Jump to content


Photo

Od avgusta kajenje prepovedano!


  • Please log in to reply
303 replies to this topic

#261 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18070 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 10 October 2007 - 09:03 AM

V nedeljo mi je frend povedal, da je bil prejšnji dan, torej v soboto, v Mačku in da je bil lokal skoraj prazen. Baje zato, ker je upadel obisk vsled protikadilskega zakona. Logično, ker je zakon totalitaren. Lokali naj imajo ločene prostore za kadilce. Jaz radikalno spoštujem zakon in ne hodim več v lokale. Razen v tujino, kjer lahko kadim v vseh ali pa le v določenih lokalih.

Ne vem, kje se bo stvar ustavila, ker so na radiu rekli, da so predlagatelji in utemeljevalci zajkona zelo zadovoljni z bojda upadlo prodajo tobačnih izdelkov. To jih opogumlja, da bi predlagali zakon s katerim bi prepovedali še kajenje doma, vendar tega za zdaj še ne bojo storili. Meni se zdi to čisti fašizem.
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#262 piko*biko

piko*biko

    **LeGeNdA**

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 5294 posts
  • Location:Ljubljana

Posted 10 October 2007 - 09:05 AM

kako pa lahko prepovejo kajenje doma? kako bi pa to preverjal? men se zdi tole malo za lase privleceno
  • 0
Lazje je verjeti lazi, ki si jo slisal stokrat, kot pa resnici, ki je nisi se nikoli

#263 Errol

Errol

    Sugga daddy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 18070 posts
  • Gender:Male
  • Location:Errolov brlog v Banana Republic

Posted 10 October 2007 - 09:10 AM

Tako je neka oseba rekla v na radiu. Sklepam, da kajenje vpričo malih otrok, ker je bilo na začetku razprav o protikadilskem zakonu govora tudi o tem. Država lahko naredi marsikaj, tudi določa, kaj bomo počeli doma. Zgodovina je polna primerov...
  • 0

ESTOY FLOR DE ATORRANTE

UN CONTURSI MALEANTE


#264 Dragica

Dragica

    prismojena učiteljica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 15567 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2007 - 09:33 AM

OMG jst itak nisem nikol doma kadila, če sem, sem kakega prižgala v lokalu. Ampak tole, da bojo govoril, da doma ne smemo kadit je pa larifari, pa ni šans, to je ja fašizem!
  • 0
Če hočeš nekaj, česar še nimaš in nisi nikoli imel, naredi nekaj, česar nisi še nikoli naredil.

#265 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23871 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 October 2007 - 09:41 AM

Pa dajte ga no srat s prepovedjo kajenja na domu.

OK - če ne drugega sem se fajn nasmejala ob izjavi
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#266 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 10 October 2007 - 09:42 AM

jaz bi naredila ločeno kadilske in nekadilske lokale.
Mi je bedno,da je pol lokalov propadlo, ker več ljudi kadi kot ne.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#267 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 10 October 2007 - 09:52 AM

Meni osebno je ta zakon super, pa ga tudi včasih prižgem, in ravno ga prižgati v baru v dobri družbi in dobri kapljici - to mi je bilo v največji užitek.

Smilijo se mi lastniki majhnih lokalov in tisti, ki nimajo 'vrtov' in teras - mislim, da zakon pravi, da lahko takšne terase s plinskimi grelniki (hvala bogu da obstajajo) delujejo tam do sredi novembra, potem ne smejo več (ampak bomo videli kaj bo država rekla na to, če jim bodo pustili podaljšati).

Da pa doma ne smeš kaditi je pa itaq popolna bedarija, na katerem zelniku je pa to zraslo? lol1.gif




  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#268 Immortelle

Immortelle

    Božanska

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12251 posts
  • Gender:Female

Posted 10 October 2007 - 10:08 AM

QUOTE(Sally @ 10. 10. 2007 - 10:42) View Post

jaz bi naredila ločeno kadilske in nekadilske lokale.


Ja, s tem se pa čist strinjam!! IPB Image
  • 0

ॐ Be a voice, not an echo. 


#269 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 10 October 2007 - 10:15 AM

terase z grelniki do novembra? blink.gif saj niso normalni, kaj jih briga kaj postavljajo na vrt?! tole pa gre že v skrajnosti res... namesto da bi najprej cene porihtali pa plače itd... ne pa da se grejo neke primitivne fore verymad.gif Jaz vam povem, če bi bilo to v kaki drugi državi bi se folk že zdavnaj za vse uprl, mi smo pa take ubogljive glave, pa samo govorimo saj bo bolje...

Pri Mačku so imeli že lani pozimi celo zimo grelnike na terasi in je bilo prav luštno zunaj sedet smile.gif
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#270 TiTa

TiTa

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3327 posts

Posted 10 October 2007 - 10:16 AM

to bi blo čist brezveze, ja kateri gostinec bi se pa odločil za nekadilskega????zaradi dobička ziher noben
  • 0

#271 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 10 October 2007 - 10:19 AM

odvisno, kaki zagriženi nekadilski lastnik lokala bi ziher imel nekadilskega. Mah, tole je bilo že v začetku čist zgrešeno, ko so se šli ločene kadilske in nekadilske prostore, takrat bi se moglo malo bolj ostro postopit, pa da bi se res fizično ločili prostori, pa dobra ventilacija itd. ne pa da so rože vmes postavljali ali pa še to ne, 2 mizi sta bili za nekadilce, tri pa za kadilce in ni potrebno izpostavljat, da so bile v istem prostoru in še celo skupaj postavljene rolleyes.gif
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#272 Kami

Kami

    Ginger Mrs. Darcy / Fraser

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 23871 posts
  • Gender:Not Telling
  • Location:Highlands

Posted 10 October 2007 - 10:40 AM

Kar sem v tujini zasledila (kjer so uvedli ta zakon) se mi zdi, da se je sčasoma poleglo in so se ljudje sprijaznili. In nisem opazila kakšne nastrojenosti kadilcev.

Meni osebno ta zakon full ugaja. Ampak če bi pa fizično ločili prostore, pa tudi nimam nič proti. Samo da imam na izbiro nezakajen prostor, pa sem srečna. cool.gif

Raziskava je pokazala, da dve tretjini gostincev beležita upad prometa, skoraj dvajsetim odstotkom pa je promet upadel za polovico.

Združenje ponudnikov gostinskih storitev je pri agenciji Odmev naročilo raziskavo razmer v gostinskih lokalih po uvedbi protikadilskega zakona. V raziskavi so zajeli 1012 gospodarskih subjektov (gostinski lokali, bari, restavracije).
Esmeralda Canjuga Vidmar, predstavnica Združenja ponudnikov gostinskih storitev je za 24ur.com povedala, da več kot 70 odstotkov gostincev po uvedbi zakona beleži upad prometa. "Vsakemu šestemu je promet upadel za več kot 50 odstotkov.“

Najvišji upad beležijo na Koroškem. "Na Koroškem po sprejetju zakona, kar 88 odstotkov gostincev beleži upad prometa,“ je še povedala Vidmarjeva.

Protestno kajenje

V združenju so se odločili, da bodo lokalom, ki so eksistencionalno najbolj ogroženi, predlagali, da za uro do dve gostom dovolijo kaditi. "Na ta način želimo državo opozoriti na stanje v gostinstvu, prosili pa bomo tudi, naj gostincev ne kaznujejo, saj gre za odraz obupa,“ je povedala Esmeralda Canjuga Vidmar. Dan nepokorščine bodo določili na seji upravnega odbora. "Predvidoma bo to v petek ali v soboto prihodnji teden,“ je pojasnila Vidmarjeva.
(24ur)
  • 0

Put A Kilt On It!

Everybody knows how to raise children, except the people who have them.

 

 


#273 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 10 October 2007 - 10:52 AM

V Italiji so tudi na začetku kmali 'umrli' (Italijani pač, he he), sedaj pa je vse ok, ljudje so se pač navadili. In prizor ko vidiš da je več ljudi pred barom kot v njem, je tam povsem običajen.

Če ne se pa jaz strinjam s Chandro, prejšnji zakon je bil v osnovi dober, le malo bolj bi se ga moralo spoštovati, ne pa - kot je že ona rekla - mize za kadilce in mize za nekadilce so bile skoraj skupaj, včasih še rož niso postavili vmes, mize za kadilce si prepoznal po pepelnikih na njih. down.gif
  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#274 sonchika

sonchika

    Lučka

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 18483 posts
  • Location:Velenje

Posted 10 October 2007 - 11:12 AM

Pa jaz tudi ne razumem ljudi. V ponedeljek ob 6.45 je bilo v VE okoli 5 stopinje. Mrzlo k svina, v glavnem. Šla sem v pekarno po malico, tam zunaj pa čisto prezebli posamezniki, ampak vseeno s tistim čikom v ustih. Zdaj se pa vprašam, a je tako težko pred službo sesti v topel lokal, spiti kavo, potem pa iti ven in skaditi en čik. Ne razumem. Kot da se delajo mučenike.
  • 0
Z ljubeznijo je kakor s pečenko: čim starejši so zobje, tem mlajša mora biti jagnjetina.

#275 krneki

krneki

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11455 posts
  • Gender:Female
  • Location:Hot and sunny places

Posted 10 October 2007 - 11:49 AM

ne razumeš.
Zame rogljiček,ki ga jem s kakavom...Ob vsakem grižljuju zalijem s kakavom, ali marmelada in kruh in putr s kakavom ni !PRIMERLJIVO! če jem to samo,ali če pijem samo kakav.

Isto je s kavo in čikom.
  • 0
"If it's meant to be, it will find a way."

#276 Fluffy The Stud Eater

Fluffy The Stud Eater

    weird stuff lover

  • Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 54873 posts
  • Gender:Female
  • Location:The Twilight Zone

Posted 10 October 2007 - 12:13 PM

QUOTE(Kami @ 10. 10. 2007 - 11:40) View Post

Protestno kajenje

V združenju so se odločili, da bodo lokalom, ki so eksistencionalno najbolj ogroženi, predlagali, da za uro do dve gostom dovolijo kaditi. "Na ta način želimo državo opozoriti na stanje v gostinstvu, prosili pa bomo tudi, naj gostincev ne kaznujejo, saj gre za odraz obupa,“ je povedala Esmeralda Canjuga Vidmar. Dan nepokorščine bodo določili na seji upravnega odbora. "Predvidoma bo to v petek ali v soboto prihodnji teden,“ je pojasnila Vidmarjeva.

Totalna debilnost in bedarija.
Ni čudno, da nas ma večino sveta še skos za primitivne balkance... (pa brez kakšnih napadov, da sem nestrpna - keri hočejo razumet, kar sem mislila, razumejo)


  • 0
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">“Someone once told me the definition of Hell: </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">The last day you have on earth, the person you became </span></strong></span></span></p>
<p style="text-align:center;"><span style="color:#000000;"><span style="font-family:georgia, serif;"><strong><span style="font-size:12px;">will meet the person you could have become.”<br>
- </span></strong><span style="font-size:12px;">Anonymous</span></span></span></p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>
<p style="text-align:center;"> </p>

#277 Chandra

Chandra

    sunshine girl

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3400 posts
  • Gender:Female
  • Location:Celje

Posted 10 October 2007 - 01:43 PM

QUOTE(Sally @ 10. 10. 2007 - 12:49) View Post

ne razumeš.
Zame rogljiček,ki ga jem s kakavom...Ob vsakem grižljuju zalijem s kakavom, ali marmelada in kruh in putr s kakavom ni !PRIMERLJIVO! če jem to samo,ali če pijem samo kakav.

Isto je s kavo in čikom.


res je! kdor ne kadi, ne ve...

aja pa prej bi že lahko prepovedali kajenje tam kjer je hrana.

Ja Jenna, se strinjam, čist patetično tole. Ne vem zakaj tak na hitro sprejemajo zakone, ki imajo tu much lukenj in jih pol sproti prilagajajo in obračajo, kr neki vse skup.
  • 0
IPB Image

Namen življenja je življenje, prelivajoče se v vseh odtenkih... ( Elene Danel)

www.chandra.si

#278 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 October 2007 - 02:06 PM

Mi smo severni Balkanci in pika.
  • 0

#279 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 10 October 2007 - 03:31 PM

Jaz pa pogrešam pepelnike. Nimam kam čigumijev tiščat. tongue.gif
  • 0
Viens, reste ici!

#280

  • Guests

Posted 10 October 2007 - 03:39 PM

Naj naredijo lokale za kadilce in nekadilce, pa naj se vsak sam odloci, kam bo sel. Men ni zakon niti mal vsec, sploh pa ker vem, da nas v Zagorju bolj ubijajo druge stvari, kot pa dim kadilcev.
  • 0




0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users