Jump to content


Photo

Mozolji zaradi KT?


  • Please log in to reply
112 replies to this topic

#21 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 14 January 2005 - 09:15 PM

QUOTE(ica)
Ste že poskusile z Differin gelom, ki se ga dobi na recept? Zvečer se ga nanese po očiščeni koži, in sicer zelo na tanko.


Ja sem ga dobila pri dermatologu in si po temeljito ocisceni kozi nanesem na obraz ampak nic ne pomaga... sad.gif
  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#22 matejika

matejika

    sramežljivec

  • Člani
  • 43 posts

Posted 15 January 2005 - 12:11 AM

oi
am......no jas jas imam tudi probleme z mozolji in v eni reviji sem zasledila da pomaga če zdrobiš aspirin zraven pa primešaš malo zobne paste in potem to naneseš na mozolje (aspirin prepreči rdečico, pasta pa posuši mozol)
no jas sem to tudi probala in vam morem povedat da je kar pomagalo (seveda pa mislim da je to čisto odvisno od tipa kože) smile.gif wink.gif
  • 0
LP matejika
(s)mejte se =)

#23 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 15 January 2005 - 01:28 PM

Aha, ja saj, eni koži paše, drugi pa spet ne. Kaj pa Roacuttane?
  • 0

#24 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 15 January 2005 - 09:35 PM

QUOTE(ica)
Aha, ja saj, eni koži paše, drugi pa spet ne. Kaj pa Roacuttane?


A so to tablete-v bistvu antibiotiki?
  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#25 ica

ica

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 148 posts
  • Interests:make up

Posted 22 January 2005 - 07:50 PM

Ja, to so zelo močne kapsule.
  • 0

#26 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 23 January 2005 - 09:44 AM

Aspirin tudi pomaga, ja. Najbolje je narediti masko. Tako da ratopiš ene par aspirinov v malo vode, da se dobi taka bolj gosta zmes. In se namaže na obraz, nekoliko počaka in izpere. Aspirin vsebuje salicilno kislino, ki pomaga proti mozoljem.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#27 beybika

beybika

    sramežljivec

  • Člani
  • 62 posts
  • Location:Ljubljana
  • Interests:košarka in japci

Posted 23 January 2005 - 06:47 PM

A mogoče kdo ve če ma npr. lekadol isti učinek al samo aspirin pomaga? Hvala za odgovore. čaw
  • 0
*************

#28 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 24 January 2005 - 08:29 AM

Ne, lekadol nima salicilne kisline, ampak vsebuje paracetamol. Merodajna je pa salicilna kislina.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#29 Nana28

Nana28

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 137 posts
  • Location:Maldivi

Posted 24 January 2005 - 07:58 PM

Sem bila pri moji kozmeticarki ki mi je predlagala terapijo z AHA kislinami...punce a je katera ze bila na tej terapiji in a je res da deluje ?

Pozdravcek Nannnnn

  • 0
Vsak dan je nekaj posebnega zato uzivajmo zivljenje...

#30 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 25 January 2005 - 09:05 PM

Terapija z AHA kislinami je res lahko zelo učinkovita. Med AHA kisline sodijo mlečna, jabolčna, citronska in glikolna kislina. Na koži pa te kisline opravijo rahlo luščenje - mikropiling. Kozmetičarka začne terapijo z pet, konča pa z štiridesetodstotno kislino. Doma pa uporabljamo največ deset, še boljše pet ali šest odstotno kislino. AHA kisline izboljšujejo strukturo kože, sproščajo poroženele zamaške, gladijo in izboljšujejo sestavo kože, odstranijo odmrle celice in pripomorejo k boljšemu vpijanju hidrantnih preparatov.
Zelo pomembno je strokovno opravljena terapija, da se izognemo nepotrebnim alergijam.

LP J
  • 0

#31 Susy

Susy

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 111 posts

Posted 25 January 2005 - 09:08 PM

Punce poskusite z soljo mrtvega morja ali pa himalajsko soljo. Ne dela čudežev, pomaga pa vsekakor.
  • 0

#32 Jadranka

Jadranka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 412 posts
  • Location:MARIBOR

Posted 25 January 2005 - 09:14 PM

Kako pa naj to uporabimo? Za čiščenje kože ali za nego?

LP J
  • 0

#33 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 26 January 2005 - 08:00 AM

O tem smo že pisali:
http://www.lepa-si.c...topic.php?t=239
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#34 cybergirl

cybergirl

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:ivancna gorica
  • Interests:karkoli o cemer se da debatirat, ce se le da ne glih o fuzbalu ;)) drugac pa racunalniki, glasba, filmi, knjige...tisoc in 2 stvari

Posted 05 April 2005 - 08:38 PM

eno malo ne-na-mestu uprasanje ... kok casa pred sp.odnosi mores zacet jemat kontracepcijske tabletke pa ce se mogoce da prestavit mentruacijo? zgolj radovednost ...

lp
  • 0
uzivejte ;))

#35 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 05 April 2005 - 09:03 PM

kolikor sem jst seznanjena s tem, vem, da je treba s tabletkam začet na prvi dan menstruacije, nato jih ješ 3 tedne in pol je en tedn pavze, 8. dan po zadnji vzeti tabletki pa jovo na novo.
Glede spolnih odnosov pa tkole: eni pravjo, da je bolš najprej neki cajta jemat tabletke (1 mesec), preden začneš s spolnimi odnosi. Jst sm pa čez en tedn, pa ni blo nč narobe. oops.gif
Da se prestavt menstruacijo (npr. za en tedn - kar nej bi bil maximum - pač ješ tabletke en tedn več al pa en tedn manj, kokr pač hočeš). Sam nej bi se o tem rajš prej pogovorla z zdravnikom.

Upam da nism preveč zakompliciran povedala. wink.gif
  • 0

#36 pika

pika

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 766 posts
  • Location:Novo mesto
  • Interests:glasba

Posted 06 April 2005 - 08:48 AM

Men je ginekolog reku,da moram jemat 14 dni tablete pred prvim spolnim odnosom.
Kar pa se tice premika menstre,ti je pa ze Callista lepo razlozila. Menstro lahko prestavis tud sam za dva,tri...dni-do enega tedna. Tega pa ne smes pocet kar vsak mesec. Prestavljaj jo ,ce je res nujno.
LP,Pika
  • 0

#37 cybergirl

cybergirl

    sramežljivec

  • Člani
  • 14 posts
  • Location:ivancna gorica
  • Interests:karkoli o cemer se da debatirat, ce se le da ne glih o fuzbalu ;)) drugac pa racunalniki, glasba, filmi, knjige...tisoc in 2 stvari

Posted 06 April 2005 - 03:16 PM

QUOTE(callista)
kolikor sem jst seznanjena s tem, vem, da je treba s tabletkam začet na prvi dan menstruacije, nato jih ješ 3 tedne in pol je en tedn pavze, 8. dan po zadnji vzeti tabletki pa jovo na novo.
Glede spolnih odnosov pa tkole: eni pravjo, da je bolš najprej neki cajta jemat tabletke (1 mesec), preden začneš s spolnimi odnosi. Jst sm pa čez en tedn, pa ni blo nč narobe. oops.gif
Da se prestavt menstruacijo (npr. za en tedn - kar nej bi bil maximum - pač ješ tabletke en tedn več al pa en tedn manj, kokr pač hočeš). Sam nej bi se o tem rajš prej pogovorla z zdravnikom.

Upam da nism preveč zakompliciran povedala. wink.gif


ok to s tabletkami ... mislim da nism cist zakopcala ... a to sam taprvic 3 tedne pa 1 tedn pavze al to skos ponavlas pol? kaj pa ce se ne ujema z menstruacijo pol ermm.gif to se pa mal zakompliciran slisi laugh.gif no sej u bistvu ne nameravam nc probavat, sam firbc wink.gif splosna izobrazba wink.gif
  • 0
uzivejte ;))

#38 callista

callista

    pametnjakovič

  • Člani
  • PipPipPip
  • 1498 posts
  • Location:Vrhnika
  • Interests:šport, glasba, zabava

Posted 06 April 2005 - 03:47 PM

pravilno jemanje tabletk: v škatlici maš 21 tabletk, ko vse poješ, nardiš en tedn pavze, v katerem dobiš menstruacijo (brez skrbi, sigurno jo dobiš) - s tabletkami se ti menstruacija uredi, če maš neredno. Pa sej ti itak vse v navodilih piše, če jih boš kdaj začela jest.
  • 0

#39 lala

lala

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 920 posts
  • Location:Mb

Posted 28 August 2005 - 06:17 PM

Jaz pa jemljem pol leta Logest in zadnje case opazam da imam majhne mazoljcke na predelu ramen in vratu..Tablete so res vsiljevanje hormon.Zacelo me je malo skrbet.Res je da pred medicina in te tabletke niso bile tako razvite kot zdaj vendar poznam okol 50letno zensko ki celo zivljenje jemlje hormone in je total rakasta
sad.gif je pa tud primer ko ena ni in tudi jemlje celo zivljenje...No upajmo za nas najboljse
  • 0

#40 hudička

hudička

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2225 posts
  • Location:pekel

Posted 31 August 2005 - 12:10 PM

no da še jaz odgovorim na vprašanje ki je blo zastavljeno n začetku

men je ginekologinja predpisala KT Diane 35 zaradi mozoljev. Pa so se mi z njimi spucal ,ampak sm pa na teži neki prdobila in sm jih nehala jest, zdej ko se mi je pa telo očistlo tablet so se mi pa spet mozolji pojavl tko da..... upam da se bom tut teh kmal znebila eheh
  • 0
Sprijazni se s svojim življenjem.Sprejmi ga takega kot je sedaj, da slučajno ne zgrešiš še tistega drobca sreče,ki čaka nate! (Phil Bosmans)




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users