Jump to content


Photo

vprašanja (zanima me, ...)


  • Please log in to reply
35615 replies to this topic

#35521 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17059 posts
  • Gender:Female

Posted 21 May 2024 - 07:47 AM

To je Gorenje, pa jih veliko pravi, da je shit...
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#35522 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18064 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 21 May 2024 - 07:48 AM

Jaz sem pa zadovoljna z Gorenjevim. 


  • 0

#35523 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10807 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 May 2024 - 08:04 AM

Jaz tudi, ful.
  • 0

#35524 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30934 posts
  • Location:Primorska

Posted 21 May 2024 - 08:07 AM

Jaz pa samo pralnega stroja in zamrzovalne omare nimam Gorenje, vse drugo pa. To dvoje je pa Beko in vse nama dela že 11,12 let BP.
Aja, edino pri pomivalcu smo dve leti nazaj menjali programator, placali 180€.
  • 0

#35525 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83064 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 May 2024 - 08:24 AM

30€ das vsakic za servis. Ali je to neresnica? En serviser mi je rekel, da se bolj splaca nekaj z dolgo garancijo in zastonj servisi.


Kako to mislis? Miele rezervni deli in servisi so obupno dragi. Ce moz ne bi znal popravit pomivalca, se nama ne bi splacalo klicat serviserja.
Poleg pomivalca imava se Miele indukcijo in pecico, dela bp ze 100 let, je bilo ze pred vselitvijo v hisi.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35526 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16593 posts
  • Gender:Male

Posted 21 May 2024 - 08:31 AM

Pac tudi, ce je v garanciji, ne pride zastonj na dom. Po garanciji pa itak placas ful. Najbogatejsi privatniki tu so Miele serviserji, haha.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#35527 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts
  • Gender:Female

Posted 21 May 2024 - 10:11 PM

Jaz sem pa zadovoljna z Gorenjevim. 


Tudi meni je dobro služil 20+ let, mi je pa serviser rekel, da je še iz “neuničljive” generacije.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#35528 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15328 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 May 2024 - 10:40 AM

Help.

Danes sem podpisala 3 aneks za skrajsan delovni cas. Prvega sem nesla na csd in tudi oddala vlogo. Za drugega, me nihce ni opozoril v sluzbi (baje niso dolzni) in nisem nesla leta 2021 na csd. Danes, ko sem oddajala tretjega (samo zato ker me je pa v sluzbi tokrat opozorila da moram nest na csd in oddat vlogo) sem izvedela, da mi drzava al kdorkoli ze, od decembra 2021 ne placuje drugega dela prispevkov. V zakonu sem ze pogledala in ne morem nic, niente za nazaj, kljub temu da imam ta drugi aneks.
Zdej pa magic question, ce katera ve...ali lahko te prispevke sama placam za nazaj?
Ce je odgovor ne, potem se izgubila leto in 3 mesece delovne dobe, zato ker nisem oddala na csd enega kurcevega listka med korono.
  • 0
 

#35529 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25775 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2024 - 10:54 AM

Če si lahko folk odkupi delovno dobo, da gre prej v penzijo (= odplača prispevke), ne vidim razloga, zakaj ti ne bi mogla za nazaj...
  • 0

#35530 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3555 posts
  • Gender:Male

Posted 22 May 2024 - 10:59 AM

Ancka sam to so prispevki za naprej. Bi se bilo pa smiselno na FURS-u pozanimat, če se to da in kako.


  • 0

#35531 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22531 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2024 - 10:59 AM

Prejšnji ZPIZ-1 je imel en člen o naknadnem plačilu prispevkov. Ne vem sicer, na kakšne situacije se je to nanašalo. V novem pa tega ne najdem, kolikor sem na hitro pogledala. Najbolje, da vprašaš na ZPIZ?
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#35532 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26150 posts
  • Gender:Female

Posted 22 May 2024 - 11:09 AM

^^
Ja, pokliči ZPIZ, razloži in vprašaj. Svašta, kaj se človeku vse zgodi, če ni pozoren, pismu birokracijo.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#35533 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83064 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2024 - 11:17 AM

Ja, fak, še mene je kar stisnilo. :/


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#35534 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18064 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 22 May 2024 - 11:30 AM

:o pa ne me j... pri vsej tej birokraciji v tej državi, se lahko to zgodi pa sploh ne veš? :o kakoo no? 


  • 0

#35535 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15328 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 May 2024 - 11:57 AM

Ja lahko.
Verjemi pa, da ko bos pozabila placat en racun, ti bodo poslali 5 opominov, te odklopili in obvestili na vseh naslovih (fizicnih, e, sms).
Obup, jaz sem tako jezna. Odgovor povsod da bi to pac morala vedeti. Da imam aneks, nobenega ne briga.
Tip na zpizu mi je rekel naj napisem mejl o tem za kaj se gre, prilozim anekse in bodo preucili ce se da z neko odlocbo (ne vem kaksno) za nazaj kaj resit.
Za zjokat, res.
  • 0
 

#35536 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26476 posts

Posted 22 May 2024 - 11:58 AM

Ja naju so s csd klicala,da so opozorili,da mora S oddat vlogo. A ti vsaj delovna doba normalno tece?
  • 0

#35537 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3555 posts
  • Gender:Male

Posted 22 May 2024 - 12:08 PM

A ti ni CSD že pri prvi vlogi, ko si jo oddala izdal odločbo na podlagi katere ti potem oni krijejo prispevke? Ti potem ni bilo čudno, da po podpisu drugega aneksa nisi dobila odločbe in da nekaj ne štima? Verjamem pa, da hitro pride do zmede, glede na to, da zdaj CSD dela stvari oz. podaljšuje določene pravice brez posebne vloge (otroški dodatek, vrtec ipd).


  • 0

#35538 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15328 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 22 May 2024 - 12:12 PM

Ne, dejansko mi ni bilo cudno. Mislila sem da je ena vloga dovolj, saj sem v resnici glede vseh teh placil, prispevkov, plac in posravk na placilnih listah resnicno budala in ne vem nic, ker imam delodajalca ki to redno, zvesto in pravilno placuje, zato nikoli nisem preverjala.
Prepricana sem bila da je z aneksom zadeva resena in da se to delodajalec in csd menita v ozadju.
Klical me ni nihce, nihce ni sporpcil da vse skupaj zapade. Ne vem mater, a CSD ko te svoje pildke o prilivih in vsem tem posilja mogoce ne vidi, da se vedno delam za polovicni dc? Nikomur nic cudno? Ne razumem, res ne. Zdaj sem ze sprejela da se to pcitno ne dogaja redno in da vsi drugi vse to vedo in zvesto oddajajo te vloge, samo jaz sem budala ki je ni.

Ja saj sem sama budala, ampak da pa zaradi enega listka nic ne morem in zdaj kasiram tako kazen, se mi pa zdi totalno neproporcionalno.
Na CSD je rekla da izgubim delovno dobo, Ora.
  • 0
 

#35539 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3555 posts
  • Gender:Male

Posted 22 May 2024 - 12:16 PM

Fiona pokojninska doba se ti skrajša za polovico, če si imela 20 urni delavnik, delovna doba ti teče normalno.


  • 0

#35540 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83064 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 May 2024 - 12:28 PM

A mi lahko ena po domače razloži, kaj je razlika med delovno in pokojninsko dobo oz. na kaj vpliva? Slednje imam jaz precej več, ker sem po faksu veliko delala preko avtorskih pogodb (pa še to sem pred leti opazila na izpisu od ZPIZ-a, da nekateri naročniki sploh niso pravilno prijavili :wacko:).


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





1 user(s) are reading this topic

1 members, 0 guests, 0 anonymous users


    _Planet_