Jump to content


Photo

Družinski zakonik

zakonik referendum

  • Please log in to reply
327 replies to this topic

Poll: ZA ali PROTI? (49 member(s) have cast votes)

Na referendumu bom glasovala:

  1. ZA (44 votes [89.80%])

    Percentage of vote: 89.80%

  2. PROTI (5 votes [10.20%])

    Percentage of vote: 10.20%

Vote Guests cannot vote

#281 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82906 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 December 2015 - 07:31 PM

Zakaj bi bil kateri gej proti temu, da lahko uveljavlja osnovne clovekove pravice? Saj je lahko proti posvojitvan npr., ali pa da nima zelje po poroki, pa vseeno. Ne verjamem, no.
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#282 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12107 posts
  • Gender:Female

Posted 15 December 2015 - 07:44 PM

Sej nekatere ženske so bile tudi proti volilni pravici :) Tudi geji lahko menijo, da jim otrok ni za dat, pa to še ne pomeni, da je treba zdaj to posplositi na vse.
  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#283 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 15 December 2015 - 07:45 PM

Kao so nasli nekoga za lastno propagando. Ker potem besede gejev kar naenkrat nekaj veljajo (dokler se seveda sramujejo svoje izprijene nagnjenosti in si prizadevajo za ozdravitev te cloveske kuge, po moznosti).
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#284 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15476 posts
  • Gender:Female

Posted 15 December 2015 - 07:57 PM

Imam dva kolega geja. Delam v šoli in vidim kakšni gnoji imajo otroke. Njima dam takoj Maksa, brez problema. Ko pomislim, da bi ga dobil kak od teh staršev mi gre na jok.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#285 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2015 - 04:32 AM

V večini primerov so gejevski pari bolj predani svojim otrokom, kot heteroseksualci.

Predvsem zato, ker na otroke ne gledajo kot nekaj "kar se je zgodilo", ampak so se zanje morali velikokrat zelo truditi. Otrok jim ni samoumevna stvar in jih zato bolj cenijo. Če primerjaš to s kakšnim parom, ki štanca otroke, ki so bili narejeni "po nesreči" ter ne najbolj zaželjeni, potem ti je vse jasno... 


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#286 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22476 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2015 - 03:16 PM

Jaz si tudi težko predstavljam, da bi bil kdo od gejev proti. Če nočeš otrok in se nočeš poročiti, še ne rabiš biti proti spremembi zakona. Znanka mi je rekla, da ima kar nekaj kolegov gejev in da jih je kar nekaj proti. Baje zato, ker se nimajo za enake heteroseksualcem in niti nočejo biti enaki, nekateri pa zato, ker so kljub vsemu za tradicionalne družine mama-oče. Meni je to sicer neverjetno.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#287 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 December 2015 - 04:00 PM

Jaz take potencialno razumem, ampak samo v kontekstu, ko si predstavljam, da bi v danasnjem casu poskusali uzakoniti zakonsko zvezo iz nic (tudi med moskim in zensko). Bi jih verjetno temu tudi veliko oporekalo, kot tudi pomenu zakonske zveze v zasnovanju druzine. Po mojem skromnem mnenju zdaj pac ni cas za tako semantiko, ki se bolj drobi progresivno (pretezno levo) mnenje, ker zna to desnica se kako izkoristit za svojo propagando (bognedaj, da bi jim krila se malo zrastla). 

 

Ce vse skupaj primerjam s slascicarno, bi mi bilo blazno cudno, ce bi kdo naredil tako paniko okrog tega, da zdaj ne bodo stregli zgolj "sladoleda" ("rjavega sladoleda"), ampak bodo uvedli se en okus in bos zdaj pri narocanju pac imel moznost (oz. nalogo) izbirat med jagodo in cokolado, ker bosta v lokalu oba na voljo. Ce hoces kremsnito, narocis pac kremsnito, ce hoces kavo, kavo, lahko pa tudi samo stol grejes, dokler ti tako pase (ali pa dva, kot je nekaterim v navadi). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#288 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12107 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2015 - 05:03 PM

No ja, so tudi med geji takšni, ki se imajo za manjvredne iz takega ali drugačnega razloga. Ob vsakem boju za pravico se najde tudi del zatrtih, ki potegnejo z 'večino'. Obstajali so recimo tudi sužnji, ki so dejansko verjeli, da so črnci manj vredni od belcev in se zato zavzemali za svoj podrejen položaj, pa seveda ženske, ki so enakopravnost videle kot breme in ne kot prednost. Ljudje smo vseh sort, isto velja za homoseksualce. Seveda so tudi tam nestrpneži, nasilneži, alkoholiki itd., ampak ne sme se jih jemati kot reprezentativne. Če so se sami pripravljeni odreči pravici oziroma zase presodijo, da si je ne zaslužijo, jim je ni treba izkoristiti, pa bo mir.


  • 2

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#289 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 16 December 2015 - 05:17 PM

Lepo napisano. 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#290 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 16 December 2015 - 08:44 PM

Miselnost o manjvrednosti in podrejenosti je predvsem posledica vzgoje in družbene naravnanosti.


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#291 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23584 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 17 December 2015 - 04:00 PM

http://mihamazzini.c...krat-leta-2012/

 

http://mihamazzini.c...pri-glasovanju/


  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#292 Sinnaia

Sinnaia

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18898 posts
  • Gender:Female
  • Location:Vrhnika.

Posted 17 December 2015 - 04:15 PM

Jaz sem danes glasovala:).


  • 0

#293 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 17 December 2015 - 08:57 PM

12392061_927714760611438_639107317861096

 

Debilizem par excellence 

courtesy of Slovenija Zavaruj Meje (znana tudi kot "Omejena Slovenija")


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#294 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2015 - 04:53 AM

O pedrih in moji stari mami

Pred nekaj meseci je v visoki starosti umrla moja stara mama. Z belimi lasmi in prosojno kožo je zadnja leta ležala v postelji in razmišljala o svojem življenju. 
V svojem otroštvu pred drugo svetovno vojno na vasi v Tuhinjski dolini ni imela niti enega prijatelja. Z njo se ni smel igrati niti en otrok v celi vasi! Zakaj? Ker je bila nezakonski otrok. Ker je bila pankrt! Samo zaradi tega, ker ni imela očeta je bila umazana, izzobčena in zasmehovana! In samo predstavljam si lahko boj vseh tistih mater in otrok, njihov boj v vseh teh letih, da je lahko danes tudi otrok brez očeta nekaj normalnega. Nekaj, kar lahko vsi sprejmemo kot del naše družbe! Da je čisto nekaj normalnega, da je danes otrok neke ženske brez moža ali partnerja sprejet tako kot vsi ostali otroci.

In sedaj imam občutek, da so iz svojih lukenj spet prilezli vsi tisti, ki svojim otrokom niso dovolili, da bi se igrali z mojo staro mamo! Vsi tisti, ki so govorili da je umazana in da ne paše med ostale, da je zaradi tega ker nima očeta manjvredna in slabša od njih – od čistih, poštenih in pravičnih! Iz svojih lukenj lezejo vsi tisti lažni moralisti, ki bodo sedaj kazali na otroke gejev in lezbijk: “Poglej ga, ta je pa od pedrov!” Ali se ne sliši isto kot: “Poglej ga, ta je pa pankrt!”? Ni problem v temu, da geji in lezbijke nebi dobro in z vso ljubeznijo skrbeli za svoje otroke. To me sploh ne skrbi. Problem je v družbi, v vseh tistih, ki bodo v tem otroku videli isto, kar so pred skoraj stotimi leti v moji stari mami. Vsi tisti, ki bodo za temi otroci kazali s prsti in v ušesa svojih otrok šepetali “Ta je pa od pedrov…Ta je pa od pedrov….Ta je pa pankrt!!!”

Čas je ZA. Čas je za to, da ne bo tudi čez 100 let nekje neka stara mama z snežno belimi lasmi in prosojno kožo ležala in se spominjala svojega otroštva…ta je pa od pedrov…ta je pa od pedrov…ta je pa pankrt!

Vsi smo navajeni dajati like, sherati in ostalo. Hvala za lajke, in še bolj za sheranje te zgodbe ampak kar je res pomembno je da dvignemo svoje riti, gremo na referendum in tam "kliknemo" en velik ZA!

David Rjazancev - Bled


  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#295 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 December 2015 - 05:52 PM

Do 16. ure je udelezba na referendumu o ZZZDR malo pod 25%. Smo lahko previdno optimisticni?


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#296 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 20 December 2015 - 06:00 PM

Ekstremno na knap bo, se pa bojim da ne v korist zdrave pameti. :(


  • 0
Viens, reste ici!

#297 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25337 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 20 December 2015 - 06:06 PM

Zakaj? Ce bi bilo res na knap za:proti, se nimamo kaj bat, ker mora bit najprej kvorum proti izpolnjen (torej 20% volilnih upravicencev mora bit proti), ane?


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#298 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17018 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2015 - 06:14 PM

Ja, tako je. Super, kako se jim bojo surle povesile :)


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#299 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26435 posts

Posted 20 December 2015 - 06:54 PM

Jaz sem sla, pa deugace nikoli ne grem. Ampak se mi je zdelo, da moram narest kar je v moji moci, da ne bo prislo do kakih neumnosti.
  • 0

#300 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15476 posts
  • Gender:Female

Posted 20 December 2015 - 07:05 PM

Midva sva tudi prej oba šla.
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users