Jump to content


Photo

Posoda in kuhinjski pripomočki


  • Please log in to reply
349 replies to this topic

#301 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23891 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 23 April 2020 - 09:11 PM

356 iz Ikee sem imela in so mi bile super. Tako s teflonskim premazom, kot brez.

Ampak jaz res nisem nek zahteven kuhar
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#302 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22783 posts
  • Gender:Female

Posted 23 April 2020 - 10:14 PM

Midva imava en set WMF, zaenkrat sem zelo zadovoljna. Ampak so brez premaza. Imava tudi dve posodi Kitchen aid s premazom, tiste, ki so bile na Mercator nalepke, če se ne motim. Se niso ukrivile, ampak se že malo poznajo pikice na premazu. Imava indukcijo.
  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#303 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23891 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 May 2020 - 02:33 PM

Kateri manjsi avtomat za kavo priporocate za domaco uporabo?

Jaz ne pijem kave in pojma nimam o uporabnosti oz ceni ali okusih.
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#304 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 May 2020 - 03:47 PM

Moja starša sta pred nekaj tedni nabavila Nescafé Dolce Gusto Piccolo in sta zadovoljna. Zame iz teh kapsul ni dovolj močna kava, ker spijem samo eno na dan.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#305 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45622 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 May 2020 - 05:55 PM

Jaz imam oglat Dolce Gusto, v pisarni smo imeli pa en cenejsi Nespresso na kapsule.Za nezahtevne kofetarje je obojna kava iz kapsul cist ok. Imas razlicne okuse in tipe, tako da bp. najdes tako ki ti je vsec. Aparati so sicer ful poceni, ampak kapsule pa ob rednem pitju kar nanesejo. Da najcenejse aparate vcasih dobis zastonj ob nakupu vecih paketov kapsul ti ze pove v cem je racunica.
Aja, fajn je, da aparat avtomatsko odmerja kolicino. Ce mors sam dozirat je precej zoprno in hitro lahko naredis preredko brozgo.
  • 0

#306 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14902 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 May 2020 - 06:45 PM

Mi imamo doma enega iz Hoferja, ne vem, če jih še imajo v ponudbi, verjetno njihove kapsule pridejo malo ceneje. 

Sem pa pila tudi iz tega Dolce gusto in mi je bila čist solidna, okusna kava.


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#307 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17196 posts
  • Gender:Female

Posted 19 May 2020 - 07:45 PM

Iz prve roke ne znam nič povedat, sva pa ravno prej gledala revijo ZPS in so naredili primerjavo različnih aparatov za espresso, če koga zanima.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#308 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25493 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 May 2020 - 07:54 PM

Odvisno, kaj zelis, takega na kapsule, s tistimi mini vreckami (kot za caj, samo da so okrogle in je mleta kava not), takega, ki ima notri se mlincek za mletje celih zrn ipd. Pri nas ima MediaMarkt celo studijo napisano za take, ki se ne znajdemo (sem jaz tudi ze enkrat gledala, pa se potem nisem nic odlocila).  Vem pa, da ne bi vzela takega na kapsule, teh odpadkov se ze tako hitro nabere. Za koga pa isces, ce ne zase? Mogoce ima tudi oni kaksno preferenco ali idejo. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#309 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25493 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 19 May 2020 - 08:20 PM

Najboljši na testu
Med samodejnimi kavomati so na prvem mestu kar trije z enako skupno oceno, a če preverimo številke za decimalno vejico, je najvišjo oceno dobil Siemens EQ.500 TQ505 Integral. Spada med najdražje modele na testu, a je bogato opremljen, zelo tih, stabilen med delovanjem in z učinkovitimi programi čiščenja. Ker za cappuccino ni dobil najvišje ocene, si lahko ljubitelji tega napitka ogledajo drugega ali tretjega na seznamu. Oba sta enako odlična, le glasnejša med delovanjem, Krups EA819E malo bolj smeti okoli nosilca za skodelico, a ima učinkovito odstranjevanje kamna, Philips EP3221/40 pa je manj varčen z energijo. Zadnji ponuja dobro razmerje med kakovostjo in ceno.

 

Med kavomati na kapsule je najvišjo oceno prejel Krups XN7415 Nespresso CitiZ, ki mu tesno sledi enak model s priloženim dodatkom za penjenje mleka, Krups XN761B Citiz & Milk. Če nam zadošča kakovost cappuccina iz kapsul, je za ugodno ceno na voljo tudi mali Krups KP 1201 MiniMe Dolce Gusto. Vsi testirani kavomati na kapsule so preizkuse prestali brez pripomb, le izbiro okusov napitkov si omejimo že ob izbiri blagovne znamke.

 

Med testiranimi ročnimi kavomati smo na našem trgu našli le malo modelov. Zmagovalec Sage Bambino Plus spada med razkošne, digitalizirane in dražje modele, z dobrimi ocenami na vseh področjih, le glasnost in tresljaji so previsoki za tak cenovni razred. Občutno cenejši, bolj preprost, a vseeno soliden je Tristar CM-2275, s katerim bomo enako uspešno izkazovali ročne spretnosti pri pripravi kave.

 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#310 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23891 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 19 May 2020 - 09:04 PM

Hvala vam za odgovore!
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#311 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26739 posts

Posted 14 July 2020 - 10:23 AM

https://www.merkur.s...-7-l-8802-krem/
https://www.merkur.s...-1-7-l-svatava/
Kater je lepsi?
  • 0

#312 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3741 posts
  • Gender:Male

Posted 14 July 2020 - 10:29 AM

Lepši in praktični je tisti krem, ker lahko v njem vodo na plati tudi segreješ. Prvi stekleni je zgolj servisni, torej z njim ne moreš segrevat vode.


  • 0

#313 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26739 posts

Posted 14 July 2020 - 10:34 AM

Seveda lahko. Sem sla preverit, do 500°C ne bi smelo pocit. Tak retro je tisti krem ja :D
  • 0

#314 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23891 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 14 July 2020 - 11:04 AM

Jaz sem ravno čez vikend grela steklenico v pečici, sem jo odložila v umivalnik še vročo in pozabila, da je mrzla voda not. Samo počilo je.

 

Nisem ljubitelj stekla pri segrevanju. Tudi tisto stekleno posodo za v pečico raje kar preskočim.


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#315 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18387 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 14 July 2020 - 12:34 PM

Kupujem ponev, Tefal Titanium Fusion mogoče katera ima?


  • 0

#316 bellini

bellini

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3741 posts
  • Gender:Male

Posted 14 July 2020 - 12:40 PM

Seveda lahko. Sem sla preverit, do 500°C ne bi smelo pocit. Tak retro je tisti krem ja :D

 

 

Jaz si ga ne bi upala dajat na plato, navodila gor ali dol. Pač moj zadržek verjetno. Mi imamo doma tak čajnik kot je krem, s tem da je cel v jeklu in mi je super. Ko se voda zagreje ti lepo zažvižga in to je to. Plus čaj ostane res doooolgo časa vroč v njem.


  • 0

#317 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26739 posts

Posted 14 July 2020 - 01:22 PM

Super. Mi smo imeli zdaj 6 let steklenega :)
  • 0

#318 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17196 posts
  • Gender:Female

Posted 14 July 2020 - 01:31 PM

Tista posoda je res samo servirna, mi smo imeli nekaj podobnega. Si ne predstavljam to segrevati.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#319 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25493 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 July 2020 - 01:59 PM

Meni se tudi zdi prvi bolj fajn. Ampak zakaj sploh sprasujes, ce si se ze odlocila, da ti je steklena bolj vsec? ;) A tvoj za drugo opcijo navija pa nabiras glasove podpore? 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#320 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26739 posts

Posted 14 July 2020 - 02:39 PM

Oba sta mi enako vsec :D ampak glede na napisano bom verjetno res vzela belega :D
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users