Jump to content


Photo

Dispozicija in diploma


  • Please log in to reply
256 replies to this topic

#221 Ancka Pomarancka

Ancka Pomarancka

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 25774 posts
  • Gender:Female

Posted 23 November 2012 - 04:20 PM

Ekaterina, šibej na FB
  • 0

#222 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83039 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 February 2013 - 11:29 PM

Ste izvleček diplomske (ali katerikoli drugi del) same prevajale, ali dale prevesti diplomiranjemu prevajalcu/prof.?

Jaz bom poslala sem, ker bi rada imela res kvalitetno narejeno, mislim pa, da potrdila ne rabim (vsaj v navodilih ne piše, da bi bil potreben).

Pa po pravici povedano se mi ne da več prevajati, sem že tako vse morala iz ang. lit.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#223 Marmelada

Marmelada

    cca 270 kcal/100 g

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 22527 posts
  • Gender:Female

Posted 13 February 2013 - 11:39 PM

Jaz sem dala eni prevajalski agenciji. Svojemu znanju angleščine ne zaupam dovolj. Če nimaš nekega ful strokovnega besedila, ti brez problema tudi kakšen prof. prevede, sicer je pa bolje prav kakšnega prevajalca najti.


  • 0

"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."


#224 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 13 February 2013 - 11:41 PM

Dala sem prevajat, ker sem hotela popolno opravljeno delo :)


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#225 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 February 2013 - 11:44 PM

Jaz sem sama prevedla. Po tem ko sem tudi sama vse vire in literaturo prevedla iz angleščine mi ni bilo težko spisat še tistega kratkega povzetka. Stilsko in za morebitne napake pa mi ga je pregledal in popravil prijatelj, sicer native speaker.


  • 0

#226 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 13 February 2013 - 11:47 PM

Literaturo in vire sem jaz tudi prevajala sama, povzetek pa se mi zdi nekaj čisto drugega. Nekdo, ki prvič dobi diplmsko delo v roke, prebere morda samo povzetek in  zato mislim, da tudi če ostalo ne, mora vsaj to biti 101%. Moje mnenje, zato sem pa tudi prepustila profijem ta del.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#227 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45504 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 13 February 2013 - 11:59 PM

Saj, meni je moj preveden povzetek pregledal in "spoliral" prijatelj, Avstralec, tako da lahko z gotovostjo trdim, da je brezhiben. Tudi moja mentorica ga je pohvalila, ko sem ji ga poslala v odobritev.


  • 0

#228 sade

sade

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10098 posts

Posted 14 February 2013 - 01:37 AM

Jaz sem morala dat povzetek prevest nekomu, ki je profesor po izobrazbi (lahko seveda tudi prevajalec), čeprav sama študiram angleščino.


  • 0
"It's impossible." said pride. "It's risky." said experience. "It's
pointless." said reason. "Give it a try." whispered the heart.

#229 Anouk

Anouk

    pro libraries

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 25376 posts
  • Gender:Female
  • Location:head in the clouds, feet on the ground

Posted 14 February 2013 - 07:36 AM

Jaz sem prevedla sama, potem pa mi je Kinky prijazno pregledala (pa se prof. anglescine s faksa, sva bili ravno na vezi). 


  • 0
“Your assumptions are your windows on the world. Scrub them off every once in awhile, or the light won't come in.” - A. Alda
 
 

#230 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 14 February 2013 - 09:14 AM

Svetujem, da delo zaupate profesionalnemu prevajalcu z izkušnjami. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#231 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83039 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 February 2013 - 07:27 PM

Jaz sem danes poslala in tudi že dobila prevedeno, sem zelo zadovoljna. Priporočam. :)


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#232 Kinky

Kinky

    Železna devica

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 38152 posts
  • Gender:Not Telling
  • Interests:krompir

Posted 14 February 2013 - 09:31 PM

A si že napisala diplomo? 

 

Drugače pa super za dobro izkušnjo. :)


  • 0
“It was true that I didn’t have much ambition, but there ought to be a place for people without ambition, I mean a better place than the one usually reserved. How in the hell could a man enjoy being awakened at 6:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so?” (Charles Bukowski)

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth.


#233 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 83039 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 14 February 2013 - 10:28 PM

Skoraj, zaključek pišem.


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#234 _Mayckica_

_Mayckica_

    odvisnik

  • Redni člani
  • PipPipPipPip
  • 3173 posts
  • Gender:Female
  • Location:Bled

Posted 19 February 2013 - 02:11 PM

Jaz sem angleški del prevedla sama ker imam pomojem boljše znanje angleščine od profesorice (na faksu za turizem smo reševali osmerosmerke in iskali not hrano) + da mi ženska sploh ni hotla odgovarjat na mail drug mi pa po pravilih šole ni smel prevest, sm jih skor nekam poslala. Na koncu noben ni vedel da mi ni ona prevedla, mentorica se mij pa podpisala na papir daj blo pregledano paj bla stvar ocvrta.

 

Drugo sem pa dala lektorirat obvezno pa še se mi je direktorica vtaknila če sploh sem, sem ji mogla pol odrezek pokazat k sm plačala za lektoriranje tok da pr ns so bli kar zoprni glede tega. 


  • 0
Dance...when everything is falling apart, and you have nowhere to go, just turn on the music and let you feelings flow

#235 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11535 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2013 - 07:14 PM

Kako bi pravilno citirala te podatke, ker knjiga nima avtorja?

 

 

2009

Ljubljana: Rokus Klett

str. 244-250


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#236 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 21 February 2013 - 07:22 PM

Kaj pa je to? Zbornik, serijska publikacija? Mi smo imeli v navodilih točno določeno, kako napisatm, glede na gradivo.


  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#237 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11535 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2013 - 07:27 PM

Učbenik. 


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#238 Sarah

Sarah

    Chihuahua with Attitude

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 30831 posts
  • Gender:Female
  • Location:Costa

Posted 21 February 2013 - 07:41 PM

Učbenik? Vem da je sklic, v primeru, ko nimamo avtorja, recimo za SSKJ, takole (SSKJ 1998), za tvoj primer pa nisem ziher. Jaz bi rekla (Psihiatrična klinika ljubljana 2009).

 

Bibliografski zapis pa, v mojih navodilih piše:

 

Če za publikacijo, na kateri niso navedeni posamezniki kot dejanski tvorci besedila, stoji določena korporacija, navedemo njo kot nosilca odgovornosti. Te so lahko politične enote (država, regija) ter njene regionalne in lokalne upravne enote (občina, mesto), državni organi (državni zbor, vlada, ministrstva, sodišča, uradi, agencije, skladi, inšpektorati, komisije itd.), institucije (šole, univerze, knjižnice, gledališča, zbornice, centri, združenja ipd.), profitne ali neprofitne organizacije, društva, cerkve, priložnostne skupine, organizirani dogodki (kongresi, srečanja, festivali, sejmi ipd.).
 
Korporacija, ki je nosilec odgovornosti, je pogosto hkrati tudi izdajatelj dela. V tem primeru jo v bibliografskem opisu navedemo tudi med podatki o izidu. Primera:
 
Računovodsko sodišče Republike Slovenije. 2006. Revizijski priročnik. Ljubljana: Računovodsko sodišče Republike Slovenije.

  • 0

Cosa vuoi che ti scriva?
Cosa vuoi che ti dica?
Tu sei ovunque in me.


#239 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11535 posts
  • Gender:Female

Posted 21 February 2013 - 11:18 PM

Hvala Sarah bom poskusila tako pa potem še vprašala mentorico, če je prav.


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.


#240 Emily

Emily

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 11535 posts
  • Gender:Female

Posted 28 October 2013 - 09:54 AM

Kako poteka tehnični pregled diplomske?

Ali moram tja tudi že prinest obrazce o lektoriranju in vse to ali pač samo sprintano verzijo diplomske, da vidijo če izgled štima?


  • 0

Yes, it can happen so quickly. Life as we know it can change in a blink of an eye. Unlikely friendships can blossom, important careers can be tossed aside, a long lost hope can be rekindled. Still, we should be grateful for whatever changes life throws at us. Because all too soon, the day will come when there are no changes left.





0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users