Jump to content


Photo

Sem morda noseča?


  • This topic is locked This topic is locked
44 replies to this topic

#21 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 December 2006 - 04:45 PM

Jaz mislim, da bi morala delat test nekaj dni po koncu menstruacije - nisem sicer zihr, ampak med menstruacijo ga pomoje ni dobro delat. Kako sem se prepričala jaz? Na isti način, kot se boš ti. wink.gif
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#22 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 04 December 2006 - 04:51 PM

no saj, ker sedaj ne vem če bi ga bilo smiselno delat, glede na to, da imam menstruacijo.....joj najrajš bi šla sedajle do dežurnega zdravnika, ki bi mi morda znal povedati še kaj več...

punce, super ste res.
  • 0

#23 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 04 December 2006 - 06:00 PM

Žabca, pomiri se zdej. Itak se ti je to zgodilo samo nekaj dni pred menstruacijo in že sami po sebi ti dnevi niso rizični za nosečnost. Počakaj lepo do konca menstruacije in potem naredi test - sem prepričana, da bo negativen.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#24 pinga

pinga

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3804 posts

Posted 04 December 2006 - 06:12 PM

dva dni po odnosu ti ne bo test pokazal nič. tut zdravnik ti nima tok hitr kej pomagat, kokr da ti da tabletko after, o keri si prej govorila. drugač jo dobiš tut na urgenci do 11 zvečer
stres pa zna kr zmešat stvari. men je enkrat 14 dni zamujala, pa mi drugač nikol ne.
kar se pa testa nosečnosti piše, pa preberi navodila. mogl bi pisat, kako in kdaj naj se test izvede. vsaj pr clearblue je tko.
predvsem pa brez panike.
  • 0
"Freedom is just another word for nothing left to loose" (J. Joplin)

#25 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 04 December 2006 - 06:48 PM

QUOTE(DiLeMa @ 4. 12. 2006 - 18:00) View Post

Žabca, pomiri se zdej. Itak se ti je to zgodilo samo nekaj dni pred menstruacijo in že sami po sebi ti dnevi niso rizični za nosečnost. Počakaj lepo do konca menstruacije in potem naredi test - sem prepričana, da bo negativen.


še vedno kot blazna brskam po internetu in iščem kakšne podatke smile.gif tako da sem prišla do tegale, da ob M lahko mirne vesti računamo, da je bila ovulacija najmanj 12 dni pred tem, torej v mojem perimeru (3 dni) pred M ni moglo priti do oploditve". me pa zanima koliko je kaj res na tem. smile.gif
dilema....upoštevala bom tvoj nasvet in počakala na konec M....itak bo čez par dni, saj je moja M krajša odkar jemljem KT. hvala!

QUOTE(pinga @ 4. 12. 2006 - 18:12) View Post
kar se pa testa nosečnosti piše, pa preberi navodila. mogl bi pisat, kako in kdaj naj se test izvede. vsaj pr clearblue je tko.
predvsem pa brez panike.

sem prebrala navodila od clearbluja in je pisalo, da se test dela od dne izostanka M dalje. ker men ni izostala, ampak je samo bolj šibka kot je bila do sedaj, bom počakala, da se konča (kot je svetovala dilema) in test naredila tedaj, potem pa ga bom ponovila čez teden dni. sem si danes kupila dva, pa je škoda stran vržt, a ni res? baje naredijo test nosečnosti tudi z odvzemom krvi in rezultat zveš v eni uri. zdj sem tako na trnjih, da bi poskusila vse.

skušala se bom pomiriti in upala, da bo vse ok in da paničarim za brezveze. fant in najboljša prijateljica pa se že zdaj delata "norca" iz mene, čes da preveč pretiravam. upam da imata prav.....
  • 0

#26 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 06 December 2006 - 06:11 PM

punce danes sem klicala svojo G in sem govorila s sestro ter ji povedala za situacijo in jo vprašala ali sem lahko zanosila in je rekla, da nič ne more rečt. sad.gif test sem itak po njenem naredila prezgodaj pa ta moja M zdaj nič ne pomeni.... je rekla, naj počakam na naslednjo (ampak je še ful do nje) in pa naj test naredim 3 tedne po spolnem odnosu kar pomeni, da moram čakat še dobrih 14 dni....

joj cry.gif

v soboto pa moram začet z novo merico KT.... a je to zdaj sploh pametno? ona je rekla, da jih lahko jemljem naprej....
  • 0

#27

  • Guests

Posted 06 December 2006 - 07:39 PM

Test nosecnosti menda sele po priblizno treh tednih pokaze "ziher", kako je stanje. Pa ne sekiraj se. Js vcasih 3 alpa 4 dni pozabim tabletke jest, pa jih pol naknadno ko se spomnim, pa ni nic blo kdaj. Tega sicer ni za posnemat, ker je skrajno malomarno, pa tut ni receno, da bo vedno tk slo sakoz, samo ce jes ze neki casa tabletke mas tako dozo v sebi, da itak ne mors takoj zanosit..kake dva tedna al tri menda ne... pa se pol vprasanje.. ceprav je pa res, da je statisticno najvec nosecnosti v prvih treh mesecih ko zenska neha jest tabletke, ker se ti zacnejo vsa skladiscena jajceca izlocat..
  • 0

#28 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 06 December 2006 - 07:51 PM

Jaz bom to soboto načela svojo 12o škatljico KT. Resnično upam, da bom sedaj imela srečo in da mi ne bo treba skrbeti glede splava, ker otroka pač zdaj sploh ne želim imeti. Zdaj me moja nepozornost tepe po glavi in sem prepričana, da se mi je tole zgodilo prvič in ZADNJIČ, ker tok kot se sedaj sekiram, sem slabe volje in jokam, še nikoli nisem. sad.gif cry.gif

ne vem pa zakaj je sestra potem rekla, da mi nič ne more rečt....me je tok ustrašila, da mi je skoraj slušalka padla iz rok. sad.gif
  • 0

#29

  • Guests

Posted 06 December 2006 - 08:54 PM

Ona ti najbrz tut ne sme rect, da je vse ok, ker ce slucaaaaajno ne bi blo, jo lahk ti konc koncev tozis.. ce vzamemo v obzir, da vedno bolj prihaja k nam bedna ameriska miselnost..
  • 0

#30 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 06 December 2006 - 09:04 PM

Žabca se ti ne zdi da pa res preveč paničariš,seveda te mora skrbeti ampak imaš vseeno na vse-glede jemanja in pa plodnih dni največjo šanso-da nisi noseča.Na koncu boš še razočarana ko bo test negativen glede na to kako si že skoraj prepričana da si noseča.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#31 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 06 December 2006 - 09:07 PM

QUOTE(bluberry @ 6. 12. 2006 - 21:04) View Post

Žabca se ti ne zdi da pa res preveč paničariš,seveda te mora skrbeti ampak imaš vseeno na vse-glede jemanja in pa plodnih dni največjo šanso-da nisi noseča.Na koncu boš še razočarana ko bo test negativen glede na to kako si že skoraj prepričana da si noseča.

če bo potrjeno, da res nisem noseča, tedaj bom tak vriskala, da me boste prav vse slišale, pa če ste iz prekmurja ali obale. smile.gif

vem da ornk paničarim, vsi okoli mene (tisti ki sem se jim zaupala) me imajo že poln kufer samo mene resnično močno močno skrbi. se opravičujem iz srca, ker skos sem pišem in iščem tolažbo in nasvete, ampak verjamite da je to res iz obupa. sad.gif
  • 0

#32 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 December 2006 - 09:18 PM

Žabca, sej js te razumem, sm itak napisala, da sm mela podobno stresno izkušnjo (no pa pr men je blo takrat več možnosti, da bi bla noseča, kot pa pri tebi) ampak tudi jaz mislim, da se ful, ful preveč sekiraš. Možnost, da si zanosila, je taaaaaako majhna, da je že skoraj neznatna in sem 100% prepričana, da bo tisti test negativen, zato se pomiri in se ne obremenjuj toliko s tem.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#33 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 07 December 2006 - 06:51 AM

Tudi jaz sem bila že v podobni situaciji večkrat čez leta in sem včasih res preveč paničarila-prehitro in tudi vsa panična letala z petimi clearbluji-ko pa vseeno ni bilo tako grozno kot sem misla.Zato pravim da je dobro skrbeti ampak ne preveč ker če si priznamo lahko to zgodi večkrat-mimogrede pozabiš kakšno tabletko,sama še na srečo nisem biggrin.gif in se bom jako trudila da ne bom več jemala kakih postravmatskih hormonalnih gigantov ampak glej realno-tale ena pozabljena tabletka je res minimalna škoda.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#34 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 11 December 2006 - 01:22 PM

ciao punce....znova sem jaz... sicer sem sedaj malce bolj mirna in sem situacijo odmislila pa vseeno na momente še vedno preplavi moje misli. danes mineva 10 dan in to pomeni da moram še kar nekaj časa čakati da bom lahko ponovno naredila test za nosečnost. ginekologinja je rekla 3 tedne torej 21 dni...jooooj to je še tako dolga. jaz bi ga kar jutri zjutraj naredila, samo verjetno nima smisla, če pokaže šele po treh tednih.

pa še eno vprašanje imam če bo katera vedla odgovor. če naprim. zanosiš, a se te dni in pa "tedne" šteje od zadnjega spolnega odnosa naprej ali od prvega dne izostanka menstruacije?
  • 0

#35 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 11 December 2006 - 01:36 PM

zabca koliko si pa stara? kaj če si res noseča, boš obdržala otroka ali naredila splav? sori za radovednost oops.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#36 tanja*

tanja*

    sramežljivec

  • Člani
  • 57 posts
  • Location:Celje

Posted 11 December 2006 - 04:31 PM

Težko je karkoli rečit, al si al nisi noseča...Ne paničari preveč, pomiri se, ko bo pretekel še kakšen teden naredi znova test ali pa se naroči pri svoji ginekologinji. Časa je še dovolj, govorim ti iz lastnih izkušenj, najbolje pa bo da greš ginekologinji čez par dni. Saj bo! Upam samo, da boš od zdaj naprej v primeru da nisi noseča bolj odgovorna.

  • 0

#37 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 11 December 2006 - 05:45 PM

kaj to, da je jemala KT, seksala brez kondoma in pustila, da fantu v njo pride se vam zdi neodgovorno? samo informativno me zanima, ker jaz midva namreč vedno tako seksama. se mi nekak zdi, da bi KT morale zadostovati. vam ne? seksate s KT in kondomom ob enem? fantu pride v vas?
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#38 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 December 2006 - 06:57 PM

Zakaj imam občutek, da je Tanja nekoliko površno prebrala to temo.
Meni se to ne zdi neodgovorno. morda edino to, da si ni naštimala opomnika na mobitelu, ki bi zvonil vsakič, ko bi morala vzeti tableto. Ampak to je že druga zgodba.
To, da človek kdaj kaj pozabi, se mi ne zdi nič neodgovornega. Saj smo samo ljudje. In bog ve, da sem jaz že marsikaj pozabila. Se zgodi.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#39 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 11 December 2006 - 07:30 PM

Res sem bila površna da se mi je zgodilo tole z eno tabletko in se tega čist zavedam. Drugače pa, da odgovorim tisti ki me je spraševala glede otroka, ne ne mislim ga imeti še lep čas tako da v najslabšem primeru se odpravim splavit.
  • 0

#40 zabca

zabca

    sramežljivec

  • Člani
  • 17 posts

Posted 16 December 2006 - 05:39 PM

Punce, enaindvajset dni (torej tri tedne) bo v četrtek.. verjetno ne bo bistvene razlike v rezultatu, če test naredim v ponedeljek oziroma torek zjutraj?
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users