Jump to content


Photo

"prvi pregled"


  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#21 veselasmrketa

veselasmrketa

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 168 posts

Posted 24 August 2006 - 03:22 PM

jaz bi se tud mogla prjavit h ginekologu,pa ne vem h katerem naj grem u ljubljani,ker ne vem kateri so zares dobri ginekologi,stara sem 21 let pa tud še nisem bla nikol tam pa zlo me zanima kako zgleda prvi pregled,pa kaj te sprašujejo tam,ker imam tudi jaz zelo velike probleme z menstruacijo in zelo močne bolečine pa tudi krvavitve imam tudi takrat ko nimam menstruacije
  • 0

#22 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 24 August 2006 - 03:37 PM

QUOTE(veselasmrketa)
pa zlo me zanima kako zgleda prvi pregled,pa kaj te sprašujejo tam


Pregled je čisto kratek, vsega skupaj traja nekaj minutk, men se zdi da ni več kot ene 2-3 minutke. Zgleda pa tko, da ti notr potisne eno tako kovinsko zadevo (ko en srebrn lulček biggrin.gif ) in ti s tistim malo razpre nožnico, ampak ne fejst in tudi ta zadeva ni velika - nič ne boli, če si sproščen, pa takorekoč nič ne čutiš. Potem ti pregleda maternični vrat in vzame bris (tko z eno palčko malo podrgne notr) potem ti pa še pretipa notri s prsti, čist nežno ... in še spodnji del trebuha ti na koncu malo pretipa, da ni kakih izbolkinic al whatever in to je vse ... res ni nič takega.

Sprašuje te pa vse od A do Ž, glede menstruacije, če je redna, kako dolgo traja, če je močna ali šibka, če se pojavljajo bolečine ali kakšni problemi, našteje ti neke bolezni in moraš povedat če jih ima kdo v družini in tako dalje ... potem te še vpraša če imaš kakšne posebne želje, recimo če želiš tabletke pa to ... that's all.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#23 majchika

majchika

    sramežljivec

  • Člani
  • 52 posts
  • Location:...

Posted 29 September 2006 - 12:04 PM

Sem bila včeraj pri ginekologinji gospe dr.Korani Kuštrin-Leljak v ZD Laško in jo moram res pohvalit.

Drugače sem iz Celja in s svojo zdravnico v ZD Celje nisem bla zadovoljna, sem bla h kaki ali kakem dobrem tud samoplačniško it. Po parih priporočilih (med drugim tudi tu na forumu - hvala dilema biggrin.gif ) sem se odločla probat v laškem in mi res ni žal. tud nič nisem plačala, ker še sprejema nove paciente.
v glavnem, gospa je fuul prijazna in nežna (za razliko od moje prejšnje), si vzame čas, se pozanima in ti razloži in jo vsekakor priporočam, če ste kje od tu.

ne bit jezne nad mojim izlivanjem navdušenja - če ma ktira slabe izkušnje potem verjetno razume, da se mi je kr mal kamen s srca odvalil.

lep dan vsem!
  • 0

#24 nihrida

nihrida

    dark soul

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4525 posts
  • Location:moj brlog

Posted 29 September 2006 - 12:31 PM

Ja, za razliko od moje ginekologinje. down.gif
  • 0
I'll place my bets and hope I'll always win
Even if I don't, I'm fucked because I live a life of sin
But it's alright, I don't give a damn
I don't play your rules I make my own
Tonight
I'll do what I want
Because I can

#25 bubbles

bubbles

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 481 posts

Posted 30 September 2006 - 08:11 PM

Ok, imam par vprašanj oops.gif

- A bi mi lahko katera priporočla kakšnega ginekologa v ljubljani?

- Kolko stane pregled pri samoplačniškemu?

- Pa kok dolgo se čaka na ne-samoplačniški pregled? oops.gif oops.gif


Nikol še nism bila, pa glede tega nič nevem oops.gif

ok, dost vprašanj.. biggrin.gif oops.gif
  • 0

#26 nathan

nathan

    sramežljivec

  • Člani
  • 1 posts

Posted 30 September 2006 - 08:44 PM

where do I go to check my private messages?
  • 0
I'm a Doctor Seuss!
Body Fragrance Free Product

#27 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 16 October 2006 - 11:45 PM

Jaz bom pa kar tukaj vprašala - da ne odpiram nove teme.
Namreč,rada bi se naročila pri ginekologinji. Stara sem 19 let, vendar še nisem bila na pregledu, kljub temu, da imava s fantom spolne odnose že približno dve leti (je moj prvi fant, vedno pa sva vedno uporabljala kondom). Nikoli ni bilo nič narobe tam spodaj in zato se nisem še odpravila na pregled. Vendar bi sedaj rada šla... ker enkrat pač moram in pa zato, ker mi je ena zdravnica priporočila, da bi probala kont. tabletke Diane35 (zaradi težav z aknami).
Torej, rada bi se naročila na pregled pri ginekologinji, rada pa bi tudi čimprej prišla na vrsto (kot vsi, najbrž smile.gif )
Zanima me:
- ali lahko tabletke dobim že takoj, ali pa moram najprej na pregled?
- koliko časa približno se čaka? Je kakšna možnost, da sem prej na vrsti?
- ali ginekolog/inja ve, koliko časa imaš spolne odnose (ko te pogleda)?
- ali moraš pri pregledu sleči le spodnji del?
- koliko časa vzame pregled?
- je kont. tabletke treba plačati?

Razmišlajala sem, da bi se morda naročila pri dr. Alenki Novak v ZD na Aškerčevi, saj sem brala, da je zelo dobra zdravnica. Ima še katera izkušnje z njo? Ali pa priporočate kakšno drugo (v LJ!)?

Najlepša najlepša hvala že vnaprej za pomoč!!! biggrin.gif

*nevedna čebelica*
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 October 2006 - 06:29 AM

QUOTE(Cebelica_Maja @ 17. 10. 2006 - 0:45) View Post


Zanima me:
- ali lahko tabletke dobim že takoj, ali pa moram najprej na pregled? Najprej na pregled. Ponavadi.
- koliko časa približno se čaka? Je kakšna možnost, da sem prej na vrsti? Kakšne 3 mesece za prvi pregled. Tako je pri Alenki Novak, čakalne dobe se razlikujejo.
- ali ginekolog/inja ve, koliko časa imaš spolne odnose (ko te pogleda)? Ne. Sicer je pa to čisto nič ne briga.
- ali moraš pri pregledu sleči le spodnji del? Ja.
- koliko časa vzame pregled? ene 5 minut pregled, potem pa še kakšne 5-10 minut pogovor z zdravnikom (co)..
- je kont. tabletke treba plačati? Yarino ja, druge ne.

Razmišlajala sem, da bi se morda naročila pri dr. Alenki Novak v ZD na Aškerčevi, saj sem brala, da je zelo dobra zdravnica. Ima še katera izkušnje z njo? Ali pa priporočate kakšno drugo (v LJ!)? To je moja gin. in sem zadovoljna. Je pa res, da nisem imela kakšnih večjih težav z gin. obolenji. Ima pa skrajno nadležno sestro, ki te odžene vedno, če nisi naročena.

Najlepša najlepša hvala že vnaprej za pomoč!!! biggrin.gif

*nevedna čebelica*


  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 October 2006 - 08:11 AM

QUOTE(DiLeMa @ 24. 8. 2006 - 16:37) View Post

Potem ti pregleda maternični vrat in vzame bris (tko z eno palčko malo podrgne notr) potem ti pa še pretipa notri s prsti, čist nežno ... in še spodnji del trebuha ti na koncu malo pretipa, da ni kakih izbolkinic al whatever in to je vse ... res ni nič takega.
No bris ti lahko vzamejo šele po 20. letu. Drugače pa prvi pregled ni noben bav bav.

  • 0

#30 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 17 October 2006 - 09:05 AM

Sonchika in Kalypso, najlepša hvala za odgovore! biggrin.gif
Mogoče kdo ve kje čakalna doba ni tako dolga, pa je zdravnica ok? hmm.gif
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#31 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2006 - 09:18 AM

QUOTE(Kalypso @ 17. 10. 2006 - 9:11) View Post

No bris ti lahko vzamejo šele po 20. letu. Drugače pa prvi pregled ni noben bav bav.


Meni ga je vzela, pa še nisem 20, bom pa zdle v kratkem.

  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#32 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 October 2006 - 09:21 AM

Jaz sem bila ob prvem prem pregledu stara 18 let, zato mi ga ni vzela. Sem pa se zadnjič hotela naročit na pregled, pa sma s sestro imeli celi pogovor okoli moje kartoteke in ugotovili, da mi še niso brisa vzeli. Tako, da mi je sestra rekla naj še počakam, da bom 20, da mi bodo lahko bris vzeli, ker prej ne smejo.
  • 0

#33 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 17 October 2006 - 09:22 AM

Sej nič ne rečem, kako je bilo pri tebi. Jaz samo zase povem, da mi ga je vzela. Verjetno zato, ker mi ni manjkalo veliko do 20. leta.

Me pa zanima če mogoče veš, kakšen je razlog, da bi bilo prav prepovedano ga vzeti pred 20. letom. Verjetno ga ne vzamejo zato, ker pri mlajših dekletih še ni nekih možnosti za kakšne anomalije, ne pa zato, ker bi bilo prepovedano ga vzeti.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#34 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 17 October 2006 - 09:29 AM

Malo sem brskala po internetu in zsledila, da naj bi bila tudi Vida Dimnik (dela za Bežigradom) fajn. In pri njej je čakalna doba 14-30 dni. Ima katera izkušnje z njo?
In ali se lahko naročim tudi kje drugje, ali moram ravno v ZD za študente?

  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#35 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 October 2006 - 09:38 AM

QUOTE(DiLeMa @ 17. 10. 2006 - 10:22) View Post

Sej nič ne rečem, kako je bilo pri tebi. Jaz samo zase povem, da mi ga je vzela. Verjetno zato, ker mi ni manjkalo veliko do 20. leta.

Me pa zanima če mogoče veš, kakšen je razlog, da bi bilo prav prepovedano ga vzeti pred 20. letom. Verjetno ga ne vzamejo zato, ker pri mlajših dekletih še ni nekih možnosti za kakšne anomalije, ne pa zato, ker bi bilo prepovedano ga vzeti.

Ja sestra mi je takrat rekla, da ni potrebe, da bi prej vzeli. Tako da je verjetno razlog tako kot si ti napisala, da ni možnosti za anomalije in za raka na materičnem vratu.
  • 0

#36 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 17 October 2006 - 10:18 AM

Lahko katera odgovori na moje vprašanje prosim prosim? biggrin.gif
Zanima me, če se moram naročiti ravno v ZD za študente, ali lahko grem tudi drugam? oops.gif
LP in hvala! tongue.gif

Dodatek: sem ravno klicala za dr. Vido Dimnik, pa je med. sestra rekla, da ne naroča mladoletnic. In je rekla,da pa se lahko naročim pri dr. Leni Žigon. Katera ve, kakšna je?? oops.gif
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#37 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 17 October 2006 - 11:53 AM

Lahko se naročiš kjer koli hočeš.
Tisto, da ne naroča mladoletnic, je pa malo za lase privlečeno.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#38 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 17 October 2006 - 07:31 PM

Sonchika, misliš, da se je med. sestra zlagala? Ker jaz sem želela it k njej, ker si dokaj hitro na vrsti.
Ampak zdaj pa ne vem kam naj grem - rada bi bila čimprej na vrsti. Ali katera ve za privat ginekologinjo s koncesijo? Je tam potem potebno plačat pregled? Kaj pa tabletke? ermm.gif
Mi lahko katera pomaga? oops.gif

DODATEK: Zdaj sem malo pogledala na internetu na stran od ZZZS za privatnike s koncesijo.
Našla sem tudi Križaj Ziljano, pri kateri naj bi bila min čakalna doba 7 dni in max 10. Ima katera izkušnje?
Kaj pa Kolar- Kurent Katarina (14-45 dni) ali Rojnik Barbara (14 - 45 dni)??

HVALA!! biggrin.gif
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#39 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 18 October 2006 - 08:31 AM

Ne vem, ali se je zlagala, ampak nikoli še nisem slišala take traparije kot je ta, da ne naročajo mladoletnic.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#40 hejli

hejli

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 06 May 2007 - 03:49 PM

Živjo,

a mi lahko kdo hitro napiše, če je ta ginekologinja s koncesijo ali ne, ker namreč ne morem plačevati ginekologinje?

LP
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users