Jump to content


Photo

Katera pasma je zame?!


  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#301 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 June 2016 - 09:52 PM

Kolikor sem gledala do sedaj, ni nobenega mladiča. Pa če se že toliko o karakterju meniva, se nama še najbolje zdi, da nek najboljši približek temu dobiva ;).

 

 

edit: Sem šla zdaj čez seznam vseh SLO zavetišč in odkrila polno novih, pa je kar nekaj simpatičnih pesjanarjev na voljo. Sem malo fantu preposlala.

 

Frik :D!!!!

http://www.zonzani.s...-iscejo-dom/psi

 

 

Sem ti prej hotela napisati, da mogoce v kaksnem zavetiscu dobita tudi mladicka. Jaz bi se tudi sigurno za mladega odlocila, ker pri starejsih (sploh zavetiscarjih) nikoli ne ves, kaj lahko pricakujes in rabis res ogromno casa zanj. Hrti so pa res zelo specificna pasma, ki ti mora odgovarjati, ce se zanj odlocis.

 

 

Nama pri hrtu izredno ne odgovarja dlaka i(kratka in ostra, da se vsepovsod zarine) in pa to, da jih imaš pomojem zelo malokrat lahko odvezane, ker bi se ti hitro za čim zapodili. Ampak na take stvari komot tudi pri psu iz zavetišča naletiš :/.

 

 

Ja, hrti spijo po 16 ur na dan, preostali cas morajo biti pa ful aktivni. :D

Afganistanski hrti imajo dolgo svileno dlako. Greyhoundi in whippeti pa kratko žimasto.

 

Jaz bi sicer v prvem planu raje mladička, če pa bi se kje našel kak pesjanar, ki bi mi ukradel srce, pa bi ga posvojila tudi če bi bil že v zrelih letih. Je pa res, da starejši kot je pes, več ima "prtljage". 


  • 0

#302 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15231 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 15 June 2016 - 06:22 AM

Kaj pa nemski spic?
Pa ne tamala verzija, tavelika. Ki je se vedno pomanjsana verzija samojeda.
  • 0
 

#303 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19768 posts

Posted 15 June 2016 - 09:07 AM

Obupna dlaka pomojem.
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#304 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 June 2016 - 09:33 AM

Kaj pa sploh zelis pri psu Neytiri? Kaksno velikost? Koliko gibanja bi mu lahko nudila? Kaksno dlako? Si pripravljena odsteti karprecej € za rodovnisko zival ali ne?
  • 0

#305 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15231 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 15 June 2016 - 10:16 AM

Ne, takana dlaka je najboljsa, ker ce odpada odpada v kosmu. Ne pa tko kot pri kratkodlakih psih. Je pa res da je potrebno vsakodnevno cesanje.
  • 0
 

#306 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19768 posts

Posted 15 June 2016 - 09:12 PM

Kalypso: Tole je post iz sosednje teme ;).

 

Jaz pa zadnje čase spet bolj razmišljam o nakupu psa enkrat v naslednje pol leta recimo... Oziroma, ko bova sama zaživela, kadarkoli že to bo.

 

Pogoji so mi:

- da mu ne izpada preveč dlaka

- da je manjši

- da karakterno ni preveč zahteven, saj bo to moj prvi pes, fant pa določene izkšnje že ima, saj imajo doma enega

- da ni preveč len oz. da je tako grajen, da zanj ni odsvetovano prav ogromno naprezanja (kot morda jazbečar, pekinezer, ...)

- da se rad crklja :P

 

Zaenkrat sta precej v osredju:

- mali italijanski hrt

- shih tzu

 

Naj noben od teh dveh ne bi prav za brez veze lajal skoz, ker bi bila seveda v stanovanju in bi bilo to precej moteče...

Pa ali kaj veste, če so shih tzuji taki, da se jim da hodit npr. 6km namesto samo enega, dveh?

 

Ker saj midva sva daleč od aktivnih, ampak rada pa greva na malo daljši sprehod, če vreme dopušča, vsak dan... pa čez vikend v kakšen hrib :).

 

 

 

Fiona: Če bi se dalo, bi bilo pri dlaki poleg tega, da je daljša, dobro tudi to, da bi imela samo krovno dlako in ne tudi podlanke, ki jo ima pomojem špic ogromno


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#307 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25759 posts
  • Gender:Female

Posted 15 June 2016 - 10:45 PM

Neytiri, beagle recimo nima podlanke, ampak njihova dlaka je katastrofa, ker se kot šivanka zatakne v vse mogoče, po celem stanovanju jo je polno, v dekah, puloverjih, v avtu...
  • 0

#308 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15231 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 16 June 2016 - 06:47 AM

Da ne govorim da tko pa ko beagle smrdi...fak.
Dva sem mela cast spoznat....mene vonj izredno moti.
  • 0
 

#309 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26423 posts

Posted 16 June 2016 - 10:20 AM

Meni so pa hrti zakon. Izreden karakter, ubogljivost, ... edini minus je to, ker ti znajo zdemolirat stanovanje, če so prosto spuščeni.


  • 0

#310 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 16 June 2016 - 04:27 PM

Hvala Neytiri, sem pozabila, da si že napisala. :oops:

 

 

Jaz lahko povem za pudlja in cotton de tulearja, da imata super dlako. Izpada minimalno. V času menjave poletnega za zimski kožuh in kontra malce bolj, sicer pa minimalno. Kožuh nima nobenega vonja. Pudljeva dlaka je sicer malo manj super, ker mu ful hitro raste, v kodre kaj hitro pobere vso svinjarijo in ful hitro se zavozlja. Pri malce daljši dlaki vsakodnevno zazčesavanje ne uide. Je pa razčesana res taka mehka in prijetna za crkljanje. Cotton ima pa fenomenalno dlako - svilnato, ki se da lahko razčesati in odpadlo zlahka očistiti. Sicer se ob nerednem česanju vseeno zavozlja, ampak je manj zahtevna kot npr. pudljeva. Dnevno vzame max. 5-10 min, medtem ko pri pudlju skoraj zagotovo enkrat več.

 

Karakterno je pudelj veliko bolj aktiven kot cotton. Maminemu cottonu zadostujejo trije sprehodi dnevno. Rad gre na dolg sprehod in mu ni bilo nikoli problem hoditi dalj časa in daljše razdalje. Ampak potem ko se utrudi pa se hitro spravi spat in je kot da ga ni. Pudlju prav tako zadostujejo trije sprehodi dnevno. V njih uživa, ampak ga ne utrudijo tako kot cottona. Zvečer še ima praviloma vedno dovolj energije da se ravsa z mačko ali ti sledi na vsakem koraku. :)

 

Sta pa oba psa ful carti. Sicer na drugačen način, ampak se oba rada crkljata. Pudelj bi ti najraje zlezel v naročje, da bi ga crkljal, medtem ko cotton ne mara biti v naročju. Če sediš na kavču, se najraje vsede poleg tebe in uživa, ko ga božaš. Ta različnost mislim, da je predvsem posledica njune vzgoje ko sta bila mladiča in edinstvene osebnosti in ne toliko značilnosti same pasme. Pudelj je prva leta svojega življenja preživel pri slabovidnem gospodu, ki ga je najraje crkljal v naročju, da je čutil njegovo bližino. 

 

Oba sta ful brihtna. Se ju da naučiti trikov, ampak cotton je ful bolj trmast, zato je potrebno ful več truda. 


  • 0

#311 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82879 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 September 2016 - 04:28 PM

Neytiri, je padla kakšna odločitev glede psa? :)

 

Eno vprašanje, za katerega se mi zdi ta tema še najbolj primerna - ob kateri uri peljete psa ven zjutraj, zanima me predvsem za vikende in proste dni?


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#312 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11533 posts
  • Gender:Female

Posted 29 September 2016 - 10:15 PM

Nekje med sedmo in osmo uro zjutraj med prostimi dnevi.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#313 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82879 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 October 2016 - 04:56 PM

Sem mislila, da bo več razprave na temo. 

 

Hvala! :) Meni je to čisto prezgodaj.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#314 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 01 October 2016 - 07:02 PM

Kdaj pa zacnes na Luni?
Meni bi pasalo sprehajat med 7:30 in 8:30 recimo. :) Ampak zal nimam psa :/.
  • 0
Viens, reste ici!

#315 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82879 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 01 October 2016 - 08:09 PM

Ah, ne zanasaj se na Linkedin, nic ne updejtam. :D
Jaz pred osmo ne vstanem nikoli, niti ce zacnem delat ob 9ih, za vikend pa sploh ne.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#316 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 01 October 2016 - 08:25 PM

Aha ok, štekam. :)

Nisem drugače na LinkedInu gledala, ampak je to zadnja informacija, ki si nam jo dala, pa sem mislila, da še drži. :)


  • 0
Viens, reste ici!

#317 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26423 posts

Posted 13 March 2017 - 09:39 PM

Sestricna ima kokra. Najbolj simpaticni mali kuza je. Od teh malih pasem bi se za kokra odlocila. Ana, kaksnega bos imela ti?:)
  • 0

#318 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 March 2017 - 10:02 PM

Cavalier King Charles Spaniel <3 Moja dolgoletna želja.

 

screen-shot-2017-03-13-a.png  screen-shot-2017-03-13-a.png


  • 0
Viens, reste ici!

#319 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26423 posts

Posted 13 March 2017 - 10:05 PM

Simpaticen. Kdaj dobis?
  • 0

#320 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 13 March 2017 - 10:07 PM

2.4. bo stara natanko 2 meseca. Načeloma so takrat mladiči pripravljeni za oddajo, ampak se bodo vzreditelji odločili, če je že čas da gre od mame. Tam okoli skratka. :w00t2:


  • 0
Viens, reste ici!




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users