Jump to content


Photo

Anti-aging nega


  • Please log in to reply
2086 replies to this topic

#281 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15220 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 24 January 2016 - 01:46 PM

M, jaz sem zaznala da naj bi bil dober tonik essence kumaricni.
Zdaj bom spremenila nego, obraz bom cistila z oljem, chilly milom, kupila ta tonik, to miceralno pa vrgla v smeti. Se derma a kremo kupim, vitamin c in cosrx pa je. Za zacetek bo ok, za kaksno nego z vec koraki niti casa nimam....
  • 0
 

#282 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82830 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 January 2016 - 01:50 PM

Essence My Skin kumaricni gel za umivanje je, ne tonik. Pa ze pred meseci je sel iz prodaje in se ga skoraj ne dobi vec ...
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#283 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15220 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 24 January 2016 - 01:52 PM

Ups....narobe sem razumela. Se opravicujem...ja nic potem bo pa treba kaj drugega poiskati.
  • 0
 

#284 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 24 January 2016 - 03:44 PM

Sarah, vitamin C potem. Kater pa ne vem še. Čakam tistega par strani nazaj in upam, da bo spektakularen :D Tiste kreme bi bile tudi ok. Idealno bi bilo, če bi zjutraj imela nekaj z vitaminom C (ampak višji %, ker je tudi photoprotective, ne vem kako se prevede), zvečer pa nekaj z A. In UV zaščito po potrebi. In to je vse, kar rabiš poleg dobro očiščene kože (in to se moram tudi sama precej opominjati) :)

 

Hvala :)

Torej bom nabavila en serum s C vitaminom za zjutraj in tisto DermaE kremo za zvecer.

Ja, poročaj, ko ga dobiš! :D Sicer bom pa izbrala enega od teh: tega, tega ali tega, si vse ocenila kot zelo okej. A ima potem sploh smisel še kremo za oči poleg, najbrž ne ne? :) to ali Le Roche Posay Redermic R eyes.

 

 

Fiona, se ga še marsikje dobi, če bi si prav res želela tega. Meni ni nič posebnega. Sicer pa Cetaphil.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#285 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16234 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 24 January 2016 - 05:42 PM

Jina, je ta krema od DermaE ful mastna? Masi nic?
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#286 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16548 posts
  • Gender:Male

Posted 24 January 2016 - 05:51 PM

Niti ne, razen, če imaš zelo suho kožo okoli oči. Jaz jo imam sicer pa je ne uporabljam kaj preveč, dam že vse drugo tudi okrog oči. Za prvi vit. C dvomim, da ima res toliko %, drugi mi ni všeč pa hitro se pokvari, zadnji pa tudi vprašanje kakšni so %. Vitamin C je kar težka stvar za dobiti pa drago je. Obstaja tudi prah, ki se ga dodaja v kreme.

 

Podgana, jaz dam vitamin c zvečer, preden dam aha ali pa retinol in kremo... a bi blo boljš, da dam vitamin c zjutraj?

 

Raje po AHAju in po retinolu. Ponavadi se da zjutraj, da ščiti pred radikali čez dan pa da se razporedi vse te aktivne sestavine čez cel dan.

 

Nekatere ste res kot nevedni dosadni otroci z vsemi temi vprasanji za Podgano, se mi ze prav smili. Na najmanj polovico je ze odgovorila in to vec kot enkrat - obstaja iskalnik. Za preostale pa je tu Google. USE IT!

In to ne leti samo na zgornje, sicer ta tema ne bi imela ze 14 strani.

 

Malo pa res včasih. Ker prav vem, da se ignorira povezave, ki jih nalepim  :evilgrin:

 

 

Hvala! a lahko (ali pa katera druga) malo več poveš o sestavinah? Kaj točno je bljak in kaj bi moralo biti?

 

Pač ničesar ni notri, kar bi koristilo koži. Nobenega antioksidanta. Balea ima še celo čistilce (kot da bi gel za tuširanje puščal na koži). Recimo Bioderma in Garnier:

 

garnier-vs-bioderma-micellar-ingredients

 

Razen tista kumara tamle izstopa (ki tudi ni nič posebnega za kožo). Tole sem enkrat lepila (sploh Paula ima kar podrobne opise sestavin).


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#287 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16548 posts
  • Gender:Male

Posted 24 January 2016 - 05:55 PM

Jina, je ta krema od DermaE ful mastna? Masi nic?

 

Njej ne, meni pa bi :) Ima kar nekaj potencialno komedogenih sestavin.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#288 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 24 January 2016 - 05:56 PM

:D Bom počakala, da še tega tvojega dobiš, če ne, bom pa onega zadnjega nabavila, kaj pa naj :)

 

Kako pa kombiniram Vitamin C zjutraj + UV zaščito? Aktivne sestavine se da najprej, na čisto kožo, ampak tu sta obe aktivni sestavini, ali ne?


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#289 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82830 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 January 2016 - 06:20 PM

Jina, je ta krema od DermaE ful mastna? Masi nic?

  

Njej ne, meni pa bi :) Ima kar nekaj potencialno komedogenih sestavin.


Drugace je pa precej mastna. Po konsistenci je sicer dokaj lahka in lahko razmazljiva, ampak je polna olj. Jaz bi rekla, da je za normalno do zmerno suho kozo, za problematicno pa nikakor.
Zdaj sem si poleg te narocila se eno Andalou s C-vit (v temi NP). Pa kolikor sem bila prej skorajda obsedena s kremami za okrog oci, zdaj po celem obrazu (in vratu) uporabljam isto. Podocnjakov itak nobena krema ne zbrise.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#290 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 24 January 2016 - 06:23 PM

Jaz nimam temnih podocnjakov, imam samo "zarezo" oziroma gubo, to je dedno pomoje, lahko spim tudi 15ur na dan in jih bom imela :S


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#291 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82830 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 January 2016 - 06:45 PM

Ja, enako. :down: Jaz imam se visoke licnice in se se toliko bolj pozna. Spanje ne igra vloge, edino ce res premalo spim je se huje. Pa svetla in tanka koza.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#292 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16234 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 24 January 2016 - 07:05 PM

Potem ta krema nikakor ni zame, bom kaj druga poiskala.

Joj, podocnjaki. Jaz imam relativno svetlo kozo in temne podocnjake, zmagovalna kombinacija. 😂
  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]



#293 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16548 posts
  • Gender:Male

Posted 24 January 2016 - 07:48 PM

Filtri niso aktivni. Ta Melano ima stabilno obliko in visji pH zato ni treba cakati in danes sem ravno brala, da ga precej mesajo z drugimi izdelki. Torej lahko das par kapljic v svojo vlazilno kremo in cez zascito.
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#294 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12105 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2016 - 07:57 PM

Jaz imam pa oboje, temne podočnjake in še vdrto pod očmi, da je sploh fajn :lol:


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#295 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 24 January 2016 - 07:59 PM

Hvala Podgana. Melano je ta, ki ga čakaš ane? Poročaj :)


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#296 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22462 posts
  • Gender:Female

Posted 24 January 2016 - 08:08 PM

Zdaj mi je pa žal, da nisem tudi jaz raje počakala na mnenje Melano vitamina C, ampak sem že naročila onega Jaina. Sem pa sigurna, da se mi bo itak prej pokvaril, kot ga bom uspela do konca porabiti. Po tem Jaina serumu z vitaminom C pa moraš počakati kakih 15 min, preden daš drug izdelek na kožo, če prav razumem? 


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#297 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 24 January 2016 - 08:46 PM

Ja.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#298 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17011 posts
  • Gender:Female

Posted 25 January 2016 - 01:07 AM

Essence My Skin kumaricni gel za umivanje je, ne tonik. Pa ze pred meseci je sel iz prodaje in se ga skoraj ne dobi vec ...


A se ni štelo, da so samo zamenjal embalažo? Tako imam jaz v spominu po eni debati tukaj na forumu.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#299 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 25 January 2016 - 10:24 AM

Je bila zelo burna debata, ampak se je končala tako, da je baje Essence potrdil, da gre iz prodaje :D


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#300 tasika

tasika

    Sassenach

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16234 posts
  • Gender:Female
  • Location:on the dance floor

Posted 25 January 2016 - 10:32 AM

Jaz sem ga pred kratkim kupila v Leclercu z nekoliko drugačno embalažo. :)


  • 0
Če že delaš bedarije naj se ti vsaj posrečijo!

[Napoleon]






3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users