Jump to content


Photo

Pralni praški, mehčalci & ostala čistila


  • Please log in to reply
370 replies to this topic

#341 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17991 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 19 October 2023 - 09:44 AM

Jaz nikoli ne perem na kratkih programih zaradi pršic, razen nova oblačila, ki jih preperem pred prvim nošenjem. Oblačila imajo vedno lep vonj. Pa na 40 perem vse, razen posteljnino, brisače, odeje, pojštre na 60, kuhinjske krpe in cunje za prah pa na 90. 


  • 0

#342 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 19 October 2023 - 09:47 AM

Jaz dam velikokrat še dodatno izpiranje, to je predvsem zaradi alergikov pomembno, (M. je atopik). Mehčalci lahko pacajo pore v oblačilih in dražijo kožo.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#343 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16242 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 19 October 2023 - 10:23 AM

Mi peremo barvno perilo s praškom v prahu iz Hoferja, brisače in gate s Balea sensitiv praškom, za temno perilo je tekoči prašek za črno perilo, za belo perilo pa prašek v prahi  iz DM. Majice in kavbojke se perejo na 30 oz 40, ostalo na 60 in zaenkrat ni bilo težav. Mehčalce pa zelo odvisno, kaj je v akciji, ponavadi kak Silan, Lenor.

 

Pa predvsem je pomembno, da se perilo dobro posuši oz da mokro ne leži predolgo v stroju.

 

Se pa malo splača pogledat tudi na Mimo vrste. Jaz sem zadnjič na prevzemu videla Duel 10kg za 17€. Ga je že uporabljala katera?


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#344 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27077 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 26 October 2023 - 12:06 PM

S čim spravite madeže citrusov z oblačil? Vanish ni pomagal. :wacko:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#345 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3503 posts
  • Gender:Male

Posted 26 October 2023 - 12:43 PM

Zdaj ne vem, če je ravno pri citrusih, ampak po navadi jaz madeže sadja pošpricam z alkoholnim kisom in gre madež dol. Drugače pa sonce :)


  • 0

#346 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27077 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 26 October 2023 - 02:08 PM

Sem probala, ne pomaga. Sem potem probala na blef še kombinacijo s sodo, tudi nič. Sonca pa tudi ni in ga še nekaj časa ne bo. Ah, klinc. Ni čudno, da instagramuše delajo cel biznis iz tega. :lol:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#347 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2023 - 03:24 PM

Jaz bom danes sprobala par zadev, poročam
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#348 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27077 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 26 October 2023 - 06:46 PM

Predlagam, da za eksperiment bele hlače poškropiš z mandarino in sporočiš, kaj je najbolje odstranilo madeže. :lol:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#349 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25333 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 26 October 2023 - 07:13 PM

Jaz imam za vse madeže enako rutino - na mokro skrtačim ven, kolikor gre, takoj namočim v vanish, po potrebi še topikalno nanesem gel in zvečer fliknem v stroj na 60C. Vcasih pride še malo rumeno iz stroja, dam še enkrat gel in naslednji dan ponovno v pranje. Ima zdaj ravno mandarinasto obdobje in ji je cel žur stisnit koščke, preden jih da v usta, tako da sok sprica in se cedi vsepovsod 🥳.

Ta gel imam:
https://www.ah.nl/pr...re-ossengalzeep
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#350 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 26 October 2023 - 07:14 PM

Ni bela, je pa roza in Anouk, enako :lol:
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#351 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22473 posts
  • Gender:Female

Posted 27 October 2023 - 04:51 PM

Jaz perem posebej temno in posebej barvno. Potem pa posebej še posteljnino in brisače ter gate in nogavice. Črno in barvno na 40 stopinj, nogavice in gate na 60, posteljnino na 60 ali včasih 70. Za vse imam tekoče praške. Za temno imam tiste za črna oblačila, ne vem pa, ali dejansko kaj pomaga ali ne. Za ostale stvari pa imam ponavadi Ariel ali Persil, kupim, kar je v akciji. Mehčalce imam kakšne sensitive, baby. Imam pa tudi jaz probleme z vonjem temnega perila. Tisti detergenti za dezinfekcijo in odstranjevanje vonjav niso nič pomagali. Zanimivo, nisem pomislila, da bi mogoče detergent v prahu pomagal. Zaradi shranjevanja so mi tekoči praški bolj praktični, zato sem se jih navadila uporabljat.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#352 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23573 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 28 October 2023 - 09:42 AM

jaz imam že ves čas prašek, pa nič ne pomaga pri vonju. Vsake toliko operem prazen stroj s sodo in kisom na 95°, pa ne vem če je kaj bolje. Zdaj sem kupila Frosch v prašku, pa da vidim, če bo tudi pri meni kaj dišalo :)


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#353 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15238 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 28 October 2023 - 10:07 AM

Imela sem frosch mehcalec kao po sivki, ki smrdi za bruhat.
Sem nazaj na modrem Silanu in vse cunje disijo.
Uporablajm striktno prasek in sicer persil. Kupim XXL kartonasto skatlo na kupon v sparu in imam sigurno za pol leta.
Perem vse na 40.
1x na mesec zazenem stroj s kisom in sodo na 90.
  • 0
 

#354 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22473 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2023 - 11:12 AM

Kolega serviser je rekel, da se lahko pralni stroj očisti tudi tako, da daš v prazen boben tableto za pomivalni stroj in zalaufas na 90 stopinj. Nisem še poskusila.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#355 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2023 - 10:30 AM

Sem pozabila prej napisat - žal mi citrusnih madežev ni uspelo v 100% očistit. Sprobala sem pa KH-7 Oxy, ki tudi obljublja vse mogoče in je pohvaljen + kombinacijo namakanja z Vanish praškom + dodala sem ga detergentu. Res ni čudno, kakšno študijo delajo instagramovke iz tega :lol:
Če imaš na belem, je pa možnost še belilo, sonce.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#356 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27077 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 31 October 2023 - 12:38 PM

Jaz imam spet nov kos oblačila ves umazan z mandarino, danes probam tisto generic sredstvo za madeže od Beckmanna. So svetli kosi, ampak niso beli in si z belilom ne upam, ne samo zaradi barve, ampak tudi zaradi elastana. :wacko:
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#357 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22473 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2023 - 02:52 PM

Meni se tisto dr. Beckmann čistilo za madeže ni zdelo nič posebnega, pa tisti baby spraj Frosch za madeže za moje pojme ni bil kaj posebej učinkovit.
Se najbolj se mi obnese namakanje v vodi z Vanish praškom ali tem iz DM, ali pa drgnjenje z milom. Kar sem imela belih bodijev, sem pa dala v vodo in Varekino.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#358 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26065 posts
  • Gender:Female

Posted 31 October 2023 - 06:39 PM

Vam za odstranitev neprijetnega vonja (temnih ali barvnih) oblačil ne pomaga, če jih operete na 60oC? Pač, kar je mogoče oprati. Jaz eksperimentiram z M. oblačili, ker jih tako preraste, pa dosedaj nisem še ničesar uničila. Smrdljivih ne more nositi, tako da jih občasno (= ko zasmrdijo) operem na 60oC in je mir.

Kaj se smatra pod kratek program? Tisti polurni?

Uporabljam tekoči Ariel za barvno perilo za barvasta in temna oblačila, Ariel v prahu za belo perilo od 60oC navzgor in Perwoll Renew&Repair za občutljivo belo perilo, ki ga perem pod 60oC.
Aja, pri Arielu ostajam, ker se mi zdi, da najlepše opere perilo.
Vse doziram zelo varčno.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#359 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15238 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 18 December 2023 - 08:25 AM

Tiste, ki imate petrol kartico, tiste ki jo nimate si jo pa zrihtajte.

Jaz prasek, mehcalec in tablete za strojno pomivanje posode kupujem samo se tam.
Recimo zdaj sem vzela FAKS 9 kg, to imamo mi za pol leta ziher.
Tablete za pomivalca Jar so v sparu 31 e 85 komadov, na petrolu pa 18 e.

https://www.petrol.s...kuBL-PIS-149861

Da ne zacnem kako se perilo opere s tem v primerjavi z unimi kapsulami, kot noc in dan.

Tudi mehcalec jemljem tukaj.
Pa se ostalo si bom pregledala in jemala se kaj.
  • 0
 

#360 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30833 posts
  • Location:Primorska

Posted 18 December 2023 - 08:57 AM

Jaz pa za pranje perila in posode kupujem precej poceni stvari (Hofer, Eurospin), pa sem z vsem zadovoljna, vse  je oprano tako, kot mora biti. 


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users