Jump to content


Photo

Švica


  • Please log in to reply
308 replies to this topic

#241 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 October 2021 - 04:28 PM

Tole je pa iz obiska razstave buč na drugi lokaciji Jucker Farme - Bächlihof: 

Tale kmetija je od vseh treh Jucke kmetij, ki sem jih obiskala, najboljša za otroke. Priporočam obisk. :)


  • 1

#242 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 October 2021 - 07:08 PM

Takole pa zgleda obisk tovarne cokolade / cokoladnega muzeja:

 
Smo bili pa v Aeschbach cokoladnici, ki je prisotna samo v osrednji Švici in je bilo super. Bili smo sredi tedna in smo bili na razstavi sami. Sama čokoladnica je malce manjsa kot sta npr. Lindtov Home of Chocolate ali Maison Cailler, ampak ponuja veliko vec testiranja cokolade. Pladnji s čokolado so na voljo tekom celotne razstave, ne samo v "tasting kotičku" na koncu ture. Sama cokolada je ful okusna, taka prava švicarska. :) 
Naredili smo si tud svojo tablico čokolade, kar je bilo ful zabavno in toplo priporocam, če obiščete tole. Saj ne, da bo katera v bližnji prihodnosti res obiskala Švico in Root, pa vendar. :lol: :lol: Mogoče pa v naslednjih letih katero vendarle zanese sem. :D 
  • 1

#243 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 October 2021 - 02:03 PM

Par tednov nazaj smo obiskali Sattel Hochstuckli , lusten kraj v hribckih med Luzernškim in Züriškim jezerom, ki ponuja veliko pohodniskih poti, ogromno otrosko igrisce z napihljivimi gradovi, poletno sankasko progo in progo za spust s tubami in dolg viseci most.
Planirali smo prehoditi novo tematsko pohodnisko pot Geissä Wäg, ki vodi do kmetije s kozami in ima tekom poti razlicne postaje na temo koz, ampak smo namesto tega ubrali kratko krozno pot cez viseci most, potem pa je mulc uzival na igralih. Se spomladi vrnemo in jo, upam da takrat prehodimo.
Ce se nahajate v tem delu Švice z otroki, priporocam obisk. Sicer ni najbolj spektakularen kraj v Švici, je pa ful lusten.


Matilda, ti si obiskala Sattel Hochstuckli ali Stoos? Se ne spomnim.
  • 1

#244 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17188 posts
  • Gender:Female

Posted 20 October 2021 - 03:01 PM

Oboje, v dveh ločenih izletih. Do Sattla nismo šli z gondolo, ampak smo se z avtomobilom zapeljali do gor. Luškan video. :-)


  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#245 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 20 October 2021 - 05:07 PM

In kateri ti je bil bolj všeč? 😀 A avtomobilom se tud da gor? Nisem vedla, super.
Hvala. 🤗☺
  • 0

#246 Matilda

Matilda

    Snowflake on fire

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 17188 posts
  • Gender:Female

Posted 21 October 2021 - 12:29 AM

Ja, da se priti precej visoko gor, ne čisto do točke, kjer pripelje gondola in je nekaj malega še peške do tja, ampak parking pa obstaja.
Težko primerjam, meni je bilo povsod lepo :-) Mogoče je Stoos bolj "spektakularen". Smo pa bili tam pred novim vlakcem.
  • 0

"Opinion is really the lowest form of human knowledge. It requires no accountability, no understanding. The highest form of knowledge is empathy, for it requires us to suspend our egos and live in another’s world. It requires profound purpose larger than the self kind of understanding."

Bill Bullard

 


#247 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 21 October 2021 - 08:47 AM

Hehe, me veseli, da ti je bilo povsod všeč. 😀 Se strinjam, razgledi is Frontalpstocka so res spektakularni. Po mojem mnenju so eni najboljsih nad Vierwaldstättersee-jem. Novi vlakec je kul, ampak voznja s starim je imela svoj šarm. 😀
  • 0

#248 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 October 2021 - 08:47 AM

Spet jaz. :lol:

Poleti smo obiskali Aletsch Glacier, najdaljši ledenik v Alpah. Sicer nismo imeli sreče z vremenom, ampak vseeno so pogledi iz razgledne točke na ledenik spektakularni. Definitivno ena najbolj spektakularnih destinacij v Švici. Se zagotovo še vrnemo. 


  • 2

#249 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 29 October 2021 - 11:15 AM

Ful dobro Kalypso. 

Jaz sem bila v Švici leta 1997 in je bilo ful lepo, bi bil čas, da grem spet.


  • 0

#250 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 03 November 2021 - 01:07 PM

Pridi. :) Ful je lepo. :)

 

Kje si pa se vse potikala l. 1997? 


  • 0

#251 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 06 November 2021 - 08:48 PM

Tole je en super kraj za obisk z otroci: Sörenberg

Narava je ful lepa, ponuja pa tudi veliko igrišče, kjer je naš mulc neizmerno užival, ogromno pohodniških poti, prostor za piknike in grilanje in restavracijo. Mi smo tokrat ubrali enostavno luštno tematsko pot z info postajami, kjer smo izvedeli več o značilnostih močvirne pokrajne, ki je značilna za to območje. Nekaj postaj je res luštnih in izvirnih. Pot je enostavna in primerna tudi za majhne otroke. 

Pozimi se Sörenberg spremeni v smučarsko središče. Pred leti sva tam že smučala in je bilo luštno. Upam, da se nam letos uspe vrniti tja pozimi za kakšno snežno avanturo. Lani je smučišče zaradi koronskih žal ostalo zaprto. 


  • 1

#252 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 07 November 2021 - 08:11 PM

Danes smo bili v Muzeju transporta v Luzernu (Verkehrshaus der Schweiz) in je bilo super. Muzej razstavlja stara in manj stara vozila, letala, ladje, rakete, idr. prevozna sredstva. Je ful interaktiven, ima ful aktivnosti za otroke - npr. miniaturni parni vlakec, ki te lahko zapelje naokoli, “gradbišče” z lopatkami, mini bagri, šamokolnicami, idr. Mulc je ful uzival, midva pa tud. Dan je kar zletel naokoli. Sicer vstopnina ni poceni 32chf za odrasle, otroci mlajsi od 6 let imajo zastonj, ampak je vreden vsakega centa.
Btw, ce se bo katera potepala in bi zelela obiskati, nudijo 20% popust na vstopnino z kartico zvestobe lokalne trgovine. Let me know in lahko delim podatke moje kartice, da lahko dobite popust.



Sem tudi nekaj snemala, tako da ko mi bo uspelo urediti material, prilepim link do videa.
  • 2

#253 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2021 - 10:07 AM

Kalypso, najprej smo se ustavili v Liechtensteinu, potem pa v St. Gallen, Zurich, Bern in nekam ob Ženevsko jezero, ne spomnim se več. Zelo lepo je bilo.


  • 0

#254 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2021 - 01:12 PM

Super.

Če te pot spet kaj zanese sem, pa le povej. Te povabim na kavo/sok :)


  • 0

#255 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11075 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2021 - 01:31 PM

Ja, veš da! Na kavo :D

Sem se spomnila zdele, še v Basel smo šli. V bistvu smo kar veliko videli v tistem tednu.


  • 0

#256 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 09 November 2021 - 01:41 PM

Zmenjeno. :) 


  • 0

#257 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 November 2021 - 04:00 PM

Video iz muzeja transporta:

 


  • 1

#258 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 02 December 2021 - 09:13 AM

Takšno zimsko pravljico smo še imeli par dni nazaj: 

Včeraj in danes pa je žal že pobralo ves sneg. :cry:


  • 1

#259 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 December 2021 - 03:37 PM

Tako pa letos zgleda Luzern v božičnem času: 


  • 1

#260 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45609 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 January 2022 - 11:04 AM

V Luzernu se trenutno odvija LiLu Lichtfestival, v katerem so po celotnem mestu ustvarili svetlobne instalacije. Nam sicer ni uspelo videti vseh, ampak te, ki smo jih, so me navdušile. :) 


  • 1




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users