Jump to content


Photo

Prigode in nezgode naših ljubljenčkov


  • Please log in to reply
267 replies to this topic

#221 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13802 posts
  • Gender:Female

Posted 05 June 2017 - 01:24 PM

Moj pokojni dihur je imel izpahnjeno in zlomljeno taco pa ni niti trznil, ko sem ga šlatala za taco.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#222 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14834 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 June 2017 - 08:13 PM

Ojoj. Oh, šit. Nič, bom naročila sestri, da jo pelje jutri, joj, pa rada bi šla jaz zraven. Ohhh.... :/

 

Hvala vama! 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#223 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14834 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 June 2017 - 08:24 PM

Kakšno je bilo pa potem okrevanje?


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#224 Frčica

Frčica

    Dobra Samaritanka

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 13802 posts
  • Gender:Female

Posted 05 June 2017 - 08:27 PM

Dobro, dobil je tablete proti bolečinam. Na tisto tačko je mogoče prenašal manj teže.


  • 0

Ljudje imajo radi, da jim kaj poveš, v pravih količinah, v skromnem, zaupnem tonu, in mislijo, da te poznajo, ampak te ne poznajo, poznajo podatke o tebi, dobijo samo dejstva, ne občutkov, ne, kaj si misliš o čemer koli, ne, kako si zaradi stvari, ki so se ti zgodile ali si se odločil zanje, tak, kot si. Vse, kar naredijo, je, da te napolnijo s svojimi občutki in mnenji in opažanji in ustvarijo novo življenje, ki ima s tvojim  bolj malo zveze, in tako si varen. (Per Petterson: Konje krast)


#225 Hevea

Hevea

    Chocolate desintegrator

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 12108 posts
  • Gender:Female

Posted 05 June 2017 - 08:49 PM

Mi smo jo morali imet čimbolj zaprto, da se je čim manj premikala. Posledično je bila ekstremno tečna in ful si ni pustila zdravil dajat, in tisti ovratnik si je snela v roku 5 min, ampak važno je, da je zdaj super in popolnoma zaceljena :)


  • 0

There are no limits to what you can accomplish when you are supposed to be doing something else.

#226 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10747 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 June 2017 - 09:27 PM

Moja mačka je tud enkrat padla in šepala, sem jo najprej pustila kao da se zliže... ampak je bilo to brezveze. Veterinarka ji je dala protibolečinske za en teden in je ozdravela. Je pa imela nekaj z zadnjo stegensko mišico. Moja maca je cca. enkrat na leto tako malo čudna, kot da bi imela vročino, vsa je vroča in leži... in pol ji dam eno protibolečinsko tableto in je v pol ure kot nova, jih mam kar na zalogi za vsak slučaj.


  • 0

#227 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14834 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 05 June 2017 - 09:38 PM

Aha. Ok. Hvala za nasvete!! Če drugače ne, se jutri sama odpeljem gor in jo peljem k veterinarju. 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#228 Ana

Ana

    terpsihora

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 30932 posts

Posted 05 June 2017 - 09:47 PM

Naša mačka pa je imela ful vročino, nič kaj ni želela jest, vglavnem, cela čudna. Smo jo peljali k vetu in je imela mačji zobobol. Je bilo treba dva gnila zobka odstranit.

Drugi maček (je prišel k nam star cca 3 leta) pa je imel ves čas ful čuden zadah in smo ga tudi peljali k vetu, so mu odstranili 10 zobkov! 

Tako da ja, čisto preprost poseg, pa tako izboljša kvaliteto mačjega življenja.


  • 1
Viens, reste ici!

#229 Frida

Frida

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 10747 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 05 June 2017 - 09:55 PM

Jaz sem mojo peljala dvakrat na čiščenje in je res dobro, ker se mucam kamen nabira in lahko zob čist zgnije pod oblogami. 

Olivija, kar peljite jo, za ziher. V Mr. Petu (in še drugje) lahko kupiš kapljice in neke priboljške za pomiritev, če jo je ful strah.


  • 0

#230 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 08 June 2017 - 03:52 PM

Olivija kako je z Liu?


  • 0

#231 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14834 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 17 June 2017 - 01:13 PM

Kalypso, par dni je še šepala, bojda je tudi malo izsiljevala pozornost - ko so jo gledali skozi okno, je laufala po njivi normalno, ko si prišel ven, je pa baje dvignila taco in začela mjavkat :lol: 

 

Mi je žal, da me ni bilo zraven, samo videla sem jo v njenem trinožno skakajočem stanju, ko me je bilo res strah, kaj si je naredila. Doma pravijo, da je sedaj ok in da normalno hodi in je enako sitna, kot je bila prej, nič manj in nič bolj. Sem pa slišala še od prodajalke v trgovini z živalmi, da mačke so res fenomen, ne kažejo bolečine... Mi jo moramo letos itak dat na pregled zaradi ledvic. 

 

No, in danes dobim poročilo od sestre, da je naše ljubo mačje dete včeraj ponoči pobegnilo preko strehe ven, po jablani dol, in nazaj po strehi in žlebu skušala prit v hišo, ker je bila ven zaprta - loputa se ponoči zapre, da drugi mački not ne hodijo, muc pa tudi nima kaj za počet zunaj, ko je tema. Tako da - če ji tak podvig uspe - pol sem nekak zadovoljna, čeprav ne najbolj srečna, ker je štor in ne maram, da se po žlebu plazi pri svoji kondiciji, ki ji, roko na srce, že malo pojenja.

 

 

Aja, pa še en štos se je zgodil pred meseci - kupovali smo jih brikete Applaws že vsaj 5, 6 let, in jih je imela strašno rada. Naenkrat jih ni več hotela hrustat in je sestra ene 6 različnih briketov nabavila, seveda so ji šli v tek neki najbolj poceni z vprašljivimi sestavinami... Drugega pa ne je! Niti svežega mesa, klobas, špehec, nič kar ji daš, edino včasih je juho maznila, ampak minimalne količine te naše hrane, res. Najraje ima še vedno miške in ptiče, for christ's sake, divjak en.

 

Anyhow, povem to v prodajalni, in reče da vsi po vrsti menjajo brikete, ker je druga receptura in vsi mački, ki so bili navajeni na brikete, te nove zavračajo. :lol:

 

Zdaj pa jovo na novo eksperimentiramo s hrano.

 

 

Pa v tej trgovini so imeli Miškota, mačka, starega 23 let, lani novembra so ga zaradi bolezni dali na uspavanje. Jaz sem se jokala, ko mi je razlagala - pa mi je racionalno smiselno, da ne pustiš živali trpet, pa da ima vse svoj cikel, zaključek... ma vseeno :cry:


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#232 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5739 posts
  • Gender:Female

Posted 19 June 2017 - 08:12 AM

A to na Malem trgu v Ljubljani? Ce istega macka misliva, je bil res legenda...
  • 0

#233 Olivija

Olivija

    Banana Bro

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 14834 posts
  • Gender:Female
  • Interests:illustration, architecture, trees, cats, cats on trees...

Posted 19 June 2017 - 12:39 PM

Ja, ta! Miško.. <3 


  • 0
 

Odkriti srečo. Jo loviti in ujeti. Se prepustiti. Gledati z odprtimi očmi, vonjati, poslušati, se čuditi. Biti radoveden, ceniti lepoto in preproste, majhne in srčne stvari, srčne ljudi, trenutke. Čričke. Predvsem ne pozabi na čričke. Brez njih ni poletja.

 
 

#234 -supergirl-

-supergirl-

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 5739 posts
  • Gender:Female

Posted 19 June 2017 - 05:13 PM

Ufff. Po mojem je imel pa tudi toliko kil kot let... skoda. Bil je maskota trgovine...
  • 0

#235 Kalypso

Kalypso

    zlata ribica

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 45502 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 30 November 2017 - 09:29 PM

Živi se zdi ful fajn sedet pod novoletno smrečico in se s taco dotikat slamatih obeskov. Problem je nastal, ko se ji je krempelj zataknil za obesek. Bolj je vlekla, bolj se je smrečica majala. :o Če ji ne bi priskočila na pomoč in ji rešila kremplja iz obeska, bi smrekica padla. :lol: :o


  • 0

#236 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 December 2017 - 11:26 PM

Ni prigoda, se manj nezgoda, ampak vsakodnevna navada - Lars nama vsakic, ko jeva, k mizi prinasa svoje igrace in copate, ce lezijo na drugi strani prostora, v zameno za kaksen koscek hrane (ne pali, ampak se se ni navelical :D). Ko ne reagiras na njegovo radodarnost, ti da tacko, ker ponavadi takrat dobi nagrado.
Pa vsakic, ko na TV-ju slisi zvok iphona misli, da na obisk prihajata moja starsa (s katerima je obseden in onadva z njim), ker me vedno pred prihodom pokliceta. Temu zvoku vedno sledi head tilt in navdusenje, kaj se zdaj dogaja. Ponavadi tece k vratom z medvedkom v gobcu, za dobrodoslico. :D
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#237 _Planet_

_Planet_

    human search engine of cudovita.si

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26101 posts
  • Gender:Female

Posted 28 December 2017 - 12:53 AM

Moj pes (ki sem ga imela v otroštvu) je vedel, da je mami prihajala iz službe ob 15.30, ko so bila na radiu poročila, napovedala jih je pa radijska kukavica. Vsak dan ob 15.30, ko je zaslišal kukavico, je tekel k vhodnim vratom, nagnil glavo in navdušeno mahal z repom. : )
  • 0
Rape of the mind is a social disorder...

#238 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 December 2017 - 12:55 AM

:wub:
Prej mu pa zvizgam z okna, ker gre pred spanjem ven lulat, ga ni bilo od nikoder. Se obrnem in stoji za mano. :lol: To je vsak dan komedija. :D
  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 


#239 ora

ora

    Izberi si sam

  • Redni člani
  • PipPipPipPipPip
  • 26450 posts

Posted 28 December 2017 - 01:08 AM

Tako midva ponavadi macka isceva. Gledava oba za posteljo recimo in potem opaziva da tudi on skupaj z nama gleda :D pa joka na vratih ob urah, ko se ponavadi vracam iz sluzbe, oz.za vsak slucaj ze 20 minut prej :)
  • 0

#240 Jinadaze

Jinadaze

    Tough cookie

  • Moderatorji
  • PipPipPipPipPip
  • 82917 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 28 December 2017 - 07:21 PM

Res so carski. :D Prijateljica ima zdaj mladega Devon Rexa in se skos smejim njihovim prigodam, ima pa ta pasma precej pasji karakter.

Kako bo pri nas šele zabavno, ko bova imela dva. :D


  • 0

Normality is a paved road: It's comfortable to walk, but no flowers grow on it. 

― V. Van Gogh

 





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users