Jump to content


Photo

Pralni praški, mehčalci & ostala čistila


  • Please log in to reply
370 replies to this topic

#321 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25760 posts
  • Gender:Female

Posted 06 June 2019 - 11:17 AM

Jaz sem (pri N cca 6m, pri I manj) prala ločeno, brez mehčalca, z dodatnim izpiranjem.


  • 0

#322 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82889 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 June 2019 - 11:20 AM

Vse skupaj in brez mehcalca.
Se vedno mi ni jasno, kako je sploh mogoce nabrati toliko otroskih cunj, da se jih pere loceno.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#323 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23575 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 06 June 2019 - 11:28 AM

Vse skupaj in brez mehcalca.

enako + dvignjen nivo vode


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#324 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25334 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 06 June 2019 - 11:45 AM

Vse skupaj na 30 (pisane) ali 40C (bele/svetle), s sensitive pralnim praskom (tipa Frosch ali Neutral), brez mehcalca oz. z belim kisom, dodatno izpiranje. Prvic sem se vse prelikala, naprej pa nimam namena. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#325 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 June 2019 - 05:32 PM

Hvala vsem za odgovore! 


  • 0

#326 Christianne

Christianne

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 6523 posts
  • Gender:Female

Posted 06 June 2019 - 06:53 PM

Se vedno mi ni jasno, kako je sploh mogoce nabrati toliko otroskih cunj, da se jih pere loceno.

Se da. :D Ampak res da bolj potem, ko že hodijo in grejo v peskovnik, zemljo, ipd. ali se hranijo sami z rokami.


  • 0

#327 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30835 posts
  • Location:Primorska

Posted 06 June 2019 - 06:55 PM

Jest tud ne vidim enega razloga, zakaj bi otroške cunje prala ločeno.
  • 0

#328 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22473 posts
  • Gender:Female

Posted 06 June 2019 - 07:29 PM

Jaz tudi vse skupaj in z višjim nivojem vode. Ko so zraven otroške stvari, uporabim sensitive gel in brez mehčalca. Zdaj bom po nasvetu pediatrinje probala edino še zmanjšati količino detergenta in dat dodatno izpiranje.

Sem pa otroške cunje prala na 60 stopinj. Zdaj bom pomoje na 40, se mi zdi, da se potem ne sperejo tako hitro.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#329 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26071 posts
  • Gender:Female

Posted 06 June 2019 - 08:34 PM

Jest tud ne vidim enega razloga, zakaj bi otroške cunje prala ločeno.


Enako. Pri nas od vedno vse skupaj, brez mehčalca, edino izpirala sem dvakrat, dokler je bil manjši.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#330 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23575 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 October 2023 - 06:50 AM

Kakšen pralni prašek uporabljate (prašek ali tekoči) in zakaj? Ste tako navajene, vam bolj ustreza ali je dejansko razlika.

 

Jaz sem dolgo mislila (kar sama prišla do zaključka) "matematike" zadaj - če se navadno milo hitreje in lažje spere iz kože, kot tekoče, da je nekaj podobnega tudi pri pralnih praških. Verjetno ne bi mogla bolj mimo udarit in sem zadnjič pomislila od kje sploh meni to. 

 

Sva pa zadnjič kupila v Mullerju Frosch prašek in po dolgem času je perilo vsaj malo dišalo, ko si ga vzel ven iz pralnega stroja. 


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#331 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17992 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 19 October 2023 - 07:13 AM

ZA belo perilo vedno v prahu, Persil ali Ariel. Po ostalih so oblačila siva. Dolgo sem mislila, da ne znam prati, potem pa mi je tašča povedala. 

 

Za vse ostalo pa uporabljam Mellow tekoči detergent in tudi njihove mehčalce. Zelo zadovoljna. Doziram minimalno. 


  • 0

#332 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3504 posts
  • Gender:Male

Posted 19 October 2023 - 07:35 AM

Jaz uporabljam Froshev tekoči detergent in mehčalec za vse razen za temna oblačila. Za slednja vzamem Perwoll Black, čeprav nisem sigurna ali mi pomaga pri ohranjaju barv, zato ga ponovno ne bom kupila. Tudi tega čudnega vonja na temnih oblačilih se ne morem prav znebit. Enkrat imajo vonj, drugič pa ga ista oblačila nimajo, ko jih potegnem iz bobna in še zdaj ne vem v čem je finta (pa uporabim vse isto). Sem pa zadnjič kupila še Nana detergent za pranje perila in so mi oblačila lepo dišala.


  • 0

#333 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17017 posts
  • Gender:Female

Posted 19 October 2023 - 07:58 AM

Mellow pohvalijo predvsem na račun vonja?

Drugače pa za lepo dišeče perilo in dolgodelujoč stroj je bolje prati na daljših programih in višjih temp, s praškom v prahu. Vsega seveda ne moreš, v grobem pa hitri programi na nizkih temp. porabijo največ energije, tekoče pralno sredstvo paca cevi, ker se ne raztopi dobro, cunje začnejo smrdeti. Pralni stroj naj se po vsakem pranju dobro prelufta, posuši in 1-2x mesečno je potrebno kaj oprat na 90 (ali zalaufaš prazen stroj)
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#334 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16557 posts
  • Gender:Male

Posted 19 October 2023 - 08:06 AM

Persil v prahu in Frosch Baby mehcalec. Vse s tem in dolgi programi. Vse disi. Moja mama je nekaj casa prala na kratke pa so jim cunje po starih stumfih smrdele. Eni prijatelji tudi vedno ful smrdijo. Prav mesanica postanih mokrih stumfov in detergenta. Smo se potem menili o pranju in perejo kratko in bolj mrzlo. Nismo seveda komentirali vonja.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#335 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29010 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 19 October 2023 - 08:16 AM

A črne cote tudi s praškom v prahu perete?  Jaz sem po tem imela bele drobne pikice na cotah.  Vse ostalo pa perem s praškom v prahu, mehčalec dodajam zelo redko pa še to par kapljic.

 

Luftam skos, praznega na 95 zalaufam s kisom/sodo ko se spomnim, cca na dva mesca.


  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#336 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16557 posts
  • Gender:Male

Posted 19 October 2023 - 08:31 AM

Mi crnih niti ne peremo posebej. Bele in ostalo.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#337 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27078 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 19 October 2023 - 08:35 AM

Barvno z Ariel color gelom, fino belo in visoke temperature z Dash praškom (kupljenim čez mejo, v Sl je slabše kakovosti).
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#338 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18222 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 19 October 2023 - 08:36 AM

O ou :D Jaz večinoma vse perem 30min na 30 stopinj. Razen kakšno posteljnino in brisače na 60. Uporabljala sem vedno Nana tekoč prašek in mehčalec in je ful lepo dišalo, zdaj sem kupila Frosch in je tut okej. Za športne stvari pa uporabljam dezinfektor za perilo (Sanytol v Sparu ali Denkmit iz DM-a). Ločujem pa svetlo / temno oz. če mam ful stvari potem ločim na svetlo, barvno in črno. Se pa oblačila zelo lepo ohranjajo, nič ni sprano, skrčeno itd. 

 

Mogoče bi res edino belo probala s praškom, dober nasvet.


  • 0

After all this time?

Always.


#339 _M_

_M_

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30835 posts
  • Location:Primorska

Posted 19 October 2023 - 08:47 AM

Jaz imam prašek za belo perilo, ki se pere na 60, za ostalo pa gel ali kapsule, če jih dobim kje v akciji. Sem pa prišla do zaključka, da mi poceni zadeve stvari v celoti operejo, tako da kupujem kar v Eurospinu, Hoferju, kapsule pa velikokrat dobim v kakšni akciji, nazadnje npr v Tušu, 40 kosov za 7€. 


  • 0

#340 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25334 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 October 2023 - 08:48 AM

Jaz sem se malo poglabljala v hardcore pralno rutino zaradi plenic in je pomemben (poleg temperature, časa pranja in praška) tudi nivo vode, da se dobro spere potem vse skupaj ven. Ponavadi se da kje v navodilih za uporabo prebrat, kako je s tem pri posameznih programih. Ti eko programi so ponavadi ravno s tega vidika problematični, ker se ne izpere dobro, pa nekateri navadni so tudi prekomerno varčni.

Je pa tudi res, da vse ne rabi enako intenzivne obravnave - ene stvari rabiš dejansko samo malo osvežit, medtem ko so druge konkretno preznojene ali zapackane 🤷‍♀️
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users