne samo kemične), nima nekih barvil in dodatkov in zato tudi nobenega prijetnega vonja. O kremi sem vprašala tudi mojega dermatologa (imela sem kemični piling po obrazu z 20% TCA in se moram 6 mesecev izogibat soncu), ki je rekel da je Eucerin zelo dobra krema.

2) Kolegica ki ima alergijo na sonce in tudi drugače je alergična na veliko stvari, kupuje VSE stvari za nego telesa IZKLJUČNO v trgovinah L'Occitane. Odkar to dela, nima nobenih težav z alergijami.


Upam, da sem vam kako pomagala.
  • 0

#25 inchika

inchika

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1186 posts
  • Location:planet Zemlja
  • Interests:vse pozitivno

Posted 28 August 2006 - 08:50 AM

Hmmm, kaj vse spada sploh pod alergije na sonce? Letos sem opazla, da sploh ne porjavim enakomerno?! Nekje na nogi, pa po hrbtu sem bla čudno posončena, mal rjavo, pa kake svetlejše lise vmes... Halo!
  • 0
Nobena pot ni dolga, če po njej hodimo s prijateljem...

#26 stanka

stanka

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 16 April 2007 - 11:24 AM

Kmalu bo spet aktualno morje in spet se bom soočala z mojim problemom.

Vsako leto na morju dobim po rokah na predelu komolca , po vratu rdeče izpuščaje, ki so sprva vodeni potem pa se to razmahne v rdeč skorjast madež, ki srbi kot sam "vrag". Lani pa se mi je to isto zgodilo in vsako leto se mi stopnjuje na otoku Iž-u, Tam me je videl en dalmatinski zdravnik in ko sem mu povedala , da se mi to vsako leto pojavlja in da imam alergijo na sonce.
Opozoril me je, če bi imela alergijo na soncu bi jo imela zmeraj ne pa da se mi to pojavi po nekaj dneh , ko smo na morju, (v hribih, ko je ravno tako sonce pa teh problemov nimam).

Rekel mi je, da se mi to pojavi le v kombinaciji soli in sonca in , da naj uživam veliko kalcija.
Ta problem sem omenila sodelavki, ki je imela moža z istim problemom, ko pa je ta dobil pri svojem zdravniku 2x injekcijo z kalcijem se mu je ta težava odpravila. to je ponovil še naslednje leto in od takrat ima mir.

Mene zanima, če ima še kdo podoben problem in kako zdravnika pripraviti, da prideš do inekcije z kalcijem, ker same tablete za piti so baje premalo.

lp
  • 0

#27 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 16 April 2007 - 03:27 PM

Poveš mu to, kar si tu napisala. Da ti je en zdravnik predlagal kalcij in ga povprašaj o tem. Skratka, vse to mu povej, pa bo.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#28 z3a

z3a

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts

Posted 07 May 2007 - 08:21 PM

QUOTE(URŠKA @ 23. 8. 2006 - 12:48) View Post

Nobene tablete mi ne pomagajo- le senca, majca, kapca! Sploh pa raje ne bi pravila kake more sem letos doživljala na morju zaradi alergije ... ermm.gif



em.....na istem sva, se mi zdi.
in še tok se <bedno> počutim, ko se vsi drugi sončijo in ležijo na soncu, js se pa morem z majco, kapo in kremo z faktorjem 40 potikat po grmovju *zavija z očmi*
in sploh, ko se pokažem v kopalkah, ko vsi mislejo da sem brez pigmenta. dobesedno tongue.gif
in tud drugače mi je rahlo neprijetno ker sm tko bela.
  • 0
Love-that silly little thing I keep crying about <3

#29 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 May 2007 - 06:37 AM

A ni fajn? Boš dlje časa izgledala mlada.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#30 z3a

z3a

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts

Posted 08 May 2007 - 02:15 PM

eh, mogoče pa res. orkaš, na to pa nikol nisem pomislila biggrin.gif
  • 0
Love-that silly little thing I keep crying about <3

#31 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 08 May 2007 - 02:41 PM

smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#32 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 08 May 2007 - 04:49 PM

Jaz sem dobila hudo alergijo na sonce, ko sem jemala napačne kontracepcijske tablete, za katere se je izkazalo, da so bile zame premočne. rolleyes.gif
Celo poletje sem bila čisto pikčasta po koži. Ko sem tabletke nehala jest, je alergija izginila... od takrat nimam več težav.
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#33 opal

opal

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 03 June 2007 - 04:43 PM

Tudi jst imam elergijo na sonce ki se mi je pojavila pred leti, tako da vem kako je to. Najbolj pomaga senca. Kaj kateri pomaga solarij. Koliko minut ste v solarijih od začetka.
  • 0

#34 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 03 June 2007 - 06:17 PM

Najbolj pomaga nič sončenja. Je pa res, da alergijo lahko povzročajo tudi kreme za sončenje in kemični filtri. Je za probat z mineralnimi in potem sklepati, ali gre za alergijo na sonce ali kreme.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#35 syringa

syringa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Venera
  • Interests:Vsak dan kaj novega

Posted 03 June 2007 - 10:59 PM

Tiste šumeče kalcijeve tablete ki se kupijo v vsaki trgovini si kupite in kdaj pa kdaj spijte "kalcijev napitek" - preverjeno pomaga IPB Image ker ima moja mama alergijo na sonce in ji to ful pomaga
  • 0
Everyone has a photographic memory, some just don`t have film... IPB Image IPB Image

#36 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 18 August 2007 - 08:28 PM

Meni so isto najbolj pomagale šumeče kalcijeve tablete, ter krema z ZF 50 od Avene, ki preverjeno ni alergene. (Je prav namenjena koži z alergijo)
  • 0

#37 ~*Butterfly*~

~*Butterfly*~

    sramežljivec

  • Člani
  • 27 posts

Posted 18 August 2007 - 10:25 PM

Jaz pa marca in aprila jemljem Braunemon, potem imam en mesec odmora. Junija in julija pa ga spet začnem jemati. Zraven jemljem tudi tabletke probi alergiji Flonidan in mi je dobro. Nič več me ne srbi, rjava sem po vsem telesu enako. Mažem se s faktorjem 2, največ s 4.

Braunemon mi je zelo pomagal. Splača se poiskusiti, saj baje nima stranskih učinkov.
Upam da bo pomagal še kateri.

LP

  • 0
Če ljubiš nekoga, ga pusti da gre.
Če sta si usojena, se bo vrnil.

#38 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 19 August 2007 - 10:26 AM

ZF 2, največ 4 ? ohmy.gif To je ful PREMALO blink.gif
  • 0

#39 ~*Butterfly*~

~*Butterfly*~

    sramežljivec

  • Člani
  • 27 posts

Posted 19 August 2007 - 10:35 AM

QUOTE(laLa° @ 19. 8. 2007 - 11:26) View Post

ZF 2, največ 4 ? ohmy.gif To je ful PREMALO blink.gif


Ne, ne meni ni. Mi je čisto v redu. Seveda se ne začnem sončiti na morju. Začnem se že maja, ko še ni tako močno sonce kot je poleti. Če bi se najbrž začela sredi julija bi bilo to res premalo. Samo do takrat imam že kar nekaj barve in višje zaščite ne potrebujem.
  • 0
Če ljubiš nekoga, ga pusti da gre.
Če sta si usojena, se bo vrnil.

#40 laLa°

laLa°

    posting bitch

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 7182 posts

Posted 19 August 2007 - 10:39 AM

Saj zaščita ne vpliva na barvo. Lahko si ti ful rjava pa potrebuješ zaščito. uv žarki so tolk nevarni, da boš hitro cela zgubana ipd.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users