Jump to content


Photo

Recepti - SLADICE


  • Please log in to reply
3524 replies to this topic

#3501 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 18 September 2023 - 07:21 AM

Un lakttacijski od coco ga zmaga,pa pomojem ne rabis dodajat lanenih semen,cokolado pa po zelji.
  • 0

#3502 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14829 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 October 2023 - 10:41 AM

https://www.mygorgeo...mble-with-oats/



Okusno! Servirala sem jo z 2 zlicama grskega jogurta. Sladkorja lahko komot manj gre niot.
  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#3503 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 November 2023 - 11:01 AM

Glede na to, da je cas buc, bom spet nalepila link do najbolj izi in bozanskih piskotov brez moke, jajc...
So z mandljevo moko, trsnim sladkorjem in pirejem iz buce. Jaz uporabim hokaido.
Spet sem jih naredila prejsnji vikend, ko smo imeli eno druzenje in so bili razgrabljeni. Socni, okusni, jesenski, vse bi lahko clovek pozrl.

https://www.asaucyki...h-almond-flour/
  • 0

#3504 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3505 posts
  • Gender:Male

Posted 15 November 2023 - 11:20 AM

Kakšne začimbe si pa uporabila?


  • 0

#3505 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 November 2023 - 11:28 AM

Ingver, cimet in muskatni orescek, vanilija, kot je v receptu. Bi pa tudi kardamom not pasal ali pa ce imas tisto zacimbno mesanico za piskote.
Jaz te mesanice sicer ne maram, ker imam ful dober filing za zacimbe in mal eksperimentiram.
  • 0

#3506 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3505 posts
  • Gender:Male

Posted 15 November 2023 - 12:03 PM

A misliš, da bi brez teh začimb bilo tudi ok? No mogoče bi dodala cimet pa vanilijo, ostalo mi ne diši najbolj :D


  • 0

#3507 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 November 2023 - 12:12 PM

Ja valda, super bi bilo. Cimet kar mora bit, pa vanilija, ce mene vprasas. Ostalo komot spustis.
  • 0

#3508 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 November 2023 - 04:10 PM

Slisi se ful dobro, Frida, jih bom spekla cez vikend. Buco samo speces in zmiksas najbrz? Ali jo kuhas in potem zmiksas (z/brez tekocine)?


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#3509 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 November 2023 - 04:25 PM

Jaz vedno pecem, potem pa s palicnim zmiksam v pire. Ni vodeno in zapecena buca da se vec okusa kot kuhana.
  • 0

#3510 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14829 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 15 November 2023 - 04:56 PM

NJAM. 

 

Bom tudi spekla. Ti same take fajn recepte izvohaš in deliš, Frida. :)


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#3511 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 November 2023 - 05:20 PM

Ce pa rada jem :D
  • 0

#3512 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14829 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 17 November 2023 - 01:58 PM

:lol:

 

 

 

Božanski so. 

 

Začimb bi lahko šlo not x2 po mojem okusu. Nič se ne okusijo pretirano po receptu.

Delala sem s 100g razmaščene mandljeve moke + 160g mletih mandljev.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#3513 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 November 2023 - 02:48 PM

Jupiiiii, me veseli ful!

 

Jaz nisem upoštevala recepta, kar se tiče začimb, nikoli ne upoštevam.


  • 0

#3514 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 November 2023 - 11:24 AM

Čez vikend sem jih naredila, samo da nisem imela mandljeve moke ampak lističe, ki sem jih fino zmlela, in mi je hitro postalo jasno, da tako ne bo šlo, ker je bila masa ful tekoča (ker mandlji pač bore malo absorbirajo, logično). To je tako, če so ti tisti romani zraven receptov odveč in prebereš samo seznam sestavin in nastavitve pečice 😂. Potem sem dodala pšenično moko po občutku in so bili vseeno odlični 🥳 Drugič bom dala še malenkost več začimb zraven.
  • 1
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#3515 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10737 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 November 2023 - 09:05 PM

Še en jesenski recept z bučo, priporočam, odlična stvar. Turška buča s tahinijem in orehi:

 

https://foodandtools...cooking-lesson/


  • 0

#3516 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27079 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 17 December 2023 - 05:12 PM

https://www.inspired...-cake-cupcakes/

Božanski carrot cake kapkejki. Jaz sem delala kar dvojno količino, ker sem vedela, da bo enojna izginila v sekundi. Korenja sem dala več, pa eno veliko jabolko sem ukašila zraven za dodatno sočnost in na ta račun malo zmanjšala sladkor in maščobo. Za frosting sem pa dala 200g kremnega sira, 50g masla in 100g sladkorja, pa je bil še vedno precej sladek.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3517 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16559 posts
  • Gender:Male

Posted 17 December 2023 - 05:50 PM

Haha, tema dvema pa sledim. Imata tudi torto. Pa ni prevec cukra? To me pri torti ful odbija, ko vidim kolicine.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#3518 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27079 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 17 December 2023 - 06:00 PM

Ja, sej to torto sem prejšnji vikend jedla pri prijateljici in sem potem še sama naredila kapkejke, ker so mi bili bolj praktični, ker je bila tista torta odlična. :) Ameriški recepti imajo itak vedno totalno preveč sladkorja, jaz vedno zmanjšam za tretjino, včasih še več. Tudi v torti je ona zmanjšala sladkor na pol, pa se sploh ni čutilo, je bila še vedno sladka.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#3519 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11533 posts
  • Gender:Female

Posted 18 December 2023 - 09:17 AM

Prejšnji teden sem delala en dan cimetove bunse, en dan pa žafranove in je oboje odlično uspelo. Sem se čisto držala receptov, nič spreminjala in je bilo res božansko. Sploh super za zraven čaja, kave, kakava in ni preveč zakomplicirano. Pa še kuhinja lepo diši.  :love:

 

 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#3520 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17017 posts
  • Gender:Female

Posted 18 December 2023 - 09:47 AM

Jaz sem delala cimetove rolce iz pripravljene mešanice iz DMa. Saj so ful okusne, ampak me odbija da vzamejo te zadeve s kvašenim testom toliko časa.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users