Jump to content


Photo

vprašanja (zanima me, ...)


  • Please log in to reply
35611 replies to this topic

#35561 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13812 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2024 - 11:29 AM

Ima katera nadposteljne nepremočljive podloge?
Najina kuska😄

S tem, da jaz ne bi dajala pod rjuho, ker sovrazim spati na plastiki, ampak kot pregrinjalo in se mora dobro zahakljati pod jogi, ker sta kar spretna.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#35562 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3535 posts
  • Gender:Male

Posted 24 May 2024 - 11:47 AM

Tole ima jaz za otroške postelje in je super.

 

https://www.dormeo.n...scitna-prevleka


  • 0

#35563 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15302 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 24 May 2024 - 12:37 PM

Jaz ne poznam nobenega moskega.

To se da preverit na CSD, ja.
Pa kao tudi CSD poslje neko odlocbo, ampak ocitno moras dat nove anekse jim, ce se menja pogodba o zaposlitvi....
  • 0
 

#35564 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82961 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2024 - 12:42 PM

Zanimivo ... Sploh glede na to, da delaš s samimi moškimi.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35565 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 24 May 2024 - 12:50 PM

Jaz še tudi nisem za nobenega moškega slišala, da bi delal skrajšan delovni čas. 


  • 0

#35566 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15302 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 24 May 2024 - 12:56 PM

Delata dve zeni od sodelavcev skrajsano.
  • 0
 

#35567 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17043 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2024 - 02:12 PM

Jinadaze, pa si ziher da niso samo 80% zaposleni, 20 pa kje drugje ali kakšne take varijante. Seveda so tudi moški ampak precej redkeje.

Meni se pa ne bi splačalo delat skrajšan delovnik po porodniški.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#35568 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82961 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2024 - 02:37 PM

Ja, sem. Med njimi je bil tudi moj mož, midva sva vsak nekaj časa koristila skrajšan delovnik do O. 3. leta, potem pa pri edincu itak nisi več upravičen. Diskriminacija in sramota.

 

Zakaj, ker imaš višjo plačo kot partner?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35569 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30908 posts
  • Location:Primorska

Posted 24 May 2024 - 02:40 PM

Meni se je pa to zdela ena boljših odločitev, sam res ni fer, da pri enem otroku traja samo 2 leti.
  • 0

#35570 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25770 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2024 - 02:52 PM

Ima katera nadposteljne nepremočljive podloge?
Najina kuska😄

S tem, da jaz ne bi dajala pod rjuho, ker sovrazim spati na plastiki, ampak kot pregrinjalo in se mora dobro zahakljati pod jogi, ker sta kar spretna.

Jaz imam od vitapurja...frotir zgoraj, plastika spodaj. Pa trakove ima za pod jogi zahaklat na vsakem kotu. 140x200. Ti lahko pošljem, če vam pride prav.


Jaz tudi ne poznam nobenega moškega, ki bi delal skrajšan delovnik iz tega naslova. Razen moj cca 1 leto, samo zaradi prispevkov pri s.p. Delal je pa itak 8h+...
  • 0

#35571 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82961 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2024 - 02:52 PM

Meni tudi. Hkrati pa ne poznam niti enega sp-ja, ki ne bi tega izkoristil do zadnjega, na račun polovičnih prispevkov, ne glede na to, koliko delajo (itak ni mehanizma za preverjanje). Koliko denarja se to nabere v vseh teh letih ... Res ni fer.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35572 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2024 - 03:19 PM

Jaz sem kmalu po koncu porodniške menjala službo in si niti nisem upala kar takoj rečt za skrajšan delovni čas. Potem pa je bila čez 1 leto itak tamala že 3 leta stara.

Sem vprašala kolegico, če ima ona vse ok urejeno in je rekla, da tudi njej malo več kot 1 leto vmes niso plačevali, ker prvič je kar delodajalec poslal vlogo na csd, drugič pa ne in ni vedela.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#35573 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17043 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2024 - 03:57 PM

Od kje ideja, da imam jaz višjo plačo :D
Zaradi načina dela, programa specializacije...vse bi se mi podaljšalo. V amb uradno 7 ur in 1 ura za pripravo (doma). Torej nima smisla it na 6h. Na 4h pa bi bila plača res brezveze.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#35574 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82961 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2024 - 04:06 PM

Vprasam pac, kaj pa je to takega. :) Pri vecini je to eden od razlogov. Tudi pri jemanju nege.

Razumem.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35575 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17043 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2024 - 04:22 PM

on ima kar precej višjo plačo v PS. Nego pa si deliva cca 50:50 ker ni vezano samo na plačo, ampak koliko lahko manjkava vsak v službi.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#35576 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13812 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2024 - 05:29 PM

Jaz imam od vitapurja...frotir zgoraj, plastika spodaj. Pa trakove ima za pod jogi zahaklat na vsakem kotu. 140x200. Ti lahko pošljem, če vam pride prav. Tudi jaz Vitapur, sem slišala se od drugod pohvale


Jaz tudi ne poznam nobenega moškega, ki bi delal skrajšan delovnik iz tega naslova. Razen moj cca 1 leto, samo zaradi prispevkov pri s.p. Delal je pa itak 8h+...

Hvala, sem že kupila.
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#35577 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14840 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 24 May 2024 - 06:09 PM

Mene ima (oz sem skoraj odlocena) da bi sla na polovicni delovni cas - pa bo pac pol manj place in osnova za morebitno porodnisko nadomestilo v primeru nosecnosti no.2, ampak bi mi prav prisel cas - za premostitev med staro in novo zaposlitvijo... Ceprav - zanimivo bi bilo tudi it na sp - za polovicne prispevke - nisem vedela, da so nizji.. samo ne vem, ce se mi vseeno ne splaca bolj pol bit kar zaposlena, z vsemi komodotetami, ki pridejo zraven. Dvomim, da bi mi vec placali, da bi se izplacalo. Bi se morala z njimi pogovorit & s kako racunovodjo, ko bi mi skalkuliral okvirno, kako bi slo.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#35578 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17903 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 24 May 2024 - 09:46 PM

Telovadil sem. Ups, eno vajo sem pozabil. Uredil sem si božansko telo. Dehtim. Zaspan sem.

Res sem bivol, kam sem nalepil post. Jao.


  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#35579 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2024 - 10:47 PM

Kupuje katera vodo Zala z okusom (Za Life itd.)? V naših trgovinah jih že nekaj časa ni za dobiti, me zanima, kaj se dogaja.. .
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#35580 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14840 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 25 May 2024 - 12:56 PM

Hm. Še kaka 2 meseca nazaj sem jo lahko naročila v eni gostilni. V trgovini je pa ne kupujem. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 




2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users