Jump to content


Photo

Katera pasma je zame?!


  • Please log in to reply
352 replies to this topic

#281 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 May 2016 - 08:21 PM

Ne štekam poante tega posta... :P

Enega iz zavetišča posvojita.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#282 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 May 2016 - 08:36 PM

Pomoje pes, ki bi zadostil vsem tem zahtevam, ne obstaja in je bolje, če se odločiš za kakšno drugo žival. Psi za moje pojme ne sodijo v blokovska stanovanja, ne glede na pasmo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#283 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 03 May 2016 - 08:43 PM

Se podpišem pod Jino.
  • 0

#284 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 03 May 2016 - 08:58 PM

Meni se ne zdi, da bi imela neke grozne kriterije. Pa nekako se mi ne zdi, da bi psi v stanovanjih trpeli. Ponavadi so navajeni v času, ko te ni, lenariti. Nekaj takih tudi poznam in vse poteka brez problemov.

Recimo "fantov" pes je zunaj (aljaški malamut), pa se tako ali tako ne premika kaj dosti po vrtu, ne glede na to, da ima možnost..

 

Sarah, spraševala sem konec koncev po tem, če kdo pozna kakšnega shih tzuja, da bi povedal, kako živahen je kaj, ker menda se nekaterim (pasmam) res prav ne da prav preveč hoditi..

 

Jina: od nekdaj sem si želela psa, pa ga zavoljo staršev nisem smela imeti in se mi flikanje z drugo živaljo zdi nesmiselno.

 

 

Sem pa seveda tudi na zavetišče pomislila, samo ni kaj dosti izbire trenutno. Jaz pa bi, kot vsi, najraje mladiča.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#285

  • Guests

Posted 03 May 2016 - 09:05 PM

Jaz se s tem ne strinjam s tem, da psi niso za v stanovanje. Poznam kar nekaj "blokovcev", ki imajo psa in se mi ne zdi, da bi bili psi zaradi tega kaj prikrajšani. Seveda pa moraš najti primerno pasmo za to, ne moreš recimo imeti borderskega ovčarja v stanovanju, ker je to kuža ki je ful aktiven in rabi veliko svobode. Tukaj so opisane pasme, ki so primerne za stanovanje: KLIK. Menim, da je dobro tudi to, da je kuža mladiček, da ga že od malega navadita na življenje v stanovanju. Seveda bi bilo najbolj idealno, če najdeta kakšnega primernega v zavetišču, vendar sta ravno zaradi bivanja v stanovanju malo omejena z izbiro. Je pa prednost zavetišč ta, da malo bolj spoznaš karakter. Pri sebi opažam, da je pri psih podobno kot pri ljudeh: z nekaterimi klapaš, z nekaterimi pač ne. Na primer "spoznala" sem dva kužija iste pasme in eden mi je bil ful simpatičen, drugi mi pa res ni. Prav neverjetno je, kako različna sta si karakterno, čeprav imata enako vzgojo (isti lastnik).


  • 0

#286 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 03 May 2016 - 09:05 PM

Psi za moje pojme ne sodijo v blokovska stanovanja, ne glede na pasmo.

 

Zakaj ne? A samo v blokovska ali stanovanja nasploh? Jaz se s tem ne strinjam.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#287 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 May 2016 - 09:19 PM

Stanovanja brez vrta oz. dvorišča so s tem mišljena, po možnosti majhna. Meni se pač smilijo psi, ki so cele dneve sami doma, zaprti v stanovanje in nimajo dostopa do svežega zraka, nimajo kje opravljati potreb in se nasploh premalo gibajo. Taki "blokovski" psi praviloma tudi niso navajeni kaj dosti hoditi. Sestrična je imela mešanko med pekinčanom in shih tzujem, to je blazno len pes.

 

Aja, pa noben pes ne laja brez razloga, če je dobro vzgojen. 


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#288 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 03 May 2016 - 09:30 PM

Neposredno nima lenost psa nič opraviti s tem, kje živi. Kot pravim, tudi te psi, ki so na vrtu, malokrat izkoristijo prostor, ki ga imajo na razpolago. Pa kakšnemu družnemu psu itak več pomeni to, da je zadosti s tabo kot pa izhod na prosto tistih 9 ur, ko te ni.. Jaz ne bi imela majhnega psa zato, da bi ga lažje "zapostavljala", .. z vzgojo, z gibanjem, ..

 

Pa po istem principu bi se lahko vsi smilili sami sebi, ker smo večino dneva zaprti v notranjih prostorih.. S potrebo mislim, da načeloma nimajo problemov, da lahko zadržijo tudi lulanje, zaradi mene pa ima lahko tudi eno plenico notri, če ne bi zdržal (za lulanje). Za pekinezerje sem prav brala, da jih pašejo krajši sprehodi.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#289 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 May 2016 - 09:35 PM

Neposredno nima lenost psa nič opraviti s tem, kje živi. Kot pravim, tudi te psi, ki so na vrtu, malokrat izkoristijo prostor, ki ga imajo na razpolago. Pa kakšnemu družnemu psu itak več pomeni to, da je zadosti s tabo kot pa izhod na prosto tistih 9 ur, ko te ni.. 

 

Se ne strinjam s tem. Živim pa v soseski, kjer je pes pri skoraj vsaki hiši in vsi so zelo aktivni, pa nasploh poznam res ogromno lastnikov psov. 

V službi imamo vsak dan vsaj 3-4 pse in se lahko prosto gibajo, ker so prostori ogromni in imajo tudi izhod na ograjeno dvorišče. Lastniki pa jih poleg tega še vsaj enkrat med delovnikom peljejo na sprehod.

 

Primerjava z ljudmi se mi zdi pa neumna.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#290 Nincha

Nincha

    HP freak

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18412 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hogwarts

Posted 03 May 2016 - 09:56 PM

S potrebo mislim, da načeloma nimajo problemov, da lahko zadržijo tudi lulanje, zaradi mene pa ima lahko tudi eno plenico notri, če ne bi zdržal (za lulanje). Za pekinezerje sem prav brala, da jih pašejo krajši sprehodi.

Seveda zdrzijo, vsak vzgojen pes, ki nima zdravstvenih problemov, bo brez najmanjsega problema zdrzal. Glih 12 ur ne, ampak 8 pa ziher.

Nasa pekinezerka je bila blazno lena, njej se ze okrog bloka ni dalo na sprehod, dez je sovrazila, taka damica je bila in je najraje spala in se crkljala. Ce smo sli kam v neznano je se hodila, ker ni vedela, kaj jo caka, cim smo pa zasli na kaksno njej poznano "daljso" pot se je pa vsedla in vkopala v tla z vsemi stirimi. :D Tko da pekinezerji pomoje res niso tok za to. A nimajo hrti pa prav ful energije? Kaj pa kavalirji?
  • 0

After all this time?

Always.


#291 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19840 posts

Posted 03 May 2016 - 10:00 PM

Kavalirji, beagli, bostonski terierji itd., .. se mi zdijo preveč, hmm, .. lovski? :D.. Jaz bi enega sckrljanca z nekaj energije :D.

 

Kakor sem brala, so hrti izredno couch potatoti notri, zunaj pa se ziher radi natečejo.


  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#292 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 May 2016 - 10:43 PM

http://www.happy-dog...ski-terier.html

Ampak spet - ne uziva prevec v zaprtih prostorih.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#293 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2016 - 12:17 AM

Jaz sem včasih mislila, da je pes tudi za v stanovanje. Špelo sem imela 1 leto pri sebi. Ko je prišlo do situacije, ko smo šli s starši skupaj na dopust in sta za Špelo skrbela stric in teta, smo ji naredili improviziran pesjak. Po prihodu z dopusta je samo še prosila, da bi šla ven. Takrat smo jo preselili k staršem in moram rečt, da je bolj srečna.
Drugače pa noben pes, ki ima zunanji prostor na razpolago, ne bo šel in tekal po tem prostoru. Noben. To počne na sprehodu z lastnikom. S psom se je treba ukvarjat in to niso le sprehodi, ampak tudi "možganski" treningi...seveda če želiš srečnega psa :)
  • 0

#294 Fiona

Fiona

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 15776 posts
  • Gender:Female
  • Location:Over the hills and far away

Posted 04 May 2016 - 06:51 AM

Greyhound je idealen za kaj takega. Pa se resis ga lahko preko drustva. Dajejo v posvojitev odsluzene hrte (odsluzen je leto dni star hrt ki je samo tekmoval in bil zaprt v kletki). Moja frizerka ga ima, v stanovanju, pravi da si boljsega psa ne bi mogla zeleti. Sosedje ga imajo, super je. Poleg tega tak hrt pri nas zime zunaj sploh ne bi prezivel. Se nisem videla da bi ga kdo imel zunaj kaj sele v pesjaku cez zimo. So pa ekstremno fini, ce je dez ga tezko ven zvleces :) lajajo ne.
  • 0
 

#295 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45622 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 May 2016 - 08:51 AM

Ful je odvisno tud o samega karakterja psa. Moja soseda je vedno imela toy pudlje in pravi da dva nista enaka. Prejsnji, ki je po 17h letih poginil je bil ful miren in prilagodljiv, njegov naslednjik pa je pravi mali hudicek.

Mama ima Cotton de Tulearja in je sicer prava trma, glede gibanja pa mu vec kot zadostujejo tri dolgi sprehodi dnevno. Rad hodi, ampak je zadovoljen tudi v stanovanju. Pa ful fajn dlako ima za nego. Ceprav je njegovim prejsnjim lastnikom vseeno uspelo, da je prisel k nam ves zavozlan.

Jaz mislim, da je vseeno ali zivi pes v stanovanju ali hisi v kolkor se lastnik dovolj ukvarja z njim.
  • 0

#296 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26739 posts

Posted 04 May 2016 - 11:26 AM

Sestrična ima Bostonca je super za v hišo :D. Pa Whippeti tudi, pa slednji so ful ubogljivi, res prijeten karakter. Jaz če bi bila omejena na malega psa bi imela kokra la pa whippeta. Prvi, ker je crkljiv. Drugi ker je ubogljiv.


  • 0

#297 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 84015 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 04 May 2016 - 11:44 AM

Meni so hrti in whippeti ful grdi. :ph34r: Suhi, kot da se bodo ravnokar prelomili na pol.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#298 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13979 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2016 - 12:01 PM

Mojemu možu tudi :D, meni so pa ful elegantni. Takoj bi ga imela, dolgodlakega pa sploh.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#299 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16772 posts
  • Gender:Male

Posted 04 May 2016 - 12:23 PM

Jaz včasih v Lj. vidim dva afganistanca in sta prav dih jemajoča.

Midva se tudi včasih meniva, da bi posvojila enega galgota.


  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#300 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25832 posts
  • Gender:Female

Posted 04 May 2016 - 12:59 PM

Nisem vedela, v kateri temi sem in sem debelo gledala, kje videvaš dva afganistanska moška...in koga hudiča bi posvojila? :lol:
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users