Jump to content


Photo

Naravna olja za vsestransko lepoto?


  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#241 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 21 October 2009 - 11:30 AM

Ja, seveda, zakaj pa ne? Če je dobro za jest bo tudi za lase. Cena je pa odvisna katero firmo kupiš...
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#242 Brokoli

Brokoli

    Gaga's favorite monster

  • Člani
  • PipPipPipPip
  • 4674 posts
  • Location:from Russia with love

Posted 21 October 2009 - 10:28 PM

Hvala! smile.gif
  • 0
I wanna just dance, but he took me home instead, uh oh!There was a monster in my bed.

#243 rea

rea

    I'll never be maria magdalena

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 20446 posts
  • Gender:Female
  • Location:Ljubljana
  • Interests:Only an open heart will allow you to float equally between everyone.

Posted 26 January 2010 - 03:51 AM

Tu je par opisov olj na kupu:

http://209.85.129.132/search?q=cache:FPj6_DG2M-MJ:https://www.mercator.si/uzivajmozdravo/clanki/dober_tek/clanek%3Faid%3D3857+jojobino+olje+za+kuho&cd=2&hl=sl&ct=clnk&gl=si

Nisem vedla, da jojobino olje sploh ni olje ampak vosek, ki ga stiskajo iz pešk.

Že kak teden uporabljam namesto kreme za obraz jojobino olje, baje nej bi pomagallo pri aknasti in problematični koži, naj ne bi mašilo por in blo celo antiseptično, pa še sestava je podobna našemu kožnemu sebumu.
OK, res me je pozitivno presenetil, jz mam že kake 3 leta ful težave s kožo -ok- zdaj je res miljonkrat bolš, zdj mam samo še brzagotine in rdeče lišaje, mozolov pa ne, no in v tem času nikol nism hotla sploh nič od nič uporabljat kakih kozmetičnih proizvodov za ''odstranjevanje'' mozolov ipd... še naravnih zadev ne, kot je to olje npr.,... zdj sm šla pa ponj in je red D best!

sploh ni mastn, ful se vpije, kožo zgladi in mi jo bolša, prou neverjetno!


No, če sm natančna, uporabljam jojobino olje ki mu je dodano še ognjičevo olje + še neki ( ne momr se spomnt) tko, da še bolš!

še link od sivke-in njenega olja, ki prav tako deluje antiseptično na problematično kožo!

http://209.85.129.132/search?q=cache:MB40N2WRgowJ:www.aktivna.si/dobro-pocutje/nega-lepota/privoscite_telesu_sivko-17068.aspx+kuhanje+z+jojobinim+oljem&cd=10&hl=sl&ct=clnk&gl=si


In pa linka od ognjičeve kreme-olja, ki je prav tako antiseptik in za problematično kožo ohmy.gif

http://www.bozen.si/2009/ognjiceva-krema-za-zimske-dni/

http://www.oblak.info/mazilo_kamilicno.html

sem spraševala v temi ''današnja nega las'', baby in lo-fi, za riževo in kokosovo olje... pa sem za kokosovo olje na tem linku, k sm ga poponla, prebrala, da si ga na šrilanki vmasirajo v lasišče, da se lasje bolj svetjo, kake maš pa ti izkušnje s tem oljem?

OK, baby, sem šla brat za riževo olje, daj mi povej še ti svoje mnenje...


Eh, ej tok je teh olj, pa vsa so polna antioksidantov ipd... no itak bom zdj uporabljala jojobino.

Dilema - al pa kera druga- kero olje bi blo poleg jojobe še OK za problematično kožo, da ni preveč mastno, da ne maši por tako kot ne maši por jojobino olje...?

Kaj pa za lase, kero olje bi blo tako, da jih nahrani, obnovi ampak ne zmasti, mislm, jaz ko si dam olivno olje kot pre wash treatment je GROZNO težko to sprat, res... po 4x si našamponiram, potem so pa lasje spet suhi, sploh brez veze... Mam dost tanke, baby lase...zato

Še to: biggrin.gif

jojobino olje se NE uporablja v kuhinji al se biggrin.gif ahahaha, to mi je res uganka, sem googlala zdj pa se mi dozdeva, da se NE.

Hvala biggrin.gif
  • 0

There are some things I may not know                  

There are some places, dear Lord, I may not go.

But there's one thing of which I'm sure

My God is real for I can feel him in my soul.

 

I have found a way to live  

in the presence of the Lord Hare Ram, Ram, Ram

Hare Ram, Ram, Ram, Sita Ram, Ram, Ram

 

 

 


#244 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 26 January 2010 - 02:56 PM

Za olje sm ti že odgovorila tam. Sem hotla samo pripomnit, da recimo Cosmerba rjava ma tud ognjič in kr uspešno odpravlja mozolje. smile.gif Js razmišljam, da bi jo kr spet mela.
Jojobino sem pa tud mela za obraz in je ok proti mozoljem(kot da jih mam toliko butl.gif ), sam meni se z oljem ne da toliko packat, pa za pozimi mi ni dovolj in mislim, da mam malo več ogrcev od takrat. ermm.gif

  • 0

#245 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82812 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 26 January 2010 - 03:14 PM



Meni so pa olja big no go in za kožo in za lase. Olje grozdnih pešk naj ne bi bilo tako mastno.

Za lase je baje fajn arganovo.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#246 Adriane

Adriane

    Flesh for fantasy

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 9883 posts
  • Gender:Male

Posted 26 January 2010 - 07:55 PM

Meni je jojoba mašila pore, za kar mi je žal, ker je koža drugače bla po njej res fina!
  • 0

Do not pray for an easy life, pray for the strength to endure a difficult one.
Bruce Lee

yru-vinyl5_thumb.giftr-untitl.jpg

d035.gif

icon-33-32.png opera_volgae_malek


#247 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19765 posts

Posted 28 January 2010 - 06:30 PM

Hahahah, kar na smeh mi gre, ko pomislim, kako se mi je npr. dve leti nazaj dalo pacati s kokosovim oljem po laseh, ga meti par ur gor, potem masko uro in pol ... dajat maske na obraz na vsake par dni gor, vglavnem, zdaj nimam več niti potrpljenja, niti časa za take stvari laugh.gif . Pa drgač učinek je bil kar lep, samo, ko ga j* biggrin.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#248 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 29 January 2010 - 09:39 AM

Js sm tud uporabljala jojobino olje za obraz, pa mi je tud mašilo pore. Je pa res da drugač koža zgleda zelo zdrava, napeta in zadovoljna thumbup.gif

Sam a ni arganovo tud za obraz ful fajn, nej bi blo proti gubam če se js ne motm?
  • 0
Why so serious?

#249 Asha

Asha

    pametnjakovič

  • Redni člani
  • PipPipPip
  • 1658 posts

Posted 29 January 2010 - 03:56 PM

ja, samo baje lahko precej maši pore.
  • 0
Contented rest, beloved heart's desire,
you are not found in the sins of hell,
but only in heavenly concord;
you alone fortify the feeble heart.
Contented rest, beloved heart's desire,
therefore none but the gifts of virtue
shall have their abode in my heart.
(Simon Jones)

#250 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26053 posts
  • Gender:Female

Posted 29 January 2010 - 04:55 PM

QUOTE(fire-fly @ 29. 1. 2010 - 9:39)  

Js sm tud uporabljala jojobino olje za obraz, pa mi je tud mašilo pore. Je pa res da drugač koža zgleda zelo zdrava, napeta in zadovoljna thumbup.gif


Jaz sem dva dni za obraz uporabljala akamutijevo olje plodov muskatne vrtnice - koza zadovoljna in napeta, pore pa kot Grand Canyon. :/
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#251 fire-fly

fire-fly

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 583 posts

Posted 31 January 2010 - 08:58 AM

QUOTE(_Planet_ @ 29. 1. 2010 - 16:55)  

Jaz sem dva dni za obraz uporabljala akamutijevo olje plodov muskatne vrtnice - koza zadovoljna in napeta, pore pa kot Grand Canyon. :/


Mogoč lahk potem vseeno poskusiš jojobino, it wasn't that bad wink.gif biggrin.gif
  • 0
Why so serious?

#252 Lo-Fi

Lo-Fi

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4884 posts

Posted 14 April 2010 - 08:07 AM

Kje lahko naročim NERAFINIRANO in HLADNO STISKANO jojobino olje?
  • 0

#253 Cebelica_Maja

Cebelica_Maja

    gobezdalo

  • Člani
  • PipPip
  • 615 posts

Posted 14 April 2010 - 08:43 AM

Akamuti.co.uk oziroma srcek.si
  • 0
"Oh, you can't help that," said the cat: "We're all mad here. I'm mad. You're mad."

IPB Image

#254 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 06 November 2011 - 07:51 PM

Coco*, bom nadaljevala v pravi temi. smile.gif

Arganovo olje si že probala? Bi me zelo zanimala primerjava s kokosovim. Drugače pa mislim, da vem, katero imaš, od Akamutija, v posodici iz zatemnjenega stekla? Sem dala dva skozi, je fajn, vsestransko - ustnice, komolci, lasje,...
  • 0
Memento mori.

#255 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19765 posts

Posted 06 November 2011 - 08:38 PM

Jaz uporabljam za lase COBIO kokosovo olje, pa je kar drago in me zanima, če je podobno dobro eno iz živilskih trgovin brez vonja in okusa al nekaj takega v kockah, ki je verjetno cenejše?
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#256 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 06 November 2011 - 08:59 PM

Koliko pa stane? Jaz vem za Akamuti (11,9€), tista živilska ne vem če so enako kvalitetna (da so nerafinirana, hladno stiskana, bio, organska, mah svašta).
  • 0
Memento mori.

#257 Neytiri

Neytiri

    djevuška kraužlova

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 19765 posts

Posted 07 November 2011 - 12:04 PM

http://www.cobio.si/izdelki/malaita/

Tega kupujem in je v dm-ih okoli 14,7; zdele je sicer ena akcija in je 11 pa še nekaj. Ne vem dele, a ga je 400 ali 450mL. hmm.gif
  • 0
Svet je tak, kot si ga pripravljen videti

#258 Podgana

Podgana

    Miss Havisham

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 16546 posts
  • Gender:Male

Posted 07 November 2011 - 12:37 PM

Eno od teh Cobio je cenejše (modro mogoče, ne vem). Poglej v Mercatorju koliko je.

Edit: Rjavo je poceni. V ocenah je ocenjeno eno ugodno olje iz Špara, poglej si smile.gif

  • 0

Dear Leonard. To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away. Leonard, always the years between us, always the years. Always the love. Always the hours.

 

Tumblr


#259 Baby

Baby

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3833 posts

Posted 07 November 2011 - 02:48 PM

Jaz bi rekla, da so živilska boljša, glede na to da jih lahko jemo. Z unimi že ne more bit vse v redu, če niso primerna za uživanje. ermm.gif
  • 0

#260 Zlatolaska

Zlatolaska

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 4192 posts
  • Location:Maribor (okolica)
  • Interests:zdravje,lepota,moda,šport,fotografije...

Posted 13 November 2011 - 07:23 PM

QUOTE(Podgana @ 7. 11. 2011 - 12:37)  

V ocenah je ocenjeno eno ugodno olje iz Špara, poglej si smile.gif


Jaz imam sicer trenutno arganovega ampak bom kupila tudi tega in menjavala enkrat eno, drugič drugo.

Prosila bi samo, če mi katera pove kakšna je količina tega kokosovega iz Interspara?
  • 0
Memento mori.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users