Jump to content


Photo

Maske za obraz


  • Please log in to reply
439 replies to this topic

#321 tyasa

tyasa

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1851 posts
  • Location:French Polynesia

Posted 21 March 2008 - 07:06 PM

QUOTE(Matilda @ 21. 3. 2008 - 17:02) View Post

V SLO pridejo nekje po prvomajskih praznikih produkti kozmetike Sukí. Limonin piling je vsepovsod zelo pohvaljen, za čiščenje imajo tudi glino, ampak kolikor sem zasledila, je bolj nežne sorte. Pa še naravni so! smile.gif



Kje pa bojo na voljo, če slučajno veš?
  • 0
We must let go to live on.

#322 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17025 posts
  • Gender:Female

Posted 22 March 2008 - 12:08 PM



Nekje v aprilu bo bojda na voljo spletna trgovina, kje naj bi pa kozmetiki prodajali pa ne bi vedela. wink.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#323 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 22 March 2008 - 09:22 PM

Glede na njive cene na angleški strani bo pomoje vse kar fino drago. Si pa že rajši kupim glino in doma packam maske.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#324 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17025 posts
  • Gender:Female

Posted 23 March 2008 - 05:58 PM



Cene bodo dražje, ampak najbrž primerne učinku. ;)
Glino imajo pa itak samo v 50 ml izvedbi.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#325 lukav

lukav

    sramežljivec

  • Člani
  • 6 posts

Posted 24 March 2008 - 08:27 AM

QUOTE(Asha @ 22. 3. 2008 - 21:22) View Post

Glede na njive cene na angleški strani bo pomoje vse kar fino drago. Si pa že rajši kupim glino in doma packam maske.


saj ni vse samo v glini smile.gif

tole so sestavine suki transformative facial clay:

inside (ingredients): infusion of organic rose petals (rose canina aqua), kaolin (kaolinite), rice (oryza sativa) starch, standardized extracts of white willow (salix alba), chamomile (anthemis nobilis), green tea (camellia sinensis), & grapeseed (vitis vinifera), witch hazel (hamamelis virginia) distillate, pure vegetable glycerin (glycerine), organic food grade aloe (aloe barbadensis), distilled tincture of organic rose hips (rosa canina), calendula (calendula officinalis), & green tea (camellia sinensis) in fermented sugar (ethyl acohol), organic oat (avena sativa) milk, seaweed (algae) extract, food grade xanthan gum, zinc (zinc oxide), & pure, premium, steam distilled essential oils.

active ingredients: standardized white willow, green tea, chamomile, grapeseed extracts

white willow (bela vrba) vsebuje naravno salicilno kislino, zato deluje protivnetno (za akne, izpuščaje in razna vnetja), zeleni čaj vsebuje močne antioksidante (npr. flavonol), šipek (rosa canina) pa vitamin C.

  • 0

#326 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 18 August 2008 - 11:50 AM

Morda katera ve kje bi se dalo kupiti čopič za nanašanje maske na obraz? ermm.gif Sploh obstajajo posebej samo za to?
  • 0

#327 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 18 August 2008 - 12:11 PM

Zakaj pa to rabiš? Poskusi s čopičem za tekoči puder. biggrin.gif Bwo res ne vem, prvič slišim za to.
  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#328 vrana

vrana

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 2547 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana

Posted 18 August 2008 - 12:36 PM

Ja sej sem mislila, da bi kar tega uporabila. Uporabljam namreč Lusheve maske za obraz, ki so v lončku in jih ne maram nanašati s prsti, pa sem se spomnila, da v kozmetičnih salonih za to uporabljajo čopiče. smile.gif
  • 0

#329 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 18 August 2008 - 12:42 PM

Nekje sem brala, da v kozmetičnih salonih uporabljajo kar navadne čopiče, tiste za barvat les. Itak obstajajo v milijon dimenzijah in tisti iz naravnih ščetin so zelo mehki.
  • 0

#330 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17025 posts
  • Gender:Female

Posted 18 August 2008 - 12:55 PM


Meni je v trgovini nanesla masko na roko s tako plastično žličko, kolikor se spomnim. Ker pa jih doma nimamo nič trenutno, sem izrezala iz plastičnega pokrova za sladoled 4x5cm kos za nanašat.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#331 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2009 - 07:14 PM

a je možno da tale maska od garniera
IPB Image
ful izsuši kožo?
ker js jo uporablam zvečer predn grem spat in opažam da je moja koža čist suha
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#332 Goddess

Goddess

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 2255 posts
  • Location:okolica NM

Posted 14 January 2009 - 07:31 PM

Aha. Vsebuje glino, ki izsušuje. A to vsak dan uporabljaš? Kot masko ali čistilno sredstvo? Če ti izsušuje si nabavi raje kakšen bolj nežen gel, naprimer kakšnega za otroke.
  • 0

#333

  • Guests

Posted 14 January 2009 - 07:32 PM

Jaz sem imela tudi to masko, pa mi ni nič izsušila kože (imam pa precej normalno kožo- ne mastno ne suho).
  • 0

#334 Zoey

Zoey

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10197 posts
  • Gender:Female

Posted 14 January 2009 - 09:00 PM

ja uporablam jo sam zvečer-preden grem spat...nevem mogoče mam tako kožo zarat mraza-mam tut suhe noge in roke in skoz mažem. ampak ni rezultata ko si pa obraz namažem z justovo ognjičevo kremo. naslednje jutro isto. se namažem s pudrom-še hujš... uporablam pa revolonvga za suho-normalno kožo.
  • 0

Ne, ona nima žametnih oči in niti kodrov mehkih kakor svila, 
če sneg je bel, ga v njenih nedrih ni in usta bi se od koral ločila.
Sem videl rože bele in rdeče, na njenih licih take ne cveto
in so dišave, ki so bolj dehteče, kot vonj, ki diha njeno ga telo. 
Njen glas poslušam rad, četudi vem da zvoki strun prijetneje zvene, 
kako boginje hodijo ne vem; ko ona hodi, stopa kot ljudje.
Pa vendar se mi zdi bolj očarljiva kot vse, ki pesem jih slavi lažniva.


#335 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 22 January 2009 - 12:20 PM



Foter si je kupil Ašičevo glino, za obloge za poškodovano nogo. Jaz jo bom uporabljala kot masko, bom videla, kako se bo obnesla. Stane pa 1600g! samo dobrih 6€. smile.gif Pa narejena je že, ne v prahu za mešat.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#336 gospodična*mična

gospodična*mična

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1793 posts
  • Gender:Female

Posted 27 January 2009 - 08:33 PM

ker sem prava Akamuti obsedenka, sem seveda pred časom kupila tudi komplet zelene gline in rožne vode. Je malo packanja, ampak dejansko res ful sčisti kožo. Glede na moje izkušnje lahko rečem, da naravna glina še najbolj "posesa" mozoljčke in nečistoče..
Kot maska je dobra še Clinique emergency mask, čudovita smile.gif
  • 0

#337 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 January 2009 - 09:10 PM

Te gline je samo 100g, Ašičeve je pa 1600g in stane 6€. ermm.gif
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#338 Sanies

Sanies

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1113 posts

Posted 27 January 2009 - 09:16 PM

QUOTE(gospodična*mična @ 27. 1. 2009 - 22:33) View Post

ker sem prava Akamuti obsedenka, sem seveda pred časom kupila tudi komplet zelene gline in rožne vode. Je malo packanja, ampak dejansko res ful sčisti kožo. Glede na moje izkušnje lahko rečem, da naravna glina še najbolj "posesa" mozoljčke in nečistoče..
Kot maska je dobra še Clinique emergency mask, čudovita smile.gif


Jaz sem kupila to masko že pred časom, ker sta jo (mislim, da z Dilemo) tako hvalili. Meni ne nardi nič, ampak res nič. Pri lushevih maskah(in nekaterih ostalih čistilnih) nečistočo kar butne na plan..ta pa nič. Nekje si napisala "da zbriše mazoljčke"; sem si jo 3 dni skupaj nanašala na mozolje pa sploh ni bilo učinka- da bi se napihnili, uplahnili, ma nič no. Je pa res, da mi super izsuši kožo. mad.gif
  • 0
Do We Need Distance To Get Close?IPB Image

#339 shanty

shanty

    sramežljivec

  • Člani
  • 13 posts

Posted 10 March 2009 - 09:24 PM

kje pa lahko kupim Ašičevo glino? In kakšen učinek naredi na koži?
Hvala za odg. smile.gif
  • 0

#340 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 March 2009 - 10:08 PM



Jaz sem jo dobila v eni trgovini z naravno kozmetiko in hrano na Rudniku, blizu Supernove. Sigurno se jo pa še kje drugje da dobit.

Kožo pa totalno razmasti (a vseeno ne do te mere, da bi te zategovalo), in mozolji se ful hitreje posušijo. Dostikrat se niti do konca ne naredijo, jih glina zatre. smile.gif


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users