Jump to content


Photo

Instagram


  • Please log in to reply
4060 replies to this topic

#3901 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2024 - 10:05 AM

Se ne strinjam. Ti verjetno govoriš predvsem o glikemičnem indeksu, jaz pa o dejanski hranilni vrednosti - vsebnosti vlaknin, vitaminov in mineralov. V končni fazi je odvisno od sestave celotnega obroka, ampak vseeno.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#3902 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 08 May 2024 - 10:06 AM

Jina,pogled deklaracijo ko kupis? Najveckrat je razlika zelo majhna,tudi v vsebnosti vitaminov,ne damo vlaknin.
  • 0

#3903 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18022 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 08 May 2024 - 10:08 AM

 V končni fazi je odvisno od sestave celotnega obroka, ampak vseeno.

To mislim. Tistih vlaknin je res tako malo, da ni neke razlike, no. Nisem si jaz tega izmislila.


  • 0

#3904 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13802 posts
  • Gender:Female

Posted 08 May 2024 - 10:09 AM

Ora, samo, a ni kislo zelje zdravo?

Ne, ga ne jem 2x na teden, 1x na mesec pozimi pa ja :D

 

KO ste govoriloi Tamari.

jaz sem jo odsledila, ko je enkrat objavila video kako vsi skupaj odpirajo en paket in so bile samo tiste roke gor. zagravžala se mi je tista grabežljivost, roke, ki trgajo, odpirajo, prenasičenost vsega.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#3905 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2024 - 10:11 AM

Razlika v vsebnosti vlaknin je praktično 100 %. Vsebnosti vitaminov in mineralov pa seveda ni na deklaraciji, ampak bela moka je preščiščena in oluščena, razen OH skoraj brez hranil.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#3906 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18022 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 08 May 2024 - 10:14 AM

Razlika je za 5 g na 100 g. Pri PZ testeninah in navadnih. Torej pri navadnih je 3g na 100g, pri PZ pa 8g na 100 g. 


  • 0

#3907 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2024 - 10:17 AM

Moje vprašanje ostaja, zakaj bi človek namenoma jedel belo, če je oropano vitaminov, mineralov in vlaknin ... Zaradi cene, okusa? Jaz sem že od otroštva navajena na PZ stvari in mi na misel ne pride, da bi redno jedla bele.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#3908 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18022 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 08 May 2024 - 10:18 AM

Pač stvar okusa. Pri zdravju to ne bo naredilo razlike, če vse ostalo štima ali ne štima. 


  • 0

#3909 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2024 - 10:20 AM

To velja za čisto vse, v mejah normale. Sem samo napisala, da je meni to nesprejemljivo, ob takem pomanjkanju drugih stvari, kot ga očitno imajo oni, pa še toliko bolj.

Že z malimi spremembami bi se dalo jedilnik precej obogatit, njej pa očitno ni do tega.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#3910 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22491 posts
  • Gender:Female

Posted 08 May 2024 - 10:27 AM

Ora, samo, a ni kislo zelje zdravo?
Ne, ga ne jem 2x na teden, 1x na mesec pozimi pa ja :D

Tudi jaz nisem razumela, kaj je narobe s kislim zeljem 2x na teden?

Glede sadja in zelenjave jaz priznam, da velikokrat česa ne kupim, ko vidim, iz kje je. Recimo grozdje iz Indije ipd. Imamo pa če ne drugega od sadja vedno vsaj jabolka in banane.

Testenine pa meni osebno polnozrnate niso tako dobre kot bele. Ampak jih itak ne jemo tako pogosto, da bi se mi to zdel nek problem. Največ 1x na teden, ali pa 1x na 14 dni. Mogoče bi morala probat še kakšne pirine ali kaj podobnega, da vidim razliko.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#3911 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2024 - 10:34 AM

Mi pa obožujemo testenine in so redno na meniju, v vseh možnih oblikah.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#3912 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15275 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 08 May 2024 - 10:43 AM

Mi jemo makarone enkrat na teden. Nismo ljubitelji tega.
Smo bolj krompirjevci. Jaz nisem fan testenin, sploh (razen tortelinov).
Pri beli moki in belih testeninah jaz ne kompliciram. Kruh kupujem bel, obcasno crn, kot pade in kar majo. Se ne sekiram. Gledam da smo od stvari poleg kruha siti. Dejansko maznemo eno struco na teden vsi skupaj. Je pa res da maladva dobita kruh ze v soli/vrtcu, zato ga doma jemo res malo.
  • 0
 

#3913 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25346 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 May 2024 - 10:50 AM

Meni PZ testenine niso dobre, isto kruh - imam občutek, da je že svež napol suh 🤷‍♀️ Ampak vedno jemo zraven toliko zelenjave in stročnic (plus sadja čez dan), da me za vlaknine definitivno ne skrbi :D.

V ovoju žitaric je sicer tudi najvec pesticidov. Če kupuješ ekološke, so pa tudi znatno dražje. Mi jih imamo pogosto na meniju (2x na teden gotovo), ampak v prvi vrsti rabimo kalorije, ki otrokoma grejo v slast.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#3914 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22491 posts
  • Gender:Female

Posted 08 May 2024 - 10:54 AM

No mi imamo zelo radi testenine, ampak vseeno jih jemo povprečno pomoje 1x na teden. No pa še tiste, ki so dodane v juhi ob nedeljah in ponedeljkih ali pa v kakih mineštrah.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#3915 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2024 - 10:54 AM

Meni se isto za bel kruh zdi. :D Če drugega zmanjka, kupiva narezano belo štruco in jo že 2. dan dava v zmrzovalnik, drugače je suha, drobljiva in gumijasta. Kakšen PZ s semeni, ržen, koruzni, zdrži neprimerljivo dlje.

Razen domačega se ne spomnim, da bi kdaj jedla dober bel kruh.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#3916 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13802 posts
  • Gender:Female

Posted 08 May 2024 - 11:03 AM

Če kupuješ narezano belo štruco in ti je ok, pol mi nisi merodajna za ocenjevanje dobrega belega kruha :D

Jaz tistega kruha, narezanega, ne spravim po grlu.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#3917 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 08 May 2024 - 11:08 AM

Priznam,da sem prvo pomislila,a ni to un kruh, ki je ze kupljen na pol star 🤣 sicer res ne vem ker ga ze ful dolgo ne jem ampak mi sploh ne pase v kategorijo svezega kruha.
  • 0

#3918 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82920 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2024 - 11:09 AM

Napisala sem - če drugega zmanjka. Ponavadi to ostane po trgovinah, poleg toasta, ki ga redko kupiva.

Kakšna je pa razlika med kupljenim belim kruhom, če je narezan ali ne? Midva ga itak vedno popečeva potem, drugače nama ne gre dol. Bel mi pač ni dober, ne tak ne drugačen.

Domač (ali svež iz pekarne) je pa druga pesem.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#3919 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25346 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 08 May 2024 - 11:10 AM

Jaz drugače tudi nisem fanica tistega belega kruha, ki ga šiptarji prodajajo, da ne bo pomote. Ampak pomoje pri nas na NL dejansko grobe otrobe notri nasipajo. Za vsak dan sicer niti ne kupujemo hlebcev, ker ne gre v lunchbox. :'D
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#3920 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10753 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 May 2024 - 11:52 AM

Jaz pa pozimi jem kislo zelje vsaj 2x na teden, ce ne vec. Al pa repo no.
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users