Jump to content


Photo

Švica


  • Please log in to reply
308 replies to this topic

#261 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 13 January 2022 - 11:23 AM

O vau, cerkev z zeleno animacijo ladjic izgleda noro. Verjamem, da je v živo še bolj nor efekt teh animacij. Podobno, kot pri nas svetlobna gverila, zanimiva umetniška sfera so te svetlovne instalacije. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#262 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 15 January 2022 - 08:43 PM

Ja ful je hudo. Pa letos so se se mi zdi še bolj potrudili in so res dovršene animacija. Sploh tale na mostu. Je še več drugih po celem mestu, ampak nam zaradi dežja ni uspelo narediti celega kroga, da bi jih videli. 


  • 0

#263 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 February 2022 - 03:47 PM

Nori posnetki samostana v Einsidelnu: 


  • 1

#264 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 March 2022 - 12:06 PM

Tole je pa video iz nasega sankanja v Haslibergu.



Ena boljsih prog, po kateri smo se sankali. Lustno je bilo.


  • 1

#265 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 March 2022 - 11:27 AM

Tole je še ena super sankaška proga, ki se nahaja v majhnem relativno neznanem smučišču Mörlialp v osrednji Švici. Dolga je 2km in je super. Adrenalinska, ampak še vedno dovolj varna za sankanje z malčkom:  


  • 1

#266 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14828 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 03 April 2022 - 06:32 PM

Ahaha, juuj, super posneto, napeta dirka dol :D Mali pa je zgledal čist umirjen, kaj ga je gorski zrak zdelal? :) Najs. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#267 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 April 2022 - 07:06 PM

Hehe, ne. Hitrost mu je vsec. Mami baje vozi prepocasi, zato se raje vozi z atijem. 😂 Je pa ga gorski zrak in mraz zdelal ja, je na poti domov zaspal kot top. 😀 Hvala.
  • 0

#268 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 April 2022 - 04:22 PM

Tole je pa zadnji sankaski video to zimo - sankanje v vasi Elm iz katere prihaja legenda alpskega smucanja Vreni Schneider:


  • 1

#269 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 19 April 2022 - 06:58 PM

Vceraj smo z bratrancem, njegovo punco in kolegoma, ki tud zivita v Švici obiskali goro Pilatus nad Luzernom. Poleg odlicnih razgledov, ponuja gora tudi poletni tobogan, ki se oglasuje kot najdaljsi v Švici. Moški del druzbe ga je moral preiskusiti in skoraj bi ostali brez enega clana, ki je ze v prvih ovinkih zletel iz proge. Na sreco se je hitro pobral in vrnil na progo, kjer je trcil s kolegom, ki je peljal za niim. Na sreco trk ni bil hud in oba sta ostala cela. Kako je to izgledalo, si lahko pogledate v tem videu:

Super razglede iz vrha in ostalo kar smo videli pa sledi v naslednjem vlogu/videu.


  • 1

#270 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 10 May 2022 - 10:55 AM

Prašičje dirke po Švicarsko: 

Te dirke so bile organizirane v okviru pomladnega sejma LUGA, ki se je v Luzernu letos odvijal konec aprila/začetek maja in so postale že prepoznavni znak sejma. 

Če vam nemščina napovedovalca dela probleme, sem dodala angleške podnapise. Slovenski še pridejo.. enkrat ko bo čas in volja. :) 

 


  • 1

#271 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 May 2022 - 10:47 AM

Tole pa je ena stvari, ki so mi ful všeč pri življenju v Švici:


  • 2

#272 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82886 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 11 May 2022 - 10:50 AM

To sva pa veckrat videla na poti, se nama je zdelo ful zanimivo. Super videi! :)
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#273 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 May 2022 - 04:02 PM

Midva se ful rada ustaviva pri njih. Sploh za sadje in jajca na kmetijah, kjer vidis kokoske kako se pasejo zunaj v ogradah.
Hvala. 😘
  • 0

#274 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 May 2022 - 11:48 AM

Ägerisee oz jezero Ägeri - kratek video izpred nekaj let, ko sva raziskovala se v dvoje:


  • 2

#275 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 May 2022 - 02:24 PM

Švica premore kar nekaj muzejev, med drugim tudi muzej dinozavrov: 

Mene sicer ni navdušil, ker sem vidla že preveč boljših muzejev dinozavrov in bi bilo potrebno več kot samo klasična razstavna postavitev, da mi me muzej navdušil. Vseeno pa mu priznavam, da ima impresivno kolekcijo in ga priporočam vsem, ki jih zanimajo donozavri. Pod pogojem, da razumejo nemško, saj je skoraj vsa razlaga v nemškem jeziku. 


  • 2

#276 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 May 2022 - 10:46 AM

Dobivam ful vprasanj ali je Švica primerna za potovanje z otroci. Po mojih objavah tukaj in splosne percepcije, kaksna so vasa predvidevanja? Bi jo obiskale z otroci?
  • 0

#277 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25334 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 27 May 2022 - 10:55 AM

Meni se zdi, da je, samo predvidevam, da je fajn, da otrok že ima nekaj volje sam hodit oz. da ga lahko še neseš v ruzaku ali kaj podobnega. Nekako se ne spomnim, koliko so te gorske poti voziček-friendly. Za letos bi bil za nas najbrž še prevelik izziv, me pa definitivno mika, da bi Švico nekoč vseeno obiskali.
  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#278 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17016 posts
  • Gender:Female

Posted 27 May 2022 - 11:18 AM

Jaz bi rekla da ja, samo ne glih za vozickanje.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#279 Barbarina

Barbarina

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17991 posts
  • Gender:Female
  • Location:Pohorje

Posted 27 May 2022 - 11:23 AM

Jaz bi tudi rekla za tiste, ki imajo interes hoditi.


  • 0

#280 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16556 posts
  • Gender:Male

Posted 27 May 2022 - 03:02 PM

Logicno. Saj niso samo hribi. To je spet una finta... Za ene ja, za druge pa niti v Portorozu ni dovolj ravno :)
  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users