Jump to content


Photo

Praznična peka


  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#301 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26104 posts
  • Gender:Female

Posted 14 December 2017 - 11:38 AM

^^
Lušni modelčki.

Tudi jaz sem trenutno brez navdiha, čeprav se mi lušta parih zadev. Ko sem odprla to temo, sem se spomnila še na jabolčni kolač. 😋
Najnovejša želja je domači prijatelj (že dolgo ga nisem jedla, spominja me na staro mamo pa kolikor berem je preproste izdelave).
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#302 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25346 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 December 2017 - 11:46 AM

Mhm, mene tudi mika, da bi kaj novega poskusila dodat v asortiment, ampak se cakam navdih. Za bozicno sladico se je pa letos javil fantov bratranec, tako da bova midva zadolzena za vege glavno jed (eno izmed treh; juhe, priloge in solate so ze pokrite). Me je malo panika zgrabila vceraj, ko je prisla okroznica, ker sem zadnje tedne pospeseno pinnala torte in pite, ampak je hitro minila :D


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#303 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18022 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 December 2017 - 11:46 AM

Mi2 sva vsako leto dobila škatlo piškotov od fantove babice, ki je letos umrla, in od moje babice, ki je bila pred kratkim operirana in mora mirovati, tako da letos ne bova dobila nič.


  • 0

#304 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19776 posts

Posted 16 December 2017 - 09:42 AM

Midva sva včeraj pekla pomarančno cimetove piškote, ki so odlični, danes bom pa kokosove piškote, ker je fant ful masla dobil in ga moram malo porabiti..


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#305 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14834 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 16 December 2017 - 03:09 PM

(lahko ghee iz njega skuhaš, meni je super in uporabljam namesto masla v jedeh, da bolj poln okus, krasno paše z indijskimi začimbami..)


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#306 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17028 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2017 - 03:58 PM

Čeprav obožujem piškote, pa mi domača izdelava ne diši preveč, ker je zamudno in včasih žre živce.

Verjetno bom spekla kakšno mehko pecivo, za novo leto bom pa napolnila čokoladne lončke z 2 različnima moussoma.

 

csm_47d_271117_01_01_dpd-1_8ecd658458.jp


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#307 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17028 posts
  • Gender:Female

Posted 19 December 2017 - 10:02 PM

V dm-u se dobi pod 2€ paket 6 "škrnicljev" za napolnit s prazničnimi dobrotami, tako da bom to napolnila za darila za moje in fantove sorodnike.

 

Tukaj pa je še en recept, ki me ga mika sprobat:

http://altervego.si/...ljicki-z-orehi/


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#308 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16568 posts
  • Gender:Male

Posted 04 December 2019 - 05:51 PM

A se kaj pecete? Boste?

Jaz sem ze navadne kekse s cokolado in kokosom (imam en model macje glave, ful so lustni), kavne v obliki kavnih zrn in mini orehove huzarske krapke z marmelado.
Malo za veselje in Miklavza.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#309 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27091 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 04 December 2019 - 06:08 PM

Jaaa! Jaz bom kanelbullarje spekla in cez kak teden se piskote, moram razmisliti se katere, ali mehke cimetove ali kokosove poljubcke. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#310 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17028 posts
  • Gender:Female

Posted 04 December 2019 - 07:32 PM

Coco*, po katerem receptu peces canelbullar?
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#311 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27091 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 05 December 2019 - 06:34 AM

Nisem jih se nikoli, tiste ta prave svedske mislim sem jih vajena imeti na vsakem koraku in ni bilo potrebe, vcasih sem pekla samo amerikanizirane cinnabunse. Prilepim zvecer recept, ga imam na racunalniku, ampak sigurno ni veganski, ker imam v spominu, da gre noter jajce + jajce za premaz in itak maslo (meni margarina v sladicah, sploh takih, ni primerljiva), ampak sem prepricana, da se da prilagoditi. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#312 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16568 posts
  • Gender:Male

Posted 05 December 2019 - 08:30 AM

A si potem nasla tisti cuker? Jaz imam nekje v spominu, da je mogoce to vcasih imel Spin, nisem pa bila tam ze leta. V kar vsaki pa tega ni.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#313 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14834 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 December 2019 - 10:20 AM

Peki morda? Pokliči prej za vsak slučaj.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#314 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18022 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 05 December 2019 - 10:42 AM

Jaz bom domačega prijatelja.

Mogoče še kaj, ampak še ne vem. :) domačega prijatelja se mi pa lušta.


  • 0

#315 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 05 December 2019 - 08:00 PM

https://midvakuhava.si/sacher-piskoti/

 

Jaz bom zagotovo spet pekla te, nad njimi so bili do zdaj še vsi navdušeni. 🙂


  • 0

#316 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27091 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 December 2019 - 11:36 AM

Coco*, po katerem receptu peces canelbullar?

 Nisem še utegnila, je prišlo do spremembe planov, tako da jih bom delala šele danes. Recept je v hrvaščini na tem linku: https://zupanet.hr/2...26/kanelbullar/

(Recept Hrvatice, ki že zelo dolgo živi na Švedskem in peče same fine stvari). Najraje imam sicer tiste klasične rolice, ne te zvozlane kugle, ampak sem pri volji za eksperimentiranje. Klasika bo na vrsti konec meseca. :) 


  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#317 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27091 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 December 2019 - 07:29 PM

Ok, BOZANSKI. Edino bisernega sladkorja nisem utegnila izslediti, pa se mi zdi, da ful manjka, res da piko na i. Pa na splosno se mi zdijo premalo sladki, jaz sem po vrhu posula dobrih 100g sladkorja, pa bi morala vec, 180g recimo (v receptu je napaka, pise 17, verjetno je nicla zbezala). Testo pa kot oblacek.
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#318 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17028 posts
  • Gender:Female

Posted 07 December 2019 - 08:24 PM

Jaz sem našla tole:

https://greenderella...mon-buns-vegan/

 

Čeprav je tako nezdravo vse skupaj, da bi bilo boljše kaj takega probat :D http://www.brezgresn...xH34fUw6HrE7lrw


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#319 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27091 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 08 December 2019 - 12:39 AM

Ma nezdravo gor ali dol, vredno vsakega greha. :D Meni je za kaksne taksne stvari, ki jih itak ne jes stalno, res brezveze iskat neke zdrave alternative. :)
  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#320 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16568 posts
  • Gender:Male

Posted 16 December 2019 - 09:24 PM

Coco, Maxi ima ;) V Leclercu pa ga na hitro nisem videla (nisem vse to sla namensko, haha, slucajno se takole spomnim na kaj, ko sem okoli in res si me zrajcala s tem receptom, tako da sem ga kupila).

https://www.wiener-z...er-hagelzucker/

Vidim pa, da imata tocno tega Merc. in Sparova spletna trgovina, tako da mogoce v vseh vecjih.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users