Jump to content


Photo

vprašanja (zanima me, ...)


  • Please log in to reply
35611 replies to this topic

#35541 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3535 posts
  • Gender:Male

Posted 22 May 2024 - 12:51 PM

Ne vem, če sem ravno pravi naslov za pojasnilo, ker zakonodaje na tem področju ne poznam v nulo, razumem pa pokojninsko dobo kot dobo v kateri ima delavec poravnane prispevke za pokojnino, ki pa so lahko iz različnih virov, kot si sama že napisala (pogodba o zaposlitvi, avtorska pogodba, zdaj tudi študentsko delo), medtem ko je delovna doba zgolj doba, ki ti teče med zaposlitvijo. Tudi jaz imam več pokojninske dobe kot delovne, ker sem vmes med pripravništvom in redno zaposlitvijo vplačevala prisepevek za pokojnino, nisem bila pa zaposlena.


  • 0

#35542 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18035 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 22 May 2024 - 01:28 PM

Npr. če si vmes med različnimi zaposlitvami prijavljen na Zavodu za zaposlovanje in prejemaš nadomestilo, gre ta doba v pokojninsko, v delovno pa ne. 


  • 0

#35543 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82954 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2024 - 01:35 PM

Ja, to vem, ampak ne razumem, na kaj točno vpliva ena in druga ... Pokojninska na čas, ko se lahko upokojiš, za delovno pa dobivaš dodatek na minulo delo, jubilejne nagrade, dodaten dopust itd.?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35544 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3535 posts
  • Gender:Male

Posted 22 May 2024 - 01:50 PM

Ja, to vem, ampak ne razumem, na kaj točno vpliva ena in druga ... Pokojninska na čas, ko se lahko upokojiš, za delovno pa dobivaš dodatek na minulo delo, jubilejne nagrade, dodaten dopust itd.?

Drži.


  • 0

#35545 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2024 - 02:08 PM

Glede pokojninske in delovne dobe dodajam še to v pomoč pri razumevanju:
https://data.si/blog/delovne-dobe/


:o pa ne me j... pri vsej tej birokraciji v tej državi, se lahko to zgodi pa sploh ne veš? :o kakoo no? 

Žal res, ne spim več mirno, odkar sem to ugotovila mnogo let nazaj. Res nikoli ne moreš biti čisto prepričan, da nisi nekje nečesa spregledal/pozabil. Jaz običajno pišem/kličem na vse mogoče konce, si zapisujem datume, priimke, kjer sem dobila informacije pa še nisem mirna. Birokracija je res strup, vsaj pri nas (ne kritiziram vsevprek, se najdejo tudi svetle izjeme, ravno sem zaključila eno pozitivno, človeka vredno zgodbo s FURS, ampak ja).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#35546 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 22 May 2024 - 06:29 PM

Zdaj me je prav stisnilo, ali imam jaz vse ok urejeno, ker sem na skrajsanem :o. Zakaj pa imas ze tretji aneks, das vsakic samo za eno leto recimo?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#35547 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15299 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 May 2024 - 07:05 PM

Ne, prvic sem res dala z leto in pol, drugic do konca veljavnosti a se je vmes podaljsalo se do 8 leta, zato je to tretjic....
  • 0
 

#35548 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 22 May 2024 - 07:42 PM

Aja, saj res, je že toliko stara, gre hitro. Ker moj tamal bo 4, tako da imam še nekaj lufta :).
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#35549 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2024 - 09:22 PM

Uf jaz o pokojninski dobi nimam pojma res. To področje mi je res tuje. Te pa res stisne, kako hitro lahko pride ko kakšnega sranja pri vsej tej birokraciji.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#35550 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3168 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 23 May 2024 - 10:14 AM

Tudi jaz sem to doživela, da me delodajalec ni imel prijavljeno in sem izgubila skoraj leto delovne dobe in ne, nihče te o tem ne obvesti.

Še zdaj mi je to nepredstavljivo pri vseh opominih katere pošiljajo da ga za kaj takega ne dobiš.

Za Miele se je pa mož odločil zaradi garancije, ker je boben iz inoxa in mu je bil bolj všeč design (en simpl gumb brez nekih miljon menijev na displayu), razlike je bilo pa 100€ ker je bil v akciji
  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#35551 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 24 May 2024 - 09:21 AM

Evo, tudi meni se je to zgodila, hvala, Fiona, da si napisala. Od oktobra 2023 mi jih ne placujejo.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#35552 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16575 posts
  • Gender:Male

Posted 24 May 2024 - 09:33 AM

:o Grozljivo. Firma ali CSD? Ti delas polnega, ane?
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#35553 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 24 May 2024 - 09:40 AM

Ne, isto CSD, na 6 ur sem ;)
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#35554 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15299 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 24 May 2024 - 10:10 AM

V tvojem primeru je to kok, par mesecev? Se dobro da si pogledala.
Me zanima koliko taksnih razodetij bodo zenske dozivele sele, ko se bodo zelele upokojiti....
  • 0
 

#35555 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16575 posts
  • Gender:Male

Posted 24 May 2024 - 10:13 AM

A tudi nisi aneksa oddala ali kaj? Meni na aneksu pise do datuma, ko bo I. star 8, ali celo nedolocen cas, ne vem tocno.
V e-davkih bi to videla?
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#35556 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19782 posts

Posted 24 May 2024 - 10:20 AM

Problem je pri meni, da sem imela vmes pogosbe za dolocen cas, sele sedaj imam za NDC. Ja, hvala bogu samo za 8mesecev...
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#35557 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82954 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2024 - 10:24 AM

V tvojem primeru je to kok, par mesecev? Se dobro da si pogledala.
Me zanima koliko taksnih razodetij bodo zenske dozivele sele, ko se bodo zelele upokojiti....

 

Zakaj samo ženske?

 

Sicer pa res grozljivo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35558 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22506 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2024 - 10:48 AM

Joj jaz sem to vedno kar zaupala, da mi vse plačujejo, kot je treba. Glede na to, da je moj delodajalec Republika Slovenija, sem vedno verjela, da je vse ok urejeno. Ampak očitno previdnost in preverjanje res ni odveč, nikoli ne veš.

 

Hmm, ena kolegica tudi dela krajši delovni čas zaradi otrok, ji bom rekla, naj preveri. Neytiri in Fiona, a na CSD sta to preverili ali se tudi kje drugje da videt?


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#35559 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25770 posts
  • Gender:Female

Posted 24 May 2024 - 10:48 AM

Ker večinoma ženske koristijo skrajšan delovnik...
  • 0

#35560 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82954 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2024 - 10:57 AM

Večinoma, ja, ne pa samo ženske. Jaz kar nekaj moških poznam, mogoče je pri nas tega več.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users


    Google (1)