Jump to content


Photo

Ljubezen na daljavo ?


  • Please log in to reply
219 replies to this topic

#21 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2006 - 01:15 AM

Kdo je nor? hmm.gif
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#22

  • Guests

Posted 06 November 2006 - 02:29 AM

No, o tej temi bi lahko marsikaj povedala, ker furam tako zvezo že kar nekaj časa (žal je tako naneslo, da pač trenutno ne živiva ves čas v isti državi). Pa ne bom dolgovezila. Dejstvo je, da pač ljubezen (včasih?) ne pozna meja, hehe. Je pa težko. Z zaupanjem nimava težav, je pa res, da velikokrat pogrešava bližino drug drugega ... Samo jaz lahko le to rečem, da tudi če bi zvezo prekinila, bi verjetno še nekaj časa ostala samska, ker je preprosto on tisti pravi zame trenutno in me drugi moški sploh ne ganejo. smile.gif In je praktično iz tega vidika vseeno, ali ga čakam samska ali pa v zvezi, ker bi ga v vsakem primeru. biggrin.gif Sicer pa nikoli ne veš ... Mogoče se bo pa on prej naveličal takšne zveze in bom pač morala sprejeti njegovo odločitev. Zaenkrat se pa ne dava in vztrajava. Z internetom in pocenimi letalskimi prevozniki nama nekako še ratuje ...

Bi pa samo še to rekla, da se je on pač odločil za ta korak (odhod v tujino), ker je bila to njegova želja od vedno. In kdo sem, da bi mu kaj takšnega preprečila, samo da bi lahko ves čas čepela skupaj? Nimam srca za kaj takega. Tudi jaz imam svoje cilje in ne želim, da me kdo ovira pri doseganju le-teh. Sicer pa - če čutiš, da je to to, potem nima smisla iskati "nadomestka", ki je ... recimo temu lokacijsko bliže. biggrin.gif
  • 0

#23 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14830 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 06 November 2006 - 09:02 AM

Nila- dej, povej, katera država? .. Moj bo tud odšel, decembra, en dan pred novim letom cry.gif .. In me zadnje čase taka panika prime, ko poštudiram nanj, preprosto nevem, kaj bom brez njega. Točno tale filing bližine, to jaz absolutno nucam, in ko ga ne bo.. Tud tega ne bo. In bom znorela majkemi. Jst se tolažim mal da je v ameriki itak čist zmešan folk in mu mogoč pa ne bo všeč in bo priletel nazaj laugh.gif Mene res blazno skrbi kk bo prvi teden, prvi mesec po odhodu, ker mam vedno pogostej filing, da tega ne bom prenesla. Preprosto ne bom. huh.gif
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#24 Hsul

Hsul

    Modern Love

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1647 posts
  • Gender:Male
  • Location:Always on the move

Posted 06 November 2006 - 09:21 AM

QUOTE
Bi pa samo še to rekla, da se je on pač odločil za ta korak (odhod v tujino), ker je bila to njegova želja od vedno. In kdo sem, da bi mu kaj takšnega preprečila, samo da bi lahko ves čas čepela skupaj? Nimam srca za kaj takega. Tudi jaz imam svoje cilje in ne želim, da me kdo ovira pri doseganju le-teh. Sicer pa - če čutiš, da je to to, potem nima smisla iskati "nadomestka", ki je ... recimo temu lokacijsko bliže.


Nila, worship.gif, lepo napisano!
  • 0
Moj cheap-healthy-cooking blog



Evey Hammond: Who are you?
V: Who? Who is but the form following the function of what and what I am is a man in a mask.
Evey Hammond: Well I can see that.
V: Of course you can. I'm not questioning your powers of observation I'm merely remarking upon the paradox of asking a masked man who he is.

#25 TASH

TASH

    engaged to Brokoli

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4548 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 06 November 2006 - 11:35 AM

Obstaja. Pač. Je težko, ampak je mogoče. wub.gif


  • 0

Believe in nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.
- Buddha


#26

  • Guests

Posted 06 November 2006 - 12:19 PM

Cvetkolinka, prej je živel v Franciji, pred kratkim se je preselil v VB. Te popolnoma razumem, da te občasno že grabita panika in obup. cry.gif Amerika je le malce dlje ... Ma veš kaj, če sta za skupaj, potem bosta pač ostala skupaj, ne glede na razdaljo (jaz zdaj to verjamem, prej nisem smile.gif ).
QUOTE(Hsul @ 6. 11. 2006 - 9:21) View Post

Nila, worship.gif, lepo napisano!

Merci beaucoup! oops.gif

  • 0

#27 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 06 November 2006 - 02:04 PM

V ljubezen na daljavo ne verjamem razen če se oba potrudita da se še kar vidita-npr vsaj one a week,če tega ni je težko meti normalno zvezo-je bolj čakanje kdaj bosta lahko dlje časa skup in potem ko sta, vidita da se ne poznata tako kot bi se morala in ljubezen lahko hitro zbledi. Zvezo moraš negovat z pogovori in stikom in če tega ni zame to ni zveza. V čem je poanta da si z nekom ki samo od daleč sanjari o tebi-realnost je drugačna.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#28 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2006 - 02:20 PM

Govoriš iz izkušenj?
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#29 Tanjci

Tanjci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2899 posts
  • Location:Celje
  • Interests:stvari na tem forumu

Posted 06 November 2006 - 03:06 PM

sej vprašanje je tud, kaj je ljubezen na daljavo... kakšen par lahko živi razmeroma blizu (npr. LJ - Vrhnika), pa se zelo malo vidita

midva sva bila iz LJ-okolica in CE... najprej sva se vidla 1x med tednom in čez vikend sva bila pri enem ali pri drugem, to je trajal ene pol leta, pol sem pa jaz imela manj obveznosti na faksu, sva bila pa med tednom 4 dni pri njemu, čez vikend pa pri meni... vse se da, če je želja... najina veza se je defenitivno obnesla, ker sva se poročila biggrin.gif


samo še tole zgodbico bi dodala...

od brata punca gre za pol leta na Kitajsko študirat... lahko bi to pomenilo, da pol leta ne bi bila skupaj (ker letalo do tja je precej drago)... ampak ne, on bo pustil študij za pol leta in si je našel službo na Kitajskem za za ta čas...

LJUBEZEN ZMORE VSAKO OVIRO wub.gif

  • 0
Posted Image

#30 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 06 November 2006 - 03:14 PM

to pa je meni že malo sick, da bo tak lezel za njo blink.gif
  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#31 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 06 November 2006 - 03:22 PM

Ne ne govorim iz izkušenj ampak iz malo drugačnih izkušenj ki pa so podobne.Ljubezen je itak meni glupa,ne verjamem več v to sranje,sem vse naredila pa vse je blo ok-približno pa se je končalo-kako se bo potem obdržalo nekaj kar še bolj loči človeka s katerim niti skupaj ne moreš biti-niti fizično niti psihično ništa.Saj lahko ampak realnost je drugačna in se z ljubeznijo ne sklada zato je večji šok ko se dva KONČno združita vsa vesela.My ass-ne gre pa lahko ljubezen lari fari še tako močna-včsih ni odvisno od ljubezni.Drugače pa če je ljubezen tako močna zakaj ne prestane vseh preizkušenj-zame to že ni ljubezen.Zakaj je toliko ločitev-ker so na začetku vsi presrečno hepi in lalala in še enkrat lalala(fajn je žvrgoleti ko si zaljubljen laugh.gif )-fabilno potem pa realnost vmes poseže-torej ljubezen že ni realna.je ena vlka bedna iluzija v katero ljudje verjamemo ker prinaša srečo-neko zadovoljstvo-zadovoljstvo samemo sebi.-samemu sebi in ne drugi osebi-torej super povezava ja.
mah preveč sem se razpisala. oops.gif
torej še moram nekaj napisati da bo lažje za razumeti-ko si z nekom pač sanjariš in če je ta oseba daleč stran še bolj sanjariš in to je egoizem ljubezni(predstavljaš si kot si želiš ker tebi tak paše,oseba je lahko čisto drugačna in koraš realno geldati ...) ki se še bolj pokaže pri taki vezi-na daljavo-človeka moraš dejansko spoznati biti veliko skupaj-da ga res spoznaš do najmanjše najmanjše malenkosti da vidiš če sploh gresta skupaj ni vse v hrepenenju in sanjarjenju in I love you.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#32

  • Guests

Posted 06 November 2006 - 03:37 PM

QUOTE(Tanjci @ 6. 11. 2006 - 15:06) View Post

LJUBEZEN ZMORE VSAKO OVIRO wub.gif

That's the spirit! thumbup.gif

Če ne doživiš, ne veš. To je vse, kar lahko rečem. Odkar živim tako kot je pač zdaj naneslo, sem spoznala toliko ljudi, s tako nenavadnimi, čudovitimi (ljubezenskimi) zgodbami z vsega sveta, da bi lahko izdala knjigo kratkih zgodb na to temo. smile.gif S fantovo pomočjo sem si razširila obzorje, bolj razumem situacijo v svetu, ki nam trenutno vlada, iz vsega tega oba pač želiva potegniti čim več pozitivnega. Skratka, sem človek, ki ne potrebuje stalne fizične prisotnosti ljubljene osebe (če pač za to ni realnih možnosti), zato pa tudi nisem tukaj vse spustila iz rok in tekla za njim. Še vedno sva ON in JAZ, ne samo MIDVA. Grozno bi se počutila tule v Sloveniji v objemu nekoga, ki pač ni pravi ta trenutek zame. V glavi bi ves čas imela Njega, spala, se smejala, klepetala, hodila ven itd. pa z drugim?? Žal to pri meni ne gre. Ne morem.

Sicer pa poznam tudi par, ki je poročen, se super razumeta, živita pa vsak v svoji državi. smile.gif Svet je (med drugim) včasih lep tudi zato, ker smo si ljudje tako različni in ker si nekateri upajo/-mo živeti po svoje. wink.gif

Bluberry, spoštujem tvoje mnenje, ampak midva se poznava že nekaj let in sva včasih cele dneve skupaj prečepela. Tako da težko rečem, da jaz zdaj nekaj sanjam o nekom, ki ga ne poznam, a ne? smile.gif Še predobro poznam njegove slabosti (in obratno), tako da ... Ah ja ... Ne bom več utrujala ...

No, še dodajam: ne, Bluberry, moj post ni bil odgovor na tvojega, samo zadnji del. smile.gif
  • 0

#33 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 06 November 2006 - 03:40 PM

nevem če je to bilo na moj post ampak mislim da nisi ravno razumela kar sem želela povedat itak noben trenutno zaljubljen ne bo biggrin.gif .-prelepo da bi se spustil na realna tla-zato pa je ljubezen slepa. No ne bom več modrovala takih neumnosti biggrin.gif
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#34 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29013 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 November 2006 - 05:39 PM

nila: kiss3.gif

razumem pa tut pomislek od sade ... mislim, če je želja obojestranska, potem že ... če pa nekdo dejansko samo 'lazi' za drugim (lahko tudi ali pa predvsem iz drugačnih razlogov, kot bi pričakovali), se mi pa ne zdi prav. še sploh, če se na tak nagnusen prefinjen način tako tudi vriva lastno mnenje partnerju. v omenjenem primeru verjetno samo želja po čimvečji obvladanosti položaja, ie: da se ja kaj ne bi zgodilo brez nekogaršnje prisotnosti. v duhu rečenega še enkrat pozdravljam niline komentarje. in samo sebe zazibljem par let nazaj, ko so bila razmerja na daljavo moja takorekoč stalnica.

  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#35 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2006 - 05:54 PM

Mi je žal da o ljubezni tako razmišljaš, verjamem sicer da se ti je moralo kaj slabega zgodit pa vseen.
Malo si zmedeno pisala v prvem delu,sem mogla ene parkrat prebrat, ampak... Seveda se ljubezen sčasoma spreminja, to je normalno pa čeprav ni vedno prijetno. Se pa ne strinjam, da mine in da ostane le prijateljstvo in drug lari fari. Ti praviš da le če živiš blizu se lahko zares spoznaš, kar je res ni pa spet nujno. Ravno tako dobro se lahko spoznaš na veliki razdalji in mislim da se spoznaš zares dobro ko živiš s kom, to pa tudi večina "običajnih" parov ne. Da bi nekoga spoznala do najmanjše malenkosti mi pa tudi ni. Neki skrivnostnega mora ostati.
Da je ljubezen egoistična, kaj pa vem. S tega vidika o tem nisem razmišlala. Lahko to rečeš, samo kaj ko dostikrat ni ravno prijetna. Midva sva šla skozi zareeeees veliko hudih trenutkov v prvem letu veze in od takrat veva kaj drug hoče(predvsem on ve). Ne razumem zakaj bi bila ljubezen egoistična, meni gre bolj za princip daj-dam ne da bi se tega dejansko zavedel oz. to zahteval.
Drugač se je pa men tud vedno zdel da taka veza ne more trajat, ampak dokler ne vidiš....
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#36 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 06 November 2006 - 06:06 PM

jaz za sebe vem, da nikoli ne bi mogla biti v vezi z nekom, ki bi živel na drugem koncu sveta. rabim tisti pristen stik, spoznati človekove vsakdanje navade, ki pa jih po mojem mnenju ne moreš, če se vidiš parkrat na mesec. v tistem času, ko si pa skupaj pa se lahko človek kaže v čisto drugi luči, kot v resnici je. če pa si z njim skoraj vsaki dan pa je težko, da ne bi človekovega pravega karakterja. ne vem, jaz se bi pačtežko zadovoljila s parimi mejli na dan pa nekaj dnevi na mesec njegove bližine.
če pa komu to ustreza pa kar. to je verjetno bolj za tiste, ki rabijo več "svobode" ( in s tem ne mislim, da varajo).

  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#37 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 06 November 2006 - 07:29 PM

mah slabo zgodilo gor ali dol jaz vem kaj mislim in zakaj mislim in zame ljubezen obstaja vedar ne na tak način kot pa večini.Izkušnje so mi samo pokazale kaj naj verjamem in kaj ne in zakaj ne-ne sledim golo nekim slabim momentom-katerim potem bolj verjamem ker sem bila pač prizadeta -zase lahko povem da je zame ljubezen čisto drugo kot pa vprašanja ali ljubezen na daljavo obstaja-pri meni so vprašanja kaj ljubezen sploh je-to vprašanje je pa malo več kot pa želimo vedeti.Nasploh človeštvo je narejeno za razmnoževanje...ljubezni ne zanikam,večino zvez pa zanikam in ima zato zame beseda ljubezen čisto negativen predznak ker potem to dejansko pomeni da govorimo o tisti bedni vsakodnevni ljubezni ki kar nastane iz ničesar-tega pa vsaj zame ni.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#38 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2006 - 07:41 PM

brez zamere ampak ful zmedeno pišeš. No, vsak ma svoje mnenje, o tem kaj je ljubezen pa raje ne bi...
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#39 bluberry

bluberry

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1350 posts

Posted 06 November 2006 - 07:52 PM

Če bo moja kolegica skočila v drek bom tudi jaz? tak bi jaz opredelila človeško mišljenje in vse kar pač presega te "normalne meje mišljenja" je zmeden?Stvari so relativne in meni si ti tudi zmedena ker ne razumeš mojega mišljenja ampak pač te povsem razmem,ker bi se tudi jaz vprašala wtf pa govoriš če ne bi šla pač malo dlje od te moje hude grozljive zmedenosti.
Ljudje ne razmišljamo dlje from comfort zone.
  • 0
Fake people wear fake clothes and have feak personality becouse they have FAKE BRAINS!
WINK (fake one) :))))

#40 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13793 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2006 - 08:02 PM

Ej umiri se, nisem mislila da je tvoje mišljenje zmedeno ampak način kako ga zapišeš! ni me treba žalit ker tudi jaz nisem tebe!
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users