Jump to content


Photo

Od avgusta kajenje prepovedano!


  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#281 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 10 October 2007 - 03:43 PM

biggrin.gif ja Ciara, pa še res je...
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#282 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17053 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2007 - 04:04 PM

QUOTE(ciara @ 10. 10. 2007 - 16:39) View Post
Naj naredijo lokale za kadilce in nekadilce, pa naj se vsak sam odloci, kam bo sel.


Je bilo že ugotovljeno, nihče se ne bi odločil za nekadilski lokal, vsaj s finančnega vidika ne. Naj bodo ločeni kadilski/nekadilski prostori, ampak tako kot je treba in bo promet šel pa še vsi ljudje bodo zadovoljni. smile.gif
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#283

  • Guests

Posted 10 October 2007 - 04:11 PM

No, ali pa to. V glavnem, naj imajo ljudje izbiro.
  • 0

#284 Katrin

Katrin

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 836 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 October 2007 - 06:25 PM

Ravno prihajam iz Italije, na jugu se še vedno kadi po domače. Gospodična mi je s cigaretom v roki prodala karto za vlak in dečko mi je s cigaretom v ustih pospravil mizo v gostilni smile.gif

Sicer sem pa zadnjič zvečer bila na pijači, kar je zgledalo nekako tako, da smo 10 min sedeli notri, nato smo za 10 min skočili van na mraz, pa spet not... cela telovadba. Sem šla kar domov, ker se mi ni dalo več smile.gif
  • 0

#285 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 11 October 2007 - 11:50 AM

QUOTE(ciara @ 10. 10. 2007 - 16:39) View Post
Naj naredijo lokale za kadilce in nekadilce, pa naj se vsak sam odloci, kam bo sel. Men ni zakon niti mal vsec, sploh pa ker vem, da nas v Zagorju bolj ubijajo druge stvari, kot pa dim kadilcev.




ampak pri vas imate vendar puba, kjer v privat prostorih veselo kadite!!!! biggrin.gif (genialna ideja thumbup.gif )


  • 0

#286 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 October 2007 - 11:59 AM

Meni pa je zakon zelo všeč. Končno ko grem zvečer malo ven ne rabim pazit na pijane osebke, ki plešejo s čikom v roki in ne smrdim kot dimnik ko pridem domov. Super je. Upam, da bo tako tudi ostalo.
  • 0

#287

  • Guests

Posted 11 October 2007 - 12:01 PM

Supergirl, ne vem, ker ne zahajam tja. Vem pa, da nas sigurno zrak bolj ubija kot pa dim kadilcev. Ne vem, a se hecaš s to genialno idejo, al je mišjeno sarkasticno. Mislim pa, da ce že zakon je, naj ga spoštujejo. smile.gif
  • 0

#288 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5744 posts
  • Gender:Female

Posted 11 October 2007 - 12:22 PM

moje osebno mnenje (pa ne me vsi takoj potolčt): zakon je ful butast. in čeprav ga spoštujem, ker kot dobra državljanka vem, da je treba zakone spoštovat, kar kliče po kršitvah. takšnih ali drugačnih.

drugače pa od uveljavitve tega zakon, še nisem sedela notri v lokalu. v bistvu razen kakšne kave med službo in ob sobotah dopoldne, še nisem šla zvečer v lokal. raje se dobivam z družbo doma (pri sebi ali komerkoli) in kadim!!!!
  • 0

#289 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 11 October 2007 - 04:21 PM

QUOTE(TiTa @ 10. 10. 2007 - 11:16) View Post

to bi blo čist brezveze, ja kateri gostinec bi se pa odločil za nekadilskega????zaradi dobička ziher noben


O tem je pa že bila debata.

Rešitev je na dlani. Podeli naj se koncesija za kadilske lokale. V praksi bi to pomenilo, da bi blo naprimer lahko kadilskih lokalov le 10%. Pogoji za pristop na razpis bi bili urejeno prezračevanje, točno določena velikost... Lastnik takega lokala bi moral plačevati tudi višje davke itd. Ostali bi pač morali imeti nekadilske.
Podobno je z igralnicami. Ne more je imeti kar vsak lolek ampak moraš dobiti za to dejavnost dovoljenje, kar pa ni enostavno.

Primer podeljevanja koncesij za igralne salone:
"Koncesije za igralne salone so zelo zaželene. V nekaj več kot letu dni, odkar jih vlada podeljuje, se je zanje potegovalo prek 80 prosilcev, uslišanih pa je bilo 32. Tudi to je precej več, kot je vlada pred leti predvidevala v strategiji razvoja igralništva.

Večina že odobrenih igralnih salonov je v obmejnih krajih, od drugih mest pa sta z njimi trenutno najbolje "preskrbljena" Celje in Maribor, medtem ko v Ljubljani, sodeč po seznamu, ki so nam ga poslali z urada za nadzor prirejanja iger na srečo, ni podeljena še nobena koncesija. Po zakonu so igralni saloni lahko le v obmejnih krajih, v mestih z več kot 40 tisoč prebivalci ter v turističnih občinah z najmanj 40 tisoč prenočitvami na leto. Vlada je nekoč očitno nameravala biti pri teh koncesijah zelo skopa, saj naj bi bilo v skladu z nacionalno strategijo razvoja igralništva iz leta 1997 (ki sicer ni zavezujoča) igralnih salonov največ 20. To število je že krepko preseženo, prošenj pa je še mnogo več, prek 80. Uslišanih jih bo komaj več kot polovica, saj je najnovejši zakon o igralništvu število igralnih salonov omejil na največ 45 v Sloveniji."



No tako bi jast uredila zadeve.

Nisem pa sicer nikjer zasledila da bi se kje govorilo o kakem takem predlogu. Žal... cry.gif

QUOTE(sonchika @ 10. 10. 2007 - 12:12) View Post

Pa jaz tudi ne razumem ljudi. V ponedeljek ob 6.45 je bilo v VE okoli 5 stopinje. Mrzlo k svina, v glavnem. Šla sem v pekarno po malico, tam zunaj pa čisto prezebli posamezniki, ampak vseeno s tistim čikom v ustih. Zdaj se pa vprašam, a je tako težko pred službo sesti v topel lokal, spiti kavo, potem pa iti ven in skaditi en čik. Ne razumem. Kot da se delajo mučenike.


Ne ne razumeš. Začni kaditi pa boš razumela...
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#290

  • Guests

Posted 11 October 2007 - 04:30 PM

Supergirl, jaz te ne bom potolkla hehehe. Se strinjam s tabo.

Neyka, super predlog.
  • 0

#291 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 11 October 2007 - 04:41 PM

Ja, moram začeti kaditi. Pa jesti bige s kavo (nikoli še nisem pomočila kakšnega kruha v kavo in tudi tega ne morem razumeti). smile.gif
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#292

  • Guests

Posted 11 October 2007 - 10:42 PM

Folk, pa zamislite se malo, no. Ce ne morte za pol ure na kavo, brez da bi si cik prizgali, pol bi se js resno vprasala, kolk ste v bistvu odvisni od cikov. Pa ne mi o tem, kk paseta cik pa kava. Ko da so uzitki najpomembnejsa stvar v zivljenju. Men tut ful pase cela milka v eno vlko belo zemljo, pa se ji odrecem, ker mi skodi.

Mislim, brezveze. Js kadim, pa mi je tale zakon enkraten. Upam da bo ostal.
  • 0

#293 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 October 2007 - 10:44 PM

QUOTE(izabela @ 11. 10. 2007 - 23:42) View Post
Ko da so uzitki najpomembnejsa stvar v zivljenju.

Nego?! IPB Image

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#294

  • Guests

Posted 11 October 2007 - 10:51 PM

Jah no, pol pa zivis precej plitko zivljenje smile.gif
  • 0

#295 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 11 October 2007 - 10:55 PM





Plitko, ker iščem užitke v življenju? Hecno interpretacijo plitkosti maš, ni kaj. Še dobro, da mam jaz drugačno od tebe, sicer rajši takoj crknem. =)

  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#296 luminelle

luminelle

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1429 posts
  • Location:Woods

Posted 11 October 2007 - 10:55 PM



Zdaj pa res ne vem kaj me bolj moti v kavicu: dim cigaretov ali smrad samega lokala.
  • 0
Achte auf deine Gefühle, denn sie formen die Energie und damit dein Leben!

#297 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 11 October 2007 - 11:27 PM

QUOTE(Jenna @ 11. 10. 2007 - 23:44) View Post

Nego?! IPB Image


Točno tak, ne vem zakaj smo pol sploh na svetu hmm.gif če ne zaradi vseh užitkov, ki nam jih življenje nudi oz. jih hočemo užiti na najboljši način. Res ne razumem kaj je tu plitkega blink.gif Carpe diem pravijo...in se tega držim, s kavo, cigaretom, prijetnim sogovornikom/sogovornico in še tisočimi majhnimi zadevicami, ki mi polepšajo dan smile.gif Men je luštno cool.gif

Pa da ne bom samo OT, se strinjam z Neyko, tole bi bila dobra rešitev za lokale. thumbup.gif
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#298 Neyka

Neyka

    čvekalo

  • Člani
  • Pip
  • 232 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 12 October 2007 - 11:08 AM

QUOTE(izabela @ 11. 10. 2007 - 23:42) View Post

Ko da so uzitki najpomembnejsa stvar v zivljenju.

Tole bi bila pa skoraj lahko že filozofska debata. hmm.gif

Sicer je res, da so stvari v katerih ne uživaš (neužitki laugh.gif ) zelo, zelo pomembne v življenju. (npr šola, služba)
Ampak stvari v katerih uživaš (užitki) ti pa pomagajo pri opravljanju neužitkov (v redu sošolci, čik pavza med odmorom, dobri sodelavci, dobra plača...)

Brez užitkov torej življenje ne bi imelo velike vrednosti.
Užitki so torej najpomembnejša stvar v življenju! tongue.gif


QUOTE(izabela @ 11. 10. 2007 - 23:42) View Post

Men tut ful pase cela milka v eno vlko belo zemljo, pa se ji odrecem, ker mi skodi.

Zato ker ti je v užitek to, da zdravo živiš. Torej ti je ta užitek v življenju zelo pomemben! biggrin.gif
  • 0
Hey girls I lost myself! Anyone found me?
I have gone to look for myself... If I should return before I get back, Please keep me here.

#299 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13824 posts
  • Gender:Female

Posted 12 October 2007 - 11:22 AM

Malo hitre zaključke delaš, Neyka...
  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#300

  • Guests

Posted 13 October 2007 - 10:33 AM

QUOTE(Neyka @ 12. 10. 2007 - 12:08) View Post

Tole bi bila pa skoraj lahko že filozofska debata. hmm.gif





Saj studiram filozofijo! smile.gif
Pustmo, ne bom sla dlje v to, ker bo res filozofska debata in nima smisla. Moje mnenje je pac tako, da prides do vecine "pravih" stvari v zivljenju vedno po tatezki poti, nikol po bliznjici. In k temu zraven pase odrekanje uzitkom. Pa ne zaj strogo vsem in skoz.. saj nismo jogiji ali asketi wink.gif
saj vseeno. Kar se tice pa cigaret je pa treba locit uzitek in odvisnost, ker je dokazano, da ce das nekomu (vsakemu!), ki ni probal se nic od obojega, probat med in tobak, da bo vedno izbral med. Zarad uzitka, ja, zarad sladkobe in zato ker njegovim brboncicam pase. Tobak prevlada nad medom sele kasneje, ko se ga navadis.

Aja, se to. Ne, da zdravo zivim mi ni v uzitek wink.gif Obupno rada mam cokolado, nisem sportni tip cloveka sploh, sem pravi gurman, rada jem, pa kr fajn kaloricno hrano in te stvari. Potem so tu nocne dejavnosti, hojenje ven, premalo spanja, pitje itd...
Ne ves kako tezko je te stvari omejevat. Saj ne morem (in tut nocem) popolnoma, ampak - za to, da zdravo (kolkr tolk zdravo) zivim, se morm marsicemu odrekat in ni tk lahko.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users