Jump to content


Photo

Živite skupaj s partnerjem?


  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#281 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2009 - 04:02 PM

^^

Sally, zanimivo, ne bi rekla, da si tako natacna, kar se tovrstnih zadev tice. Zato, ker se mi tudi sicer ne zdis komplikator. smile.gif

QUOTE(lejck @ 6. 11. 2009 - 9:34) View Post

ful ste vse obesedene s čistočo pri nama pa je glih obratno, je dragi tak jst pa bol ne.
Recimo v kuhni se dela in ja, k se dela kosilo vedno kam kej špricne, pade na tla, mal mokce po tleh pade no in mene to ne mot ane, moj dragi pa zravn stoji s sesalcem pa krpo pa mi briše pod rokami vse kar pade okol, men je to čudn biggrin.gif
Ampak po eni strani je tak, po drugi strani pa če pade hrana na tla, jo kr poje, ne posesa biggrin.gif
Sem pa tut jst ugotovila čisto razliko med tem kako je doma doma in tuki kjer sva s fantom, tle se mi bistveno več da, verjetno tut zarad tega ker je celo stanovanje novo.


Lejck, nisi bila ti en cas nazaj sokirana, ko ti je dragi zjutraj pustil vrecko od kokic zatlaceno v posodo pred televizorjem? Mi ne gre skupaj s tvojim nacinom kuhanja. biggrin.gif Pri naju je ravno obratno, dec vse posprica in posipa, jaz pa ospice poleg dobivam in izmenicno laufam krpo ter sesalec. smile.gif In tudi jaz kaksno rec s tal pojem, ni panike. smile.gif


Niste resne s temi zvecilnimi, grrr jaz bi ponorela! biggrin.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#282 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 06 November 2009 - 04:10 PM

hehe, ja sam posoda mastna od kokic pa polhn papirja pred tvjem niti priblizno ni isto kot "moja" začasna umazanija v kuhinji biggrin.gif Tisto s posodo je bla gola nemarnost biggrin.gif V kuhni pa valda, da ko se kuha kdaj kej iz posode špricne na ploščo recimo alpa če moko streseš v posodo gre kdaj kej mim, pa k recimo ribaš parmezan kdaj kej mim krožnika zleti itd. In jst pomijem kuhno, ko je kuhanje zaklučeno, ziher pa da sred kuhanja ne pucam vsake malenkosti, če je kej mastno že nahitr pobrišem, ampak k se kuha se kuha, niti si ne predstavalam držat kuhovnice v eni roki v drugi pa cunje, alpa ribat parmezan pa met pripravlen cunjo da pobrišem, no pa sej mi ni treba mam dragega za to zravn biggrin.gif
  • 0

#283 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2009 - 04:18 PM

biggrin.gif

Ma OK vsake kaplje tudi jaz ne brisem, ce vse ostane na pultu, kuhalni plosci, itd. ni panike, obrisem toliko, da se ne prismodi ipd.., moti me predvsem to, ce se kaj raztrese po tleh in se takoj ne pobrise - ker potem stopis v tisto, raznasas naokoli, ospice dobim. biggrin.gif

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#284 levck

levck

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3194 posts
  • Location:Živalski vrt

Posted 06 November 2009 - 04:26 PM

Ja, to itak, ne da bi zdej v svinjariji tacala okoli, ampak mojega dragega pa moti zlo če recimo pade parmezanček na pult je že tam s cunjo in briše, ma čudn je po eni strani ma take scene s posodo, po drugi strani pa je ful pedanten, kr preveč. Jaz zase lahko rečem da nism čistoča freak, sam v svinjariji pa tut ne mislm bit, pač ena normalna meja.
  • 0

#285 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 06 November 2009 - 04:28 PM

...
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#286 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29034 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 November 2009 - 05:22 PM

jaz čistim in pospravljam samo še po trenutnem navdihu - ni več obveznih tečnih sobotnih juter, ko je treba pa ja vse posesat, ne spomnim se, kdaj sva imela nazadnje v nulo pomita tla, s kavča samo enkrat tedensko sesam mačje kocine, se ne sekiram. nakupujem pa takrat, ko vidim, da bo česa zmanjkalo. od brata sem se naučila, da na izi jemljem, saj včasih sem penila, če kaj ni bilo na svojem mestu, zdaj mi je pa vseeno, lakše se diše. smile.gif pa full mi pomaga občutek, da stanovanje še ni 'končano', da bodo še spremembe, ta občutek začasnosti, se lažje česa lotim. isto ne maram, da se mi kdo mota okoli, kadar kuham/pospravljam/čistim.
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#287 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26457 posts

Posted 06 November 2009 - 05:41 PM

O nesamostojnosti: poznam nekoga ,ki mu je celo življenje kuhala in zanj skrbela, babi. Zdej ma ene 23 let in ne zna si narest juhe z vrečke al pa jajc ocvret.
  • 0

#288 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2009 - 06:32 PM

Js sem pa s pospravljanjem obsedena. Enostavno ne prenesem svinjarije. Mejbi zato, ker je doma dostikrat tako, če se mi2 s tamalo ne takniva bajte. Drugi so pa itak pujsi in radi živijo v prašičnjaku in ne pospravljajo absolutno nič. No v glavnem, večinoma je pol kr popucano, ker kot sem rekla js v prašičnjaku ne morem bit (se imam za človeka in ne pujsa) smile.gif
Moja soba je pa itak vedno pospravljena. Mejbi se kdaj prah nabere, če me ni doma po cel teden ali več.
Na oblačila oz. zlaganja le teh imam pa nekakšen fetiš. Ne prenesem, da je moja omara razgonjena, niti od mojega najdražjega, vsaj tisti del, ki si ga deli z menoj:)

Zgleda pa nekako takole:
[attachmentid=6147][attachmentid=6148][attachmentid=6149]

P.S.: Ne se ustrašit, niso to vsa moja oblačila. Je pa res, da sem v rahlem primankljaju z njimi. Sovražim nakupovanje!!! Se bom morala en dan prisiliti v to in it v nabavo, ker zima bo dolga. cold.gif
  • 0

#289 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2009 - 06:45 PM

^^

Luci, omara z oblekami mora biti tudi pri meni vedno kot iz skatlice, ne prenesem, da se mi kaj mecka v njej. OK, srajce na obesalnikih, ker zmanjkuje prostora, samo so lepo obesene in pac na tesno skupaj, preden oblecem, zlikam. Znam pa imeti obleke, ki cakajo na prenos v omaro, tudi po teden, dva, tri v zacasno zlozenem stanju na stolu. butl.gif

QUOTE(Špela @ 6. 11. 2009 - 17:22) View Post

jaz čistim in pospravljam samo še po trenutnem navdihu - ni več obveznih tečnih sobotnih juter, ko je treba pa ja vse posesat, ne spomnim se, kdaj sva imela nazadnje v nulo pomita tla, s kavča samo enkrat tedensko sesam mačje kocine, se ne sekiram. nakupujem pa takrat, ko vidim, da bo česa zmanjkalo. od brata sem se naučila, da na izi jemljem, saj včasih sem penila, če kaj ni bilo na svojem mestu, zdaj mi je pa vseeno, lakše se diše. smile.gif pa full mi pomaga občutek, da stanovanje še ni 'končano', da bodo še spremembe, ta občutek začasnosti, se lažje česa lotim. isto ne maram, da se mi kdo mota okoli, kadar kuham/pospravljam/čistim.



Tole sem pa tudi jaz uvedla v svojo glavo pred leti in res se lazje diha! Ni vec obveznih dni, ko se pospravlja, pere lase, nakupuje itd itd itd. Ko sem na volji in pri casu. Nic prej in nic kasneje. smile.gif
In enako si pomagam z obcutkom zacasnosti.

  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#290 luci

luci

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3943 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2009 - 07:09 PM

Ja, to bo tud zame držalo. Js pospravlam takrat, ko se mi da in ko je čas. Ni važen dan, niti ura.
Je pa ena stvar, pri kateri vedno fašem živčnega in to je poln pepelnik čikov. Moj predragi namreč kadi in žal ga še nisem navadla, da bi pospravil čike za sabo (je od doma tako grdo navajen, pri njemu doma vsi kadijo; se jim tud po cel dan valajo čiki v pepelniku).
Pr men doma fotr in brt kadita. Tamal je glede tega tud bolj faulast, dostikrat pusti, sam ko ga napizdiš, je potem za en čas bolje, kadi pa večinoma zunaj. Foter pa kar pridno pospravlja čike za seboj. Sicer pa kadi tudi večinoma zunaj ali v svoji kopalnici.

Ne vem pa kako bova mi2 ta problem rešila, ko se bova preselila v skupno stanovanje. Js sem proti temu, da se kadi v stanovanju.
  • 0

#291 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2009 - 07:21 PM

Mogoce pa takrat ne bo vec kadil. ;)

Pri nas doma je vcasih foter puhal kot parnik, v stanovanju, sicer je pospravljal ogorke za seboj, ampak pepelniki so se vedno smrdeli, ce jih nisi umil; sem jih vedno nosila na balkon (sicer ne vem cemu, tako ali tako je bilo vse prepojeno z nikotinom od sten do zaves wacko.gif ). Mi je vsakic rekel, ko je prisel iz sluzbe, jaz tebe razkurim ze samo s tem, ko si pepelnik v stanovanje prinesem. smile.gif
Potem je zaradi bolezni na sreco opustil cigarete in sedaj ze 15 let ne kadi vec, tako da smo odreseni. smile.gif Tudi sicer se ne gibljem kaj dosti v druzbi kadilcev, mami ne kadi, poba tudi ne, pri njemu doma nihce, se v lokalih se ne sme vec kaditi, prav odleglo mi je. biggrin.gif Prej sem vedno razmisljala, kdaj bom sla ven pa prismrdela domov od glave do gat...na koncu sem dostikrat raje ostala doma.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#292 Špela

Špela

    čajna žlička

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 29034 posts
  • Gender:Female
  • Location:following passion
  • Interests:making it happen. :)

Posted 06 November 2009 - 08:11 PM

moj brat tudi kadi in mi to po malem načenja živce, ker hočeš nočeš pač smrdi. da o tem, kako sem vesela, ko odprem koš za smeti, sploh ne govorim. down.gif ampak je pa recimo prej, ko sva še živela pri starših, hodil zvečer, ko se mu ni dalo na vrt, na moje okno kadit, sva mela zmeri neke globoke debate sredi noči, zdaj pa niti ne vpraša, če lahko v moji sobi prižge čik, pa včasih prav vidim, kako ga matra, da bi enega prižgal, recimo med kakim filmom. sem ga pa tut naučila redno praznit pepelnik, vsaj tistega, ki ga v kuhinjo prinese. dosežek in pol. smile.gif
  • 0

“… People are rivers, always ready to move from one state of being into another. It is not fair, to treat people as if they are finished beings. Everyone is always becoming and unbecoming.” (Kathleen Winter: Annabel.)

 

Point of view is everything.(Kathleen Winter: Annabel.)


LIVE. LEARN.TRAVEL. LOVE.

 

 


#293 DiLeMa

DiLeMa

    undercover peroksidna crna luknja

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 24041 posts
  • Interests:Zanimive Stvari

Posted 06 November 2009 - 09:29 PM

Jaz ful nisem neat freak, never was, never gonna be. laugh.gif Mora bit čisto, torej ne prenesem gore umazane posode v koritu, smetk po tleh in podobnega, razmetanost pa me po drugi strani sploh ne moti. Ne sicer zdej ekstremna nametanost, kot bi bomba urezala, pa da vse leži po tleh, ampak v MB recimo zelo redko pospravim posteljo, ker grem zjutraj zgodaj od doma in se vračam pozno popoldne, pa na pisalni mizi imam ponavadi vsega boga, tone študijskega gradiva (listi, knjige, pisala) in zihr vsaj dva kozarca (enega za sok, drugega za vodo). Imam od nekdaj na mizi tak ustvarjalni nered in mislim, da se to nikoli ne bo spremenilo. Uglavnem, absolutno sem za čistočo, nisem pa za obsesivno urejanje, kjer mora bit čisto vsaka stvar na svojem mestu. Pomoje ti zna to precej načet živce in dobesedno kontrolirat življenje, če gre predaleč. Aja, pa obvezno mora bit v mojem stanovanju vedno prezračeno in prijetno dišeče (ne po parfumih, ampak tko, po svežem), redno zračim tudi pozimi in zato ful trpim, če mi kdaj v stanovanju smrdi po čikih ali kakšni hrani.
  • 0
Ljubezen ni odraz enega samega dogodka, enega samega pogleda ali dotika. Ljubezen se v človeka prikrade počasi in potiho ... in potem se enkrat enostavno zaveš, da imaš nekoga neskončno rad. Zaradi množice vseh njegovih dejanj, pogledov, besed, dotikov, čutenj ... ki ga delajo takšnega, kot je. Mogoče se tega zaveš medtem, ko misliš nanj in ga neskončno pogrešaš, ali pa ko ga pogledaš v oči in v njih najdeš vse, kar obožuješ.

#294 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 06 November 2009 - 09:39 PM

haaa _planet_ ma sej nism komplikator, sam tk me je mami navadla in sem navajena od majhnega in bi se težko navadla drugače.
Mene pa razmetanost ful moti...


jst recimo ne morem it spat v nepostlano posteljo. Tudi če je nisem postlala, jo bom rpeden zlezem vanjo biggrin.gif
Čist drug feeling mi je.
o mojih omarah s cunajmi raje ne bi tongue.gif Mam po rokavih razvrščeno, po poletju in zimi, po pulovarjih,hlačah takih majcah onih majcah...

Ma jst se nimam za neat freaka. Mislm posode ne pomijem ku jaz sabo. pustim da se mal nabere. Kozarca tud ne odnesem takoj v korito...
sam v razmetanem pa s pol centija prahu pa ne morem živet.
Če pridem kam na obisk, pa so že plasti prahu po površinah mi je groza...

biggrin.gif
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#295 Limona

Limona

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 899 posts

Posted 07 November 2009 - 12:23 AM

QUOTE(Sally @ 6. 11. 2009 - 21:39) View Post

jst recimo ne morem it spat v nepostlano posteljo. Tudi če je nisem postlala, jo bom rpeden zlezem vanjo biggrin.gif


Haha, js mam isto navado oziroma motnjo biggrin.gif
  • 0

#296 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2009 - 12:34 AM

QUOTE(DiLeMa @ 6. 11. 2009 - 21:29) View Post

ampak v MB recimo zelo redko pospravim posteljo, ker grem zjutraj zgodaj od doma in se vračam pozno popoldne,
Uglavnem, absolutno sem za čistočo, nisem pa za obsesivno urejanje, kjer mora bit čisto vsaka stvar na svojem mestu. Pomoje ti zna to precej načet živce in dobesedno kontrolirat življenje, če gre predaleč.


Tudi jaz ne pospravim vedno postelje, se pa strinjam s Sally, da je cisto drug obcutek zlezti v pospravljeno. ;) In ja, obsesivno urejanje ti nacne zivce in kontrolira zivljenje, jaz sem obsedena s tem, da mora biti povsod vse pod pravim kotom. surrender.gif Se odvajam, mislim pa, da s tem kompenziram nezadovoljstvo na nekem drugem podrocju. Mozganski tik, sucks.

QUOTE(DiLeMa @ 6. 11. 2009 - 21:29) View Post

Aja, pa obvezno mora bit v mojem stanovanju vedno prezračeno in prijetno dišeče (ne po parfumih, ampak tko, po svežem), redno zračim tudi pozimi in zato ful trpim, če mi kdaj v stanovanju smrdi po čikih ali kakšni hrani.


Podpis!



QUOTE(Sally @ 6. 11. 2009 - 21:39) View Post

haaa _planet_ ma sej nism komplikator, sam tk me je mami navadla in sem navajena od majhnega in bi se težko navadla drugače.



Hehe. smile.gif
Mi smo tudi bili doma navajeni na pospravljanje ob dolocenih dnevih, nakupovanje ob sobotah, pranje las ob nedeljah, potem smo pa ugotovili, da nam to greni zivljenje in najeda zivce (ze v sredo sem bila slabe volje, ker sem vedela, kaj vse me caka za vikend) in se druzno odvadili. biggrin.gif
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#297 Coco*

Coco*

    Dedek Mraz

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 27095 posts
  • Location:v tvoji omari
  • Interests:kaj te briga :O

Posted 07 November 2009 - 01:03 AM

QUOTE(DiLeMa @ 6. 11. 2009 - 21:29) View Post

JAja, pa obvezno mora bit v mojem stanovanju vedno prezračeno in prijetno dišeče (ne po parfumih, ampak tko, po svežem), redno zračim tudi pozimi in zato ful trpim, če mi kdaj v stanovanju smrdi po čikih ali kakšni hrani.


PODPIS. Malo OT, ampak me je ravno asociralo - najbolj mi grejo na živce ljudje, ki ne pustijo, da bi se pozimi v zaprtem prostoru odprlo okno, pa četudi notri smrdi ko kuga in sploh ni zraka. Fak, vsak dan, vsako šolsko uro znova se kregam s sošolci, ki ne dovolijo, da bi odprla okno za 5 minut, da se učilnica, v kateri je zrak resnično zatohel (hej, 45 minut jo 30 ljudi zasmraja), prezrači. Ne, oni se nalašč nabijejo na okno in pizdijo, da je mrzlo, meni pa pristisk zraste do neba, takrat bi najraje izruvala okno iz zidu in jim ga razbila na glavi.

  • 0
Everything you can imagine is real.
Pablo Picasso

#298 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 07 November 2009 - 10:28 AM

_Planet_ saj vem da imaš prav biggrin.gif Mogoče res ni fajn po reglcih, sam en red mora bit...Sploh pol ko je več ljudi.
Sej men tud ni fino da je dons sobota in mroam pospravt, ampak se prisilim. Si dam muzko gor pojem plešem...pa je najbolš na konc biggrin.gif

GLEDE prezračevanja. To sem pa jaz čist živčna! Sovražm neprezračene prostore, ko je zakurjeno na fertik! Zato ne spim pri fantu. On ma sobo na glavno cesto, luftat noče, ker ga potem moti promet iz ceste in blaaa blaaa bllaaaa.

Jaz imam okno v sobi celo noč odprto tja do -2 stopinj. Pozneje pa pač izklopim radiator in prezračim preden grem spat.

Kurim sobo samo čez dan, ko hodim okrog, drugače pa niti slučajno. Počutje boljše za 200%, spanje tudi... pa še redno si na svežem zraku.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#299 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26127 posts
  • Gender:Female

Posted 07 November 2009 - 12:48 PM

Sally ma ne, sej, ce ti je OK, ni panike, mene je res obremenjevalo, zato sem ukinila. smile.gif Jaaa to je nekaj najlepsega, da se toplo pokrijes, soba hladna, svez zrak, pomoje bi kar zbolela, ce bi morala spati v prezakurjeni in neprezraceni sobi.
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#300 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 January 2015 - 03:43 PM

Where in the world do men do the most housework?

15360-171zoug.jpg


  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users